PDA

צפייה בגרסה מלאה : אוף! --

saportas
28-07-2009, 13:11:36
:eek:

asafsee
28-07-2009, 13:16:05
חבל באמת על הטיסן, נראה יפיפה...
של איזה חברה הוא? EFLITE במקרה?

ליאור זהבי
28-07-2009, 13:20:48
היי אשר,

שמעתי מבעל הטיסן (לא אזכיר את שמו במידה ואינך מעוניין בכך) על הריסוק וצר לי על כך.
מילה קטנה של עצה - ממה שאני רואה בתמונות, לא שווה לשפץ את הטיסן הזה. תוספת המשקל תהיה רצינית והטיסן לא ייראה טוב וייתכן שאף לא יטוס טוב.

Boogle
28-07-2009, 16:16:54
חשבתי שיש תוכנית ליום חמישי (ט באב).

משתתף בצערך אכן כואב הלב.

flatspin
28-07-2009, 19:10:37
אתמול!! הטסט . הטיסן בידים נותן תחושה של טיל ! אבל בהמראה שהגעתי לנקודת האל חזור הטיסן לא רוצה "לתפוס גובה".:confused:
1- אני אשם שלא בדקתי את הסטאפ של הטיסן .
2- אני לוקח את מלוא האחריות על הריסוק.
3-אין ספק שאת הטיסן אני אשפץ .

לדעתי, וזו כמובן השערה בלבד, יתכן שהגה הגובה היה מחובר הפוך. כלומר, במשיכת UP הוא הגיב DOWN, ולהיפך. מדבריך לא ברור איך קרה הריסוק. האם בכל זאת התרומם במידה כלשהי או שהוא נפגע כתוצאה מהתנגשות או התהפכות על המסלול בעודו במהירות גבוהה.
אפשרות אחרת היא שמרכז הכובד היה קדמי במידה כה רבה שמלוא טווח הגה הגובה לא הספיק להרים את החרטום.
אני בטוח שבחקירה לעומק תעלה על הסיבה שגרמה לתוצאה המעציבה.
בכל מקרה, אני שולח לך חיזוקים ריגשיים ומאחל לך שזו תהיה הפעם האחרונה שדבר כזה קורה לך.

ZvikaF
29-07-2009, 07:24:44
אכן עצוב, אבל זה חלק מההובי,בהצלחה בהמשך.

giluriel
29-07-2009, 07:37:02
לפני שכתבתי את השרשור התייעצתי עם בעל הטיסן. האמת שלי זה לא משנה !
אני זה שביקשתי לעלות את השרשור.
עם הסטאפ שלי הו יטוס הו גם יצבע בצבצ שונה .
האם זה היה תלוי בי לא הייתי בונה אותו לפי אוראות יצרן.
ההמשך יבוא !

יצאת כלי!
בגלל ההתייחסות והאחריות :)
כל הכבוד.

(והאמת, עד היום ראיתי כאן דברים שעשית והם היו מרשימים למדיי ואם אפשר לשמור על חיוך .. גם עם הריסוק הלכת עד הסוף ;) )

שיהיה בהצלחה

amiramen
29-07-2009, 11:23:12
כל הכבוד על ההודאה בפנינו ולקיחת האחריות...!
שיהיה לך בהצלחה עם המשך שיפוץ הטיסן ומאחל לך רק טוב...

ohad4565
02-08-2009, 23:01:05
בשביל החלקה טובה תשתמש ב600 ואחרי זה ב1500 ...

crazyguy
04-08-2009, 12:47:39
חברים, בעליו של הטיסן הינו אני.
הרשו לי לספר לכם בקצרה את מהלכו של סיפור זה:

לפני כחודש הזמנתי מחנות בארץ את הטיסן הנ"ל, לאורך כל הדרך התייעצתי עם אשר בנוגע לטיסני EDF כיוון שמעולם לא הטסתי טיסנים שכאלו.
הוזמן במיוחד לטיסן הזה מניפת אלומיניום עם מנוע בעל הספק של 1000W (נממד גם לווידוי)
דחף של למעלה מ1.5KG.

