PDA

צפייה בגרסה מלאה : אוף! האם ניתן להחיות סוללת ליטיום:

tisanir
09-07-2009, 12:26:08
לאחרונה מצאתי סוללה esky 11.1 3s 1000 ma שלא הייתה בשימוש הרבה זמן...
כשאני מחבר אותהלמטען החכם- טורניגי אקסואל 6.
הוא כותב לי low voltage ולא טוען...... מה אני יכול לעשות כדי להחיות אותה?

wind556
09-07-2009, 12:36:18
תזמין חברה קדישא;)
הסוללה ז"ל

tisanir
09-07-2009, 13:20:24
:(

master_bebe
09-07-2009, 13:27:56
כבר עניתי למישהו פעם בנושא, אתה יכול לחפש, אפשר להחיות אותה, אני לא בטוח אם היא תיתן לך את מה שהיא אמורה לתת.

בכל מקרה, תתחיל טעינה בזרם נמוך של 0.2 אמפר בתור NIMH בלי בלאנסר. אחרי שהמתח שלה יעלה לאזור ה 8-9 וולט, תעצור ותחליף לטעינת ליפו עם בלאנסר.

מיותר לציין שתעשה את זה בחוץ ותשגיח על הסוללה נכון ?

3Disaster
09-07-2009, 13:32:35
כבר עניתי למישהו פעם בנושא, אתה יכול לחפש, אפשר להחיות אותה, אני לא בטוח אם היא תיתן לך את מה שהיא אמורה לתת.

בכל מקרה, תתחיל טעינה בזרם נמוך של 0.2 אמפר בתור NIMH בלי בלאנסר. אחרי שהמתח שלה יעלה לאזור ה 8-9 וולט, תעצור ותחליף לטעינת ליפו עם בלאנסר.

היי.
ואם זו סוללה של 7.4V....לכמה V אתה אומר כדי לעלות ב0.2?

תודה
דניאל

tisanir
09-07-2009, 13:40:36
מסוכן מדי =[ נחפש סוללה אחרת...
הסוללה לא תשמש עבור טיסן אלא עבור סטרטר לניידות.
אם למישהו יש סוללת ליתיום 11.1 למסירה אני אשמח לקחת...

master_bebe
09-07-2009, 14:34:09
זה לא כל כך מסוכן, עשיתי את זה כמה פעמים ועוד כמה חברים פה בפורום עשו את זה. ההבדל בין סוגי הטעינות השונות זה בעיקר איך לסיים את הטעינה, כל סוללה מתנהגת אחרת כשהיא טעונה והמטען צריך לדעת לזהות את ה PEAK של המתח. בסופו של דבר, "החשמל שנכנס לסוללה הוא אותו חשמל בכל סוגי הסוללות", רק חשוב שתהייה הגבלה של זרם...
רק צריך בכל זאת להקפיד על חוקי בטיחות בסיסיים כמו לעשות את ההליך הזה בחוץ ליד דלי מים. לא אמורה להיות שום בעייה.

לגבי ה 7.4 ובכלל, צריך להעלות את המתח של הסוללה עד שהמטען יהיה מוכן להטעין אותה בתור ליפו. שזה בערך מינימום של 3 וולט לתא., כלומר 6 וולט לשני תאים ו 9 וולט לשלושה.
בטעינה הראשונית בזרם נמוך בתור NIMH עוקבים אחרי המתח של הסוללה, הוא מהר מאוד מתאושש ומגיע ל 3וולט לתא, בין דקה לשתיים בד"כ. אחרי זה עוצרים את הטעינה ומחליפים לטעינת ליפו עם בלאנסר. ומטעינים לאט. אחרי טעינה כזאת אפשר לעשות CYCLE אחד או שלושה לסוללה בשביל לראות מה מצבה וכמה הקיבול שלה נפגע, אם בכלל. אחרי זה אפשר להריץ איתה מבדקי פריקה בזרמים גבוהים יותר בעזרת מנוע, פרופ' ומד הספק כמו WATTS UP.

wind556
09-07-2009, 14:46:32

הדרך שהצעת נכונה ויכולה לעבוד
אבל...
יש כאן אבל גדול
צריך לדעת למי להציע אותה, ההתעסקות עם סוללות כאלה לא נועדה לחסרי נסיון.
יש כאן אלמנט גדול מאד של אחריות
עד כמה שאני יודע, השואל הוא נער צעיר, ומבחינתו הסוללה לפח וזהו.
אישית הייתי מנסה להחיות אותה, אבל לא אמליץ על זה למי שלא יודע מה הוא עושה ולא מודע לסכנות, ולא הייתי מעודד אף אחד לנסות
זו התעסקות בחומר נפץ, פשוטו כמשמעו..

master_bebe
09-07-2009, 17:12:52
עודד צודק.
אם אין לך ניסיון, תיתן למישהו אחר שיעשה לך את זה.