PDA

צפייה בגרסה מלאה : זה הגיע גם למצנחים ממונעים....

guyrud
18-08-2009, 08:52:03
כן
החשמל הגיע גם למצנחי רחיפה ממונעים FULL SIZE
http://www.marksparaglidingpages.com/index.php?action=news&newsid=188

DHT

wind556
18-08-2009, 09:09:47
יש נושא שנוטים להתעלם ממנו, אבל הוא עניין של חיים ומוות
מערכות חשמליות מייצרות קרינה ברמות מסויימות
לשבת כשהראש שלך צמוד למנוע חשמלי כזה גודל יכול להיות פי עשרות או מאות יותר חזק מרמות הקרינה של טלפון סלולרי
במכוניות היברידיות כבר מתחילים להכיר בזה, נבדקו רמות קרינה מאד מסוכנות, גם כשהמנוע כבוי,רק מעצם נוכחות הסוללות,שלא לדבר על רמות הקרינה במצב עבודה.
כמובן שכל יצרן מצהיר שאצלו הכל בסדר והכל לפי תקנים כאלה ואחרים.
לתשומת ליבכם...

ZigiStar
18-08-2009, 09:13:34
רק מעצם נוכחות הסוללות

עודד,
מאיפה לקוח הנתון הזה? אתה יכול להפנות אותנו לחומר כתוב בנושא?

Boogle
18-08-2009, 10:03:18
נשמע לי מוזר בעיקר בהתחשב בכך שרוב הרכבות בעולם (כולל בארץ) מונעות על חשמל כבר שנים.

ולא שמעתי עד היום שסוללות פולטות קרינה (קרינה שווה תדרים גבוהים) אלא אם כן יש לך תא גרעיני:D
אבל, מעניין יהיה לשמוע את הטענות בעניין.

amiramen
18-08-2009, 10:22:10
נשמע לי מוזר בעיקר בהתחשב בכך שרוב הרכבות בעולם (כולל בארץ) מונעות על חשמל כבר שנים.

ולא שמעתי עד היום שסוללות פולטות קרינה (קרינה שווה תדרים גבוהים) אלא אם כן יש לך תא גרעיני:D

כל הרכבות בארץ מונעות בדלק... תאמין לי, אני נוסע על בסיס שבועי....
ישנן מספר רכבות בעולם המונעות ע"י חשמל והן מקבלות אותו ממקור חיצוני ולא סוללות(כבל שרץ מעל מסלול הרכבת) והן בכלל רכבות קלות בלבד.

לגבי המנוע החשמלי - בוגל, זה באמת חדש בכל התחומים: מכוניות ורכבות. ולכן נשמע שעודד צודק....

igalr
18-08-2009, 10:37:41
הוא כותב שהמנוע שוקל 1.5 קילו .
זה פחות או יותר המשקל של המנוע הזה :
http://www.unitedhobbies.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5142&Product_Name=Turnigy_80-100-B_130Kv_Brushless_Outrunner_(eq:_70-55)

guyrud
18-08-2009, 10:42:42
הרוב המכריע של הקטרים היום משתמש בהנעת כלאיים דיזל-אלקטרית. החיסכון בדלק מתבצע ע"י הטענת המצברים בזמן הבלימה (בדיוק אותו העיקרון כמו במכוניות כלאיים). השימוש בטכנולוגיות כלאיים מבטל גם את הצורך בתמסורת (בניגוד למכוניות הכלאיים של היום, מנוע הדיזל אף פעם אינו מניע את הרכבת באופן ישיר).
----------------------------------------------------

The hybrid diesel locomotive is an incredible display of power and ingenuity. It combines some great mechanical technology, including a huge, 12-cylinder, two-stroke diesel engine, with some heavy duty electric motors and generators, throwing in a little bit of computer technology for good measure.

This 270,000-pound (122,470-kg) locomotive is designed to tow passenger-train cars at speeds of up to 110 miles per hour (177 kph). The diesel engine makes 3,200 horsepower, and the generator can turn this into almost 4,700 amps of electrical current. The four drive motors use this electricity to generate over 64,000 pounds of thrust. There is a completely separate V-12 engine and generator to provide electrical power for the rest of the train. This generator is called the head-end power unit. The one on this train can make over 560 kilowatts (kW) of electrical power.

This combination of diesel engine and electric generators and motors makes the locomo*tive a hybrid vehicle. In this article, we'll start by learning why locomotives are built this way and why they have steel wheels.

