PDA

צפייה בגרסה מלאה : מדליק ביקור "טראנס" בפלמחים

guyro
09-08-2009, 08:26:56
שבת מוקדם בבוקר הגענו לבקר את צוות מטיסי פלמחים,

הגענו זה: נדב ואלון ברק,סער אורדן ואנוכי, משה ותותי גולדשטיין , אורן "דמבו" ואסףסי,

להפתענו במרחק 200 מטר משדה ההטסה הייתה מסיבת טראנס ענקית בשעה 6 בבוקר..., משוגעים ומסוממים :rolleyes:

החברה בפלמחים היו מבסוטים שהגענו לבקר וכך התחילו ההטסות,

האטרקציות המעניינות היו :

- ליאור (ה"מערבל") באחד התרגילים עם TREX 600 חשמלי פירק את הסקידים וכך אחד החברה נאלץ לתפוס את המסוק באויר...קצת מסוכן אך ליאור שלט היטב במסוק

- נדב ומשה (כן ה"מכונאים") ביצעו הטסה זוגית (במבנה) מדהימה עם תרגילים "מתקדמים" ולסיום אוטורוטציה צמודה, הייתם צריכים לראות את כולם , היינו בשוק איזה מעולה הם מטיסים, כנראה שלא רק אלון ותותי נותנים שעות נוספות בסימולטור

- לאחר מכן אלון ותותי ביצעו גם טיסה זוגית...יש מה לשפר ;), נדב ומשה היו טובים יותר בסינכרון :D

- בסביבה היו גם חברה מיחידת המזל"טים המקומית ששאלו אם אפשר לגייס את אלון ותותי מחר בבוקר...

- ואי אפשר היה להתעלם מהמסטולים ממסיבת ה"טראנס" שהיו בטוחים שהמסוקים "מתערבלים" בגלל החומר שהם לקחו :cool:

בקיצור היה כיף, ויש שם אחלה חברה בפלמחים , תודה על האירוח והקפה,עכשיו תורכם לבוא לגלילות לבקר.

גיא

התמונות בדרך...

guyro
09-08-2009, 08:31:43
עוד תמונות,

nadavbarak
09-08-2009, 08:39:58
ילדים Out
הזקנים IN
:D

gal15260
09-08-2009, 10:03:29
כל הכבודד אהבתייי....

המשיכו כך...!

saarordan
09-08-2009, 11:32:08
מה זה זה ...???חשבתי אני בגן עדן בחורות מסטולות רוקדות לידי אני מטיס ונהנה...מוסיקה ברקע... מה עוד אפשר לבקש ??? ובסוף הופעת אורח מר נדב ברק מהמחלקה הגריאטרית מטיס מסוק לא יאומן מופע בלתי נשכח!!!

doodi111
09-08-2009, 13:31:16
מה בדיוק קרה שם עם הסקידים?
איך הם מתפרקים באויר?
אם תוכל לפרט אני אשמח..

sagi
09-08-2009, 13:47:41
ליאור זה אתה עם החולצה הכחולה ?! :)
לך תסתפר ודחוף אתה נראה יבוא אישי :D
שיהיה שבוע טוב
אחלה תמונות !!!

ליאור זהבי
09-08-2009, 13:59:19
- ליאור (ה"מערבל") באחד התרגילים עם TREX 600 חשמלי פירק את הסקידים וכך אחד החברה נאלץ לתפוס את המסוק באויר...קצת מסוכן אך ליאור שלט היטב במסוק

חברים יקרים,

אני מצטער מראש אך חורה לי מה שנאמר כאן ברמה שלא אוכל לעבור על כך ללא תגובה.

אני מבין את רוח ההנאה שבשבת עם כל החברים, והרצון להטיס נמוך (עד כדי שבירת סקידים) - אבל לתפוס מסוק 600, שהוא כלי רצח לכל דבר ועניין, בידיים תוך כדי טיסה ?
אני מצטער לומר אבל זה פשוט לא לעניין, לא מקצועי, לא בטיחותי וגובל בחוסר אחריות וזלזול בחיי אדם ולא פחות ! ובכלל לא משנה מי המטיס וכמה הוא מיומן. מספיקה תקלה קטנה (הרי המסוק כבר פגש את אמא אדמה במכה חזקה על הסקידים באותה טיסה) מכנית או אפילו אחת שקשורה ברדיו, והתופס המהולל ימצא את עצמו באשפוז ארוך בטיפול נמרץ לכל הפחות או חס וחלילה בסכנת חיים של ממש - האם אני היחד שרואה את זה ?!

דברים כאלו לא עושים !

ועוד להתפאר על זה בפורום ? פשוט לא לא לא לא לעניין !
http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=12618&d=1249799203

איזה ילד חביב או מטיס מתחיל עלול לקרוא על הטריק הנ"ל ולנסות גם - והתוצאה תהיה הרבה יותר כואבת !

ליאור ברעמי, בתור אחד שמטיף תמיד בנושאי בטיחות - אני מופתע והמום לגלות שאתה תעשה מעשה מסכן חיי אדם רק על מנת לחסוך נזק פוטנציאלי קל למסוק שלך. ברור לי לחלוטין שהודעתי תלווה בתגובה מצידך שמסבירה את המעשה אז אקדים ואומר מראש שלמעשה כזה אין הסברים ואין תירוצים - כמו בצבא, הוראות אלה נכתבו בדם ! :mad:

מזכיר לי את השרשור הזה מאוד:
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=11451

גרוע מאוד. לא הצלחתי ליהנות מהשרשור שאחרת היה נראה מקסים.

http://www.efly.co.il/forums/images/icons/icon13.gif

נאור
09-08-2009, 14:18:38
כמו שכתבו בדיון הזה
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=11451

הפעם לא בטוח מי יותר חכם, המטיס או התופס

nirgo
09-08-2009, 17:36:21
אוהב ומעריך את הנוכחים בביקור אך לא נותר לי אלא להסכים עם ליאור- העניין יכול היה להסתיים אפילו בגרוע מכל. לא שווה לסכן את החיים בשביל שום מסוק והון שבעולם!

