PDA

צפייה בגרסה מלאה : יתרון ה-lipo

alonj
30-08-2008, 10:40:36
מה היתרון כשמשווים לדוגמא בין שתי סוללות למשדר, אחת LIPO והשנייה NIMH, בהנחה כמובן שהן נותנות אמפרז' זהה?
כנ"ל לגבי סוללות למקלט... האם הן חזקות יותר? :confused:

תודה.

עמיתפורת
30-08-2008, 10:42:47
היתרון שאני רואה הוא במישקל הנמוך של הסוללה.
משדר לא צורך זרם בצורה כ"כ רצינית ואין לזה יותר מידיי חשיבות.
סוללות ליפו הן קלות בצורה משמעותיתי לעומת ניקל אחרות.

אופיר נחום
30-08-2008, 10:56:43
היתרונות הם:
1. אין פריקה עצמית ואפשר להשאיר את המשדר ללא שימוש לזמן ארוך בלי לחשוש מפריקת יתר.
2. משקל נמוך יותר.
3. חיווי טוב יותר לגבי מצב הסוללה (הן מתפרקות לינארית וכך לפי המתח אפשר לדעת עד כמה היא מלאה)
4. קיבוליות גבוהה יותר - מטעינים אפילו פעם בחודש. (במקרה שלך- לא רלוונטי)

החסרונות הם
1. כאשר המשדר מתריע על מתח נמוך, כבר מאוחר מדי והלכה הסוללה בגלל פריקת יתר.
2. צריך מטען מיוחד לליפו.
3. סכנת התפוצצות (למרות שדי זניח).
4. מחיר - למרות שאפשר לקנות בחו"ל בכ100 שקלים.

MDreamer
30-08-2008, 11:44:46
הכי חשוב שכחתם... דחיסות אנרגיה. ב"קוביה" של סוללות (נגיד 5x5x5 מסוגים nicd, nihm, lipo, lion, a123... ) סוללת ליפו תכיל הכי הרבה אנרגיה כלומר הכי הרבה אמפר. זאת הסיבה שלא תידרש לטעון את המשדר לעיתים קרובות.

אופיר נחום
30-08-2008, 12:23:24
נכון, אבל הבן אדם אמר "בהנחה כמובן שהן נותנות אמפרז' זהה" מה שהופך את זה ללא רלוונטי.

MDreamer
30-08-2008, 12:40:10
בדיוק להפך אופיר: אמפראז' זהה = סוללה יותר קטנה פיסית (וכמובן יותר קלה) אני רואה את זה כיתרון

alonj
30-08-2008, 12:45:52
היתרונות הם:
החסרונות הם
1. כאשר המשדר מתריע על מתח נמוך, כבר מאוחר מדי והלכה הסוללה בגלל פריקת יתר.
2. צריך מטען מיוחד לליפו.
3. סכנת התפוצצות (למרות שדי זניח).
4. מחיר - למרות שאפשר לקנות בחו"ל בכ100 שקלים.

היי אופיר.
לגבי המטען יש לי מטען משולב כך שאין בעיה (bantam, מכיר? :))
לגבי המחיר ראיתי בהשוואה בחנויות אינטרנטיות שסוללות lipo היום כבר זולות יותר מהמקבילות מסוג nimh כך שגם זה יורד. ראיתי גם שקיות מיוחדות לטעינה שמגינות על הסביבה במצב של פריצת אש בהטענת-יתר, שווה לדעתי להשקיע עוד כמה דולרים בשביל זה אפילו אם זה נדיר.
לגבי ההתרעה על פריקה, נדמה לי ששמעתי בעבר שיש מעין זמזמים קטנים שניתן לחבר לסוללה ישירות כדי לקבל התרעה. איפה משיגים זמזמים כאלו והאם זה רלוונטי גם לסוללות משדר?

אופיר נחום
30-08-2008, 13:40:39
אפשר לחבר זמזם, בגלל שאתה רוצה שהוא יעבוד רק כשהשלט דולק, יש לפרק את השלט ולהלחים לכניסת המתח של המעגל. לא מומלץ אם אין לך נסיון באלקטרוניקה.

לגבי הזמזם, יש משהו זול ב12 דולר- זהו האיכותי:
http://www.heliproz.com/prodinfo.asp?number=335444

נראה קצת מיותר אם יש לך חיווי מתח בשלט - פשוט צריך להיות עירני.

