PDA

צפייה בגרסה מלאה : שרשור בניה קנארד למיקרוג'ט

master_bebe
18-07-2009, 18:48:01
טוב, החלטתי שאני צריך יותר מומנט עילרוד למיקרו ג'ט, אז הוספתי לו קנארד מונובלוק:

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=11738&stc=1&d=1247934776

בוודאי מעניין אתכן מה התוצאות מהטיסות ניסוי...
חרא !!
בתור התחלה הצמדתי את המונובלוק לחוגה (KNOB) בכדי שאוכל למצוא את זווית ההצבה (קיזוז) (היות והכלי כבר מקוזז עם ההגאים הרגילים שלו, (כמו כן מרכז הכובד הוזז מעט קדימה בעקבות השטח שהתווסף)
הטסתי ולאט לאט שיחקתי עם זווית ההצבה עד שהוא טס ישר בחצי מנוע וגם גולש (כמה שהוא יכול...).

מסתבר שבשנייה שבונים זווית התקפה עם המטוס, מספיק שקצת נוגעים בהגה גובה (ואני חוזר, המונובלוק קבוע) הכנף הראשית מזדקרת והמטוס מתחיל לגלגל ימין-שמאל בתנועה מתבדרת עד שהוא מתהפך. תתארו לכם כמה זה נחמד אחרי שהוא מתהפך וטס ישר לריצפה, למשוך שוב פעם את ההגה גובה ושוב לגלגל.
בקיצור, למדתי לעשות איתו פניות מאוד רחבות ונחתתי במהרה.
אחרי זה צימדתי את ההגה גובה למונובלוק והטסתי שוב, הפעם טיפה יותר טוב, אבל עדיין במשיכה עדינה יחסית הוא מגלגל. אבל הצלחתי לעשות איתו קצת HARRIER.
היום חתכתי לו את ההגאים (בקו האדום שמסומן בתמונות) והטסתי שוב. הפעם הרבה יותר טוב, אבל הציר של המונובלוק מחובר מאחורי המרכז האווירודינמי של הקנארד (המוקטן), דבר שגורם לו להתבדר (בתחום החופש הקטן מאוד שיש לו). היה קשה לקזז אותו, וגם כשהייתי צריך לצאת מצלילה חדה, הוא לא כל כך רצה ונחת על הגחון. הנזק היחיד זה כמה שיניים ב HXT900 שנשברו.
אני מוכרח לציין שהחבר'ה שחזרו מהים מאוד נהנו מהמופע. ( "וואלק, בחיים לא ראיתי כזה דבר, נראה כמו F15")
לסיכום, אין לי כוח להזיז את הציר קדימה ונראה לי שאני אחזור לתצורה המקורית שלו.

וכן אני יודע שהוא נראה קצת אומלל, הוע עבר הרבה בחיים....

b1yossi
18-07-2009, 19:30:12
נחמד

עמרי רז
18-07-2009, 19:35:09
הוא ממש חמוד
תן קצת פרטים על הכלי,
מעולם לא נפגשתי עם המיקרו ג'ט.
איך הוא טס ? איזה סטאפ יש עליו ? ומה משקל טיסה,

Boogle
18-07-2009, 19:56:38
נראה לי (ללא חישובים רק תחושות בטן) שאם אתה רוצה שיעשה משהו אתה צריך חצי מהמיתר של הקנרד שיש לך עכשיו.

כמה שאני זוכר, הקנרד משפר ביצועים במהירויות גבוהות (עבר קוליות או שאולי אני טועה?) אז למה לך להסתבך? מה חסר לך בחיים?:D

master_bebe
18-07-2009, 20:03:43
יש עליו Hyperion P-1913-08 עם פרופ' 6X4, טס על סוללה של 3 תאים 1300, בקר של היפריון 20 אמפר (יכול להיות 30, הוא מסתתר ואני לא זוכר)
מבחינת נתונים אחרים, תאמת שאף פעם לא בדקתי זרמים וכו' ומשקל אני לא זוכר, אני אבדוק במהלך השבוע.
מה שכן, כשאני טס במקביל לכביש החוף אני עוקף מכוניות בלי בעייה....

master_bebe
18-07-2009, 20:06:23
נראה לי (ללא חישובים רק תחושות בטן) שאם אתה רוצה שיעשה משהו אתה צריך חצי מהמיתר של הקנרד שיש לך עכשיו.