עמיתפורת
09-08-2009, 18:26:45
ממש מיקרה לפורום "בטיחות".
מזל שלא נפגע מישהו זה יכל להסתיים בפחות הירואיות כמו שמוצג.

אנחנו מלמדים שבמצבי חירום עדיף גם לשבור את המסוק רחוק מאנשים מאשר "למזער" את הנזק.
להרים הולד ולנחות הכי טוב שאפשר ורחוק מהאנשים.

lior_bar_ami
09-08-2009, 20:20:40
תרשו לי לחייך לאור המגיבים שבוחרים בד"כ להימנע מתגובות WHAT SO EVER בשירשורים שלי... :)

לגבי המקרה שקרה בבוקר,
במהלך טיסת 3D עם הטירקס של מושיקו שהפציר בי להטיסו ונמוך, בוצע תרגיל מהיר מאוד עם יציאה נמוכה מכוונת - למסוק שליטף את הריצפה במהלך התרגיל (שכן שום דבר אחר כולל מייצב הכיוון לא נפגע כלל) ניתקו המגלשים, אך בפעולה "הירואית" המסוק המשיך לטוס.
לאחר יציאה מ IDLE וריחוף קרוב ויציב, המצב נותח והוחלט ע"י מטיס המסוק (אני) כי עקב הזווית שאליה הסתובבו המגלשים לא ניתן לבצע נחיתה בטוחה עם המסוק - לפחות לא על כר הדשא, האלטרנטיבה שהיתה לי בראש היתה לנחות באוטורוטציה על העשביה הגבוהה בצד המסלול.
בשלב זה אבי (תופס המסוק), שלדעתי בוגר מספיק לקחת אחריות על מעשיו, החליט לנסות לתפוס את המסוק - בהתדיינות איתי ובחינת המסוק בריחוף הוחלט כי המסוק תקין פרט למגלשים וכי ניתן לרחף איתו יציב מאוד (לכל אלו שחושבים שמטיסי ה 3D לא יודעים להטיס ישר :D), אבי החליט ללכת על זה.
הנושא תודרך והוחלט כי אבי יגדיר מתי המסוק נאחז וניתן לשלב HOLD, המסוק נחב"ש (נחת בשלום).

אני מסכים שהדבר שנעשה אינו טריוויאלי, ואינו מעשה שאמליץ עליו או אתרברב עימו בשלטי חוצות (לא אני פתחתי את השירשור) - אך מאידך איני מפריד מעשה זה מלתפוס הגה כיוון של טיסן מרחף או לחילופין המראה/נחיתה עם טיסן סילוני מעל אנשים בערד (ובמקרה זה כן להשוויץ עם סרטונים "הירואים").

הפוסל במומו פוסל,

ערב טוב!

ליאור זהבי
09-08-2009, 20:50:38
עצוב מאוד שבמקום להודות במעשה טפשי כגון זה, אתה בוחר בדרכך.

ועוד תמוהה לי העובדה שהצלחת "לנתח" את המסוק ולמצוא אותו תקין (כלשונך) וכל זה לאחר שקיבל מכה חזקה מהקרקע - ועודנו באויר.

גרוע מאוד !

lior_bar_ami
09-08-2009, 20:57:33
הבנת הנקרא ליאור (זהבי),
המסוק נבחן, המצב לעומתו נותח.
לי תמוהה העובדה שאתה מצליח להסיק, מבלי להיות נוכח, שהמסוק קיבל מכה חזקה וזה לאחר שהעובדה לא צוינה בשום מקום....

אתה יודע מה... לא כזה תמוה לי :D

saarordan
09-08-2009, 21:03:12
די כבר מספיק מכל זבוב עושים פיל!!!היה נגמר זה לא בסדר זה נכון ...זה נגמר בשלום זה הכי חשוב!
מספיק לחפש מלחמות ומשחקי כוחות ...
כבר אי אפשר לרשום פה כלום בלי לחשוב פעמיים כל אחד מינימום השופט אהרון ברק . מספיק באנו להנות.

לילה טוב

שמוליק ג
09-08-2009, 21:11:25
על פניו נראה לא לעניין
בלי שום קשר לארוע כזה או אחר בערד או במקום אחר עם סילון או בלי....
נראה לי לא נכון ולא בטיחותי בהגדרה ! ובכלל לא משנה רמת הטיסה של המטיס או האומץ (טיפשות) של התופס....
שמוליק

ליאור זהבי
09-08-2009, 21:21:53
על פניו נראה לא לעניין
בלי שום קשר לארוע כזה או אחר בערד או במקום אחר עם סילון או בלי....
נראה לי לא נכון ולא בטיחותי בהגדרה ! ובכלל לא משנה רמת הטיסה של המטיס או האומץ (טיפשות) של התופס....
שמוליק

זו הפואנטה שלי בדיוק נמרץ.
כל מי שיטען אחרת בעיניי צריך להיות חסר אחריות ברמה שגובלת בטפשות של ממש.

אגב ליאור ברעמי, לגבי הסקידים - ב-16 שנותיי כטיסנאי לא ראיתי 2 סקידים נשברים מ"ליטוף עדין" כמו שאתה מכנה אותו. כדי לשבור 2 סקידים צריך מכה חזקה.

lior_bar_ami
09-08-2009, 21:30:52
הבנת הנקרא 2,
הסקידים לא נישברו כלל, אלא ניתקו מהפריים התחתון של המסוק.

לא תקבל עוד תגובה בנושא.

אם יש לך מה להגיד לי באופן אישי יש בשביל זה טלפון/מסנג'ר/הודעות אישיות, לא כולם צריכים לשמוע את פניני הלא כ"כ חוכמה שלך שכל מטרתם היא הכפשה, חירחור ריב ומשחקי כוחות...

בברכת:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=358&MessageId=132450743

lior_bar_ami
09-08-2009, 21:38:00
ליאור זה אתה עם החולצה הכחולה ?! :)
לך תסתפר ודחוף אתה נראה יבוא אישי :D
שיהיה שבוע טוב
אחלה תמונות !!!

