PDA

צפייה בגרסה מלאה : עד כמה זה משפיע אם בכלל?

oded555
27-08-2008, 08:54:47
שלום לכולם.
אחרי שבקר המהירות המקורי של ה belt שלי הלך בפעם הראשונה שהטסתי אחרי 3 דק' (אם אפשר לקרוא למה שעשיתי שם טיסה:) ), הזמנתי בעזרתו האדיבה של עודד wind556 (תודה!!) בקר חדש וניתן לתכנות של turnigi .
הבקר שוקל 32 גרם.
הרכבתי אותו ואת הג'יירו (e-sky 0704a) בצד שמאל של המסוק (כשאף המסוק רחוק ממני).
כשהעלתי את המסוק לאוויר הוא נטה לאותו כיוון ונאלצתי לתקן ע"י ה"טרים", מה שלא מנע לגמרי את הנטייה אך מזער אותה.
האם יש השפעה לכך שגם הבקר וגם הג'יירו מורכבים באותו צד?

תודה רבה לעונים.
עודד.

Avi_Y
27-08-2008, 10:51:00
אתה יכול לבדוק את זה בעצמך. סובב את הראש כך שהלהבים יהיו לאורך המסוק. אחוז בשני מחזיקי הלהבים, ובדוק אם המסוק נוטה על צידו.
קשה לי להאמין שתראה משהו. הבקר והג'יירו אינם כבדים, והמרחק ממרכז הכובד לרוחב המסוק הוא קטן מאד.
הסיבה האמיתית לכך שהיית צריך לקזז היא הדחף מרוטור הזנב - רוטור הזנב מפעיל כח שצריך לסבסב (או למנוע סיבסוב) את המסוק. בגלל המרחק ממרכז הכובד של המסוק, הכח גורם לסיבסוס. עם זאת, הוא גם דוחף את כל המסוק הצידה. לכן אתה צריך לתקן עם טיפה גילגול. בקיצור - כאשר אתה מרחף, תמיד תיראה את המסוק נוטה על צידו, וכך זה צריך להיות.
הערות:
לא תיראה את התופעה על הקרקע, פשוט כי החיכוך עם הקרקע מונע סחיפה של המסוק הצידה.
לא תיראה את התופעה במסוק קואקסיאלי - פשוט כי היא לא קיימת שם - אין רוטור זנב שיגרום לסחיפה.
אתה יכול לבצע בדיקה - העבר את הציוד לצידו השני של המסוק ותראה שעדיין צריך להטות אותו באותו הכיוון.

oded555
27-08-2008, 10:53:08
אבצע את הבדיקות ואעדכן.
תודה רבה!!
עודד.

wind556
27-08-2008, 11:07:18
היי עודד
תבדוק היטב את הטרקינג
כבר קרה לי מקרה דומה, ובכיוון מדוייק של הטרקינג זה נעלם כמעט לחלוטין
להתראות
עודד

עמיתפורת
27-08-2008, 11:44:37
עודד שלום.
מיתקון הרכיבים האלקטרונים על גבי המסוק ומיקומם אינו משפיע על איזון המסוק למעט הסוללה שלה מישקל מכריע מבין כולם.
מכיוון שהמיתקון הוא על גוף המסוק, הרי שהרכיב עדיין קרוב למרכז המסוק ולא מייצר מומנט שמטה את המסוק ה- אם היית ממתקן אותו על מגש חיצוני, היית למעשה מייצר "זרוע" שהיתה יוצרת איזה שהוא מומנט.
להערכתי מדובר במסוק לא מקוזז או ccpm לא מכוייל ואסביר מדוע.
Ccpm אנו מכיילים לכל אורכו החל מנקודה תחתונה ביותר, דרך המרכז והנקודה הלעונה ביותר בתנועת הסוואש.
התופעה שאתה מתאר היא כאשר אתה מתחיל את האצת הלהבים (נקודה תחתונה) ורואה הטיית המסוק לכיוון מסויים וכאשר אתה "מגביר טורים" אתה למעשה זז מהנקודה התחתונה לנקודה המרכזית בתנועת הסוואש שככל הנראה כן מאופסת ואתה רואה תופעה של יישור המסוק ונדמה לך שהתופעה נעלמה.

