PDA

צפייה בגרסה מלאה : חדש בפורום, המלצות שדרוג LAMA

Itamar.t88
30-07-2009, 21:55:54
שלום לכולם,

אני חדש פה בפורום.
אני אתן קצת רקע, נכנסתי לתחום המסוקים ממש לאחרונה.
לאחר שהיה לי יום משעמם בעבודה שבו נכנסתי ליוטיוב וכל מה שעשיתי היה לראות מסוקי אינדור עשיתי לעצמי חשק והלכתי להתחדש בעצמי - באותו יום קניתי לעצמי מסוק חשמלי שלושה ערוצים.

אין מה להגיד, מהרגע שהוא עלה לאויר הבנתי שזה בדיוק התחביב שלי, ולאחר ששברתי אותו לגמרי החלטתי להתקדם למסוק 4 ערוצים.
קראתי על הנושא וקראתי (והתחלתי להטיס FMS עם הגיימפאד שלי) ובסופו של דבר קניתי lama v4.

כמובן שבתור מטיס לא מנוסה כבר ביום הראשון היו כמה "תקלות" ולאחר מספר ימים התחילו רעידות בקצה הזנב. לאחר החלפת כל הלהבים (ללהבי אקסטרים אחרי ששברתי שלושה זוגות בשבוע) המסוק עדיין רועד בקצה הזנב.
לקחתי את המסוק לחנות ממנה קניתי - שכן איני מבין גדול, ושם הסבירו לי שככל הנראה הציר התעקם. בנוסף, הסבירו לי שיש ציר פנימי וציר חיצוני.
בנוסף נאמר לי גם שכל עוד הרעידות אינן מפריעות להטסה אין צורך לסדרן - עדיף לעשות עוד כמה תאונות לפני.
באותה עת "פינקתי" את המסוק גם בצלב אימונים.

עכשיו, השאלו שלי הן אלה:
- האם כשאני מחליף ציר עדיף לי כבר לשים ציר משודרג (הבנתי שיש הבדלים בחוזק המתכת)?
- האם הגיוני שלאחר כשבועיים נראה כי הסוללה כבר מחזיקה פחות?
- האם לדעתכם צלב האימונים כדאי לזמן ההטסה הלימודי?
- האם הוא מפריע לאיזון המטוס?

בנוסף, אבקש את דעתכם האם המסוק מתאים למתחילים - לזמן האימונים בסימולטור (aerofly)?

תודה,
איתמר.

מושיק
30-07-2009, 22:18:18
עדיף לך להשקיע באימונים בסימולטור ולאחר מכן להטיס מסוק יותר מקצועי וזול כגון HK-450 מיד שנייה (מוכרים אותם בזול כולל ציוד).

Itamar.t88
30-07-2009, 22:34:08
ובכן, את המסוק כבר קניתי (LAMA).
כמה ערוצים המסוק הנ"ל? מה טווח המחירים שלו ומה עושה אותו מומלץ?

מושיק
30-07-2009, 23:01:04
מסוק ה HK-450 הוא חיקוי של ה T-REX 450 זה מסוק 6 ערוצים.
ראיתי ביד שתיים מסוק כולל אלקטורניקה בסביבות ה 600 ש"ח.
לי יש מסוק כזה,זה המסוק הראשון שלי לא היו לי קודמים לפניו,ובעזרת הסימולטור אני לומד להטיס אותו (אני עדיין בשלב הריחופים).:)

Itamar.t88
30-07-2009, 23:19:47
ומה מצב החלקי חילוף שלו בשוק?
ובנוסף, למה לא לקנות TREX 450?

avimag
31-07-2009, 00:22:42
איתמר לילה טוב .