למה אח שלי?
לא הולם אותי מראה ה"הלכתי לישון ב 0330 כדי לתקן מסוק לחבר וקמתי להטיס ב 0430"?
:D:D:D

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=12613&d=1249799203

ליאור זהבי
09-08-2009, 21:38:09
אין לי מה לומר לך באופן אישי - המסר הפומבי הוא שהמעשה שעשית היה לא בטיחותי, לא במקום ואסור שיעשה שוב לעולם !! בכל זאת הוא סותר כל כלל בטיחות בתחום המסוקאות שאי פעם הומצא.

צריך להגיד 1000 פעמים תודה שהוא לא נגמר בפציעה חמורה או מוות של הבחור המסכן שניגש למסוק.

המסר הנ"ל הינו פומבי לחלוטין ונוגע לכולם כולל כולם. לכן לא הפניתי אותו אליך אישית.

הנה המסוק היחיד שהרשיתי לעצמי אי פעם לתפוס בטיסה - מקסימום יעשה שריטה במקרה הגרוע:

f5OdqgbWeS4

doodi111
09-08-2009, 21:41:30
מה בדיוק קרה שם עם הסקידים?
איך הם מתפרקים באויר?
אם תוכל לפרט אני אשמח..

ההסבר של ליאור, זה מה שהיה חסר לי כדי להבין מה קרה שם בדיוק.

עכשיו, ורק לאחר שיש את התמונה המלאה של האירוע, אפשר להתייחס לדברים לגופם
ולהגיב אם לדעתכם שיקול הדעת של ליאור ואבי היה נכון, או שגוי.

אני חושב שאין מישהו כאן שסבור שהפעולה שנקט ליאור, היא הדרך הנכונה שבה צריכים לפעול מטיסים שנקלעים למצב דומה. ההסכמה הגורפת היא, שלפי כללי הבטיחות, כל ניסיון לתפוס את המסוק באויר, זה מסוכן ולא בטיחותי. (ונראה לי שגם ליאור יסכים לכך).

אבל האמת היא שלדעתי, המקרה הזה קצת מורכב..

מטיס אמור להיות מודע לכללי הבטיחות ולסיכונים שיש בכלי הטייס ולשקול כל פעולה שלו בהתאם.

אבל כאן, מצד אחד מדובר במטיס מיומן ומקצוען מהשורה הראשונה, שהיה מודע מראש לבעיית הבטיחות שנוצרה ועשה הערכת מצב בשטח, בחן את האפשרויות העומדות לפניו בקור רוח, תוך שהוא שוקל ולוקח בחשבון את הסיכון. (העניין החשוב לדעתי, הוא המודעות לסיכון ולהשלכות שיכולות להיות לפעולה שאתה עושה!)
ובסוף החליט להנחית את המסוק בדרך המתוארת.

מצד שני, יש כאן לא מעט מטיסים שאינם ברמה המקצועית של ליאור וחסרי ידע וניסיון (ואולי גם אין להם את הראיה הנכונה הנדרשת...) וכשהם קוראים על מקרה כזה שהצליח, זה יכול להביא להם רעיונות לראש, שהנה, זה ניתן לביצוע ולנסות להציל מסוקים על ידי תפיסתם באויר ומכאן הדרך לאסון - קרובה מתמיד.

בקיצור... במקום לשפוט גדולים ומנוסים ממני, אני יכול רק להגיע למסקנה המתבקשת מבחינתי,
והיא: שבמקום בו אני נמצא ועם חוסר הניסיון/מקצועיות/ידע וכו' שלי,
אני ככל הנראה, לא הייתי מרשה לעצמי לנסות לתפוס את המסוק, או לתת למישהו אחר לתפוס אותו, כשהשלט אצלי ביידים.

ליאור זהבי
09-08-2009, 21:44:50
דודי,

אני חושב שאתה מפספס את הפואנטה.

לא משנה מי המטיס או מה יכולתו - הוא לעולם לא יכול לשלוט באי אילו תקלות טכניות. הבעיה היא לאו דווקא אם המטיס מבצע טעות בהטסת הכלי.

דמיין את עצמך במצב דומה - הכלי קיבל חבטה רצינית בקרקע וממשיך לרחף - יש סבירות מסוימת לא נמוכה שקיים נזק נוסף שעלול להפוך לתקלה טכנית שתגרור אובדן שליטה חלקי או מלא בכל רגע נתון - האם אתה מוכן לעמוד מתחת לסכין המסתובבת במעל 1500 סיבובים לדקה ובקוטר של מטר וחצי ולהמר בחייך על ההסתברות הזו, גם אם המטיס הוא אלוף העולם בכבודו ובעצמו ? אני סבור שלא..

ori_lavee
09-08-2009, 21:48:35
למה אח שלי?
לא הולם אותי מראה ה"הלכתי לישון ב 0330 כדי לתקן מסוק לחבר וקמתי להטיס ב 0430"?
:D:D:D
לא, לא הולם אותך !

יותר הולם אותך המראה של : "באמש'ך תפסיק לערבב את ה Trex 600 שלי, אחרת אני אקרע אותך" !

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=12626&stc=1&d=1249850844

אורי

mosheg
09-08-2009, 21:52:55
מה דעתכם לחזור לנושא הגריאטרי. עד היום הרעד מטיסת הסינכרו מציק לי. חברים כיף כזה וכבוד כזה לקבל מהחברה שצפו בנו לא קונים בשוק.

lior_bar_ami
09-08-2009, 21:54:28
לא, לא הולם אותך !

יותר הולם אותך המראה של : "באמש'ך תפסיק לערבב את ה Trex 600 שלי, אחרת אני אקרע אותך" !

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=12626&stc=1&d=1249850844

אורי

ואני אומר...

חכה שתיתן לי אותו עם SCORPION :D:D:D;);)

ori_lavee
09-08-2009, 21:56:37
מה דעתכם לחזור לנושא הגריאטרי. עד היום הרעד מטיסת הסינכרו מציק לי. חברים כיף כזה וכבוד כזה לקבל מהחברה שצפו בנו לא קונים בשוק.משה.
היום שמעתי מנדב בפרטי פרטים אודות טיסת המבנה ההיסטורית שלכם בשבת !
רק שתדע...שאני מכין לכם סיבוב הופעות באירופה (צריך למצוא מאמנים חדשים לאיתן ואלון) :)

כל הכבוד לכם !
בקרוב ההופעה בשידור חוזר בצפון עם טייסת העמק !

