PDA

צפייה בגרסה מלאה : כך איבדתי את ה-easystar

drgabbay
17-08-2009, 20:18:08
כך איבדתי את ה-easystar
היום הטסתי את ה-easystar שלי בגלילות באזור המרוחק מהבסיס, בחלק בו לרוב מטיסים מסוקים.
בשעות הצהריים, כשהטסתי, היו רוחות מערביות חזקות יחסית אך הם לא הרתיעו אותי.
בטיסה השניה שלי לאחר החלפת סוללה כאשר הייתי בגובה של איזה 30 מטר הרגשתי לפתע שאין לי שליטה על הטיסן והוא נכנס לסיחרור עם נטייה להיסחף עם כיוון הרוח לעבר הבסיס, לדעתי הפעילו בבסיס משדר כלשהוא ששיבש את השליטה על הטיסן.
כל ניסיונותי להרחיקו מהבסיס לא צלחו, אפילו נסיתי לרוץ כמו מטורף לעבר הטיסן והבסיס בכדי לראות אותו טוב יותר עד אשר הוא נעלם מעבר לעצים.
הלכתי לכיוון הבסיס, חיכיתי לקצין תורן במשך שעה, כשהגיע הסברתי לו מה קרה והתחננתי שיתן לי להיכנס בליווי, אך הוא סירב ושלח את אחד החיילים לחפש. כמובן שהחייל חזר בידיים ריקות.
לאחר תחנונים רבים להיכנס, שלא עזרו, החלטתי לנסות לחפש את הטיסן מעברו השני של הבסיס.
בעודי נוסע לאורך גדר הבסיס ומחפש פתאום ראו עיני מונח ללא שברים או נזק כלשהוא את האיזיסטאר שלי.
ככל הנראה שהוא עבר את הבסיס ונחת לא הרחק מהגדר באחד השדות.

giluriel
17-08-2009, 20:24:01
נו ... ?????

ראית אותו בתוך הבסיס או מחוצה לו ??

יאללה .. שיהיה סוף טוב :-))

flatspin
17-08-2009, 20:25:27
שיחקת אותה
לא נראה לי שמישהו עלה לך על התדר. אם זה היה קורה, הגאי הטיסן היו משתוללים והטיסן היה מתרסק לקרקע. יש להניח שהיה לך אחד מן השניים: או שהסוללה נגמרה או שהיה לך נתק באיזה שהוא מקום במערכת החשמל. למזלך, כנראה הטיסן מאוזן היטב סביב מרכז הכובד ובזכות זה המשיך לטוס ישר עד הגיעו לקרקע.
הלוואי על כולנו, אם חס וחלילה ניקלע למצב דומה.

s.mario
17-08-2009, 20:27:30
חתיכת סיפור....אלת המזל בהחלט הייתה לצידך ביום הזה...
העיקר שזה חזר לבעליו בשלום!:)

haimz24
17-08-2009, 20:29:13
שמח לשמוע שלא ויתרת ולבסוף מצאת את האיזי, אני היום הטסתי בגעש את הדאון שלי וכמעט ריסקתי אותו בהמראה בגלל הרוחות, אבל לבסוף הכל הסתדר וחזרתי כמוך עם טיסן שלם ולא בחלקים, הייתי מטיס גם בגלילות ולא שמעתי/ראיתי שהיה למישו אפילו לא גליצ' אחד, ממליץ לך לבדוק את המערכת שלך שהיא עובדת כראוי..

Guyazulay@
17-08-2009, 20:34:23
אתה מתאר את התופעה עוד לפני שהיית מעל הבסיס..
ואם יהיה להם איזה שהו כוונה להפיל לך את הטיסן לא מפעילים מגבר אלה סיכוך,
מה שאני לא מאמין שקרה.. בדקת טווח לפני עלייה לאויר?
האם הציוד שיש ברשותך משומש או חדש?
מצא את הטיסן ותבדוק את החלקים החשמליים שלו כמו בקר או נתק..

SHAHAR AB
17-08-2009, 21:12:15
טוב שמצאתה אותו ויותר טוב שלא ניגרם נזק בתוך הבסיס.
רק אם יהיו ממצאים תעדכן זה אף פעם לא מזיק

איציק רונן
17-08-2009, 22:16:54
חבל שזה היה ללא ציוד צילום, יכולת להגיד לקצין התורן שאתה יודע על בטוח שהטיסן בידהם, משום..... שצילמת הכל מלמעלה :D:D:D

drgabbay
17-08-2009, 23:12:20
עשתי בדיקת טווח
בטווח של 2KM אווירי והכל תקין ניערתי את הטיסן והכל תקין לבדוק מגע רופף
הציוד שיש לי הינו DX7 משדר ומקלט AR6200 והוא יחסית חדש

asafh1
17-08-2009, 23:24:15
תחזור לגעש :)

amirp
18-08-2009, 19:04:35
רגע של מחשבה... איילון וכביש 2 במערב, כביש 5 בדרום ובסיס באמצע... הטיסן עבר את הבסיס... זה היה יכול הגמר רע מאוד... יש לך מזל גדול, זה לא נשמע מקום אידאלי להטיס בו.