PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם יש משמעות לגודל הטבעת(פ'ריט)

אליקופטר
24-08-2008, 20:25:36
שלום חברים,

השגתי טבעת פריט מאוזניות של דיסקמן הטבעת די גדולה והחוט מושכל בתוכה ולא מלופף בה,השאלה היא האם להשאירה בגודל המקורי כ 2 ס"מ ולהכניס את החוטשל הבקר כפי שהיה או לנסות ולחתוך אותה ל2-3 רצועות קטנות יותר?. עד כמה משנה גודל הטבעת?

תודה.

ישראל אופק
25-08-2008, 07:49:08
בוקר טוב
לגודל הטבעת אין חשיבות
ההתקן הנכון נקרא טורואיד מגנטי ומבוצע כדלקמן :ליפוף חוט מסביב לטבעת פיריט (פיריט-ברזל בפזה מסויימת), ליפוף החוט יהיה עוקב וצמוד לכל היקף הטבעת כמה שיוצר ליפופים -עדיף במסגרת מגבלת הגודל

כאשר קיימת בעיה כפי שהזכרת מומלץ לחתוך את הכבל ללפף ככל האפשר ולהלחים חזרה את הקונקטור לאחר הליפוף

ניתן לקנות טבעות בגודל סביר באלקטרוניקה הר ציון בשדרות הר ציון -ת''א

Avi_Y
25-08-2008, 08:34:56
בד"כ הייתי אומר שהגודל כן קובע, אבל הפעם באמת שלא...
במקום לחתוך הוצא את החיבורים המתכתיים מתוך הקונקטור של הסרוו, ותקע אותם חזרה אחרי הליפוף.

junkqwe
25-08-2008, 11:59:19
מה נותנת טבעת כזו ? ברור לי שזה סיכוך, אבל איפה אתם משתמשים בה ?

Avi_Y
25-08-2008, 12:33:03
תפקידה של הטבעת הוא במניעת הפרעות שעוברות על הכבל. בד"כ שמים אותה בין בקר המהירות לבין המקלט, כדי למנוע פולסים שמגיעים ממערכת ההנעה למערכת הבקרה.

אליקופטר
25-08-2008, 13:05:44
ראשית תודה,

אסכם את ההמלצות למרות שבמקרה זה הטבעת ארוכה כ 2 ס"מ אין כל בעיה עם זאת העיקר הוא ללפף כמה שיותר וצמוד את החוט על הטבעת ,שבמקרה שלי יותר גליל מאשר טבעת?!

תודה.

ZvikaF
25-08-2008, 13:41:23
בטבעת מאורכת שכזו משתמשים בד"כ להשקטת רעשי וידאו במוניטורים (הטבעת עוטפת קטע מהכבל לפני המוניטור), אנחנו משתמשים בהתקן שנראה כמו טבעת עבה שעליו מלופף החוט.

MDreamer
25-08-2008, 16:22:34
ferrite ring
פ'ריט טבעת
פ' טבעת

b1yossi
25-08-2008, 17:36:23
ferrite ring
פ'ריט טבעת
פ' טבעת

מדגדג לי בקצה האצבעות לכתוב לך משהוא על זה - אבל אני אוותר הפעם http://www.efly.co.il/forums/images/icons/icon7.gif

איציק רונן
25-08-2008, 20:10:38
צר לי אבל יש בחיים אקסיומות, הרי כמו שברור שהפיזיקה תעבוד בכל מקום ביקום, ברור שהגודל כן קובע..... צביקה ממך ציפיתי, הרי לך יש .... פריטים.
טוב ממה שאני יודע (אני מנצל את העובדה ששחר בחופש כדי לדבר שטויות): המבנה הנ"ל הוא סוג של משנק, טורואיד כמו שנאמר כאן או עוד כמה מינוחים שאני לא מכיר. הוא נועד לקטום "ספייקים" הפרעות חשמליות על קוים. עצם העובדה שמצליבים את החוטים ושה +- עוברים הלוך חזור אחד ליד השני, הם מבטלים חלק מההפרעות החשמליות בשל ההיפוך בכיוון. הבעיה שלפעמים ישנן הפרעות קצרות שלא מתבטלות ואז בונים מבנה כזה של משנק שמבטל את הפיקים האלה. כאשר רוצים ממש לתכנן רכיב כזה, צריך לספק את הנתונים: זרם ותדר ובהתאם לזה מתוכנן המשנק. במידה והטבעת קטנה מידי בייחס לעוצמת הזרם היא נכנסת לרוויה ולא מתפקדת כמשנק. כמות העברים בטבעת מגבירה את יעילות הפתרון. גם מעבר אחד (כמו הבונקלה במסכים ומקלדות) עושה את העבודה. היות ואנחנו עובדים בסה"כ בזרמים מאוד נמוכים (קו הפיקוד לבקר כמה מילי בלבד) אין באמת חשיבות לגודל רק בהייבט המשקל כמובן.
מצורפת תמונה של מגוון פ' טבעות כמו שמכנה אותן הרב...