שים לב להבדיקה שאני ממליץ לך לעשות.
נתק את ה (+) /של הבקר, סובב את הלהבים שיהיו ניצבות לבום ושהפאדלים יהיו מעל הבום.
הבט על אחד הפאדלים או החזק אותו בידך והתחל להזיז את הסוואש למעלה ולמטה, אם תחוש בתנודות של הסוואש כאשר אתה מעלה ומוריד את הסוואש או אם תראה את התזוזה בעין הרי שיש לך "אינטראקציות" וה- ccpm שלך לא מכוייל כמו שצריך.
דווח לנו.
בהצלחה.

oded555
27-08-2008, 14:42:04
תודה רבה לכל העוזרים!!!
לדעתי תיקון הבעיה כרוך בידע שמעבר ליכולתי והבנתי. (בכל זאת המסוק הראשון שלי..)
כך שאשמח להפגש עם מי שיכול ויש לו זמן להדריך אותי...
בתודה
עודד.

vinay
27-08-2008, 16:52:14
אם כבר בעיניני בקר מהירות, איזה בקר בדיוק בחרת ולמה?

האם זה בטוח שבקר המהירות של ה Belt יתקלקל די מהר (כלומר שווה להתכונן) או שזה תלוי במסוק הספציפי?

oded555
27-08-2008, 17:09:20
בחרתי בבקר של חברת turnigi.
הבקר הוא 40 amp ובחרתי בו בגלל (בזכות:) עודד שהמליץ עליו בחום.
הוא ניתן לתכנות באמצעות כרטיס (6.80 $). רק שלא יהיו אי הבנות, אתה חייב לתכנת אותו לפני שאתה מרכיב אותו על המסוק ומטיס!! יכול להיות שמצב ברירת המחדל שלו שונה לגמרי ממה שאתה צריך..
אני שמעתי על הרבה בעלי belt שהבקר המקורי נשרף די מהר (חלקם בפעם הראשונה וחלקם אחרי כמה טיסות). זאת תופעה ידועה וקצת מלחיצה את האמת. (פתאום מופיע עשן לבן סמיך ועולה ריח של פלסטיק שרוף)
לכן לשאלתך האם להתכונן- אז כן!! אפשר להשיג בקרים פשוטים וזולים יותר ללא יכולת תכנות אך לא מומלץ
לקנות את המקורי ולא מתחת ל30 amp.
מקווה שעזרתי.
עודד

עמיתפורת
27-08-2008, 17:24:09
צור קשר
0528333137

vinay
27-08-2008, 20:20:35
בחרתי בבקר של חברת turnigi.
הבקר הוא 40 amp ובחרתי בו בגלל (בזכות:) עודד שהמליץ עליו בחום.
הוא ניתן לתכנות באמצעות כרטיס (6.80 $). רק שלא יהיו אי הבנות, אתה חייב לתכנת אותו לפני שאתה מרכיב אותו על המסוק ומטיס!! יכול להיות שמצב ברירת המחדל שלו שונה לגמרי ממה שאתה צריך..
עודד

מצאתי שני בקרים שעונים לתאור:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=3729&Product_Name=TURNIGY_Sentry_40amp_Speed_Controller

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idproduct=2165

אחד נקרא "Plush" ואחד "Sentry". מה ההבדל ומי מהם עדיף? (מחיר כמעט אותו דבר)

וגם - האם הבקר מגיע עם כל הקונקטורים מחוברים או שצריך לקנות גם קונקטורים ולהלחים אותם? (בתמונות של בקרים פעמים רבות נראה כאילו הקונקטור לא קיים). עוד משהו שצריך לקנות בחבילה?

oded555
27-08-2008, 20:40:36
הבקר מגיע בלי כלום.
אני הוצאתי את הקונקטורים מהבקר הישן והלחמתי על החדש(לא מומלץ!)
את הקונקטורים שמתחברים לסוללה היה קל ופשוט להחליף, בסך הכל לפרק הלחמות.
לעומת זאת את הקונקטורים שמתחברים למנוע היה קצת קשה יותר, הם לא מולחמים אלא קונקטורים שהחוט
מוצמד עם לחץ.
עדיף לקנות קונקטורים, זה יוצא הרבה יותר נקי ופחות מאמץ. (וזאת גם הוצאה מינורית)
חוץ מזה קניתי גם שרינקים בצבעים כדי לבודד ולסמן את החוטים..
את כל ההזמנה עשיתי מ"יונייטד הוביס" הגיע אחרי 9 ימים.
מקווה שעזרתי.
אם תרצה עוד מידע אתה מוזמן להתקשר 0545-616098

ועמית תודה! אני אתקשר..
עודד.

vinay
27-08-2008, 21:13:47
בהחלט עזרת!

נשאר לי רק לשאול על:
1. איזה קונקטורים בדיוק (הצד של הסוללה ברור, אבל מה הצד השני)? (העלות המינורית נראית משהו בסביבות רבע מחיר ה ESC לפי מחירי הקונקטורים באתר)

2. איזה מידה של שרינקים מתאים? (אותו אחד לשני הצדדים?)

שווה גם לסכם הכל בהודעה אחת בדביק של ה Belt CP - נראה שזה משהו מאד נפוץ.

