PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה מעצבןןןןן

orenw78
04-08-2009, 18:32:27
שלום,

חזרתי עכשיו מחמש דקות של ריחופים!
למה רק חמש דקות?,גם אני שואל!

אז ככה...

מכין את המסוק,בודק חיזוקים,בודק להבים,בודק קונקטורים,מחבר סוללה בודק תגובת סרוואים
עד כה הכל נראה תקין.

מתחיל לרחף להנאתי ,5 דקות בדיוק על הטיימר של השלט !
פתאום מרגיש עקיצה ביד מיתוש או משהו כזה ,אבל נשאר רגוע ומנסה להתעלם מהעקיצה
שכאביה רק הולכים וגוברים,החלטתי לנחות ולבדוק מה ניסה לנגוס בי.....:D

נחתתי,(שלט דולק ומסוק על הקרקע עם סוללה מחוברת ו 0 סיבובי מנוע)

הבחנתי שלא מדובר במשהו יוצא דופן ועל כן החלטתי להמתין עוד כשתי דקות לערך בכדי לראות שהכאב
לא הולך ומתחזק,לאחר שתי דקות החלטתי לעלות לאויר שוב ,פותח מצערת והמסוק עולה לגובה של מטר וחצי ומסתובב על צירו כמו הבלרינה בלונה-פארק,אין לי מושג איך אב הצלחתי לנחות בשלום( אחרי הכל נרשמו לזכותי כ-8 פריקות של סוללות בריחופים בכל מהלך חיי).

חשבתי לעצמי ובחוסר ידיעה מוחלט כי אולי הגירו נכנס למן HOLD MODE וצריך אולי לרפרש אותו ע"י ניטרולו והפעלתו מחדש ,עשיתי זאת ,ושוב המסוק מסתחרר כמו פורפרה,ושוב אין לי מושג כיצד התלחתי להנחיתו בשלום.

מסתכל על הסרוו זנב ורואה סוג של חריכה בתחתיתו של הסרוו,מקרב את האף ומריח ל"ג בעומר.
הגיירו אומנם עובד ומנורות החיווי דולקות,אך הסרוו מת!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

לא מבין איך דבר כזה קורה?

אני מקווה שהחנות ממנה רכשתי את הסרוו + גיירו (ready helly) יקבלו על עצמם את האחריות למקרה.

הגיירו והסרוו הינם קומבו logictec 2100 שנמכרים ב-ready helly ב 110$

אשמח לתגובות למרות שהמטרה היתה בעיקר לפרוק תסכול:confused::confused::confused::confused::conf used:

אורן

אריה הלפרין
04-08-2009, 19:07:49
מקווה שכיוונת אותו לסרבו המתאים
גם לי יש את הגיירו הזה והסרבו שמגיע איתו
וברוך השם אין בעיות
(אולי הוא גם נעקץ)

orenw78
04-08-2009, 19:17:06
כוון כמו שצריך ,אופציה מספר אחד בסוגי הסרוואים:confused:

doodi111
04-08-2009, 19:20:18
אורן שלום.
הצטערתי לשמוע על מה שקרה לך.
גם אני רכשתי את הקומבו של logictec 2100, אבל הוא עדיין לא נמצא בשימוש (למעט ניסיון קצר של מס' שניות באויר).

המקרה שתיארת כאן קצת מטריד ומעניין מה הסיבה לכשל שנגרם.

אם קיימת אפשרות לברר את העניין ולעדכן כאן בפורום, אני אשמח.

תודה

דודי

orenw78
04-08-2009, 19:28:30
כמובן
כרגע שלחתי מייל מפורט לשרות הלקוחות של READY HELI
אעדכן ברגע שתהיינה מסקנות בנושא

vinay
04-08-2009, 19:42:54
כבר זכור לי שנכתב כאן בעבר על הסרוו בקומבו הזה שיש לו נטיה להישרף

guylederer
05-08-2009, 01:19:36
גם אני קראתי משו בנוגע לסרוו זנב אבל הבנתי שהוציאו גירסא חדשה לסרוו ...
גם אני בעלים של הג'יירו והסרוו הנ"ל אני אשמח מאד לתשובה ותודה רבה על השיתוף ...
מקווה שהכל יהיה טוב ושתחזור להטיס במהרה ...

נועם ג
05-08-2009, 01:25:50
אולי נתת לסרוו 6 וולט במקום 4.8 כמיועד לו?

guylederer
05-08-2009, 02:33:31
אם אני לא טועה ... זה מה שתיקנו בסרוו ... שיוכל לעבוד גם ב 6 וולט ...

ziv
05-08-2009, 02:58:32
שלשום גם אני הטסתי את הבלייד שלי אחרי שהרכבתי לו ראש אלומניום חדש ויפיפה, נחתתי לבדוק מה מצב הסוללה לראות אם היא חמה או שקרירה עדיין והכל בסדר אחרי טיסה של 10 דקות ואז הגיע לי למוח הריח שתארת של צלי סרבו וואל דאן והמסוק התחיל לסבסב כמו בלרינה.