אורי

lior_bar_ami
09-08-2009, 21:57:13
מה דעתכם לחזור לנושא הגריאטרי. עד היום הרעד מטיסת הסינכרו מציק לי. חברים כיף כזה וכבוד כזה לקבל מהחברה שצפו בנו לא קונים בשוק.

משה ונדב - כל הכבוד!!!!
היה כיף לא נורמאלי לראות אתכם מטיסים יחד, אין ספק שעובר משהו מהילדים להורים (זה לא אמור להיות הפוך?? :confused:;))

נתתם אחלה שואו!

ori_lavee
09-08-2009, 21:58:08
ואני אומר...

חכה שתיתן לי אותו עם SCORPION :D:D:D;);):eek::eek::eek:

lior_bar_ami
09-08-2009, 21:59:34
:eek::eek::eek:

:D:p;)

sagi
09-08-2009, 22:16:33
ליאור למסוק שלי אתה תגיד שלום מרחוק :)
אני צריך לערבב אותו קודם :D
לגבי המראה שלך.... אמרתי לך ... אם לא הייתי נשוי הייתי בכייף עושה אותך אישתי :D
ועכשיו בנימה קצת יותר רצינית !
לגבי הענין של לתפוס מסוק באוויר..
פעם אמרו לי משפט מאוד חכם ולקח לי זמן להבין אותו וחברים תתעמקו במשפט הזה טוב טוב !!!
"......אף אחד לא יכול לשפוט אדם אחר כי לעולם הוא לא יוכל להיות במקומו.... ! "
אם תבינו את המשמעות תדעו להפנים קצת יותר ולא לגלוש יותר מדי !
ליאור כמו תמיד אוהב אותך אח יקר !!!

doodi111
09-08-2009, 22:19:29
דודי,

אני חושב שאתה מפספס את הפואנטה.

לא משנה מי המטיס או מה יכולתו - הוא לעולם לא יכול לשלוט באי אילו תקלות טכניות. הבעיה היא לאו דווקא אם המטיס מבצע טעות בהטסת הכלי.

דמיין את עצמך במצב דומה - הכלי קיבל חבטה רצינית בקרקע וממשיך לרחף - יש סבירות מסוימת לא נמוכה שקיים נזק נוסף שעלול להפוך לתקלה טכנית שתגרור אובדן שליטה חלקי או מלא בכל רגע נתון - האם אתה מוכן לעמוד מתחת לסכין המסתובבת במעל 1500 סיבובים לדקה ובקוטר של מטר וחצי ולהמר בחייך על ההסתברות הזו, גם אם המטיס הוא אלוף העולם בכבודו ובעצמו ? אני סבור שלא..

ליאור היקר.
אני הבנתי לחלוטין למה אתה מתכוון ולכן גם המסקנה הסופית שגיבשתי לעצמי היא בהתאם- כלומר, שאני ככל הנראה לא הייתי עושה דבר כזה.

אבל!!
יש אנשים שיהיו מוכנים לקחת סיכונים, או סיכונים מחושבים (גדולים יותר, או קטנים פחות) מכל מיני סיבות (ולא ניכנס כרגע לשאלה אם הן נכונות או שגויות).

הדוגמא שהבאת היא מצוינת, אבל אם תחפש היטב, תמצא גם כאלה שיהיו מוכנים לעמוד בדוגמא הזו.

תראה ליאור, אני קורא את תגובותיך הרבות ודרכן למדתי להעריך אותך כמקצוען אמיתי.
אני מניח שאתה מבין מהתגובה של ליאור בר עמי (כמובן שהוא לא צריך אותי בתור פרשן:))
שגם הוא חושב שלפי כללי הבטיחות אסור לתפוס מסוק באויר.

ליאור לא פתח כאן שרשור בסגנון "תראו מה עשיתי ואיזה יופי שהצלחתי". ואם זה היה תלוי בו, אני מניח שהוא היה מעדיף שהמקרה לא יעלה כאן, ולו רק כדי למנוע ממישהו לחשוב שכך ראוי לנהוג, או מהחשש שלמישהו כאן ייכנס לראש רעיון שזה אפשרי לביצוע.

אני רק יכול לנחש שעכשיו, שהמקרה עלה לפורום הנ"ל, הכוונה היא לבוא ולומר "קרה המקרה המתואר, אני החלטתי בשטח לפתור את זה בצורה כזו באופן חריג ובהתאם לנתונים והשיקולים שהיו לי באותו הרגע, אבל למרות שהצלחתי, אל תלמדו ממני במקרה הזה ואל תנסו את זה בבית, כי זו לא הדוגמא המייצגת כיצד צריך לפעול במקרים כאלה!"

בקיצור, עד כמה שנראה לכם שגישותיכם שונות, אני מוכן להמר שאם תשאל את ליאור שאלה פשוטה "האם מומלץ למטיס לתפוס מסוק באויר?", תקבל תשובה זהה לשלך.

דודי

saarordan
09-08-2009, 22:20:45
פעם אמרו לי משפט מאוד חכם ולקח לי זמן להבין אותו וחברים תתעמקו במשפט הזה טוב טוב !!!

;) צודק.

doodi111
09-08-2009, 23:38:21

;) צודק.

1+

MickeyM
10-08-2009, 00:34:15
עזבו שטויות...... אנ'לא מאמין שפיספסתי את נדב ברק מטיס!

sagi
10-08-2009, 00:39:24
דודי המשפט הזה שייך למורה שלך !
שים לב טוב :)

doodi111
10-08-2009, 00:52:55
דודי המשפט הזה שייך למורה שלך !
שים לב טוב :)

נו.... אז אתה רואה שאני לומד ומפנים?:D

ואפילו הבנתי למה הכוונה של המשפט...

ככה זה שיש מורים טובים! :)

לילה טוב מורה יקר

nadavbarak
10-08-2009, 05:32:43
עזבו שטויות...... אנ'לא מאמין שפיספסתי את נדב ברק מטיס!

