PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוטים עם בידוד סיליקון - הכרחי? (איזי סטאר)

amirp
10-07-2009, 17:48:14
הציוד הגיע ואני כניראה ארכיב את האיזי סטאר בסופ"ש, אני צריך להאריך את החוטים מהבקר למנוע, האם הכרחי חוטי סיליקון או שניתן להשתמש בחוט חשמל רגיל?

wind556
10-07-2009, 19:09:23
רצוי מאד אך לא הכרחי
וקבל עוד טיפ חשוב ביותר:
אל תוותר בשום אופן על מאזנות , ואל תדחה את הבניה שלהם לשלב שבו הטיסן מוכן.
עכשיו הזמן היחיד לבנות את זה שלא יראה כמו טלאי.
אם תזדקק לעזרה, אתה מוזמן להתקשר

imac1
10-07-2009, 19:20:57
מחזק את דבריו של עודד
לא לחכות הטסתי את האיזי עם ובלי מאזנות
מדובר בשני כלים שונים לחלוטין.
וכן גם אני מבואס מהרעיון שאני צריך לחתוך את הטיסן
כדי להעביר את החיווט של הסרוו.
שבת שלום

drgabbay
10-07-2009, 20:37:15
ניראה לי שניתן לדחות
רק תשים מאריך כבל סרוו בין הגשר של הכנפיים הקדמיות לאיפה שאתה שם את המקלט
זכור תשים שני קבלים אחד לכל סרוו
אני לא הייתי מטיס ללא מאזנות

master_bebe
10-07-2009, 22:32:17
בקשר לחוטים מהבקר למנוע, לא הכרחי כלום, כעקרון אפשר לשים גם סתם חוט חשמל, זה יעבוד.
אבל אם בהשקעה לא גדולה אפשר לשים חוטים יותר איכותיים אז למה לא ? העיקר שיהיה עבה מספיק ורב גידי. לא חייב ציפוי סיליקון. העובי הוא פונקציה של הזרם שיעבור בו.
רק להשכלה כללית, לא מומלץ להאריך את החוטים בין הבקר למנוע ואפילו מומלץ שיהיו כמה שיותר קצרים. אם אתה יכול, תקרב את הבקר.

MDreamer
10-07-2009, 23:14:25
רק להשכלה כללית, לא מומלץ להאריך את החוטים בין הבקר למנוע ואפילו מומלץ שיהיו כמה שיותר קצרים. אם אתה יכול, תקרב את הבקר.
אתה בטוח? אני זוכר איזה דיון אחר שבו ערן אמר ונימק מדוע עדיף להאריך את החוטים בין הבקר למנוע ולא את החוט בין הסוללה לבקר..

leetal
11-07-2009, 00:12:18
אתה בטוח? אני זוכר איזה דיון אחר שבו ערן אמר ונימק מדוע עדיף להאריך את החוטים בין הבקר למנוע ולא את החוט בין הסוללה לבקר..

אם החוטים בין הבקר לסוללה ארוכים אז הבקר רואה מתח נמוך ממה שיש בפועל על הסוללה,בגלל המתח שנופל על החוטים (וזה בגלל ההתנגדות של החוטים)ולכן הוא יעשה קאט-אוף מוקדם מידי.לכן עדיף חוטים קצרים בין הבקר לסוללה.

master_bebe
11-07-2009, 02:26:32

אז ככה, אני זוכר שבהוראות של השולצים שהיו לנו בסדנה היה כתוב שאסור להאריך את החוטי בקר-מנוע. מסתבר שיש על הנושא הזה של "איזה צד של הבקר להאריך" ויכוחים ארוכים....
מצד אחד אומרים שאם מאריכים את החוטים בין הסוללה לבקר יכולים להיווצר ספייקים שיכולים להרוס את הבקר, בגלל זה שמים קבלים. מצד שני אם מאריכים את החוטים של המנוע אז לבקר יכול להיות יותר קשה בזיהוי של הפאזה השלישית וכמו כן ליצור בעיות TIMING שמורידות את יעילות המנוע, ואת זה אי אפשר לסדר עם קבלים. בכל מקרה, יש הרבה ויכוחים בנושא, הכי פשוט, לזרוק את הטיסן ולבנות חדש, יותר קטן...
בכל מקרה ממליצים שאם מאריכים את החוטים של הסוללות אז לא לעבוד קרוב לגבול המתח הגבוה של הבקר ולשים קבלים.
למי שבא להיכנס עמוק לנושא אז שיבדוק את השירשור הארוך (http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=171111) בנושא

אם החוטים בין הבקר לסוללה ארוכים אז הבקר רואה מתח נמוך ממה שיש בפועל על הסוללה,בגלל המתח שנופל על החוטים (וזה בגלל ההתנגדות של החוטים)ולכן הוא יעשה קאט-אוף מוקדם מידי.לכן עדיף חוטים קצרים בין הבקר לסוללה.

אפשר להאריך את החוטים לסוללה, המתח שנופל על החוטים זניח, רק צריך להוסיף קבלים, החברות הרציניות (http://www.schulze-elektronik-gmbh.de/tips_e.htm) מפרטות איפה ואיך לשים.

מיותר לציין שכל הויכוח הזה הוא סתם וזה במקור נועד לטיסנים רציניים בגדלים "קצת" יותר גדולים, כדוגמאת F3A תחרותיים ו 3D שליש סקייל וכו'.
אף אחד לא באמת ירגיש אם תאריך את החוטים בקצת. (בהנחה שתעשה עבודה טובה...)