גם אני כמוך , חדש בתחום ( 3 חודשים בערך ) וכמובן אינני מתיימר להיות מומחה , אני רק יכול
לתרום לך כמה השגות מנסיוני הדל .
קודם כל אני מאלה , שמעדיף מסוק מורכב ומוכן לטיסה מבלי להתעסק בשידוך , הרכבה וכיוונון של כל מיני רכיבים , יכול להיות שבעיני חלק מהאנשים כאן זו גישה לא מספיק " מקצועית " , אבל אני עוסק בתחביב ולא במקצוע .
ובכן המסוק הראשון שלי הוא blade cx3 ועליו " התגלחתי " . ממה שקראתי בפורום הוא פחות או יותר מקביל ללמה שלך . איתו עשיתי את הנסיונות הראשונים , וכמובן ששברתי כמה להבים ומגלשים.
המגלשים במסוק הזה , מועדים לשבירה בכל נחיתה לא רכה ולאחר כמה שבירות ריפדתי את המגלשים
ברצועת ספוג שיש לה הדבקה בצד אחד , וזה שיפר משמעותית את עמידותם .
המסוק הזה מתאים ל indoor או להטסה בחצר בתנאי " אין רוח " .
המסוק הבא היה blade mcx שעליו המליצו רבות בפורום . אכן מסוק נחמד וקל להטסה בבית ובגלל גודלו
הזעיר ומשקלו הוא מאוד עמיד , אך ביתרון הזה יש גם חסרון מסויים כי הוא נותן הרגשה שאתה מטיס
צעצוע .
שני המסוקים האלה שימשו לי בעצם במקום סימולטור שנראה לי עסק די משעמם .
לאחר שני אלה רציתי מסוק בעל מדחף אחד וקניתי את ה hirobo quark . מסוק מעולה אך בעיני
קצת נופל בין הכסאות , משום שבבית הוא קשה להטסה ( לפחות למתחיל כמוני ) ובחוץ ניתן להטיסו
רק בתנאי רוח מאוד חלשה .
בשלב זה נכנסתי להמתנה להגעת ה funcopter שאמור להיות ע"פ מה שתואר בפורום , מסוק מעולה
למתחילים להטסה בחוץ , מפאת גודלו משקלו ( כ 1250 גר' ) ועמידותו .
בינתיים כדי לא להשתעמם רכשתי היום את ה hirobo xrb , שלאחר הנסיון שרכשתי משני הראשונים ,
אני מטיס אותו די בבטחון בבית ונהנה ממנו מאוד , כולל הקפות וטיסות כאשר אף המסוק מופנה אלי .
לדעתי המסוק הזה אידיאלי למתחיל שרכש קצת נסיון ( אחרת להבי הקלקר נשברים בקצב גבוה ).
מסוק יציב מאוד , וכייפי להטסה והסוללה שלו מספקת 15 דקות נטו של הטסה ( טעינה כשעה ורבע ).

תטיס בכיף , אבי .

MYHOBBY
31-07-2009, 00:41:03
לפותח השירשור.
אני חושב שאם אתה מצליח להטיס את הלמה שלך בצורה סבירה ולא מרסק אותה מיד אתה פשוט יכול לעבור מסוק .אל תשקיע בצירים משופרים ולא כלום.
ממליץ לך לרכוש מסוק גדול ו"מקצועי"עם זוג להבים אחד ולא מסוק עם "שתי "זוגות להבים כמו הלמה.דרך אגגב הלמה מסוק מצויין אני פשוט חושב ששמיצית אותו.
לגבי זמן הטיסה,הוספת לו את הצלב אימונים והמשקל שלו גדל ולכן בכדי להמשיך לרחף עליך להשקיע יותר"אנירגיה"(חשמל)בכדי להמשיך לרחף ולכן הסוללה מספיקה לפחות זמן.

פנה אלי בפרטי ואעזור לך לכל אורך הדרך.

doodi111
31-07-2009, 02:10:23
איתמר שלום.
קודם כל ברוך הבא לפורום:)
אמם אין לי את הידע הדרוש להשיב על שאלותיך, אבל הדבר היחיד שאני יכול להמליץ לך בחום זה להשקיע בסימולטור מעולה ולחרוש עליו ללא הפסקה.
זה יחסוך לך הרבה כסף ועגמת נפש בהמשך.

אני שב ומדגיש שאני רחוק מלהיות מומחה בתחום, אבל לאור מה שכתבת, מסקרן אותי לדעת למה אתה לא חושב לעבור למסוק מקצועי יותר, 6 ערוצים, מסדרת 450 וכו'?

אם אתה לא מעוניין להתעסק עם הרכבה של המסוק, אז ניתן לפתור את זה, אבל ההתרשמות הדלה שלי היא שאתה בהחלט בשל לרמה של מסוק כזה.
יש לך כבר ניסיון עם מסוקים קודמים ואולי הגיע הזמן לעבור למשהו יותר רציני.

לעניין השאלות המקצועיות ששאלת, אז תקרא קצת הודעות בפורום ותגלה שיש כאן מס' חברים שנחשבים למומחים גדולים בתחום.

אולי תפנה אליהם? (חלקם פרסמו את מס' הטלפון שלהם בפורום)

מניסיון שלי ושל אחרים כאן, הם ישמחו לסייע לך:)

בהצלחה

Itamar.t88
31-07-2009, 03:05:48
לילה טוב לכולם,

קודם כל תודה רבה לכל העונים והעוזרים - אני מודה שלא ציפיתי לכזו היענות.

לגבי מעבר למסוק 6 ערוצים, אני לא מרגיש שאני מוכן עדיין.
אני עדיין בשלב הניסוי והטעייה ונוטה לפעמים להתרסקויות - אולי בגלל שרוב ההטסה שלי היא בחוץ.
בגלל זה אני שוקל להחליף את הציר למחוזק ע"מ לטפל בבעיה פעם אחת (לאחר שקניתי להבי אקסטרים לא היה לי צורך יותר בהחלפת להבים, מאוד עמידים להתרסקויות).

את שעותיי מול המחשב שאני מעביר בסימולטור aerofly prof. deluxe שלפי מה שהבנתי אחרי real flight הוא הסימולטור הטוב שיש כיום (כמובן שהכל בהתבסס על מידע מהרשת).