נא לא לדאוג, זה יקרה עוד הרבה פעמים מעכשיו.
אנחנו (הזקנים) חוזרים לעניינים!!!:D
רק בדרך כלל, אם אפשר, אנחנו מבקשים את מחיאות הכפיים לפני הטיסה, מפני שאחריה אין סיכוי שנקבל:D

שאול דוד
10-08-2009, 09:38:46
היתה אחלה מסיבה בפלמחים

כול הכבוד היה כייף לבקר שם למרות שהגעתי קצת מאוחר ולא ראיתי את כולם מטיסים

שאול דוד

אבי בגדדי
10-08-2009, 11:38:44
לכל המוצצי דם שמנסים לפגוע בשמו של מקצוען אמיתי .
אני זה שלקחתי אחריות על עצמי למרות שליאור בר עמי התותח סירב לביצוע.
מי שיש לא בעיה אם התעלול שלי שישתה הרבה מים קרים .
ועם זה לא עוזר לו שיוסיף גם קרח.

אבי בגדדי

ליאור זהבי
10-08-2009, 11:41:34
אבי,

התעלול שלך יכל לעלות לך בפציעה חמורה או בחיים שלך - אני בטוח שחס וחלילה אם היה נגמר אחרת, לא היית מתפאר בהחלטה שלך.
אם אתה חושב שמי שדואג לבטיחות המטיסים בפורום ובכלל הוא מוצץ דם - אני מצטער על כך מאוד. :confused:

משה שמואלי
10-08-2009, 11:44:59
לכל המוצצי דם שמנסים לפגוע בשמו של מקצוען אמיתי .
אני זה שלקחתי אחריות על עצמי למרות שליאור בר עמי התותח סירב לביצוע.
מי שיש לא בעיה אם התעלול שלי שישתה הרבה מים קרים .
ועם זה לא עוזר לו שיוסיף גם קרח.

אבי בגדדי

אחי זה לא סתם מוצצי דם אילו ערפדים.

ליאור אתה תותח ותישאר תותח

ליאור זהבי
10-08-2009, 11:58:04
משה ידידי - גם אתה ? אני מאוכזב. ממך ציפיתי לחוש בטיחות יותר מפותח ללא ספק.
אני ממש המום מההערות שמופגנות פה ע"י חלק מהנוכחים במקום.

אתם באמת חושבים שהמעשה שנעשה כאן היה תקין ? :confused:

אבי בגדדי
10-08-2009, 11:58:21
אבי,

התעלול שלך יכל לעלות לך בפציעה חמורה או בחיים שלך - אני בטוח שלא הבנת את המשמעות.
אם אתה חושב שמי שדואג לבטיחות המטיסים בפורום ובכלל הוא מוצץ דם - אני מצטער על כך מאוד. :confused:

אם כל הכבוד ליאור אני מבין טוב מאוד תסיכון.
וכמו שאמרתי כל אדם שיבחן את עצמו בלבד במיוחד שאני אישית לקחתי את הסיכון על עצמי.

במקום שהפורום הזה יעסוק בדברים מקצועיים הוא מתעסק בלהוריד למישהו את הראש.

ליאור זהבי
10-08-2009, 12:01:34
אבי היקר,

הנושא המקצועי הכי חשוב מאז ומעולם בתחום הטיסנאות היה ונותר בטיחות.
העניין הוא לא מטיס כזה או אחר שביצע שטות, אלא ללמוד את הלקח הבטיחותי החשוב מכל.
אני גם לא מאמין שאתה מבין את משמעות הדברים האמיתית. אף אדם בר דעת לא יהמר בחייו תמורת זוג להבים שהוא עלול לשבור במסוק.

החיים שלך לא שווים לך 500 שקל ?

כפי שכתבתי בהודעתי הקודמת, אני פשוט המום שחלק מהחברים מעדיפים לבחוש ברפש ולהכניס את הפאן האישי במקום לדון בבעיה הבטיחותית החמורה לאין ערוך שאנו רואים.

אני בכלל מופתע שעם כל הנוכחים המכובדים שהיו במקום - אף אחד לא העיר על כך שהמעשה שעשיתם הוא מאוד מסוכן עד כדי סכנת חיים ?

עמיתפורת
10-08-2009, 12:05:10
אני חושב שזה דיון מיקצועי דווקא חבר.
אם הוא בטעות היה פוגע בך למרות המיקצועיות והחושים המחודדים שלו אתה לא ממש היית מבסוט עכשיו.

אני היחידי שראיתי פה בישראל מסוק 30 עם להבי עץ נכנס לילד בן 13 בראש, אני פיניתי אותו עד לאמבולנס ואני גם התבשרתי שהוא מת לאחר יומיים לא אתה, לא ליאור ברעמי, לא ליאור זהבי ולא אף אחד אני!
אז אני אומר לך שזה מעשה מטומטם!
מסוק 600 עם להבי קרבון....

אבל שוב זו לא הטעות או העניין שלך אלא של המטיס, הוא אחראי למהלך הטיסה ולמרות חושיו המחודדים כתער ויכולת ניתוח הנדסי של המסוק באויר לאחר שפגע בליטוף קל את הקרקע והתפשט ממגלשיו היה עליו לנחות רחוק ולתת למסוק לקבל מכה - כן שהמסוק יקבל מכה למרות תחנוניך המרובים לרצונך להושיט יד ולתפוס אותו.

כמו שאמרתי זה מיקרה מצויין שצריך להיות הראשון בפורום בטיחות שיבוא עלינו לטובה.
יום טוב אני את שלי לשרשור הזה סיימתי כי בין כה הוא לא ממש נקרא ברצינות שצריכה להיות בו למרות שאני מאמין שהרוב המכריע פה מסכים איתי בעניין.

ליאור זהבי
10-08-2009, 12:10:34
בנוסף ישנו פאן נוסף שלא הוזכר אפילו - מעשים טפשיים כגון אלו, במידה ונגמרים אחרת (וישנה סבירות לא נמוכה שכך יכול לקרות) יפגעו בכולנו כטיסנאים.