עודד מזור
30-08-2008, 15:19:04
אני חובב ליפו גדול אבל לא בשלט. היתרון של המשקל נכון אבל מדובר על הפרשים לא גדולים ולא סביר שזה ממש יפריע.

יצא לי כבר פעמיים לראות שלטים עם ליפו שפשוט נכבו באמצע הטיסה כי המטיס לא שם לב למצב הסוללה. בנוסף, ההטענה המיוחדת וסכנות הליפו הידועות הופכות את העניין למאוד לא כדאי לדעתי, במיוחד שקיימות אלטרנטיבות כל כך פשוטות וזולות כמו זו - http://www.aircraft-world.com/shopdisplayproducts.asp?id=82&cat=battery+%2D+READY%2DMADE+PACKS

אני משתמש בסוללות אלו למשדרים שלי. מדובר ב-NIMH 2000MAH. מאפשר הרבה מאוד זמן הטסה ללא טעינה, ללא דאגות וללא מודיפיקציות כלשהן.

TooLy
30-08-2008, 18:45:44
אני עובד עם ליפו בשלטים כבר שנתיים וחצי.
היתרונות הברורים הם, המשקל ופריקה עצמית נמוכה מאוד.
אני מטעין אותן דרך השלט (ע"י שקע הטעינה המקורי).
אני משתמש בסוללות כאלו של dualsky שיש להן מאזן מובנה בפנים, כך שהטעינה מתבצעת באופן רגיל דרך קונקטור רגיל של + ו-.
ישנם סוללות אחרות זולות יותר שיש להן קונקטור בלנסר, וצריך להוציא אותן מן השלט על מנת להטעין.
אף פעם לא הגעתי למצב של מתח נמוך מדי תוך כדי שימוש, כל עוד שמים לב למצב הסוללה.

SHAHAR AB
30-08-2008, 19:20:19
אני בדקתי בעבר להחליף לליפו והיגעתי למסקנה (אישית)שאני נישאר עם מטאל הקיבולת 1500 זה מספיק אני חושב

Mats
30-08-2008, 19:38:05
אפשר להנות משני העולמות:
יש ל SANYO סוללות המתנהגות כמו NIMH אבל וזה אבל ענקי - עם פריקה עצמית אפסית.
אין צורך לסכן את הטיסן / מסוק עם כל הבעיות הידועות של ה LIPO במשדר, לא צריך מטען יחודי ולא צריך לעקוף את שקע הטעינה.
בלינק הבא מופיע מידע על הסוללות. נתקלתי ב PACK מוכן איפשהו... אפשר גם לקנות סוללות בודדות ולחבר אותן.
http://www.eneloop.info/
אצלי הסוללות בערך חודשיים בשלט 9C (ללא טעינה) ואחרי 6 שעות שידור המתח כרגע עומד על 10.1V

אמציה

איציק רונן
30-08-2008, 20:22:04
אני עובד עם ליפו בשלטים כבר שנתיים וחצי.
היתרונות הברורים הם, המשקל ופריקה עצמית נמוכה מאוד.
אני מטעין אותן דרך השלט (ע"י שקע הטעינה המקורי).
אני משתמש בסוללות כאלו של dualsky שיש להן מאזן מובנה בפנים, כך שהטעינה מתבצעת באופן רגיל דרך קונקטור רגיל של + ו-.
ישנם סוללות אחרות זולות יותר שיש להן קונקטור בלנסר, וצריך להוציא אותן מן השלט על מנת להטעין.
אף פעם לא הגעתי למצב של מתח נמוך מדי תוך כדי שימוש, כל עוד שמים לב למצב הסוללה.

אצלי יש את אותו הסידור. הבעיה שאני בפניקה מהעובדה שברגע שהמתח נמוך מידי, הנפילה יכולה להגיע תוך כמה דקות.
לצערי לא הצלחתי לתכנת את השלט שיתריע בזמן ואני שוקל כרגע לחזור ל NiCd, משום שהן ימשיכו לתת מעט זרם עד שימותו בגסיסה איטית ולא איבוד פתאומי של המתח.
איציק :confused:

ליאור זהבי
30-08-2008, 21:08:23
כל מי שמודאג לגבי חיווי פריקת הסוללה יכול פשוט להשתמש בסוללה של פרומקו:
http://www.fromeco.org/Products/01FRCTX25-185/Default.aspx

הסוללה מגיעה עם זמזם פנימי שמצפצף מתי שהמתח יורד, כך שאין צורך במודיפיקציות נוספות.

alonj
30-08-2008, 21:24:54
כל מי שמודאג לגבי חיווי פריקת הסוללה יכול פשוט להשתמש בסוללה של פרומקו:
http://www.fromeco.org/products/01frctx25-185/default.aspx

הסוללה מגיעה עם זמזם פנימי שמצפצף מתי שהמתח יורד, כך שאין צורך במודיפיקציות נוספות.