על הטיסן הורכב בקר טורניגי 100 אמפר שעבד בעבר על טיסנים אחרים ללא בעיות,
הטיסן הגיע יום שישי לפני שבוע וחצי, יום שבת הורכב במלואו, יום ראשון התייצבתי אצל אשר לבצע את ההתקנה של המנוע, הייתי תלוי באשר בזה שייתן לי להשתמש בסוללת 4 תאים שלו (שלא הייתה ברשותי כיוון שרציתי לראות איזה משקל יידרש למרכז כובד נכון)

ההגאים כוונו בהתאם להמלצות יצרן עם EXPO, מרכז הכובד היה מדוייק (80MM מאחורי שפת ההתקפה)

אשר אמר בנוכחות חבר שלי שהוא רוצה לעשות את הטסט כדי לחסוך ממני פאדיחות ואמר שה"טיסן עליו"
במידה ויקרה משהו!
גם אני וגם חבר שלי הבנו שהבן אדם מספיק בטוח בעצמו כדי להטיס את הטיסן ולשלם במקרה הצורך עבור הנזקים.

הרשו לי להציג בפניכם את ההמראה: 20 מטר, ואילוץ לניתוק מהקרקע מצד אשר (ביקשתי ממנו שיריץ את הטיסן לאורך רב על המסלול לפחות 50 מ' על מנת לצבור מהירות)

הוא ביצע ניתוק ובאופן מיידי איך שהתרחש הניתוק קצה כנף שמאל הזדקר והתחיל לגלוש, הוא התחיל להילחם עם הטיסן וכמו מה שנראה במקביל נתן פול אפ כדי להתנגד לו, הטיסן טס כ100 מ' באוויר שהוא במהירות הזדקרות ולאחר מכן אשר אמר "הטיסן הלך" ואני חשבתי לעצמי למה הטיסן הלך אם הוא עדיין באוויר והשליטה בו עדיין קיימת?
הוא עזב את הסטיקים!

כתוצאה מכך נתן לטיסן להתרסק, רצנו אליו כמובן והנזקים הם כפי שרואים, הוא אמר לי להחליט מה אני רוצה לעשות בנוגע לעניין הזה כי אחרי הכל מן הסתם כל הצדדים מרגישים רע, אני הנחתי שהוא יציע לי להביא לי טיסן חדש, אך באותו יום של הריסוק (שעוד לא עיכלתי אותו) הוא הציע להביא לי את הטיסן קלקר שלו L-39 עם מנוע ו2 סרווים ובקר 30 אמפר (טיסן שערכו לטעמי 300-400 ש"ח לכל היותר)

בכל אופן נתתי לו את הטיסן שלי כדי שיתקן אותו כי הוא אמר שהוא יתקן אותו, גם אני וגם חברי הסקנו שברגע שהטיסן יתוקן הוא יוחזר אליי, במקביל אשר אמר שהטיסן יתוקן לאורך זמן וזה ייקח לו משהו כמו חודש לפחות..

אתמול פניתי בהודעה אישית אל אשר בהבנה שעשיתי טעות שנתתי לו את הטיסן ועדיף שאני יבצע את התיקון באמצעים שיש ברשותי, ושאחזיר לו את הטיסן שלו ולא קרה כלום (לאחר שיחה שהייתה לי עם אבא שלי שהכניס בי קצת הגיון)

הוא התקשר אליי היום בטענה שלא מקובל עליו והוא לא מתכוון להחזיר את הטיסן אלא אם אשלם לו עבור כל החלקים והחומרים שרכש עבור הטיסן (בעלות של 800 ש"ח לטענתו)

כמובן שזה לא מקובל עליי, אני רוצה את הטיסן שלי אשר!
לא ביקשתי ממך לעשות את התיקון כל כך מהר, וסלח לי אבל אני לא מרוצה מאופן התיקון של הטיסן.

לאחר ייעוץ עם מס' רב של אנשים מהתחום, המסקנה שלי היא חד משמעית והאשמה היא עלייך!

אתה טענת שהיה CUTOFF בבקר מה שנבדק מאוחר יותר בנוכחותך ונבדק כלא אפשרי.
אתה טענת שמשהו חסם את היניקה מה שלא סביר כי בטיסן הנ"ל יש המון חורי CHEATER מה שנקרא.
אתה טענת עוד מס' טענות שהן מופרכות לחלוטין.

אני בסה"כ רוצה את הטיסן שלי ותו לא.

אם לא שיהיה לך לבריאות, אצלי כסף זה לא הכל בחיים.
גיא.

motiganot
04-08-2009, 13:19:50
חברה !!!
נראה בעייתי כל העניין,
מצד אחד הוגשה פה עזרה מצד אשר ללא בקשת תשלום.
מצד שני לפי מה שגיא אומר אשר לקח על עצמו את האחריות על הטיסן.

