PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיקום ג'ירו ובקר ב HK450

amirp
26-06-2009, 17:11:10
שלום,
סןף סןף הגיע המשלוח המיוחל והיתיישבתי להרכיב את הHK450,
1. אני עובד לפי החוברת של ה T REX ושם ממליצים למקם את הג'ירו מקדימה מתחת לסוללה, הם כותבים שזה מספק את ההגנה הכי טובה לג'ירו. לא ראיתי את זה מורכב ככה אצל אף אחד, אשמח לשמוע דעות בעד ונגד.

2. האם מיקום הבקר מאחור למעלה (איפה שהרוב שמים את הג'ירו) יכל להיות רעיון שישמור עליו קר או שיש לזה השלחות נוספות וזה רעיון רע?

תודה מראש,

אמיר

bendisar
26-06-2009, 19:23:09
יש אומרים, שחה עם הזרם , ותגיע לחוף מבטחים
את הגירו תשים על תושבת הtail boom , ואם הג'ירו גבוה, אז תשים אותו הפוך (בצד התחתון של התושבת של ה- tail boom)
מיקום הבקר במקום שציינת הוא מוזר ובעייתי, אני לא בטוח שחוטי הסוללה יגיעו אליו. ואין שם מקום
את הבקר תמקם במגש שמתחת למגש הסוללה, או על הצד של השלדה, ואת הסוללה על מגש הסוללה, פיזור הרכיבים בצורה הזאת יספק לך מרכז כובד טוב מאוד, וגם יקל עליך בעבודות החיווט
אם אתה רוצה עוד עזרה והסברים אל תהסס לשאול:D
מקווה שעזרתי

amirp
26-06-2009, 23:39:13
תודה ל התגובה, השאלה היא האם יש יתרון למיקום הג'ירו מאחור על התושבת או לא?

לגבי הבקר, זזה היה רק רעיון, מקום אני חושב שיש, חוטים ניתן להאריך, האם זה יעיל למקמו שם? האם יש חסרונות?

האם מישהו ניסה את המיקומים הללו?

sagi
26-06-2009, 23:42:05
אצלי הג'ירו ממוקם כמה שיותר קרוב לזנב על מנת שינעל אותו כמה שיותר טוב.
לכל 1 יש דעות שונות ויש מחלוקות לגבי זה.
אתה צריך להבין את עקרון הג'ירו כדי לדעת היכן למקם אותו.
במסוקים גדולים כמו 600 יש כאלו שממקמים אותו בקידמת המסוק.
לצערי אני עוד עם ה-450 והוא ממוקם כמה שיותר קרוב לבום.
בהצלחה !

dani2002
27-06-2009, 05:09:29
הכללים המנחים אותי: ג'ירו רחוק מהמנוע ומהבקר, חוטים קצרים,מרכז כובד
ומאחר ואני משתמש במקלט 2.4 ע"מ לשפר קליטה (שלא יהיה ב"צל" של מתכת או קרבון) אני לאחרונה מתקין המקלט על מחזיק הבום והג'ירו למטה על הרצפה מאחור ,בתוך הגוף, אבל עם אפשרות לטפל בג'ירו.
הבקר למטה מלפנים עם פתחי איוורור שפתחתי בחופה.

wind556
27-06-2009, 09:52:06
מקובל לשים את הג'יירו בנקודת חיבור הבום. יש המעדיפים לשים אותו למטה מטעמי הגנה ויש המעדיפים לשים אותו למעלה.
השיקול העיקרי במסוק שלך הוא שיקול פרקטי
הרבה יותר חשוב איזה ג'יירו יש לך מאשר השאלה היכן למקמו, ובצורת המיקום המקובלת והנפוצה העסק עובד.

amirp
27-06-2009, 12:54:32
תודה לכל המשיבים, לאחר מדידה מצאי כי המרחק בין מיקום הג'ירו מלפנים ומאחור זהה, ולכן לדעתי אין השפעה למיקומו למעת נושא הפרקטיות.

האם יש למישהו הסבר "מדעי" מדוע מיקומו עדיף מאחור?

תודה,