PDA

צפייה בגרסה מלאה : אוף! ריסקתי את הקופטר איקס, כנסו ותקראו שלא יקרה לכם

bendisar
02-07-2009, 13:57:46
אז היום יצאתי על האופניים שלי כדי להטיס את הקופטר איקס שלי, לאחר שהחלפתי את סרוו הזנב השרוף, ועל הדרך שדרגתי להבים ללהבי הקרבון שהומלצו ע"י עודד בסט אפ למסוקי 450, ולפדאלים מקארבון של Curtis Youngblood , וגם את המנוע החלפתי למנוע ה- turnigy typhoon החדש ( שדרך אגב יש לו 4000KV!!! והוא מאוד מאוד חזק!) אתמול, המסוק עבר סדרה של כיוונים עד למצב שהוא עף באופן מושלם, אז יצאתי היום לשטח, הוצאתי את המסוק, עשיתי מספר הקפות לראות שהכל בסדר, הכנסתי את המסוק ל-IDLE UP ויאללה בלאגן, התחלתי בלופ רגיל, אחר כך מספר תקטוקים, הקפה נוספת ונכנסתי לעוד לופ גדול וגבוה, רק שבשיא הלופ, כשהמסוק הפוך התחלתי להרגיש משהו מוזר, איבוד כוח טוטאלי , ושמעתי את המנוע רץ לסלד"ים מטורפים, על המקום הבנתי שהפיניון מחליק על ציר המנוע, הכנסתי ל THROTTLE HOLD , והתחלתי בהליכי אוטורטציה הפוכה לרכך את הפגיעה, הבעיה היא שבזמן שלקח לי להבין זאת איבדתי הרבה רוטציה בלהבים , אז המסוק קיבל מכה די רצינית, אבל לא יותר מידי
התוצאות
בום זנב עקום
גלגל שיניים ראשי טחון, ומעוצמת המכה גלגל שיניים תחתון שבור
ספינדל עקום
והזרוע פלסטיק שמתחברת לזרוע של הוואשאווט גם היא נשברה (אבל רק אחת לא שניהן)
אני מניח שהלך הציר הראשי
למזלי הרב הלהבי קרבון והפדלים של CY שניהם לא ניזוקו בכלל, אפילו לא שריטה

אז אחרי בדיקה אכן כן ראיתי שהפיניון החליק על ציר המנוע, כלאמר ששכחתי לחזק אותו כמו שצריך, אז אמנם הוא החזיק בכל ריחופי הניסוי שעשיתי, אבל בטיסת 3D הוא לא החזיק
אז אני ממליץ לכולכם, שאתם בונים את המסוק או מבצעים עליו כל עבודת תחזוקה או החלפת חלקים כלשהם, תוודאו מספר פעמים שכל בורג שצריך לחזק חיזקתם, ושמתם עליו לוקטייט בתנאי שהוא נכנס למתכת כי מה שקרה לי זה דוגמא למה שיכול לקרות שלא מחזקים בורג אחד קטן כמו שצריך

מקווה שמקרה זה ימנע מאחרים לרסק את המסוקים שלהם גם

edoman
02-07-2009, 14:08:39
מצטער לשמוע אחי ... ולא נורא מטעויות כולנו למדים תודה על השיתוף ...

AMIR
02-07-2009, 14:39:57
מתקלה לתקלה פה אני מבין שצריך להיות פוץ כדי שדברים כאלו לא יקרו..
אני מתחיל לעבוד כמו שלמדתי בחיל האויר!!!
לרשום!!!!! לנהל רשימת פירוקים.... פריקתי מנוע? אני רושם כל מה שפירקתי בדרך,
כולל איזכורים על לוקטייט!!!!וכדומה!!
זה יכול לקרות לטובים ביותר! ברגע קטן של חוסר תשומת לב אתה יכול לשכוח דברים קטנים אבל ממש קריטיים....
הבטחתי בשירשור אחר רשימת בדיקה לפני יציאה לשטח... לא שחכתי את החוב הזה.. ואני ישלח למעונינים היום בערב!
אני מוכן להכין דפי פירוק והרכבה עבורכם! תדפיסו ובעת ביצוע פעולות אחזקה על הכלים שלכם פשוט
תרשמו רגע, לחלקכם ישמע אידיוטי ומיותר אך לא בעיני...