ליאור,
השאלה היא אם הזמזם הזה מספיק חזק כדי שישמעו אותו כשה-pack נמצא בתוך תא הסוללות ברדיו שהוא קופסא סגורה, בשטח פתוח ועם רעש פוטנציאלי מסביב.

Boogle
30-08-2008, 22:26:22
אני חושב שכולם מגזימים עם פאניקה.
לגבי ליפו, אם מתח הסוללה הגיע ל10V לך תטען שעה ושתה קפה ומים בינתיים (אפשר להציק למישהו שמריץ מנוע בצד, אולי יצא לך לחבוש לו את האצבעות שנתקלו בפרופ:)).
אני לא הייתי מסתכן דווקא עם ניקל מטאל, הן יכולות להראות לך מתח מלא ואחרי שתי דקות למסור ד"ש חם לבורא ולטיסן שמבקר את אמא אדמה בצלילה ספיראלית...
מבחינתי, שלט עם ניקד או ליפו או A123 בלבד.
אינני יודע מתי הצופר צועק בשלטים אחרים, לי יש HITEC והוא צועק ב9.2 כך שיש איזה דקה או 2 להציל את המצב.
בכל מקרה יש לי כבר חודשיים את הסוללה הזאת (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5280), שיש לה כיבוי עצמי (אני מניח באזור ה9V) והבטחתי לעצמי שכשאגיע ל10V בבדיקה לפני טיסה (נכון שאתם בודקים גם את זה לפני שעולים לאוויר???) אני הולך לטעינה (אגב אני כנראה לא מטיס הרבה, אחרי חודשיים אני ב11.7V) ...

ליאור זהבי
31-08-2008, 01:05:45
ליאור,
השאלה היא אם הזמזם הזה מספיק חזק כדי שישמעו אותו כשה-pack נמצא בתוך תא הסוללות ברדיו שהוא קופסא סגורה, בשטח פתוח ועם רעש פוטנציאלי מסביב.

התשובה היא ככל הנראה כן, היות ובשביל זה הוא מיועד.

ניסן
31-08-2008, 05:04:46
ליאור,

אלון ידידי,
תרשה לי להציע לך סוללה מצויינת שנמכרת במחיר ללא תחרות ביונייטד הובי, הסוללה הנ"ל מגיע עם מעגל מובנה שכל תכליתו היא למנוע את האפשרות לפריקת הסוללה במקרה ששכחת משדר דולק חלילה.
אגב אני בדקתי את הסוללה הזאת וניסיתי לפרוק אותה באמצעות המשדר, הדבר לא צלח. אין צורך בזמזמים ובכל מיני אלמנטים מיותרים.
להלן הקישור - http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5280&Product_Name=HXT_2500mah_Transmitter_Lipo_w/_PCM_11.1v

alonj
31-08-2008, 08:56:35
אלון ידידי,
תרשה לי להציע לך סוללה מצויינת שנמכרת במחיר ללא תחרות ביונייטד הובי, הסוללה הנ"ל מגיע עם מעגל מובנה שכל תכליתו היא למנוע את האפשרות לפריקת הסוללה במקרה ששכחת משדר דולק חלילה.
אגב אני בדקתי את הסוללה הזאת וניסיתי לפרוק אותה באמצעות המשדר, הדבר לא צלח. אין צורך בזמזמים ובכל מיני אלמנטים מיותרים.
להלן הקישור - http://www.unitedhobbies.com/unitedhobbies/store/uh_viewitem.asp?idproduct=5280&product_name=hxt_2500mah_transmitter_lipo_w/_pcm_11.1v

ניסן,
הכל נשמע טוב ויפה, ונשארת רק שאלת ההתרעה.
למרות שכולנו חכמים, כולנו מנוסים, כולנו יודעים לבדוק סוללות, עדיין אנחנו צריכים גיבוי של הטכנולוגיה כדי שלא נרסק על סוללות :) - אז מה ההתרעה שיש לסוללות האלו?
ועוד שאלה - ראיתי שהסוללות האלו נותנות מתח של 11.1v כאשר המשדר לדעתי צורך 9.6. האם המשדרים אמורים לדעת לעבוד עם 11.1v או שיש צורך ברגולטור?