אשר, אים לפני הטסט אמרתה "הטיסן עלי" זאת אומרת שבמקרה של ריסוק
את מתחייב להעביר לבעלים טיסן כזה בדיוק חדש .(או לפחות תקין)

גיא אתה צריך לדעת שבמקרה של עזרה ללא תשלום זאת אומרת שאתה לא יכל
להפיל את כל הנזק על אותו אדם שבא לעזור...

אשר. אתה הייתה צריך להציע לגיא תשלום בעבור חצי מגובה המחיר של טיסן כזה
חדש. או לשפץ את הטיסן ולהחזיר אותו לבעלים שלו.

MickeyM
04-08-2009, 14:54:59
מסקנה מתבקשת - אם אתם לא מדריכים בשכר ,לא לגעת במה שלא שלכם! (ואני לא מדריך)
יש לי עניין אחד!
אשר - אמרת "הטיסן עלי", בתור מטיס מנוסה שכמוך אני מסיק שעשית את כל הבדיקות הנדרשות על הקרקע לפני שעלית לאויר וגם אם לא, אז זה חוסר אחריות מצידך. ולא משאיר לך מקום לטענות לגבי תקינות הכלי .
לא רק שלא הייתי מסכים במקום גיא (בעל הטיסן) להסתפק בטיסן שאפילו לא דומה ולא שווה לטיסן שריסקת ,אפילו את התיקון שאתה מתגאה פה בפורום לא הייתי לוקח.
אשר, חביבי, ריסקת טיסן פשוט בגלל פער ביכולת ההטסה שלך ותו לא ואפילו לקחת אחריות לפני שעלית לאויר - אז למה אתה משתמט ממנה?? קח תקלקר שלך קח ת'מרוסק ותקנה לו חדש
משל הכי פשוט שיש - אדם משאיל לחבר את מכוניתו והוא עשה נזק, מי צריך לשלם???

גיא ,אני מקווה שלמדת לקח (החיפזון מן השטן)

Guyazulay@
04-08-2009, 15:22:32
דעתי בנושא...
שאני מטיס ואני מעביר למישהו את השלט לא משנה מאיזה סיבה עזרה\להטיס דרך משקפיים\להראות לי משהו או כל דבר אחר הטיסן על אחריותי כי אני בחרתי לתת לו את השלט.. וכנל גם לטסטפלי..
אם לפני הטסט או במהלך טיסה אני מביא למישהו להטיס והוא אומר לי הטיסן עליו כל האחריות עוברת אילו! לא קרה לא פעם ולא פעמיים שהתרסק למישהו הטיסן לא ביקשתי כלום כי הוא בא מצד לעזור ולא לקח עליו אחריות.... אגב לא תמיד זה לרעה לרוב שאני נותן שלט התוצאה טובה..
לגבי החומרים אני לא מאמין שזה מחירם זה סוג של תירוץ להשאיר את הטיסן אצלך..
דעתי שגיא צריך להחזיר את הטיסן קלקל אל הבעלים ואשר צריך להחזיר לו את הטיסן של גיא מתוקן! ולא במצב שכמו שהוא נראה עכשיו כי לעשות שפכטל על סדקים זה לא נותן כלום... עם הגוף עצמו שווה די הרבה כסף גיא צריך לקבל גוף חדש..
מקווה שזה יסגר בצורה יפה ובהבנה..
יום טוב!;)

crazyguy
04-08-2009, 15:47:40
אשר,
קודם כל נזכרתי אחריי שבוע ופירטתי לפנייך בדיוק למה נזכרתי אחרי שבוע.

מעולם לא ציפיתי שתיקח את הטיסן לעצמך, גם נמרוד שהיה איתי עד לכך ואמר לי בעצמו את זה!
מה שכן ציפיתי בתוך תוכי היה שתקנה לי אחד חדש או לחילופין תציע לי הצעה כלשהי אבל הכי טוב שהיה לך להציע זה את הL-39.

אני לא ביקשתי שתתקן אותו אתה אמרת שאתה רוצה לעשות את זה כאתגר להוכיח לי שהטעות בטיסן הינה הסטאפ.

