PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיפים בהלחמת דין לסוללה - יתקבלו בברכה

liranlevin
01-09-2008, 19:06:36
כבר הרסתי 2 דינים
ועל זה נאמר "זה לא מתחבר לי..."
מה אני עושה לא נכון ? ...
איפה טעיתי ...
הצילו....

asafsee
01-09-2008, 19:14:42
אני מניח שכאשר אתה אומר "הרסתי את הדינים" הכוונה שהמסת אותם עם המלחם
אז ככה.
אתה צריך לתפוס את הdean באופן מקובע, אני משתמש במשקולת וממנה יש זרועות עם תנינים - וזאת אופציה נהדרת.
כמובן אחרי שחשפת את קצוות החוטים - שים בדיל על החוט החשוף, כדי ליצור יחידה אחת, שבשלב הבא תאפשר מגע טוב ומהיר עם הdean
יש ליצור בועה של בדיל על הפלוס והמינוס, כמובן בצדדים הקיצונים, כדי שלא יקרה מצב שהפלוס ומינוס יגעו אחד בשני.
כעת, יש לגעת בקצה הבועה באחד הקטבים, ברגע שהחומר הופך לנוזל, תטביע את קצה החוט בתמיסה עד התאחדות החומר.
זהו, מפה רק תרחיק את המלחם ותן לחומר כמה שניות להתקשות.....רק לא לשכוח שרינקים.

תתחדש

Photon
01-09-2008, 19:41:13
http://www.youtube.com/watch?v=CT18mxfGRjo

igalr
01-09-2008, 19:42:56
הטיפ הכי חשוב בחיבור dean הוא לבצע את ההלחמה כשהזכר מחובר לנקבה.
מעבר לטיפ הנ"ל יש להחלים כמו כל הלחמה אחרת .
לצפות בבדיל את החוט , לצפות בבדיל את המגע לשים אחת על השני ולהמיס.

יש סוגי מחברים שהבדיל לא נדבק אליהם את זה תגלה בשלב הציפוי. במקרה שנפלת על מחבר כזה צריך קצת לחספס את המחבר ע"י שיוף קל ולהשתמש במשחת הלחמה.
מניסיון שלי המחברים הסיניים שקניתי מספר פעמים ביונטד קלים מאוד להלחמה והבדיל נתפס עליהם מצויין לעומת זאת פעמיים קניתי זוג בארץ שאמור להיות מחברים מקוריים והנשמה יצאה לי.

blacksea
01-09-2008, 19:56:13
הטיפ הכי חשוב הוא לעבוד על חוט אחד מהתחלה ועד הסוף כולל שרינק כאשר החוט השני מבודד ואז להוריד את הבידוד ולעבוד על החוט השני מונע ניצוצות מפחידים.

טיפ שני לשים לב לצורה הלא סימטרית של המחבר שהולך לאורך ה DEAN ולהלחים בצד הנכון, את המחבר הרוחבי להלחים בצד החיצוני.

מדריך מפורט: (http://video.helifreak.com/?subpath=finless/generic&filename=soldering_deans101.wmv)
(דורש הרשמה להליפריק)

wind556
01-09-2008, 20:03:01
תביא לי את זה,תוך דקות תצא עם הלחמה הכי טובה שיש
עודד
0525-454380

Boogle
01-09-2008, 20:04:29
אני הייתי שואל אותך קודם באיזה מלחם (כמה w) ואיזו משחת הלחמה אדוני משתמש, אח"כ הייתי מפנה אותך להתאמן על כמה קונקטורים ישנים על מנת שתלמד לעשות הלחמות טובות ולא קרות, אח"כ היינו ממשיכים למדריך להלחמת סוללה .
אבל זה רק אני:rolleyes:

אגב, סתם נקודה למחשבה:
היות וחיי הטיסן תלויים בטיב הלחמת המחבר של הסוללה, האם בקשת האיש אינה שקולה לבקשת לימוד הטסה בהתכתבות?
בואו ננסה, אני מצטט ומחליף את המילה "הלחמה" ב"הטסה" ו"דינים" ב"טיסנים"

נושא : טיפים בהטסת טיסן באויר- יתקבלו בברכה
כבר הרסתי 2 טיסנים
ועל זה נאמר "זה לא טס לי..."
איפה טעיתי ...
הצילו....

liranlevin
01-09-2008, 20:13:39
תודה רבה רבה אסף,פוטון ואיגור...הצלחתי :-)

liranlevin
01-09-2008, 20:14:58
אני הייתי שואל אותך קודם באיזה מלחם (כמה w) ואיזו משחת הלחמה אדוני משתמש, אח"כ הייתי מפנה אותך להתאמן על כמה קונקטורים ישנים על מנת שתלמד לעשות הלחמות טובות ולא קרות, אח"כ היינו ממשיכים למדריך להלחמת סוללה .