Boogle
31-08-2008, 10:47:27
ניסן,
למרות שכולנו חכמים, כולנו מנוסים, כולנו יודעים לבדוק סוללות, עדיין אנחנו צריכים גיבוי של הטכנולוגיה כדי שלא נרסק על סוללות :) - אז מה ההתרעה שיש לסוללות האלו?
ועוד שאלה - ראיתי שהסוללות האלו נותנות מתח של 11.1v כאשר המשדר לדעתי צורך 9.6. האם המשדרים אמורים לדעת לעבוד עם 11.1v או שיש צורך ברגולטור?

לא ברור לי למה אתה קטן אמונה, כל השלטים המתקדמים מציגים כל הזמן את מתח הסוללה.
בהנחה שהסוללה מתחילה ב12.5v ותהליך הפריקה שלה לינארי עד 9v ללא סכנה בהשמדתה, מה הבעיה להטיס עד שהשלט מראה 10v ?
חישוב פשוט מראה : מ12.5 ל11.7 עבד השלט שלי מעל 3.5 שעות(!) זה אומר 11 שעות עבודה עד שאגיע ל10V. לטעמי, יש לטעון ליפו כשהיא לא באחסנה אחת ל3-4 חודשים, כך שכנראה אטען אותה הרבה לפני שתגיע לשפל המדרגה...

לגבי המתח,כבר נבדק ע"י מספיק אנשים, אתה יכול לחבר את הסוללה ישירות. אגב, היות והמתח גדל, גדל הספק השידור ולכן גם הטווח (בדוק).

אורח
31-08-2008, 11:19:53
בהנחה שהסוללה מתחילה ב12.5v ותהליך הפריקה שלה לינארי עד 9v ללא סכנה בהשמדתה, מה הבעיה להטיס עד שהשלט מראה 10v ?
חישוב פשוט מראה : מ12.5 ל11.7 עבד השלט שלי מעל 3.5 שעות(!) זה אומר 11 שעות עבודה עד שאגיע ל10v. לטעמי, יש לטעון ליפו כשהיא לא באחסנה אחת ל3-4 חודשים, כך שכנראה אטען אותה הרבה לפני שתגיע לשפל המדרגה...

לגבי המתח,כבר נבדק ע"י מספיק אנשים, אתה יכול לחבר את הסוללה ישירות. אגב, היות והמתח גדל, גדל הספק השידור ולכן גם הטווח (בדוק).

lipo טובה מאבדת כ 5% בשנה מהמתח שלה...

אלעד יפת
31-08-2008, 11:50:11
אצלי ב9303 יש סוללת ליפו 1800 מיליאמפר של דואלסקיי עם מאזן פנימי והשלט תמיד מצפצף כאשר הפק ב9v (קרי 3v לתא). לא "מאוחר מידי" והסוללה לא "הלכה" אני תמיד מטעין אחרי שהשלט מנג'ס.

alonj
31-08-2008, 12:08:49
חישוב פשוט מראה : מ12.5 ל11.7 עבד השלט שלי מעל 3.5 שעות(!) זה אומר 11 שעות עבודה עד שאגיע ל10v. לטעמי, יש לטעון ליפו כשהיא לא באחסנה אחת ל3-4 חודשים, כך שכנראה אטען אותה הרבה לפני שתגיע לשפל המדרגה...

אני לא קטן אמונה, אני פשוט למוד ניסיון.
אני בעצמי מקפיד להביט במתח הרשום בשלט לפני ואחרי כל טיסה, אבל טבעם של בני-אדם לטעות ובשביל-זה נעזרים בטכנולוגיה.

daniel_s
31-08-2008, 12:38:53
קצת הערת תשומת לב לשימוש ב-lipo לפני שימוש,

בתקופה האחרונה החלפתי את השלט שלי מ-futaba ל-JR בדר"כ כשאני מקבל מערכת חדשה אני קורא את המדריך לפני השימוש, במדריך רשום במפורש ואני אצטט:
" Q-can i use a 3-cell LI PO in my transmitter?
A-No, all current JR and spektrum transmitters are designed to operate using a 9.6- volt transmitters pack. a fully charged 3 cell li po pack puts out 12.6 volts.
this higher voltage can overload the power-regulatint transistor causing damage and or failure, possibly in flight. many of our customers have expeirenced failures using 3 cell li-po packs and theur use in jr and spektrum transmitters is highly advise against.
the x9303 2.4 system will operate for over 15 hours using a 2700 mah ni-mh battary.