אני בסה"כ ביקשתי את הטיסן שלי בחזרה שזה כלום לעומת הנזק שנגרם.

motiganot
04-08-2009, 16:18:23
דעתי בנושא...
שאני מטיס ואני מעביר למישהו את השלט לא משנה מאיזה סיבה עזרה\להטיס דרך משקפיים\להראות לי משהו או כל דבר אחר הטיסן על אחריותי כי אני בחרתי לתת לו את השלט.. וכנל גם לטסטפלי..
אם לפני הטסט או במהלך טיסה אני מביא למישהו להטיס והוא אומר לי הטיסן עליו כל האחריות עוברת אילו! לא קרה לא פעם ולא פעמיים שהתרסק למישהו הטיסן לא ביקשתי כלום כי הוא בא מצד לעזור ולא לקח עליו אחריות.... אגב לא תמיד זה לרעה לרוב שאני נותן שלט התוצאה טובה..
לגבי החומרים אני לא מאמין שזה מחירם זה סוג של תירוץ להשאיר את הטיסן אצלך..
דעתי שגיא צריך להחזיר את הטיסן קלקל אל הבעלים ואשר צריך להחזיר לו את הטיסן של גיא מתוקן! ולא במצב שכמו שהוא נראה עכשיו כי לעשות שפכטל על סדקים זה לא נותן כלום... עם הגוף עצמו שווה די הרבה כסף גיא צריך לקבל גוף חדש..
מקווה שזה יסגר בצורה יפה ובהבנה..
יום טוב!;)

גיא, איזה מזל שבאותו פעם שחטפתי לך את השלט מהיד לא אמרתי "הטיסן עלי" :D ...

אשר, מה זה בוא תחזיר את L39 וקח את הטיסן שלך ???
ביקשתה לעשות טסטפלייט לטיסן ? לקחתה אחריות על מה שיקרה ?
לפחות חצי מעולות של טיסן חדש צריכה לבוא מהכיס שלך בן אדם ...

Guyazulay@
04-08-2009, 16:31:15
גם אם כן היית אומר לא היית חייב לי...
כבר שכחת מה היה בכפר נטר? להזכיר לך?
500 מטר? איבוד רדיו? מצלצל לך משהו? אם לא אתה הייתי נפרד מ1000$:D:D:D:):D
אין עליך!

ilan_l
04-08-2009, 17:11:22
הזכרתם לי מתיחה של דידי הררי :-) :
http://www.youtube.com/watch?v=TF3XoYcdBOY

doodi111
04-08-2009, 20:46:13
אתה בטוח שזה דיד הררי??
אם שידרו דבר כזה ברדיו אז נראה לי שהם ירדו מהפסים:D

מושיק
04-08-2009, 21:20:15
זה לא מתיחה של דידי הררי ...אהרון אהרון לא עושה חיקוי של אשכנזי/צרפתי :D:D

saar 3-D
04-08-2009, 22:46:11
וווווווואאיי גגגגגגדול !
וזה לא דידי הררי...
אם זה היה דידי הררי, ממזמן לא היה דידי הררי..

saportas
08-08-2009, 21:00:46
אתמול אחזרתי לגיא את הטיסן מתוקן ברובו חבל מאוד שהנושה גלש לצד האישי .
לי היה רצון לעזור לגיא ולתת את הייעוץ. מהניסיון האישי שלי.לא תמיד זה מסתדר
גם "הדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות". בכול מקרה אני מאחלת לך הצלחה בהמשך הדרך!
חבל שזה נגמר ככה. "הטיסן עליי " זו המצאה של גיא וידידו הצעיר אני אמרתי התיקון עליי ! אבל גיא החליט להחליף טיסנים.
ואחרי שגיא שבר את הטיסן שלי שינה את דעתו .וכל העליהום מצד החברים של גיא לא תורם לדור הצעיר
חבל שכול אלה שמכירים אותי לא טרחו להגיב.
חבל שכול הטסטרים בפורום לא טרחו להגיב.

תודה .

gal
08-08-2009, 21:35:34
מה חבל מזל שזה נגמר ככה מלמד מס דברים אישית היתי דורש ממך טיסן חדש לחלוטין ולא משנה אם לקחת כסף על עזרה או לא לקחת טיסן כזה לרסק אותו לקחת אותו איליך ולא לרצות להחזיר מזל שיש את הפורום כדי שירביצו בך מעט שכל ואני לא מבין מה זה זה לא תמיד מסתדר מה שלא מבינים בו ב 100 אחוז לא מיעצים בו יש כסף של אנשים מעורב פה ותודה לגיא שחשף את המקרה
ושלא תבין לא נכון הנקודה היחידה פה היא האימרה "הטיסן עלי" וגיא כשאתה נותן טיסן למישהו קח בחשבון שטעויות קורות הקטע המכעיס היחיד פה הוא לקיחת הטיסן ולא הריסוק