המכסה התחתון של הסרבו קיבל קמט מהחום והסרבו מת. הסרבו שלי שהלך זה HYPERION והג'ירו זה 401
ולצערי כשקראתי קצת מידע בעניין בפורומים של חברה מארה"ב אז הם מספרים שאכן הטינופת הזה נוטה להתחמם ולהישרף .. מזל שזה לא קרה במהלך הטיסה.
מה שכן עד השניה האחרונה שלו הוא עבד ממש יפה ומדוייק מה שבטוח הבא לא יהיה כזה.
ואני מוכן ופתוח להצעות וייעוץ איזה סרבו חדש כדאי לקנות בסביבות ה 100-130 שקל במקום זה.

כמובן לזכור במתן הייעוץ שאני לא מקצוען ואצלי זה בעיקר הטסה בשביל הפאן להוריד ת'כריז בזמן הלימודים ולא מקצוע.

orenw78
05-08-2009, 09:57:01
עד שאקבל תשובה בנוגע לסרוו מ-READY HELI האם מישהו יכול להמליץ לי על סרבו חלופי בבקשה

תודה אורן

mosheg
05-08-2009, 10:03:55
אני לא מצליח להבין איך זה שעקץ אותך משהוא ביד ובגלל זה נשרף הסרוו

רון333
05-08-2009, 11:24:47
מישהו יודע איזה מתח מוציא ההגיירו logictec 2100 ואיזה מתח צריך לקבל הסרוו שמגיע בקומבו.
האים יש צורך להוריד את המתח ולכמה ?
ואים כן איזה נגד צריך ומהיכן לקנות אותו.
תודה

lior_bar_ami
05-08-2009, 11:36:00
הג'יירו לא משנה/מווסת את מתח המוצא - המתח שנכנס אליו הוא אותו המתח שיוצא אל הסרוו.
אתה צריך לשאול את עצמך את אותה השאלה על ה BEC שיש לך בבקר מהירות, ורק לאחר שתכתוב באיזה דגם של בקר מדובר נוכל לעזור לך עם המתח.
לגבי הורדת המתח - במידה והמתח גבוה מידי, אתה צריך דיודה פשוטה לעד 3A שניתן לקנות בשדרות הר ציון שבת"א. אתה מלחים אותה על החוט האדום של הסרוו - או לחילופין במאריך שבין הג'יירו לסרוו, על החוט האדום.

Shanti
05-08-2009, 11:41:27
הי

המפרט של הגיירו מציין 4.8V-6V. הייתי מוריד ל 5V-5.5V אם ה- BEC שלך מאפשר זאת (או ע"י מוריד מתח כמו זה של Align).

Shanti

doodi111
05-08-2009, 11:49:39
אולי נתת לסרוו 6 וולט במקום 4.8 כמיועד לו?

שווה בדיקה...
אצלי במסוק התקנתי סטפ- דאון ל- 4.8 בעת ההרכבה.
(ותודה ענקית לשגיא התותח על העזרה והעצה המקצועית:))

orenw78
05-08-2009, 11:56:28
הכל אופן
זה הבקר שיושב לי על המסוק

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2165&Product_Name=TURNIGY_Plush_40amp_Speed_Controller\

האם הוא תואם את ה-2100 COMBO?

תודה

lior_bar_ami
05-08-2009, 12:12:45
Cont Current: 40A
Burst Current: 55A
BEC Mode: Linear
BEC : 5v / 3A
Lipo Cells: 2-6
NiMH : 5-18
Weight: 33g
Size: 55x28x13mm

מצויין בספסיפיקציה של המוצר באתר, שה BEC של הבקר יודע להוציא 5V שזה מתח בריא ותקין לסרוו זנב - הייתי ממליץ לך בכל מקרה לבדוק באמצעות רב-מודד/פלוק את המתח שמגיע בפועל לסרוו ע"מ להיות בטוח (בסוף זה בקר סיני..), ולהחליט האם נחוץ STEP-DOWN או לא.

orenw78
05-08-2009, 12:52:07
שלום,

מה זה רב-מודד/פלוק ?
תודה

lior_bar_ami
05-08-2009, 13:07:27
רב מודד הינו מכשיר המסוגל למדוד בין היתר מתח, זרם (עם מגבלה - בד"כ עד 10A), רציפות, דיודות קיבול ותדר...
רלוונטי אליך - בדיקת מתח.
פלוק או יותר נכון FLUKE הינה מהחלוצות בתחום ונחשבת לשם דבר בכל הנוגע למיכשור מדידה ומולטימטרים.

