PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיקום הכנפיים

michael
06-08-2009, 21:21:50
שלום,
בניתי טיסן טריינר קטן
הטסתי אותו מס' פעמים אך הוא לא מהנה והטיסה אינה "חלקה"
הבעיה העיקרית שהוא מנסה לטוס למעלה במקום ישר
האם הזזת הכנפיים קדימה יותר יכולה לסייע בפתרון הבעיה ?
מצורפת תמונה במצב הנוכחי
תודה, מיכאל

flatspin
06-08-2009, 21:45:13
קשה מאד לנתח את המצב מבלי לראות מקרוב ולבצע מדידות חיוניות. בכל אופן, דבר ראשון כמובן יש לבדוק שמרכז הכובד נמצא בתחום של 28% ממיתר הכנף. בדיקה חיונית נוספת היא לבדוק את זוית הכוונה בין מיתר הכנף ומייצב הגובה. זוית של 1.5 עד 2 מעלות היא סבירה. אם פרופיל הכנף שטוח בתחתיתו, יש להטות את ציר המנוע כ-2 מעלות כלפי מטה.
מעבר לכך, לפי התמונה שצירפת לא ידוע גודל הטיסן ואיזה מנוע מותקן עליו.
זה על רגל אחת.

michael
06-08-2009, 21:50:07
מידת הכנף 84*17 ס"מ ללא המאזנות
אורך הטיסן 57 ס"מ
המנוע DUALSKY 300 אם אני זוכר נכון 1400KV
לגבי זוית המנוע - הוא מוטה למטה יותר מ 2 מעלות

flatspin
06-08-2009, 21:50:49
ובנוסף, במבט שני נראה שמכלול מייצב והגה הגובה אינם בפרופורציה לכנף. שטחם הכולל, בגדול צריך להיות כ-18 עד 22 אחוז משטח הכנף. לפי התמונה נראה הרבה פחות. גם אורך הגוף מאחורי הכנף נראה קצר במידת מה מתכנון נכון.
בכל מקרה, הערותי בתגובתי הקודמת הן החשובות ביותר

michael
06-08-2009, 21:55:29
הטיסן נבנה לפי תוכנית
משקל הטיסן כולל סוללה 1300mah הוא 550 גר'
הפרופ איתו הוא טס הוא פרופ מתקפל מהסיני 8-6
כשניסיתי אגב לשים פרופ 8-6 רגיל היה לטיסן הרבה יותר כח

michael
06-08-2009, 22:00:53
שלום לשופט מכרמיאל
אני לא יודע למה הכוונה 28% ממיתר הכנף
את זווית הכוונה אני אשאיר לפגישה
תודה על זמנך

michael
06-08-2009, 22:23:10
מצ"ב תמונות מפורטות ועדכניות יותר
2 סרוואים למאזנות מדוייקות יותר
פרופ מתקפל

דור
07-08-2009, 03:23:32
שאלה קטנה... האם החומר שבנית ממנו (דהינו פוליגל?) הוא אותו החומר שאומרים בתוכנית?

umbo
07-08-2009, 08:16:45
בסבירות גבוהה אם תגביה את שפת הזרימה של הכנף (הקצה האחורי) ב-3 מ"מ הכל יבוא על מקומו בשלום(כניראה זוית ההכוונה של הכנף גבוה מידי). בנוסף, כמו שכתב flatspin נראה ששטח ההגהים קצת קטן מידי.
מיקום מרכז הכובד נמדד משפת ההתקפה של הכנף (החלק הקדמי שלה) ונמדד באחוזים לפרופיל כללי, שלא ידוע המיתר שלו (מיתר = רוחב הכנף) או במרחק מסוים משפת ההתקפה אם ידוע מה מיתר הכנף.

master_bebe
07-08-2009, 08:56:35
אני בספק אם מישהו יכול לדייק כאן (בהתחשב בבנייה מפוליגל שאם אתה מפליץ לידו הוא מתעוות) בזווית של 1.5-2 מעלות

לגבי ההתנהגות המוזרה של הטיסן, בבנייה מפוליגל ישנה בעייה של קיפול שפת ההתקפה, לרוב יוצאת שפת התקפה חדה. אם אתה טס בזווית התקפה , הזרימה לא יכולה "לעקוב" אחרי הקיפול החד ונוצרים ניתוקי זרימה, היות ולפי מה שנראה מהתמונות, הכנפיים לא בדיוק זהות בקיפול שלהן, זה יכול לגרום לך לטיסה לא נעימה ומתנדנדת בחוסר סימטריות.

לגבי שטח ההגאים, ישנו פרמטר של נפח זנב (http://www.aalmps.com/tv.htm), לא רק השטח נלקח בחשבון.

לא כל כך הבנתי מה הכוונה בטיסן מנסה לטוס למעלה, אבל נראה שהזוויות הצבה של המנוע מוגזמות.