כמה שאני זוכר, הקנרד משפר ביצועים במהירויות גבוהות (עבר קוליות או שאולי אני טועה?) אז למה לך להסתבך? מה חסר לך בחיים?:D

הקנארד משפיע בכל טווח המהירויות בדיוק כמו הגה גובה רגיל....
לפי דעתי אתה מתכוון למונובלוק, שהוא מתאים למהירויות עבר קוליות (אבל גם מתחת...)

אין בעייה עם הגודל שלו, יש רק בעייה עם המיקום, הוא מסתיר את הזרימה לכנף כמעט בכל זווית התקפה. זאת הסיבה שהקטנתי אותו.

sharonx
18-07-2009, 20:48:18
שמעתי על הפרויקט בטלפון ולראות את התמונות סגר לי מעגל :D
טס חרא אבל אחלה ניסיון.

אני אקפוץ אלייך בקרוב - נשווה פאנג'ט למיקרו ג'ט.

master_bebe
18-07-2009, 20:49:55
בכיף, דבר איתי לפני שאתה בא לאזור...

ilan_l
19-07-2009, 11:23:53
למה בכלל עלה אצלך הצורך לשדרג את הכלי ?

עד כמה שאני זוכר בכפיר הישראלי הוסיפו את הקנארד (קבוע) דווקא למהירות נמוכה יותר ,
הכפיר/הנשר המקורי בלעדיהם , נחת מאוד מהר ותמרן כמו אוטובוס .

אולי תנסה להגביה/להתקין את הכנפונים הללו מעל החופה ?

master_bebe
19-07-2009, 19:56:12
אכן פתרון שיעבוד, זה מצריך תכנון מחדש של הפרונט.
המטרה הייתה לבצע תמרונים חדים כדוגמת המיגים הרוסיים...

Boogle
19-07-2009, 20:32:36
אכן פתרון שיעבוד, זה מצריך תכנון מחדש של הפרונט.
המטרה הייתה לבצע תמרונים חדים כדוגמת המיגים הרוסיים...

לעשות פוגצ'ב קוברה ללא אלמנטים וקטוריים קצת קשה וכנראה שום קנארד לא יועיל. (גם לא למיגים;))

Shay
19-07-2009, 21:27:35
פוגצ'ב קוברה??? באיזה שפה זה?***ח
מה זה?

Boogle
19-07-2009, 21:35:01
פוגצ'ב קוברה??? באיזה שפה זה?***ח
מה זה?

אסלח לך כי כשהוא עשה את זה, הוריך אולי לא היו נשואים :D

הנה קרא (http://www.google.co.il/search?hl=iw&rlz=1T4ADBR_enIL264IL266&q=pugachev+cobra&meta=)קצת להנאתך...

ZvikaF
20-07-2009, 07:36:03
רעיון נחמד, אבל הוספת הקנארד ערערה את היציבות האורכית של הטיסן - שזה מאפשר תמרוני עלרוד חריפים, אבל אתה צריך גורם מייצב - גיירו על הציר, כדי שתוכל להטיס ולתמרן חריף.
הגלגולים שאתה מקבל זו תוצאה של הזדקרויות לא סימטריות של הכנף.

master_bebe
20-07-2009, 19:21:35
רעיון נחמד, אבל הוספת הקנארד ערערה את היציבות האורכית של הטיסן - שזה מאפשר תמרוני עלרוד חריפים, אבל אתה צריך גורם מייצב - גיירו על הציר, כדי שתוכל להטיס ולתמרן חריף.
הגלגולים שאתה מקבל זו תוצאה של הזדקרויות לא סימטריות של הכנף.

לגבי ההזדקרויות על הכנף - באמת כתבתי שזאת הסיבה.

לגבי יציבות האורכית, הזזתי גם את המרכז כובד קדימה מעט בשביל שהטיסן ישאר יציב.
הבעייה הייתה שהציר של הקנארד היה יחסית בשפת זרימה שלו, דבר שגם לו לשחק סביב החופש שלו, דבר שגם למטוס לצאת מקיזוז עם כל תמרון.

לפי דעתי אתה מדבר על לקחת את המרכז כובד מאחורי הנקודה הניטרלית, דבר שהופך את המטוס ללא יציב ומחייב מחשב טיסה (או במקרה שלנו ג'יירו) כמו ב F16.....
המיקרוג'ט נשאר יציב אחרי הקנארד.