guylederer
02-07-2009, 14:42:21
אמיר צודק 100 אחוז ... ובן קורה מה לעשות ... צריך להפקיד ... אבל לא נורא יעבור ;]
בהצלחה

zvok
02-07-2009, 14:54:17
כמה הנזק בכסף??

bendisar
02-07-2009, 14:59:37
אני מניח שכ- 100 ש"ח מקסימום, יש לי כמעט את כל החלקים האלה כבר בבית, הדבר היחיד שחסר לי זה הזרועות פלסטיק שמחברות בין הוואשווט לסווש פלייט, והגלגל שיניים התחתון

sagi
02-07-2009, 15:18:55
לא נורא !
אני בריסוק שלי האחרון מסתבר שרק הלהבים הלכו וזה היה באמצע הפיכת המסוק אחורה.
גם אני מופתע שרק הלהבים הלכו !!!! :)

doodi111
02-07-2009, 17:02:55
מצטער לשמוע על הריסוק...
תודה ששיתפת אותנו כאן בכל מה שקרה.
חשוב מאוד שחברים חדשים כמוני ילמדו מהנסיון שלך ויפיקו לקחים.
עבורי לפחות, הדברים שכתבת הם שיעור נהדר.

תודה
דודי

AMIR
02-07-2009, 20:11:52
אני מניח שכ- 100 ש"ח מקסימום, יש לי כמעט את כל החלקים האלה כבר בבית, הדבר היחיד שחסר לי זה הזרועות פלסטיק שמחברות בין הוואשווט לסווש פלייט, והגלגל שיניים התחתון

אני לא חושב שהריסוק מסתכם ב100 שקל, זה בקטנה, הבעסה זה הזמן שהולך על הפירוקים וההרכבות, כיוונים... זה הביעוס לא הכסף של החלפים...

לא נורא אחי! הכל לטובה
קרה קרה... פעם הבאה אתה כבר תשים לב לכל בורג ובורג... אם תסתכל על זה כך? אחלה שכר לימוד!
על כל פנים מקווה שתחזור מהר להטסות!

דור
02-07-2009, 20:23:11
לא נורא אחינו.
אתה בטוח שללהבים לא קרה כלום? תבדוק אותם שוב בקפידות ובטסט פלייט לא ישר תתחיל להתפרע. נשמע לי כזת מוזר שספינדל התעקם ולהבים לא נשברו

bendisar
02-07-2009, 20:26:58
אני לא חושב שהריסוק מסתכם ב100 שקל, זה בקטנה, הבעסה זה הזמן שהולך על הפירוקים וההרכבות, כיוונים... זה הביעוס לא הכסף של החלפים...

לא נורא אחי! הכל לטובה
קרה קרה... פעם הבאה אתה כבר תשים לב לכל בורג ובורג... אם תסתכל על זה כך? אחלה שכר לימוד!
על כל פנים מקווה שתחזור מהר להטסות!

אכן כן, הבאסה פה זה לא ההרכבה, אלא הכיוונים מחדש ,(אצלי העניין של הכסף מאוד מבאס כי אני די מוגבל בקטע הזה),לצערי גיליתי היום בנוסף שהבלוק הראשי של הראש התעקם והמיסבים בגריפים נהרסו, הכי מעצבן אותי שאתמול עבדתי כל היום וכיוונתי את המסוק עד שקיבלתי טרקינג מושלם, יציבות מוחלטת ללא וויברציות, זנב נעול כמו סלע וריחוף כל כל יציב שלא צריך ידיים על הסטיקים והכל הלך לפח , אבל זה חלק מהתחביב, אין לבכות על חלב שנשפך ויש להרים את החלקים ולהתחיל מחדש. המסוק כבר כמעט מורכב לגמרי, אני פשוט מחכה למספר חלקים שיגיעו ואני חוזר לאוויר:D

תודה רבה על הדאגה

yoniaa
02-07-2009, 22:05:47
ריסוקים הם חלק מהתחביב...הכי חשוב זה להפיק את מקסימום הלקחים ולהמשיך הלאה :)
מאחל לך חזרה מהירה

יוני