אל תשכח שמדובר בטיסן פוליגל, לא ב F3A מתבניות. כל מידה שאתה מסתמך עליה, אחרי 2 טיסות משתנה....

קובי חדד
07-08-2009, 11:04:31
אפשר לקבל תתוכנית אהבתי תטיסן ,והם הוא עשוי רק מפוליגל??

avi g
07-08-2009, 11:21:04
אם תוכל להציג פה את התיכנון המקורי זה יעזור, בכול מיקרה נראה שאצלך בטיסן ישנו פרוםיל כנף חריג שדורש נפח זנב גדול שיכל לטפל בכל הכוחות הלא לינארים שפרופיל שכזה יודע ליצר בשינוי זוית התקפה,שינוי לטובה בלי להחליף כנף/זנב יתקבל על ידי הרמת מאזנות למעלה כ10 מעלות ,יצוב חיבור הכנף לגוף והזזת מרכז הכובד ל20 אחוז,

master_bebe
07-08-2009, 12:11:55
אם תוכל להציג פה את התיכנון המקורי זה יעזור, בכול מיקרה נראה שאצלך בטיסן ישנו פרוםיל כנף חריג שדורש נפח זנב גדול שיכל לטפל בכל הכוחות הלא לינארים שפרופיל שכזה יודע ליצר בשינוי זוית התקפה,שינוי לטובה בלי להחליף כנף/זנב יתקבל על ידי הרמת מאזנות למעלה כ10 מעלות ,יצוב חיבור הכנף לגוף והזזת מרכז הכובד ל20 אחוז,

אני לא בקטע להעביר פה ביקורת על כל אחד אבל אתם מדברים שטויות.

כל אחד מריץ פה בראש תוכנות חישוב CFD (http://en.wikipedia.org/wiki/Computational_fluid_dynamics) וזה כבר מביך. מזויות הצבה של 1.5 מעלות למייצב גובה פוליגל שמודבק עם סלוטייפ ועד לנפח זנב שבכלל לא קשור לפרופיל הכנף, הרמת מאזנות והחלטות רנדומליות על אחוזי מיתר למרכז הכובד.

בחייאת, הדבר היחיד שאפשר להסיק מהתמונות האלו זה שהשפת התקפה חדה מידי וכנראה יש הזדקרות לא סימטרית של הכנפיים.

Pegasus
07-08-2009, 15:03:55
כל הכבוד מר גיא
מה שהוא מנסה לומר במילים עדינות הוא שכל דיוקי המעלות בטיסן פוליגל שווים לתחת.
אם אתה רוצה לקבל התנהגות סבירה עלייך לשמור על כמה כללים די פשוטים כמו נפח זנב(תלוי גם בשטח המייצבים וגם במיקום שלהם) ועוד.
מכיוון שאין לך ולנו שום מידע על הטיסן וכמובן לא על הפרופיל שלו( שאני בטוח שהוא לא משהו באשמת הפוליגל) אין לך דרך טובה לקבוע מרכז כובד ומרווח יציבות והאמת שאין צורך, תתחיל ממרכז כובד קדמי ותזיז אחורה לפי הנוחות שלך וקיזוז הגה הגובה, כלומר אם אתה מקוזז הרבה ב UP מרכז הכובד שלך כנראה עדין קדמי. בכל אופן אל תצפה להתנהגות טובה מטיסן פוליגל כלומר הזדקרויות לא נעימות וכ'ו, מניסיון קורה הרבה עם זאגי פוליגל.
הקיצר הדרך ללסדר מרכז כובד היא רק לנסות הרבה.
אני מצרף טבלה שתעזור לך. בהצלחה.

avi g
07-08-2009, 16:01:03
[QUOTE]אני לא בקטע להעביר פה ביקורת על כל אחד אבל אתם מדברים שטויות.

כל אחד מריץ פה בראש תוכנות חישוב CFD וזה כבר מביך. מזויות הצבה של 1.5 מעלות למייצב גובה פוליגל שמודבק עם סלוטייפ ועד לנפח זנב שבכלל לא קשור לפרופיל הכנף, הרמת מאזנות והחלטות רנדומליות על אחוזי מיתר למרכז הכובד.

בחייאת, הדבר היחיד שאפשר להסיק מהתמונות האלו זה שהשפת התקפה חדה מידי וכנראה יש הזדקרות לא סימטרית של הכנפיים.
_________________ מיכאל מספר על טיסן לא נעים בציר עלרוד כך שאין טעם להאציל מידע אישי על התכונות התרמיות הגרועות של הפוליגל וההשפעה על תכונות ההזדקרות , אני מבין ששלמה לא לימד אותכם איך להתבונן על טיסנים ,אני אדבר איתו על כך, בכל מיקרה מה שהומלץ קודם ישפר את תכונות הטיסן