גיא

wind556
18-08-2009, 11:00:48
חיפוש של חצי דקה בגוגל העלה את זה, ויש עוד אין סוף בנושא:
http://cars.walla.co.il/?w=//1535489

wind556
18-08-2009, 11:05:25

בוגל יקר
בין יתר עיסוקי אני מטפל ברפואה אלטרנטיבית
בבדיקה גופנית מאד פשוטה ניתן להוכיח שמגע פיזי עם סוללות מחליש את טונוס השרירים,אצל אחד יותר ואצל השני פחות.
ערכתי את הבדיקה הזאת אין ספור פעמים ו ב100% מהמקרים ללא שום יוצא מין הכלל מגע פיזי בסוללה גרם לתופעה הנ"ל.
וזה כמובן לא רק בבדיקות שאני אישית עשיתי, אלא תוצאה גורפת בבדיקה שכל מטפל המכיר את השיטה עשה.

איציק רונן
18-08-2009, 11:46:54
כל הרכבות בארץ מונעות בדלק... תאמין לי, אני נוסע על בסיס שבועי....

הרכבות בארץ הן חשמליות. יש מנוע דיזל באמת, אבל הוא מסובב גנרטור המניע את מנוע הרכבת שהוא חשמלי, תלת פאזי.

ZigiStar
18-08-2009, 11:55:58
רק מעצם נוכחות הסוללות

חיפוש של חצי דקה בגוגל העלה את זה, ויש עוד אין סוף בנושא:
http://cars.walla.co.il/?w=//1535489

נו? מצויין שם במפורש ש-"את המבחן התחלנו כשכלי הרכב היו כבויים. במצב זה הם לא פלטו קרינה כלל".

wind556
18-08-2009, 14:13:32
נו? מצויין שם במפורש ש-"את המבחן התחלנו כשכלי הרכב היו כבויים. במצב זה הם לא פלטו קרינה כלל".

זה לא הפורום הנכון, אבל אם הנושא מעניין אותך באמת, תתקשר אלי ואזמין אותך לשיחה על הנושא...

ZigiStar
18-08-2009, 14:25:56
זה לא הפורום הנכון, אבל אם הנושא מעניין אותך באמת, תתקשר אלי ואזמין אותך לשיחה על הנושא...

תודה, אך לא תשכנע אותי שיש קרינה/שדה ניתנים למדידה שנוצרים מסוללות :)

wind556
18-08-2009, 15:12:58
תודה, אך לא תשכנע אותי שיש קרינה/שדה ניתנים למדידה שנוצרים מסוללות :)

אין לי כל עניין לשכנע אותך במאומה
יש לי ידע בנושא שניתן להוכחה בבדיקה פיזית פשוטה, תרצה, תבוא, לא תרצה לא תבוא.
אגב, יש מכשיר שמודד את זה,רק שלאחרונה היה קיים אחד בעולם ועלותו מליון $ כך שלא ארכוש אותו בחודש הקרוב ;)

ZigiStar
18-08-2009, 15:17:54
אין לי כל עניין לשכנע אותך במאומה
יש לי ידע בנושא שניתן להוכחה בבדיקה פיזית פשוטה, תרצה, תבוא, לא תרצה לא תבוא.
אגב, יש מכשיר שמודד את זה,רק שלאחרונה היה קיים אחד בעולם ועלותו מליון $ כך שלא ארכוש אותו בחודש הקרוב ;)

לא אמרתי שיש לך עניין לשכנע אותי במשהו. כתבת שעצם נוכחות הסוללות יוצרת קרינה (ועוד מסוכנת). ביקשתי סימוכין, והפנת אותי לכתבה שמציינת בפירוש שזה לא המצב. אם ישנם סימוכין, אשמח לראות ולהחכים. זה הכל...

Boogle
18-08-2009, 18:59:56
עודד , אתה מדבר על "מגע פיזי" היינו סגירת מעגל חשמלי דרך גוף האדם, אכן ממתחים של כ 50V מתחיל להיות לנו מסוכן, בעיקר הDC שכן מתחיל תהליך אלקטרוליזה על נוזלי הגוף. זו התופעה שכנראה, אתה מדבר עליה.

לדעתי, נושאי RFI וEMI לא היו ממש בראש מעיני יצרני מכוניות ומתקנני תקנים למכוניות, אני מניח שתוך מספר שנים יהיה תקן לזה ויכלבו בכלוב פאראדיי את כל החוטים והסוללות (יעלה עוד קצת משקל בברזל או קצת כסף בקארבון פייבר:D).

אגב, אני מנסה לנחש אילו שדות חולפים על נוסעי הרכבת המהירה ביפן המונעת ע"י אלקטרומגנטים מוטרפים.\

נ.ב.
הכתבה בוואלה מגמתית ולא אתפלא מי מימן את העניין. דבר ראשון , כבודק אובייקטיבי הייתי לוקח טויוטה אוונסיס והונדה סיוויק רגילה ומודד גם שם קרינה. - תחושת בטן "הפתעה" זו לא מילה גסה.

