PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה כנף קלקר מצופה בבלזה

עמיחי
16-07-2009, 10:14:31
שלום
אני מתכנן כנף קלקר מצופה בבלזה-
1. באיזה דבק משתמשים?
2. באיזה צפיפות קלקר? עובי הכנף בערך 1 סמ
תודה
עמיחי

flatspin
16-07-2009, 17:33:58
1. יש סוגי דבק שונים להדבקת ציפוי הבלזה לגרעין הקלקר. דבק פלסטי לבן, דבק אליפטי, דבק אפוקסי, דבק גורילה ודבק מגע בהתזה, סופר 77 של 3M.
2. יש חשיבות מכרעת למידות הכנף. כלומר, המידות החסרות - אורך ורוחב. בלעדיהן אין כל אפשרות להשיב לשאלתך. חשוב גם לדעת מה יהיה משקלו הסופי של הטיסן.

flatspin
16-07-2009, 17:44:39
נחפזתי ולא השלמתי את תשובתי. מצטער.
דבק סופר 77 הוא הקל ביותר במשקל. אבל צריך לדעת להשתמש בו נכון. אחרת אפשר לגרום נזק לגרעין ו/או לקבל הדבקה חלשה. דבק פלסטי ואליפטי מרטיבים את הבלזה ועלולים לגרום לעיוות. דבק אפוקסי הוא חזק אבל כבד. דבק גורילה חזק מאד ושוקל מעט פחות מאפוקסי. יתרונו בכך שהוא מתנפח בתוך המרווח שבין הציפוי והגרעין ויוצר שטח תפיסה גדול יותר (חוזק).
אני נוהג להשתמש בסופר 77 לכנפיים קטנות עד בינוניות ובדבק גורילה לכנפיים גדולות עד ענקיות.
לכנפיים קטנות אני נוהג להשתמש בקלקר בצפיפות 20 (ק"ג למ"ק). לכנפיים גדולות ב-15. כמובן עובי ציפוי הבלזה גם הוא פונקציה של גודל הכנף והכוחות הפועלים עליה.

master_bebe
16-07-2009, 18:10:22
חשוב מאוד שיהיה לך את הנגטיב של הליבת קלקר בשביל שתוכל ללחוץ את הבלזה לליבה בצורה מושלמת, אחרת יהיו לך איזורים שלא צמודים ו/או פרופיל מעוות.
דבק סופר 77 של 3M מאוד נוח לעבודה, וחזק יחסית, (יקר - 90 שקל למיכל) אבל הוא יחזיק מעמד שנה-שנה וחצי.
בהנחה שאתה בונה כנף ממוצעת בעובי מירבי של 1 ס"מ נראה באמת ש F20 יעשה את העבודה.

Boogle
16-07-2009, 19:39:24
אני נתתי היום לערן כנף קלקר מצופה בבלזה ששכבה אצלי בבוידמים משנת 1990 הציפוי לא זז והדבק לא נפתח.

באותם ימים אפלים מהלתי דבק פלסטי של בתיה עוזיאל עם מים (בערך 50-50) והכנסתי בתוך הנגטיב עם לחץ קל של פאר הספרות הישראלית (מספר כרכים של האנציקלופדיה העברית:D )למספר ימים ( נו אז לא היה לי אינטרנט ופורום אז לא מיהרתי לשום מקום :D )