אני מניח שרק מספר האנשים המצומצם קרא את מדריך וההוראות הכלליות, נרשם במפורש לא להשתמש ושהיו מקרים שגרמו לכשל מערכתי בשלט, אני בטוח שאם היה צורך אמיתי בכזו אורך פעילות ארוך חברות השלטים כבר מזמן היו מתאימות עצמן לעניין, אך מאחר והם לא מתאימות עצמן לשינוי הרוח של הרוכש הישראלי (וטוב שכך) מדובר בסכנה להטיס עם סוללות כאלו וכל מי שאומר ממליץ נוהג בחוסר אחריות.

בואו נהיה ראלים אין שום צורך בכזה סוללה בשלט, נכון מדובר בטרנד אז כל ישראלי חייב, הרי זה לא משנה שהוא מבצע בקושי טיסה אחת ביום (גם אילו היתה סוללה רגילה הייתה מספיקה לכמה שבועות), יש צורך עז ללכת אחרי הטרנט, וחוץ מזה רמת הטיסה שלו השתפרה פלאים וכיום הוא מסוגל לבצע 3D מלא (ראו ערך-חן צרפתי).

לסיכום: אין שום צורך בכזו סוללה בטח לא אחרי שחברות השלטים מזהירות משימוש בהם וכל שימוש מסכן את המטיס והסובבים לו, אבל אם אחרי כל זה עדיין יש רצון עז להשתמש בכזו סוללה (מה חברות השלטים מבינים אני קראתי בפורום שאפשר) אני אמליץ לעשות גם ביטוח טוב.

אני אתנצל מראש עם סגנון הכתיבה שלי טיפה מזלזל, אין לי שום כוונה לפגוע, פשוט חבל שלא מציגים את כל הנתונים הקיימים בטח כאשר קיימת סכנה בטיחותית מובהקת, במיוחד עם מדובר בסכנה בטיחותית המסכנת אותי.

בואו נתרכז בטיסה ולא במסביב
יום טוב,
דניאל שמש.

Boogle
31-08-2008, 12:39:10
lipo טובה מאבדת כ 5% בשנה מהמתח שלה...

אני מניח שאתה מתכוון ל5% מהקיבול שלה... אמנם המתח יורד לינארית רק צריך לזכור שלא 5% מ12v אלא 5% מההפרש בין טעון מלא לריק. שזה 5% מ3.5v שזה בערך 0.2v בשנה.

ליאור זהבי
31-08-2008, 12:52:04
דניאל,

האזהרה הנ"ל מעניינת, בייחוד מפני שלא שמעתי על אף כשל כזה בעולם ויש אלפי משדרים מסוגים שונים שעובדים עם ליפו ללא כל בעיה.

ששאלתי את ג'ק, הבעלים של חברת duralite על הסוגיה הזו הוא ענה לי שכל המשדרים היום מכילים רכיבים שבמקור פותחו ל-8 תאים רגילים של 1.5 וולט, קרי 12 וולט סה"כ, וחוץ מזה גם סוללה 9.6 טריה מהטעינה עוברת את קו ה-11 וולט, אז אין שום בעיה עם 3 תאים ליטיום.

מה שכן, אולי מטיסי jr / ספקטרום צריכים לחשוש יותר בעקבות מה שנכתב.

ניסן
31-08-2008, 14:32:23
ניסן,

הסוללות הללו מוגנות מפריקה ומשתמשות בהתרעה של המשדר. ראשית מתח הסוללה מוצג לפניך שזה חיווי מצויין ושנית בשלב מסויים המשדר מתחיל לצפצף, ב 9.2v נדמה לי. בכל אופן אין זה אומר שהסוללה הגיע למתח הנמוך הזה אלא אותו המעגל המצורף לסוללה יוצר את המצב הזה ואילו הסוללה נמצאת עדיין במתח של 10.8v.
חכמים או לא ידידי - כאשר קניתי את הסוללה לראשונה ביצעתי את הבדיקה הנ"ל, השתמשתי בחיווי של המשדר עד שצפצף וכבה (לקח הרבה הרבה זמן) ובמודד תאי ליפו דיגיטלי קטן שמראה מתח כל תא בנפרד ואת המתח הכללי של הסוללה. התוצאה היתה משביעת רצון בדיוק כפי שתואר ביונייטד.