תודה

oded555
28-08-2008, 12:56:10
אני קניתי את מה ששלחת בלינק השני.
אני לא יודע מה ההבדלים ביניהם..
לגבי הקונקטורים אני לא סגור על איזה בדיוק צריך לקנות (איזה גודל).
שרינקים- קניתי 4 מ"מ אדום ושחור..
עודד.

wind556
28-08-2008, 16:56:39
שני הבקרים זהים למעט דבר אחד:
באחד מהשניים יש קונקטור נוסף שנועד לחיבור שקע האיזון של הסוללה, ולטענתם פריקת הסוללה מתבצעת כך בצורה מאוזנת
לא ראיתי דבר כזה בשום בקר מהירות אחר, ולא בטוח שיש בזה צורך
אני רכשתי כבר כמה בקרים כאלה, והם מצויינים, ותמיד כרשתי את זה עם החיבורים הסטנדרטיים, וללא חיבורי האיזון
לגבי הבקר המקורי של e sky - הוא יישרף במוקדם או במאוחר, תקווה רק שהוא יישרף כשהמסוק על הקרקע
ההמלצה שלי זה להחליפו לפני שהוא נשרף....
לגבי קונקטורים בין המנוע והבקר, המידה צריכה להיות 3 מ"מ
אם אין במלאי, תמיד עדיף גדול יותר מאשר קטן יותר

vinay
28-08-2008, 18:23:09
עוד הבדל שמצאתי בין הבקרים הוא מתח כניסה מקסימלי.

בכל מקרה, נראה לי הקונקטורים שכרגע על המנוע (המקורי) הם

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5282&Product_Name=HXT_2.3mm_Gold_Connectors_w/_crimp_(10pair/20pc)

אני מעדיף לא להתעסק איתם אם אין צורך ואז להזמין את אלו שהם 2.3 מ"מ. האם יש צורך להחליף אותם מאיזשהיא סיבה כל שמן שאני עם המנוע המקורי?

Elad_01
29-08-2008, 08:54:47
אני חוזר לנושא המקורי, היות וניראה לי שהוא פוספס.
אלעד - רצוי להיעזר במישהו מנוסה, אבל אתה לא צריך לפחד לנסות וללמוד.
התשובה שקיבלת מאבי היתה הכי מדוייקת מבחינה פיזיקלית. אני מתפלא שלא קמו עוד מטיסים ואמרו שתמיד בריחוף המסוק נוטה קצת ימינה... (אם הלהבים מסתובבים עם כיוון השעון). אם הרכבת הכל נכון אז כך צריך להיות (ככל שהמסוק גדול יותר זה פחות בולט).
וודא שה-swashplate מקבילה לגוף המסוק לכל אורך תנועתה. זה כמובן לא יפתור לך אינטראקציות שנובעות ממהירויות שונות של הסרבואים. אבל אם כיוונת את העסק בגדול כמו שצריך, האינטראקציות יהיו הרבה פחות משמעותיות מאשר הדחף מרוטור הזנב.

עודד Wind - אין קשר בין tracking לא נכון של הלהבים לבין התופעה שעודד תאר. אולי כשתיקנת את ה-tracking גרמת לשינוי בדבר נוסף (פושרוד מתחת ל-swashplate? שינוי בהטסה עצמה?) וכך כתוצר לוואי נפתרה התקלה. אולם זה בוודאי לא היה ה-tracking.

wind556
29-08-2008, 09:39:38
אלעד,אתה יודע שאני מעריך את דעתך
נושא הנטיה של המסוק לא נבדק אצלי עד הסוף, אבל השינוי שחל בעקבות שיפור הטרקינג התרחש כבר כמה פעמים
אין לי תיאוריה בנושא,אבל אחרי שצפיתי בתופעה הזאת קטנה (לא נעלמת)בעקבות כיוון טרקינג,כבר כמה פעמים ובמסוקים שונים וקטנים-בהוריקאן למשל זה לא קיים-אני מעביר את נסיוני בזה,אולי יום אחד מישהו גם ימציא תיאוריה הקשורה לזה ;)

Avi_Y
29-08-2008, 09:59:46
אני מסכים עם אלעד. לא ניראה סביר שכיוון ה-tracking עצמו "יישר" את המסוק, במיוחד לא היות והוא לא צריך להיות ישר.
אני רק יכול להניח שמסוק לא מכוון רעד ואילץ אותך להטיס באופן מוזר, שנראה כמו מה שעודד מתאר.
sanity check (אם אתה זוכר) - כאשר המסוק "נטה על צידו בגלל tracking", האם קיזוז פתר את הבעיה? (אני מאמין שלא)

oded555
31-08-2008, 10:34:17
חברים תודה רבה לכולכם על העזרה!!!!!

עודד.