PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת מכס, תיקון מנוע

noam_h
06-07-2009, 21:59:56
שלום כולם,

אם אני לוקח איתי מנוע חשמלי גדול לתיקון בחו"ל, ייקחו לי מכס בחזור?

noam_h
09-07-2009, 01:18:59
אף אחד לא יודע?
חיפשתי קצת ברשת. בחלק מהמקומות אומרים שצריך להצהיר עליו ביציאה ובחלק מהמקומות כותבים שלא צריך. מישוה כאן יודע מנסיון?

master_bebe
09-07-2009, 01:23:35
תברר איפה בשדה תעופה מצהירים על כבודה, אתה חייב ללכת ולמלא איזה טופס ושפקיד יחתום עליו. בדרך חזרה תילך במסלול הירוק, אם (לא סביר) יעצרו אותך לבדיקה, תציג את המסמכים.

master_bebe
09-07-2009, 01:25:43
אין לך מה להפסיד בלהצהיר על דברים שאתה מוציא. אתה יכול לקחת סיכון ולחזור במסלול הירוק, אבל אם יעצרו אותך המוכסים אז תהייה בבעיה.

noam_h
09-07-2009, 11:25:50
אבל איפה זה המקום הזה? חיפשתי באתר של רשות שדה התעופה ולא מצאתי.
מישהו עשה דבר כזה פעם?
אני חייב לסחוב אותו איתי בתיק היד או שאפשר גם במזוודה? (כי אז זה חייב להיות איפשהו בכניסה, לפני שמוסרים את המזוודות)

Boogle
09-07-2009, 17:23:32
אין יותר עמדה כזו בשדה התעופה.

אם זה משהו מאוד יקר עליך להגיע למשרדי המכס במקום מגוריך ואם זה משהו במחיר "סביר" קח עמך הוכחת קניה בארץ ואישור מהמעבדה בחו"ל יספיקו אם תעצר.

noam_h
09-07-2009, 21:04:37
תודה

master_bebe
10-07-2009, 00:19:26
???

אנחנו יצאנו באפריל לתחרות סטודנטים בחו"ל עם מלא ציוד טיסנאות והכרזנו עליו בשדה תעופה, אני רק לא זוכר איפה זה היה.

Boogle
11-07-2009, 00:34:13
העמדה בוטלה בטרמינל 1 לפני שנים. אולי פתחו חדשה בטרמינל 2 . ההסבר בנושא באתר המכס (http://ozar.mof.gov.il/customs/tosh_ho.htm#2a)מעורפל משהו (לא רוצים שתטריד אותם :D)

DarZeelon
11-07-2009, 07:36:59
אני זוכר שקראתי באחד מפרסומי המכס, שאם תשלח פריט שכשל ותקבל במקומו פריט חליפי תקין, תשלם את המכס שוב... שאלתי למה. נאמר שזה כדי למנוע מקרה בו לקח מישהו פריט שאסף מפח-האשפה (יעני; שמישהו זרק אותו) ובמקומו יקבל פריט חדש...

הדבר נכון גם למקרה בו לאותו אזרח יש אישור שרכש את הפריט בארץ (או ייבא ושילם כבר מכס).

umbo
11-07-2009, 07:56:25
יש עמדת מכס אבל צריך מעט סבלנות כי היא לא בדיוק פעילה.
היא נמצאת בקומה התחתונה בקצה השמאלי פנימי (בקומה של אולם הנוסעים הנכנסים אבל בחלק של הטסים לחו"ל) - זה מעין חלון מודיעין, מבקשים שם להצהיר על המוצר ונותנים לך להכנס (יחד איתו) למכס של אולם הנוסעים הנכנסים או שיוצא אליך מוכס. הם יתנו לך אישור שהוצאת אותו מהארץ או יאשרו לך שאינך צריך דבר. (רצוי להביא את הטופס הזה - http://ozar.mof.gov.il/customs/forms/86.pdf). אני עובר את התהליך הזה לא מעט פעמים במסגרת העבודה כשיוצא לחו"ל עם ציוד צילום בהפקות TV, הם לא בדיוק סבלניים ותלוי על איזה מנהל משמרת אתה נופל.
אגב, אם יש לך קבלה על רכישה של המנוע בארץ, (לא ציינת מאיפה המנוע) קח אותה איתך ואז אין שום בעיה בכניסה לארץ.
בהצלחה. :)

crazyguy
11-07-2009, 08:26:16
יש עמדת מכס אבל צריך מעט סבלנות כי היא לא בדיוק פעילה.
היא נמצאת בקומה התחתונה בקצה השמאלי פנימי (בקומה של אולם הנוסעים הנכנסים אבל בחלק של הטסים לחו"ל) - זה מעין חלון מודיעין, מבקשים שם להצהיר על המוצר ונותנים לך להכנס (יחד איתו) למכס של אולם הנוסעים הנכנסים או שיוצא אליך מוכס. הם יתנו לך אישור שהוצאת אותו מהארץ או יאשרו לך שאינך צריך דבר. (רצוי להביא את הטופס הזה - http://ozar.mof.gov.il/customs/forms/86.pdf). אני עובר את התהליך הזה לא מעט פעמים במסגרת העבודה כשיוצא לחו"ל עם ציוד צילום בהפקות TV, הם לא בדיוק סבלניים ותלוי על איזה מנהל משמרת אתה נופל.
אגב, אם יש לך קבלה על רכישה של המנוע בארץ, (לא ציינת מאיפה המנוע) קח אותה איתך ואז אין שום בעיה בכניסה לארץ.
בהצלחה. :)

אכן קיימת עמדה כזו,
בזמנו שיצאתי לחו"ל עם ציוד צילום יקר ערך הגעתי לעמדה כדי לשאול מה אני אמור לעשות כדי שחס וחלילה לא יחשבו לגבות ממני תשלום עבור כל הציוד בדרך החזרה.

הפקידה אמרה לי בבירור:
"תגיד ששוש אמרה לך שזה בסדר"...

noam_h
13-07-2009, 07:15:39
טוב, אז אני גם אגיד ששוש אמרה שיהיה בסדר...
את ההודעה הקודמת קראתי מאוחר מידי, אבל כן מצאתי עמדה אחרת:
באולם של עמדות בידוק הדרכונים, לפני שעוברים את השוטר בסוף ומגיעים לדיוטי פרי- מצד שמאל יש מסדרון קטן ושם יש עמדה.