אני לא חושב שכדאי יהיה לי לקנות כרגע משהו "רציני" יותר ולהתחיל לרוץ אחרי החלפות של חלקים בגלל התרסקויות קבועות שינבעו מחוסר מיומנות.

ובחזרה לנושא - מישהו יודע לומר אם הציר ש"התעקם" הוא הפנימי או החיצוני - או שבכל מקרה מדובר בהחלפת שני חלקים?

תודה רבה,
איתמר.

its
31-07-2009, 04:11:41
איתמר שלום

קנית LAMA 4 ואתה נהנה ממנו טוב מאוד. בשלב זה אל תעבור למסוק אחר אם כי צודקים החברים מסוקי 450 זה עולם אחר לגמרי ומנסיון הרוב ירכשו אותו במוקדם או מאוחר הדגש על מוקדם:)

לשאלותיך:

שדרוגים למינהם תמיד יעילים יותר השאלה של תקציב ותמורה מול תועלת במידה ואתה מתכוון להשאר עם המסוק הנל תשדרג את הציר ( אם תוכל תעלה גם תמונה שנראה במה מדובר).

לגבי צלב אימונים במסוק כזה לדעתי זה מסורבל מדי ועל כל מקרה לחלק מהמטיסים זה יעיל לחלק זה מפריע ( לי זה הפריע ולכן ירדתי ממנו מהר).

לגבי סימולטור זה כנראה מבאס כל מטיס מתחיל אך אין מה לעשות זה יחסוך לך הרבה כסף ועוגמת נפש
לכן אל תתפשר ותחרוש עליו.

בהצלחה.

sagi
31-07-2009, 05:19:53
איתמר שלום רב,
קודם כל ברוך הבא לפורום המטיסים ולאט לאט אתה תגלה שזה אינו רק פורום אלה משפחה !
לגבי הכניסה שלך והמעבר למסוק 6 ערוצים אתה יכול לקרוא בנעוץ של הפורום.
סימולטור :
קימים בשוק היום הרבה סימולטורים אני אישית בתור טכנאי מחשבים עברתי את כולם !
היחידי שנתן לי את חווית ההטסה המציאותית הוא ה- REAL FLIGHT
קצב ורמת ההטסה שלי השתפרה פלאים מה גם שיש באופציות לימוד והסבר של מדריכים
שונים ואל תשכח ששוב מדובר בסימולטור ! לכן ללא מילה נוספת אמליץ לך על סימולטור זה !

ברגע שתחליט ו/או תרגיש מוכן לעבור למסוק קצת יותר גדול או כמו שאנחנו קוראים לו מסוק אמיתי
אתה מוזמן ליצור עמי קשר ולקבל חוות דעת יותר מרחיבה וסקירה על מה שאני עברתי.
תחילת דרכי הייתה עם בלייד 400
לאחר מכן טירקס 450 SE V2
והיום אני עם טירקס 600 ESP
כל זה בפחות מ-12 חודשים
כבר לפני 4 חודשים התחלתי לעשות 3D עם הטירקס 450 ותאמין לי יש הבדל בין כל המסוקים שצינתי פה !

בכל מקרה ברוך הבא ובהצלחה !
תרגיש חופשי לדבר וליצור קשר ! הכל באהבה וללא תמורה !!!

doodi111
31-07-2009, 07:14:45
איתמר שלום רב,
קודם כל ברוך הבא לפורום המטיסים ולאט לאט אתה תגלה שזה אינו רק פורום אלה משפחה !

מסכים עם כל מילה:)

orenoved
31-07-2009, 07:16:50
טוב כמו ששגיא אמר סימולטור חובה והרבה....
ואני הייתי ממליץ לך על מסוק ראשון BLAD 400
המסוק יציב די חזק לטיסה טובה ומגיע עם שלט שזה ימשיך איתך בהמשך

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/_mJNmMetyv8&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/_mJNmMetyv8&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/y1fQOOXty5A&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/y1fQOOXty5A&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

AVIV123
31-07-2009, 07:56:37
אני מצטרף להמלצה של אבי (שמשום מה לא עונה למכתבים ) תבדוק בקשר למסוקים של HIROBO מדויקים ואמינים וקלים להטסה
אני ממליץ לך לנסות את הקוארק אם אתה מעונין אתה מוזמן להצטרף להטיס אתנו בקרית אתא
יש לנו כבל חניך מדריך ניתן לך לנסות להטיס קוארק
צור קשר אם אתה מעונין

ולגבי ה לאמה השידרוג הטוב ביותר הוא למכור את המסוק

Itamar.t88
31-07-2009, 12:06:18
צהריים טובים לכולם,

לגבי שדרוג של המסוק - זה לא יקרה בחודשים הקרובים.
יש לי זמן ואני לא ממהר, קודם כל אני רוצה ללמוד לרחף בצורה טובה ולשמור על יציבות.

בבקשה תמונות:

לפי הבנתי - ציר פנימי
http://www.hobby-lobby.com/images_templ/swap-images/ekl206.jpg

לפי הבנתי - ציר חיצוני
http://www.heliguy.com/i/image1_900.jpg

שוב תודה :)