ShaharBD
18-08-2009, 20:17:18
דלק מסוכן...
חשמל מסוכן...
אני די בטוח שאם נחזור לסוסים נגיע למסקנה שהחרא שלהם גם מסכן אותנו...

אולי מנוע גומיה הוא הפתרון???

wind556
18-08-2009, 21:19:01
לא אמרתי שיש לך עניין לשכנע אותי במשהו. כתבת שעצם נוכחות הסוללות יוצרת קרינה (ועוד מסוכנת). ביקשתי סימוכין, והפנת אותי לכתבה שמציינת בפירוש שזה לא המצב. אם ישנם סימוכין, אשמח לראות ולהחכים. זה הכל...

הכתבה הזאת היא אחת מרבות מאד, אני לא שומר סימוכין לזה. אם זה מעניין אותך יש דרכים ללמוד ולא כולן קונבנציונליות

wind556
18-08-2009, 21:21:10
עודד , אתה מדבר על "מגע פיזי" היינו סגירת מעגל חשמלי דרך גוף האדם, אכן ממתחים של כ 50V מתחיל להיות לנו מסוכן, בעיקר הDC שכן מתחיל תהליך אלקטרוליזה על נוזלי הגוף. זו התופעה שכנראה, אתה מדבר עליה.

לדעתי, נושאי RFI וEMI לא היו ממש בראש מעיני יצרני מכוניות ומתקנני תקנים למכוניות, אני מניח שתוך מספר שנים יהיה תקן לזה ויכלבו בכלוב פאראדיי את כל החוטים והסוללות (יעלה עוד קצת משקל בברזל או קצת כסף בקארבון פייבר:D).

אגב, אני מנסה לנחש אילו שדות חולפים על נוסעי הרכבת המהירה ביפן המונעת ע"י אלקטרומגנטים מוטרפים.\

נ.ב.
הכתבה בוואלה מגמתית ולא אתפלא מי מימן את העניין. דבר ראשון , כבודק אובייקטיבי הייתי לוקח טויוטה אוונסיס והונדה סיוויק רגילה ומודד גם שם קרינה. - תחושת בטן "הפתעה" זו לא מילה גסה.

אני לא מדבר בכלל על סגירת מעגל ועל מתחים גבוהים
אני מדבר (מתוך ידע ואין סוף בדיקות פיזיות שנערכו לנבדקים) שאפילו להחזיק ביד טלפון נייד סגור גורם להשפעה על טונוס השרירים בצורה שניתנת להוכחה.
אבל כאמור, לא זה הפורום.....

ZigiStar
18-08-2009, 21:52:46
הכתבה הזאת היא אחת מרבות מאד, אני לא שומר סימוכין לזה. אם זה מעניין אותך יש דרכים ללמוד ולא כולן קונבנציונליות

אני אצמד בכל זאת למדע הקונבנציונלי ומרשה לעצמי להרגיע את מי שאולי נבהל מהאזהרה החמורה למעלה ("עניין של חיים ומוות") - אין סכנה מוחשית מקרינה מסוללות במעגל ללא זרם.
מי שרוצה הסבר מוזמן להתקשר. או סתם לעיין בוויקיפדיה.
ובנימה קצת יותר מבודחת - הנה המטפל הלא-קונבנציונלי (http://www.youtube.com/watch?v=yR-hfSOp17Q&feature=related) החביב עליי :)

עמיחי
18-08-2009, 23:12:10
אני לא מדבר בכלל על סגירת מעגל ועל מתחים גבוהים
אני מדבר (מתוך ידע ואין סוף בדיקות פיזיות שנערכו לנבדקים) שאפילו להחזיק ביד טלפון נייד סגור גורם להשפעה על טונוס השרירים בצורה שניתנת להוכחה.
אבל כאמור, לא זה הפורום.....

כידוע לך ברפואה ידע אישי ונסיון אישי הם יפים מאוד אבל לא שווים הרבה ללא הוכחות, יש לך קישור כלשהו לעבודה שמראה את הקשר בין סוללות לירידה בטונוס השרירים?

Boogle
19-08-2009, 01:31:24
אפשר שאלה?
מה זה טונוס השרירים ולמה אני צריך לדאוג לו :D

הכל ברוח טובה:)

נועם ג
19-08-2009, 01:54:29
טונוס שרירים= מתח של השרירים...
כיביכול שליטה על השרירים

Shay
19-08-2009, 02:31:22
טונוס שרירים=המתח התקין של השריר במצב רפוי

Pegasus
19-08-2009, 14:02:28
אני לא מבין את הטענה לגבי טונוס השרירים, אולי זה בכלל טוב שטונוס השרירים נחלש?אולי זה מרגיע ואנשים יהיו פחות עצבניים על הכביש?

wind556
19-08-2009, 14:13:21
טונוס השרירים מהווה מדד יחסי למצב הבריאות ולחשיפה לגורמים מזיקים-מחלישים
אם יש לך טונוס מסויים במצב רגיל, חשיפה לגורם מזיק תגרום לירידה בטונוס, וזה ניתן למדידה.

