PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה ג'יירו על דאון

Yotflow
25-07-2009, 15:14:06
היי שלום.
יש לי דאון RADIAN בעל מוטת כנף 2 מטר מוקצף.
אני מטיס אותו כבר תקופה ונהנה ממנו מאוד.
הדאון הוא 3 ערוצים כאשר ערוציי ההיגויי שולטים על גובה ועל הראדר(במקום מאזנות) והנוסף על המצערת.
אני חושב לחבר ג'יירו על ערוץ הראדר, בכדי לאזן אותו על ציר הגילגול, ברוחות ,שיעזור בטיסה ונחיתה.
איך הדאון יושפע מאחר ובד"כ ג'יירו עובד על המאזנות ולא על הראדר? הג'יירו הוא שומר זנב ממסוק חשמלי.:)
תודה.

master_bebe
25-07-2009, 19:58:48
היות והדאון מנוהג ע"י הגה הכיוון, הגלגול הינו תופעה משנית שלוקח לה יותר זמן להיבנות מאשר אם היו לו מאזנות.
הגלגול נוצר כתוצאה מהחלקה(ימינה או שמאלה +דהידרל בכנף) שנוצרת ע"י סבסוב שנוצר ע"י הגה הכיוון.... :confused:

דבר אחד שיהיה ברור. ג'יירואים לא עוזרים ברוחות !!! אלא במשבים לא קבועים שמטלטלים לך את הטיסן.
אתה יכול לחבר את הג'יירו להגה כיוון ושיהיה רגיש לציר הסבסוב. לגבי גלגולים, אתה תהייה חייב מאזנות בכדי לרסן הפרעות בגלגול. ובלי קשר, היות והטיסן מנוהג רק עם הגה כיוון, אני מניח שיש לו דהידרל נאה, דבר שאמור להחזיר אותך למצב מאוזן אם ובמקרה אתה מגלגל.

Yotflow
25-07-2009, 20:09:54
תודה על המידע!
אחבר ג'יירו כאשר אוסיף מאזנות לדאון, אם בכלל:rolleyes:
תודה.
שבוע נהדר:)

eran_k
25-07-2009, 20:16:55
אל תשים ג'ירו שומר כיוון בכל מקרה,לטיסן אתה צריך מה שנקרא Rate gyro. לא זוכר את ההסבר המדויק לזה אבל זה לא עובד בטיסנים.
אני משתמש בג'רו דווקא בהגה גובה של איזיסטאר, זה עוזר לי להתגבר על כל מיני בעיות של מרכז כובד,משטיח את זוית הגלישה ומאפשר לטוס ממש במהירות 0,ועוזר גם למתן את הנטייה להרים אף כשפותחים מנוע לטיפוס מהיר