לאחר התאונה המצערת עליה עמית מדבר, אסור עפ"י חוק להטיס טיסנים בכל אזור מודיעין והסביבה. אפילו לא גלשון קטן !

אז גם אם לא אכפת לך מהחיים שלך אבי היקר (מה שאני לא מאמין ולא תשכנע אותי שכך המקרה!) - אתה בסופו של דבר פוגע בכולנו. כן כן, גם בי - בליאור זהבי, אתה פוגע. בי ובכל החברים שלך מתחום הטיסנאות. אתה, וכמובן ליאור ברעמי שהטיס את המסוק שלך.

חוסר ההבנה שלכם או חוסר ההודאה בחומרת המעשה רק מראה עד כמה אין לכם מושג אם מה אתם מתעסקים בכלל, וזה ממש מפחיד אותי לחשוב שיש אנשים שעד כדי כך לא מבינים איזה כלי רצח יש להם בידיים!

אני חושב שהגיע הזמן שתרדו מתירוצי ההתנצחות האישית המטופשת הזו ותתחילו להפנים את חומרת המעשה שביצעתם - לטובת כל הנוגעים בדבר.
אני מבין שליאור ברעמי כנראה הזעיק את כל חבריו שיעמדו לצידו - אך כל מי שיעמוד לצד מעשה כה מטופש - סופו להיראות גם הוא כטיפש, וחבל.

flatspin
10-08-2009, 12:11:59
אני ממליץ לשאול את אביו של הילד שנהרג במודיעין, מפגיעת מסוק, לפני זמן לא רב. מענין מאד מה הוא היה אומר על הסיטואציה המדוברת.
ולכל הספקנים, יש כלל ברור וידוע, "כשאלוהים רוצה, אפילו מטאטא יורה". אני לא הייתי רוצה להיות בטווח הירי של המטאטא הזה.

משה שמואלי
10-08-2009, 12:12:48
משה ידידי - גם אתה ? אני מאוכזב. ממך ציפיתי לחוש בטיחות יותר מפותח ללא ספק.
אני ממש המום מההערות שמופגנות פה ע"י חלק מהנוכחים במקום.

אתם באמת חושבים שהמעשה שנעשה כאן היה תקין ? :confused:

לליאור ידידי
גם כשעוברים מעבר חציה יש סיכון מסוים. מענין אותי כמה פעמים אתה חציתה כביש לא במעבר חציה.

כל אדם לגורלו הוא.

עמיתפורת
10-08-2009, 12:15:42
מה בדיוק צריך לשאול את האבא ממודיעין לא הבנתי מה אתה רוצה לשמוע ממנו? על המדריך האנטיליגנט שהדריך אותו שם?
שם דובר על עניין אחר שגם מאוד אקטואלי לאחרונה והיא הדרכה רשלנית של אדם חסר נסיון בתחום ההדרכות.
החניך הטיס עם מדריך, החניך התבלבל, המדריך גם הוא התבלבל, לא היה כבל חניך מדריך המדריך חיבק את החניך והמסוק נסחף פתאום לכיוון המכוניות ופגע לילד בראש.

ליאור זהבי
10-08-2009, 12:15:50
לליאור ידידי
גם כשעוברים מעבר חציה יש סיכון מסוים. מענין אותי כמה פעמים אתה חציתה כביש לא במעבר חציה.

כל אדם לגורלו הוא.

משה,
האם אתה כותב ביוזר של אבי בגדדי ? ההודעה הזו נכתבה על ידו, נמחקה ולפתע הופיעה תחת שמך ?

כל הסיטואציה הזו מזכירה לי מקרה מצער מאוד שקרה ביישוב שלי לפני כשנה שבו ילד שיחק באקדח של אביו, וחשב שהנצרה במקומה - כיוון את האקדח לראש חברו וירה. קליע נפלט והילד המסכן נהרג.

אז נכון, יש סיכונים בחיים - אבל כמו שכל חייל בטירונות יודע שאסןר לשים את הראש שלך אל מול קנה טעון, או במקרה שלנו של טיסנאי יודע שאסור לשים את ראשך אל מול סכין מסתובבת בקוטר מטר וחצי, זה לא ממש כמו לעבור מעבר חציה !

משה שמואלי
10-08-2009, 12:22:55
משה,
האם אתה כותב ביוזר של אבי בגדדי ? ההודעה הזו נכתבה על ידו, נמחקה ולפתע הופיעה תחת שמך ?

כל הסיטואציה הזו מזכירה לי מקרה מצער מאוד שקרה ביישוב שלי לפני כשנה שבו ילד שיחק באקדח של אביו, וחשב שהנצרה במקומה - כיוון את האקדח לראש חברו וירה. קליע נפלט והילד המסכן נהרג.

אז נכון, יש סיכויים בחיים - אבל לשים את הראש שלך אל מול קנה טעון, או אל מול סכין מסתובבת בקוטר מטר וחצי, זה לא ממש כמו לעבור מעבר חציה.

אני לא מאילו שמסתתר מאחורי יוזר זה או אחר שמי בישראל הוא משה שמואלי
ואני לא דופק חשבון לכתוב את מה שיש לי להגיד .
ודרך אגב אתה יכול להשיג לי תוקי כמו שלך

flatspin
10-08-2009, 12:23:48
מה בדיוק צריך לשאול את האבא ממודיעין לא הבנתי מה אתה רוצה לשמוע ממנו? על המדריך האנטיליגנט שהדריך אותו שם?
שם דובר על עניין אחר שגם מאוד אקטואלי לאחרונה והיא הדרכה רשלנית של אדם חסר נסיון בתחום ההדרכות.
החניך הטיס עם מדריך, החניך התבלבל, המדריך גם הוא התבלבל, לא היה כבל חניך מדריך המדריך חיבק את החניך והמסוק נסחף פתאום לכיוון המכוניות ופגע לילד בראש.

עמית ידידי
נראה שהחמצת את הפואנטה בתגובתי.
כוונתי הייתה, ועודנה, שאינך יכול לדעת מהיכן תפתח הרעה. מסוק תקין מהווה סיכון מסויים לכל הדעות. קל וחומר מסוק פגוע.
לא היה בדעתי כלל להשוות בין הסיבות והתוצאות בשני המקרים. כוונתי היתה אך ורק לתת זוית ראיה לחומרה שבמצב.
אני מקווה מאד שאתה בדעתי.