שימו לב לטבעת עם המאריך. הכנתי אביזר כזה שבמידה ויש לי הפרעות חשודות שאני חושב שפריט יכול לבטל אני מחבר את ההתקן הנ"ל בתור ובוחן את התוצאה. במידה וזה עוזר, אני מתקין התקן קבוע.
גניקולוגיציק

Avi_Y
25-08-2008, 20:21:47
איציק, אמרת בעצמך - ביישום שלנו אין משמעות לגודל.
בכל מקרה, פרוייד היה עושה מטעמים מהקבעונות האנאליים של כל החבר'ה...

ZvikaF
25-08-2008, 20:26:31

טעות סופר, התכוונת לבאנאליים, נכון ?

אליקופטר
25-08-2008, 20:30:41
איציקהאמת שז היה לי ברור שיש חשיבות לגודל אחרת היצרנים היו שמים חתיכה קטנה למה להם לשלם על חתיכה גדולה מאותה טבעת,אבל השאלה שלי התכוונה יותר לנושא הספציפי שלי כלומר האן יש רע ,פסול בשימוש לנו באותה טבעת עם גליל פריט שהוא גדול יותר מהמקובל אצלנו בתחביב .

איציק רונן
25-08-2008, 20:32:39
אתה כמובן צודק בשתי הקביעו....:d
שים לב שאמרתי למעלה שבזרמים גבוהים יש חשיבות אצל טיסנאים (ממש כמו אצל טייסים) הגודל לא חשוב (בגלל היהלום) כי עובדים בזרמים מאוד נמוכים ולכן כל טבעת שתיקח תעבוד.
פרויידיציק
נ.ב. רק אל תשכח שגם הגאון אמר "שלפעמים סיגר הוא רק סיגר...."

Avi_Y
25-08-2008, 20:32:47
טעות סופר, התכוונת לבאנאליים, נכון ?

התכוונתי לקבעונות הקשורים בטבעות. מכאן שכל אחד יבין מה שבא לו...

לא, אין בעיה להשתמש בטבעת הארוכה יותר (אגב, סט 3 טבעות של Align עולות כמה דולרים בודדים).

איציק רונן
25-08-2008, 20:39:40
איציקהאמת שז היה לי ברור שיש חשיבות לגודל אחרת היצרנים היו שמים חתיכה קטנה למה להם לשלם על חתיכה גדולה מאותה טבעת,אבל השאלה שלי התכוונה יותר לנושא הספציפי שלי כלומר האן יש רע ,פסול בשימוש לנו באותה טבעת עם גליל פריט שהוא גדול יותר מהמקובל אצלנו בתחביב .
לא אין פסול. כמו שכתבתי, זה רק עניין של יעילות המשנק. כבל שעובר רק פעם אחת בטבעת הוא פחות יעיל, בגלל זה הם עשו גליל (ארוך מטבעת) אני מאמין שזה בגלל יעילות בייצור. ללפף על טבעת זה פחות ייצורי. לכן תבדוק, במידה וזה מוריד רעש, מצויין. היה ולא תמשיך להתקן קצת יותר יעיל. באופן כללי, כל נושא emi ו rfi הוא קסמים לא מאוד מדוייקים (לא מדבר על החברה ב nasa ) אצל טיסנאים ותעשיה רגילה.
רעשיציק

ohadvr
25-08-2008, 20:58:45
ferrite ring
פ'ריט טבעת
פ' טבעת
אפרופו פ' טבעת...
פרחה אחת באה לאמא שלה ואומרת לה: "אמא, אני רוצה להתגרש!". האמא בתדהמה: "מה קרה?"
הבת הפרחה מסבירה: "נמאס לי! הוא כל הזמן רוצה רק בפ' הטבעת! בהתחלה, אחרי החתונה, היה לי חור בקוטר של שקל והיום - חמישה שקלים!!!". אז האמא יועצת לה בתגובה: "לא חבל כפרה? בשביל 4 ש"ח להתגרש??" :d