אופיר נחום
31-08-2008, 17:57:08
אולי הם פשוט שמו דיודה כדי להפחית את המתח - נראה לי רעיון טוב גם כדי להיות תואמים למתח שהמשדר רגיל אליו.

TooLy
31-08-2008, 18:02:40
אופיר .
זה בדיוק מה שעשינו !!
הורדנו את המתח ב 0.7 וולט ועכשיו הליפו פחות או יותר בתחום ש jr ממליצים.
דרך אגב למרות ההמלצה הגורפת שלהם לא להשתמש ב 3 תאי ליפו כמקור הזנה , המון חברה בחו"ל עושים זאת , ללא שימוש בדיודה , ללא שום בעייה לאורך זמן.

אופיר נחום
31-08-2008, 21:22:33
אופיר .
זה בדיוק מה שעשינו !!
הורדנו את המתח ב 0.7 וולט ועכשיו הליפו פחות או יותר בתחום ש jr ממליצים.
דרך אגב למרות ההמלצה הגורפת שלהם לא להשתמש ב 3 תאי ליפו כמקור הזנה , המון חברה בחו"ל עושים זאת , ללא שימוש בדיודה , ללא שום בעייה לאורך זמן.

איזה יופי http://www.efly.co.il/forums/images/icons/icon7.gif

Boogle
31-08-2008, 21:30:44
לדעתי ההצהרה של jr באה ממקום אחר.
ראשית 8 תאי משדר , במשדרים שתוכננו גם לקבל סוללות "רגילות" יכולים בקלות להגיע גם ל12.8v שהם 1.6v לתא אלקליין חדש.
שנית, היות וכל רכיבי המשדר, האנלוגיים, הם עוד מתקופת הפרה היסטוריה (נו הנערות שלי לפחות:)), הרי שרכיב שתוכנן לעבודה ב 11 וולט יכול וחייב להיות מסוגל לסבול עד 15v שזו המדרגה המקובלת הבאה בתור לרכיבים מאותם ימים.(זה כבר יותר מהליפו).
אם כן איפה הבעיה? לדעתיה- fcc , "משרד התקשורת האמריקאי", הוא מגביל את הספק השידור המותר מהמשדרים.
היות וכך, הם תכננו,כנראה, את המשדר להוציא את המירב המותר באזור ה11 וולט. אם תשימו ליפו אתם תעלו את הספק השידור בריבוע הפרש המתחים. בחישוב זריז מ11 וולט ל12.6 תקבלו 30% עליה בהספק השידור וזו צרה להתמודד עם הfcc בנושא זה.
לכן, מוצאים אזהרה כך שאם מישהו יתפס מאיזו סיבה, משפטית הם יוצאים נקיים.
ולמה הם לא כותבים את נושא הfcc? כי מצד שני אם יכתבו יפגעו בלקוחותיהם ויעירו מתים, למה להם?

דוגמא לנושא דומה הוא שימוש במודול של הייטק במשדר פוטאבה, יש אזהרה חמורה בנושא זה באתר פוטאבה, אך בבדיקות שה"חאפרים" עשו הם גילו שהכל עובד כשורה , פשוט מודול הייטק בתוך פוטאבה משדר חזק יותר ממודול פוטאבה המקורי ולכן בארה"ב לא מאושר לשימוש.

אגב, אני תמיד דואג להיות מבוטח, בלי קשר לסוללות שלי שבאותה המידה שיכולות לדפוק את המשדר יכולות גם לדפוק את המקלט , או שאעלה לאויר עם ניקד שמראה 9.1v על השלט ולא אשים לב לכך או שסתם יונה תחרבן עלי באויר ." אין לי שום כוונה לפגוע, פשוט חבל שלא מציגים את כל הנתונים הקיימים בטח כאשר קיימת סכנה בטיחותית מובהקת, במיוחד עם מדובר בסכנה בטיחותית המסכנת אותי.":)