ZigiStar
19-08-2009, 14:42:25
טונוס השרירים מהווה מדד יחסי למצב הבריאות ולחשיפה לגורמים מזיקים-מחלישים
אם יש לך טונוס מסויים במצב רגיל, חשיפה לגורם מזיק תגרום לירידה בטונוס, וזה ניתן למדידה.

אני מניח שאתה מדבר על השקפה של אחד מסוגי הרפואה האלטרנטיבית, נכון?

ZvikaF
19-08-2009, 17:15:37
תשלחו את הפטריות שאכלתם היום לדרימר - זה ישמח אותו :eek:

guyrud
19-08-2009, 18:31:05
טונוס ..קונוס...FOCUS........חברים..תמונה לאפס את כולם
וזה לא בנושא"מנועים" חשמליים;)
למרות שמדובר בטיסת מבנה כשלצידי לשתיהן יש מערכות נחיתה אוטומטיות..."למי שמבין"
ולשתיהן היו "מצופים אינטגראליים" לנחיתה על מים..
התמונה צולמה לפני שבועיים.. בחופשה משפחתית בקפריסין..(באייה נאפה.....)(צולמה על ידי ביתי בת ה 9}
ובתמונה" :אני שואל את השוודית לשמאלי..איך הטונוס שלה היום....:rolleyes:
להתאפס חברים ומהר!!! תתחילו להטיס במקום להתעסק ברפואה ..זה יותר "בריא".:mad:
גיא

עמרי רז
19-08-2009, 20:18:14
נראה לי שהשוודית חולה במחלת "טונוס רפיון הפיטמות"

Boogle
20-08-2009, 00:27:54
גיא, תגיד עשית יעף צילום נמוך? אתה לא יודע שבקפריסין אסור להטיס בין 2 ל4 בחורות???

חוץ מזה שיש לי שריר אחד שהטונוס שלו השתנה מהותית לאחר שראיתי את התמונה:D

Pegasus
20-08-2009, 07:47:00
זה לא שריר!!!
אחרי התמונה הזאת אני עובר לפורום FPV קפריסין

ZigiStar
12-01-2010, 13:09:38
ובקרוב, ב-HK....
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/twit.asp?id=97

tzuki
12-01-2010, 15:57:08
גדול! אני חייב אחד כזה, כבר יש לי אחד 100% סקייל. כמה טיסנאים פה טסים גם על מצנחי רחיפה? נראה שיש כמות לא מבוטלת של טיסי מיצנחים שהגיעו דרך הטיסנים.

dani2002
12-01-2010, 16:52:23
יש נושא שנוטים להתעלם ממנו, אבל הוא עניין של חיים ומוות
מערכות חשמליות מייצרות קרינה ברמות מסויימות
לשבת כשהראש שלך צמוד למנוע חשמלי כזה גודל יכול להיות פי עשרות או מאות יותר חזק מרמות הקרינה של טלפון סלולרי
במכוניות היברידיות כבר מתחילים להכיר בזה, נבדקו רמות קרינה מאד מסוכנות, גם כשהמנוע כבוי,רק מעצם נוכחות הסוללות,שלא לדבר על רמות הקרינה במצב עבודה.
כמובן שכל יצרן מצהיר שאצלו הכל בסדר והכל לפי תקנים כאלה ואחרים.
לתשומת ליבכם...
עודד -
לפי הידע שלי טעות בידך - סוללות לא פולטות קרינה - ואם לדעתך פולטות אז עדכנני נא - איזה סוג קרינה / מה אורכי הגל.
מאוד חשוב סוג הקרינה ואתה לא יכול להשוות לקרינת סלולרי שהיא קרובה לקרינת תנור מיקרוגל.
מנוע פולט קרינה מגנטית הדומה לדעתי לקרינת שנאי
נראה לי שכל לחסום אם יש בעיה.

tzuki
15-01-2010, 18:20:11
מתי המצנח אמור להיות זמין? יש דרך להרשם לקבלת עדכון במייל?
הקישור מוביל לדף נטו בלי שום אפשרות להבין מאיפה הוא נלקח...

ZigiStar
15-01-2010, 19:57:43
מתי המצנח אמור להיות זמין? יש דרך להרשם לקבלת עדכון במייל?
הקישור מוביל לדף נטו בלי שום אפשרות להבין מאיפה הוא נלקח...

הקישור מופיע ב-Feed העדכונים של HK:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/twitter_feed.asp
לא ראיתי אפשרות להרשם אליו.
בקשר למועד זמינות המצנח הממונע - אתה יכול לנסות להשאיר שאלה ב-Feed הנ"ל או בפורומים של HK.