עמיתפורת
10-08-2009, 12:25:34
עמית ידידי
נראה שהחמצת את הפואנטה בתגובתי.
כוונתי הייתה, ועודנה, שאינך יכול לדעת מהיכן תפתח הרעה. מסוק תקין מהווה סיכון מסויים לכל הדעות. קל וחומר מסוק פגוע.
לא היה בדעתי כלל להשוות בין הסיבות והתוצאות בשני המקרים. כוונתי היתה אך ורק לתת זוית ראיה לחומרה שבמצב.
אני מקווה מאד שאתה בדעתי.

הבנתי עכשיו.
תודה

משה שמואלי
10-08-2009, 12:32:12
[QUOTE=ליאור זהבי;76 זה לא ממש כמו לעבור מעבר חציה ![/QUOTE]

כנראה שלא ראיתה תאונות של אנשים שעברו במעבר חציה .
ואני מקוה שלא תיראה.

וכן . אני חושב שלעבור כביש יותר מסוכן מלתפוס מסוק באויר במקרה כזה החושים שלך מאוד מחודדים.

אני מקווה שפה הסתיים הויכוח.

יום טוב וחציה בטוחה

saarordan
10-08-2009, 12:33:59
חברים הכל ברור אני חושב שכל המוסיף גורע!!!מר זהבי אני חושב שאתה עכשיו מנסה באמת למצוץ את הדם של מישהו פה וזה ממש לא יפה !העניין הוסבר וניטחן כבר מספיק פעמים המיקרה קרה ועכשיו אחרי שהבחור נענש ועמד רבע שעה בפינה הגיע הזמן לעבור הלאה...

בנתיים בואו נעשה דברים יותר מענינים ונאחל כולנו לנדב ברק שלנו מזל טוב ויום הולדת שמ***חח ;)

lior_bar_ami
10-08-2009, 12:42:12
אין לי מה לומר לך באופן אישי - המסר הפומבי הוא שהמעשה שעשית היה לא בטיחותי, לא במקום ואסור שיעשה שוב לעולם !! בכל זאת הוא סותר כל כלל בטיחות בתחום המסוקאות שאי פעם הומצא.

צריך להגיד 1000 פעמים תודה שהוא לא נגמר בפציעה חמורה או מוות של הבחור המסכן שניגש למסוק.

המסר הנ"ל הינו פומבי לחלוטין ונוגע לכולם כולל כולם. לכן לא הפניתי אותו אליך אישית.

תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה.

הנה 1001, עכשיו צאו לנו מהוורידים - באמת שנמאס לשמוע את הפירט והתוכי (כשלא ברור מי זה מי).
שמענו את הדעה שלכם - לא מקבלים אותה, לא תצליחו להכניס אותה בכוח.
מה גם שזה ברור לכולם כשמש שכל מטרתכם בשירשור ההכפשה הזה היא קידום האקדמיה למדעי ה PICO Z..

נמאסתם http://www.efly.co.il/forums/images/icons/icon13.gif

ליאור זהבי
10-08-2009, 14:09:48
ליאור,

אם אתה לא יודע לקבל גם ביקורת - אל תכתוב בפורום פומבי.

לפי דבריך, אני מבין שאתה לא מקבל את דעתי.

האם זה אומר שתחזור על המעשה ההירואי של תפיסת מסוק שוב (בעזרת חושיך החדים כתער שינחו אותך למנוע את האסון רק ס"מ ספורים מעל ראשו של הקורבן ), במידה ותיקלע לסיטואציה דומה ?

lior_bar_ami
10-08-2009, 14:49:01
רק בגלל הקריאה הנרגשת שלך לתשומת ליבי הרשה לי לענות לך בשאלה.....

d4YBgvEUWl0
ליאור זהבי היקר הייתכן שאתה עצמך אינך עונה להגדרות הבטיחות של עצמך, הייתכן שהפוסל במומו פוסל?
או אולי אינך חושב שלהב קארבון המסתובבת ב 3000 סל"ד יכולה לפגוע בך או בצלם?
או שאולי אינך חושב שמסוק שטס בפעם הראשונה מעולם אינו עונה על הגדרת ודאי תקין?

לאחר התאונה המצערת עליה עמית מדבר, אסור עפ"י חוק להטיס טיסנים בכל אזור מודיעין והסביבה. אפילו לא גלשון קטן !

האמת יש לי עוד שאלה...
עד כמה שאני יודע אתה גר ברעות, שנמצאת בסביבת מודיעין - הייתכן שאתה עצמך עבריין פלילי שעובר על חוק (כהגדרתך שלך), ומסכן אותנו כציבור המטיסים עם הטסה חסרת אחראיות בתחום שאתה בעצמך כתבת שהוגדר עפ"י חוק כאסור להטסה?

ומה שעוד יותר מעניין זה שעבריין מרשה לעצמו להטיף מוסר....

בקיצור ולעניין,
לשאלתך - איני מקבל את דעתך או האופן בו אתה מנסה להעכיר את האווירה בפורום ע"י הפרופגנדה הפרטית שלך ושל חברך הטוב.
אם היה כ"כ חשוב לך להישמע היית עושה את זה בצורה מכובדת ולא נלחם מלחמת חורמה מגוכחת ע"מ להוכיח נק', שכל מה שהיא הוכיחה זה ששוב - אתה לא מסוגל לשתוק.
תן לי לקבל את ההחלטה מה אעשה כש ואם אקלע לסיטואציה דומה - אני סומך, כמו גם כל המגיבים הקודמים כאן, על שיקול דעתי.

שאלת וקיבלת תשובה, אני מקווה שאתה מרוצה ומקווה שזוהי התגובה האחרונה שלך בשירשור.

יום טוב!
ליאור

ליאור זהבי
10-08-2009, 15:11:47
אענה לך בשמחה - למרות שלא היתה פה שום קריאה נרגשת.