אה וההתגאות על התיקון
שיהיה שבוע טוב

saportas
08-08-2009, 21:57:39
מה חבל מזל שזה נגמר ככה מלמד מס דברים אישית היתי דורש ממך טיסן חדש לחלוטין ולא משנה אם לקחת כסף על עזרה או לא לקחת טיסן כזה לרסק אותו לקחת אותו איליך ולא לרצות להחזיר מזל שיש את הפורום כדי שירביצו בך מעט שכל ואני לא מבין מה זה זה לא תמיד מסתדר מה שלא מבינים בו ב 100 אחוז לא מיעצים בו יש כסף של אנשים מעורב פה ותודה לגיא שחשף את המקרה
ושלא תבין לא נכון הנקודה היחידה פה היא האימרה "הטיסן עלי" וגיא כשאתה נותן טיסן למישהו קח בחשבון שטעויות קורות הקטע המכעיס היחיד פה הוא לקיחת הטיסן ולא הריסוק

אה וההתגאות על התיקון
שיהיה שבוע טוב

ז'וז'ו ! אתה עושה הרבה רעש . ...

giluriel
08-08-2009, 23:30:34
אשר , האמת היא שכשכתבתי שיצאת כלי, הבנתי שאתה לוקח אחריות...

חבל, הכל כאן עניין של כסף וצריך לזכור שהוא בא והולך.

אם הלך הדברים היה כמו שגיא תאר אני חושב שלהתחלק חצי חצי בטיסן חדש יהיה פשרה יותר מהוגנת לצד שלך וגם תשאיר לך מילה

my 2 cents .. and feelings

:-) גיל

gal
09-08-2009, 04:16:12
ז'וז'ו ! אתה עושה הרבה רעש . ...

זאת אכן תשובה של אדם בוגר וכן אני עושה רעש כי גם לי קרו מקרים בסגנון שנפתרו בצורה אחרת מעט יותר חברית ותרבותית שלא הגיעו לדפי הפורום מה קרה אתה לא מכיר אותי אז אני ג'וג'ו חבל כי ראיתי פה עוד כמה תגובות שלהם כנראה לא ממש היה לך קל לומר את זה אבל הבנתי ככה זה עובד פה בפורום

אני לא ארד לרמת הדיון שלך לך תקרא למישהו אחר ג'וג'ו אני לא חבר שלך סביר להניח שאני גם לא אהיה כדאי שתכיר אנשים לפני שאתה מנסה להתנגח בהם בגינוי גנאי
שבוע טוב

saportas
09-08-2009, 11:50:26
אשר , האמת היא שכשכתבתי שיצאת כלי, הבנתי שאתה לוקח אחריות...

חבל, הכל כאן עניין של כסף וצריך לזכור שהוא בא והולך.

אם הלך הדברים היה כמו שגיא תאר אני חושב שלהתחלק חצי חצי בטיסן חדש יהיה פשרה יותר מהוגנת לצד שלך וגם תשאיר לך מילה

my 2 cents .. and feelings

:-) גיל

גיל. בחיים לא לקחתי כסף לא על לימוד ולא על תיקונים ועזרה גם מגיא לא לקחתי שקל !
אני שיש לי ילדים קצת יותר גדולים מגיא לא צריך את הטיסן והשקלים שלו.
חבל שכול אלה שמכירים אותי לא טרחו להגיב.
"הטיסן עליי " זו המצאה של גיא וידידו הצעיר אני אמרתי התיקון עליי !

ohadvr
09-08-2009, 19:59:04
לכל החברים השלום והברכה.
חבל שעד שאני מגיע לבקר זה נעשה ב"הזמנה" לקרוא שרשור התכתשות, שמזכיר לי את הימים השחורים ההם (שמי שלא יודע על מה אני מדבר רק הרוויח).
גיא ואשר, אני מכיר את שניכם אישית ואני יכול רק לקוות שהיתה כאן איזושהי אי הבנה שהובילה לכל הסיפור העגום הזה, אך הפורום לא יכול להוות במה להתכתשות אישית בין שני טיסנאים אשר אין בה להפיק מהתחביב ומהפורום שום תועלת, אלא רק טלנובלה של רפש הדדי בשיתוף "שופטים" ו"יועצים" רבים.
אני נועל את השרשור בתקווה שהוא יעלם במהרה בין שאר דפי הארכיון ומותיר אתכם עם הרהורים על מותו של מייקל ג'קסון...
tVACUjHn6yU