PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת המשך - כמה אמפרים צריך לטעון לתוך הסוללה?

alonj
25-08-2008, 17:38:51
במטען שלי יש אפשרות להגביל את כמות האמפרים שהוא יטען לסוללה בכל מחזור טעינה, למרות שההיגיון שלי אומר שהוא אמור "להרגיש" מתי הסוללה מלאה ולהפסיק לטעון.
כרגע אני טוען מארז nicd שאמור להכיל 700mah וכבר נטענו אליו 790mah ונראה שהיד עוד נטויה.
האם רצוי לתכנת את המטען לכמות הרשומה על הסוללה, או קצת יותר, והאם הוא לא אמור לדעת מתי היא מלאה? (מדובר במטען מתקדם יחסית).

Boogle
25-08-2008, 17:42:04
הוא יודע מתי היא נטענה, אך הקיבול הרשום עליה הוא לידיעה בלבד.

אחד הגורמים המשפיעים על "כמות הטעינה" הוא ההתנגדות הפנימית של הסוללה ההופכת חלק מהאנרגיה הנכנסת לחום. בהחלט סביר שמטען "יכניס" עד כ25% יותר מהקיבול הנומינלי, ולא, זה לא שקיבלת ספייר, פשוט חלק מהאנרגיה הפך לחום.
תרצה לדעת כמה באמת נכנס? הפעל מייד מחזור פריקה וראה מתי הוא עוצר, כך תדע מה הקיבול האמיתי של סוללתך.
בהצלחה

Avi_Y
25-08-2008, 18:41:11
גם 50% יותר זה עוד בסדר.

alonj
25-08-2008, 19:31:58

אחד הגורמים המשפיעים על "כמות הטעינה" הוא ההתנגדות הפנימית של הסוללה ההופכת חלק מהאנרגיה הנכנסת לחום. בהחלט סביר שמטען "יכניס" עד כ25% יותר מהקיבול הנומינלי, ולא, זה לא שקיבלת ספייר, פשוט חלק מהאנרגיה הפך לחום.
תרצה לדעת כמה באמת נכנס? הפעל מייד מחזור פריקה וראה מתי הוא עוצר, כך תדע מה הקיבול האמיתי של סוללתך.
בהצלחה

עכשיו ראיתי שהמטען באמת עצר את הטעינה אחרי כ-20% יותר מהקיבולת הרשומה ועבר בחזרה לפריקה.
בסוף כל התהליך אני אדע בדיוק כמה יש לפי הסיכום של כל ה-cycles.

אגב - משום-מה מי שמתחמם לעיתים הוא המטען. הסוללות שומרות על טמפ' החדר כמעט ללא שינוי...

אופיר נחום
26-08-2008, 09:30:40
אני חושב שזה לבטיחות- אם יש תקלה והמטען לא מגלה סוף טעינה, שלא ימשיך ויטען יותר מדי. יש גם כאלו שיש להם הגבלת זמן.

איתי פרימן
26-08-2008, 11:38:36
המטען אמור להתחמם מתי שהוא בפריקה- איך הוא פורק? הוא מעביר את האנרגיה מהסוללה לאנרגיית חום.

alonj
26-08-2008, 17:45:57
אני חושב שזה לבטיחות- אם יש תקלה והמטען לא מגלה סוף טעינה, שלא ימשיך ויטען יותר מדי. יש גם כאלו שיש להם הגבלת זמן.

האמת היא שיש במטען הזה גם מגבלת זמן, למרות שאין הגיון להשתמש בה כאשר אני מבצע cycling שכל טעינה היא בערך 11 שעות, פריקה 3-4 שעות, כלומר כל התהליך לוקח מספר יממות...
עכשיו כשאני יודע כמה "רזרבה" לקחת אני בהחלט אגביל אותו באמפרים.

אגב אופיר, זוכר מי המליץ לי על bantam? ;)

ליאור זהבי
26-08-2008, 18:23:12
אני לא משתמש במטעני bantan לא בהגבלת קיבולת ולא בהגבלת זמן. פשוט אין צורך אם אתה מבצע טעינה ופריקה כראוי.

עודד מזור
26-08-2008, 18:34:02
דרך פשוטה לדעת שהסוללה הגיעה לשיא היא פשוט לשים לב כשהסוללה מתחילה להתחממם. אם הסוללה מתחממת פתאום והמטען ממשיך להטעין, בדוק את המטען.
עובדה זו נכונה לגבי סוללות nicd/nimh.

MDreamer
26-08-2008, 19:45:38

בהצלחה
עוד משתנה הוט איכות, אורך ועובי החוטים. חוטים דקים ומאיכות ירודה יתחממו (ויכולים אף להישרף) הרבה אנרגיה "נשפכת" עליהם בטעינה כאשר הם המתחממים לכן יראה כילו הסוללה נטענה יותר מהקיבולת שלה.

TooLy
26-08-2008, 21:00:51
המטען אמור להתחמם מתי שהוא בפריקה- איך הוא פורק? הוא מעביר את האנרגיה מהסוללה לאנרגיית חום.

הפריקה מתבצעת באמצעות הנגדים שבמטען, ההספק שמתבזבז עליהם מתבטא ע"י חום.

TooLy
26-08-2008, 21:01:28
אני לא משתמש במטעני bantan לא בהגבלת קיבולת ולא בהגבלת זמן. פשוט אין צורך אם אתה מבצע טעינה ופריקה כראוי.

בדיוק http://efly.co.il/forums/images/icons/icon14.gif

alonj
27-08-2008, 09:08:25

אני בטוח שעם עבודה נכונה אין צורך להשתמש במגבלות, ועם זה גם בציוד הכי איכותי עלולות להיות תקלות.
אני מניח שבשביל מקרה כזה שמו את האפשרות להגדיר מגבלות כאלו, רק ליתר בטחון.
כרגע המטען עובד כמעט ללא הפסקה (למעט דקה מנוחה בין פריקה לטעינה) כבר 6 ימים גם על nimh וגם nicd ועוד היד נטויה.
אחרי שהוא יסיים לעבוד על ה-nicd של המשדר שלי אני אראה בדיוק כמה ה-cycling שיפר את מצבה.
וכן, בעתיד הקרוב אני מתכוון לשים במשדר nimh או אפילו lipo :)