1. אני לא מטיס ברעות, אלא בלטרון, מחוץ לשטחי מודיעין רבתי. אינני עובר על החוק, וחבל שסיווגת אותי אוטומטית כעבריין פלילי מבלי לטרוח לבדוק את העובדות.
2. אני מרשה לעצמי לתפוס את ה-GAUI שלי ששוקל 300 גרם מוכן לטיסה ונבנה במו ידיי המקצועיות, - ועוד עושה זאת בבטחון רב ולא מתבייש לומר זאת.

אם אתה לא מבין מה ההבדל בין לתפוס צעצוע של 300 ג'ר עם דיסקת להבים של 25 ס"מ (מקסימום שריטה) לבין מסוק 600 אימתי עם דסקת להבים של מטר וחצי קוטר (כל מכה ממנו תוביל למוות) - אתה בבעיה אדון ברעמי, ומן הראוי שתהרהר היטב כיצד להוציא את עצמך מהמצב שאליו נקלעת שבו ברור מאליו ששיקול הדעת שלך לגבי מותר ואסור, הינו מעורפל ושגוי.

asafh1
10-08-2009, 15:20:22
אני חושב שגם מסוק GAUI ששוקל 300 גרם יכול ל ה ר ו ג !!!!! שמנסים לתפוס אותו ביד .
גם אם ליאור בנית אותו במקצועיות רבה (אף אחד לא מטיל דופי במקצועיות שלך) .

בשורה התחתונה ...

לא צריך לתפוס TREX 600 ביד וגם לא GAUI 200 .

אסף

ליאור זהבי
10-08-2009, 15:27:02
אסף,

עם הנסיון שיש לי (והוא רב) אני מרשה לעצמי לתפוס מסוק של 300 גרם שאני בניתי והטסתי בסלון ביתי. אני חושב שזה מ-א-ו-ד לא מומלץ לאחרים !! ולעולם לא אמליץ זאת לאף אחד. אך בכל זאת ההבדל המהותי:

1. הוא קטן והמסה שלו נמוכה מאוד.
2. להבים קטנות, קלות (גרמים בודדים ללהב) וחסרות מומנט.
3. נבנה על ידי.
4. הוטס על ידי.
5. נתפס ביד - על ידי !

במקרה שחלילה הוא יפגע בי בעת ריחוף - אני מאמין שהוא לא יכול לעשות יותר משריטה, ועל כל מקרה שלא יהיה - אני עם האצבע על ה-HOLD כל הזמן אפילו במקרה הזה.
האמן לי שלא הייתי מנסה אפילו להתקרב אליו אם הייתי חושב שכלי כזה טומן בחובו סכנת חיים.

שורה תחתונה - מסכים איתך שאסור לתפוס לא TREX 600 ולא GAUI 200 !

lior_bar_ami
10-08-2009, 15:31:50
מר זהבי,
שוב, כדרכך, אתה מנסה ללא הצלחה לסלף עובדות חותכות ע"מ להציג את עצמך באור טוב יותר...
את המסוק בסרטון שצירפתי אתה מטיס בביתך שנמצא ברעות, שגובלת עם מודיעין ונמצאת תחת החוק שאתה עצמך ציינת.
את מסוק ה 450 שלך הטסת לא אחת (האם אני צריך לחפש סרטונים?) בפארק שנמצא דקותיים מביתך (ברעות!) לצד כל העוברים והשבים תוך סיכון שלהם ושוב, תוך מעבר בוטה על החוק שאתה עצמך ציינת.
אם מישהו סייג אותך כעבריין (ואם אינך מכיר את משמעות המושג - זהו אדם העובר על החוק), זהו רק אתה עצמך.

אני מודע טוב מאוד לסיכונים של מסוק 600, וע"כ לפני קבלת ההחלטה הלא קלה שקיבלנו - דשנו בה ובחנו אותה מכל הכיוונים תוך הבנה של הסיכונים הכרוכים ותדרוך ע"מ למזערם.
אם אתה לא מודע לסיכונים שלהב קארבון במהירות 3000 סל"ד בגודל דיסקה של מעל 40cm ולא 25 (לא למדת ב 16 שנותיך כמטיס שדיסקה נמדדת מצידה האחד עד לצידה השני?), אז ידידי היקר - שיקול הדעת המעורפל ושגוי הוא כולו שלך.

guyro
10-08-2009, 15:36:02
חברה,

השרשור הזה פשוט נהייה מגעיל, אם הייתי יודע שלכך הוא יתקדם לא הייתי רושם את ההודעה המקורית ,

בסך הכל רציתי לשתף את כולם על הכייף שהיה לנו בשבת בפלמחים,

ביקשתי ממנהל הפורום למחוק אותו, ואני מקווה שהוא יעתר לבקשתי

גיא

ליאור זהבי
10-08-2009, 15:36:39
ליאור ברעמי,

כצפוי - אתה ממשיך בפטפוטי סרק חסרי טעם ותוכן במקום להתמקד בעיקר.
עצוב לי שהבנה אמיתית של חומרת מעשיך לא נראה פה מצידך לעולם ככל הנראה. חפרת לעצמך בור עמוק מדי ועכשיו כבר קשה לצאת.

הדה לגיטימציה הילדותית עד מאוד שאתה מנסה לעשות לי לא תשנה את העובדה שמי שעומד מולך מכיר ונוהג לפי כללי בטיחות - בניגוד אליך.
אתה אדוני - ביצעת את עבירת הבטיחות הכי חמורה שמטיס מסוק יכול לבצע לעולם ! אין דבר יותר גרוע מאשר להתקרב עם הגוף שלך והראש שלך (או של חברך) אל המסוק שאתה מטיס !

העיקר שכולם (גם אם זה כולם מלבדך) ידעו ללמוד את הלקח ולא לחזור על המעשה המסוכן והמטופש הזה שוב לעולם - לטובת כולנו כטיסנאים ולטובת בריאות הנוכחים במקום.

גיא - אני מודע לעובדה שלעיתים לא קל לקבל ביקורת, אך השרשור הזה חשוב מלאין ערוך. כפי שכבר ציינתי - זה קריטי שהמעשה הטפשי הזה לא יישנה שוב !!