ישנם מס' מכשירים איכותיים יותר ופחות ומחירם נע בין 300 ש"ח למס' אלפים טובים:
http://media.shopy.co.il/shops/1392/products/p96423m.jpg

FLUKE:
http://www.hlt.co.il/store/ViewImage2.asp?name=Fluke_115.jpg&type=products&W=450&H=245

orenw78
05-08-2009, 13:19:05
מתחיל להלחיץ קצת ההובי הזה,אומנם לא מזלזל באינטיליגנציה שלי,
אבל עושה רושם שבכדי להכנס להובי יש צורך בתארי הנדסת אלקטרוניקה,מכונות,פיזיקה,כלכלה:D:D:D:D:D:D:D:D

רק מנסה למצוא את הדרך המהירה,יעילה,קלה,ומלמדת שתחזיר אותי למסלול הריחופים :confused:

מה עושים?

תודה

doodi111
05-08-2009, 13:56:40
מתחיל להלחיץ קצת ההובי הזה,אומנם לא מזלזל באינטיליגנציה שלי,
אבל עושה רושם שבכדי להכנס להובי יש צורך בתארי הנדסת אלקטרוניקה,מכונות,פיזיקה,כלכלה:D:D:D:D:D

רק מנסה למצוא את הדרך המהירה,יעילה,קלה,ומלמדת שתחזיר אותי למסלול הריחופים :confused:

מה עושים?

תודה

אורן, איזה תארים ואיזה נעליים..
גם אני כמוך, מעוניין קודם להגיע לשלב הבסיסי.
יש כאן עוד הרבה מאוד כאלה.
העניין הוא שככל שנדע ונלמד יותר, אז יכולות ההטסה ישתפרו, ההבנה תשתפר והכי חשוב- נחסוך לעצמנו הרבה כסף על טעויות... התחביב הזה לא מצטיין בלהיות זול:).

עזוב את ליאור בר עמי, הוא לא דוגמא מייצגת והרוב כאן אינם כמוהו.
הבחור הוא אנציקלופדיה מהלכת בתחומו וכמוהו יש כאן עוד בודדים.

לא צריך להגיע לרמת הידע שהוא מפגין כדי להנות מהתחביב.

בשביל זה יש את הפורום, שאם אנחנו מעוניינים לברר משהו- אנחנו מקבלים כאן עזרה מליאור ומומחים אחרים בתחום... וכל מה שנשאר לך לעשות, זה לקחת את זה, ליישם ולעלות להטיס:D

הכי פשוט בעולם:)

בהצלחה!

lior_bar_ami
05-08-2009, 14:00:26
מתקשרים לטלפון 0546686485
וקובעים איתי ;)

מבטיח לך שזה יהיה יעיל, קל, מלמד ויחזיר אותך למסלול הריחופים IN NO TIME!

lior_bar_ami
05-08-2009, 14:05:02
אורן, איזה תארים ואיזה נעליים..
גם אני כמוך, מעוניין קודם להגיע לשלב הבסיסי.
יש כאן עוד הרבה מאוד כאלה.
העניין הוא שככל שנדע ונלמד יותר, אז יכולות ההטסה ישתפרו, ההבנה תשתפר והכי חשוב- נחסוך לעצמנו הרבה כסף על טעויות... התחביב הזה לא מצטיין בלהיות זול:).

עזוב את ליאור בר עמי, הוא לא דוגמא מייצגת והרוב כאן אינם כמוהו.
הבחור הוא אנציקלופדיה מהלכת בתחומו וכמוהו יש כאן עוד בודדים.

לא צריך להגיע לרמת הידע שהוא מפגין כדי להנות מהתחביב.

בשביל זה יש את הפורום, שאם אנחנו מעוניינים לברר משהו- אנחנו מקבלים כאן עזרה מליאור ומומחים אחרים בתחום... וכל מה שנשאר לך לעשות, זה לקחת את זה, ליישם ולעלות להטיס:D

הכי פשוט בעולם:)

בהצלחה!

למה לעזוב? :(
הוא אפילו מוזמן להגיע אלי ולקבל יותר עזרה, כמוהו כמו כל אלו שציינת!

doodi111
05-08-2009, 14:07:17
מתקשרים לטלפון 0546686485
וקובעים איתי ;)

מבטיח לך שזה יהיה יעיל, קל, מלמד ויחזיר אותך למסלול הריחופים IN NO TIME!

אורן, קח עצה ותתקשר אליו..

giluriel
06-08-2009, 06:56:47
לכל החברים היקרים בפורום (ובעיקר לחדשים)

התחום שנכנסתם אליו מקסים וגם מורכב.
ליאור בר עמי הוא דוגמה מצויינת לבחור שפשוט לוקח כל דבר ברצינות, חוקר אותו ולומד לעומק.
לשמחת כל הפורום הוא גם בא ומשתף ועושה את זה בדרך נהדרת.

אישית אני יכול להמליץ לכל אחד מכם - תחפרו !!
תקראו כמה שיותר על התחביב הזה. ככה לומדים. גם בפורום כאן וגם בחול. יש פורומים מצויינים (וגם מי שלא כל כך שולט באנגלית יסתדר שם)

אני בטוח שכל מי שיכתוב לוגיטק 2100 ב- Helifreak.com ימצא את הבעיות שציינתם וגם .. את הפתרונות.

ועוד תובנה קטנה שלי ...
אני מציע לכולם לנסות ולפתור כמה שיותר בעיות על גבי דפי הפורום ולא בשיחות טלפון.
זה מעשיר את הידע של כולם.
כל אחד יכול להגיב לנאמר, להוסיף, לחלוק (תרתי משמע) או לשאול אם הוא לא הבין

בשיטת ה-"תתקשר אלי, אני אסביר לך" אין תועלת לחברי הפורום וגם מי שמתקשר נמצא במילכוד ..
(עכשיו אחרי שהסבירו לכם והשקיעו זמן זה יהיה ממש לא יפה להעלות את זה לפורום ולכתוב "דברי עם גיל הוא אמר לי ש ... . אתם חושבים שהוא צודק או טועה ?) ....

ודווקא לגבי ליאור - אין לי ספק שלא תיהיה שם אף טעות :-)

בהצלחה לכולם

orenw78
06-08-2009, 07:19:24
שלום לכל המגיבים והעוזרים ,
רציתי לעדכן,
לאחר התכתבות עם שרות הלקוחות של האתר redy heli
בה הסברתי את אשר קרה לי עם המסוק בכלל ועם הסרוו זנב בפרט,

קיבלתי מהם אתמול מייל בו הם לוקחים אחריות על הסרוו שנשרף כמו כן זיכו אותי בגין הסרוו.:)

טענתם העיקרית לנושא היתה כי מידי פעם התקלה קוראת כתוצאה מהגדרה לא נכונה של הגיירו לסרוו,
ולכן ומאחר והמקרה שלי לא נבע מכך החליטו לזכות אותי.בכל אופן הזמנתי סרוו חדש שיגיע בתחילת השבוע הבא.:):)

בינתיים,בכדי להרגיע את העיקצוצים בידיים הרכבתי סרבו 420 של SO FAR SO GOOD ,ALIGN
שישאר כך לבינתיים.

תודה לכווווווווולם, כולכם אנשים טובים לאורך כל הדרך ולא רק באמצע.

שוב תודה

guylederer
06-08-2009, 13:23:01
תודה על העידכון ... רק מראה שזאת חנות רצינית ואיכותית ... הנחתי שלא יעשו לך בעיות ....
העיקר תוכל להטיס כמה שיותר מהר ... ! בהצלחה :)

orenw78
07-08-2009, 16:49:00
שוב ,שלום לכולם

רציתי לעדכן,כי בעקבות שריפת הסרוו של הקומבו 2100
נהרס גם הגיירו,ועל כן לאחר התכתבות עם שרות הלקוחות של redy hely
אני שולח את הגיירו בחזרה,וממתין לאחד חדש,
בינתיים אני צריך המלצה לכדורי הרגעה ,אני לא אטיס שבוע:eek::eek::eek::eek::eek::eek:

dbrosh
07-08-2009, 18:42:12
היי אורן

נפגשנו אצל אלון בחנות כשקנית את הסרוו זנב. אני עם הטי רקס 500 החדש. תחזיק מעמד, בסך הכל שבוע בלי הטסה, מה גם - אם אני מבין נכון ממה שאתה כותב, שהם שולחים לך ג'יירו חדש. קח נשימה ארוכה, תרגיע, תעשה סימולטור על ה - NOSE IN כמו שאלון הציע, השבוע יטוס לך כמו מסוק תקין. סתם לידיעה: למחרת היום שנפגשנו, הלכתי להטיס, היה לי יום חלום. הטירקס קרע את השמיים. הטסתי בבטחון, הרגשתי מלך העולם. אחרי יום כלום לא הלך, הרגשתי זבל, שקלתי לעבור לדוק, למסור את המסוק לפסולת מתכת. זה הענף שלנו. מחר לוקח נשימה ארוכה, חוזר להטיס. יאללה תביא חיוך.

דורון

sagi
07-08-2009, 19:07:26
כמה שאתה צודק דורון !
צריך המון סבלנות ואם נשאר אז עוד קצת סבלנות !
ואחרי זה ללמוד מכל דבר ולחייך :)