אגב, סתם נקודה למחשבה:
היות וחיי הטיסן תלויים בטיב הלחמת המחבר של הסוללה, האם בקשת האיש אינה שקולה לבקשת לימוד הטסה בהתכתבות?

כבר הרסתי 2 טיסנים
איפה טעיתי ...
הצילו....

***...
הצלחתי,לא יצא יפייפה - אבל מחזיק :-)
40w - אגב
תודה

liranlevin
01-09-2008, 20:17:43
תביא לי את זה,תוך דקות תצא עם הלחמה הכי טובה שיש
עודד
0525-454380

עודד תודה רבה - אם זה יתפרק לי באוויר, אני מתייצב אצלך :-)

liranlevin
01-09-2008, 20:18:24
הטיפ הכי חשוב הוא לעבוד על חוט אחד מהתחלה ועד הסוף כולל שרינק כאשר החוט השני מבודד ואז להוריד את הבידוד ולעבוד על החוט השני מונע ניצוצות מפחידים.

טיפ שני לשים לב לצורה הלא סימטרית של המחבר שהולך לאורך ה dean ולהלחים בצד הנכון, את המחבר הרוחבי להלחים בצד החיצוני.

מדריך מפורט: (http://video.helifreak.com/?subpath=finless/generic&filename=soldering_deans101.wmv)
(דורש הרשמה להליפריק)

תודה על הטיפ,זה בהחלט עבד :-)

b1yossi
01-09-2008, 20:35:55

אגב, סתם נקודה למחשבה:

כבר הרסתי 2 טיסנים
איפה טעיתי ...
הצילו....

בוגל כתב את הדבר הכי נכון - כל מה שהוא אינו רכיבים אלק' קטנים דורש מלחם בעל הספק גבוה ובעל "גוף", וזו מהסיבה הפשוטה שמלחם קטן בבואו במגע עם מגעי המחברו פשוט מתקרר מיד ואינו מצליח להעביר ולשמור על החום כראוי.
כל שאר העצות נכונות אבל הן יכולות רק להקל ולשפר - הן לא יהוו תחליף למלחם מתאים.

אני משתמש במלחם 80w של וולר, בעל ראש מצופה בניקל, הניקל מונע קורוזיה ובכך שומר שהראש יהיה בעל מוליכות חום טובה.
אני ממיס "טיפת" בדיל גדולה ע"ג ראש המלחם ואז מספיקה נגיעה של שניה או פחות במגעי המחבר כדי להעביר את טיפת הבדיל למגע.
את החוט מספיגים מראש - גם כאן רצוי לא להשהות בחימום יתר, היות והבדיל "נשאב" במעלה הגידים מה שגורם לחוט להתקשות אח"כ.

הלחמת החוט למגע נעשית באותה השיטה של העברת טיפת הבדיל למגעי המחבר : ממיסים טיפת בדיל ע"ג המלחם, מניחים את החוט המוספג ע"ג טיפת הבדיל שעל מגע המחבר - ומחממים את החוט בלבד - ברגע שהבדיל בחוט נמס הוא ממיס גם את הבדיל שעל מגע המחבר ו-זהוא יש הלחמה - כל התהליך לא צריך לקחת יותר מ- 1-2שניות.

ZvikaF
01-09-2008, 20:50:09
עד כמה שהצלחתי להתרשם - הדין המקורי עשוי מפלסטיק תרמוסתי שלא נמס בחום וחכן למרות החימום החזק שעשיתי לא התעוותה התושבת....

איציק רונן
01-09-2008, 21:14:08
בוגל כתב את הדבר הכי נכון - כל מה שהוא אינו רכיבים אלק' קטנים דורש מלחם בעל הספק גבוה ובעל "גוף", וזו מהסיבה הפשוטה שמלחם קטן בבואו במגע עם מגעי המחברו פשוט מתקרר מיד ואינו מצליח להעביר ולשמור על החום כראוי.
כל שאר העצות נכונות אבל הן יכולות רק להקל ולשפר - הן לא יהוו תחליף למלחם מתאים.

אני משתמש במלחם 80w של וולר, בעל ראש מצופה בניקל, הניקל מונע קורוזיה ובכך שומר שהראש יהיה בעל מוליכות חום טובה.
אני ממיס "טיפת" בדיל גדולה ע"ג ראש המלחם ואז מספיקה נגיעה של שניה או פחות במגעי המחבר כדי להעביר את טיפת הבדיל למגע.
את החוט מספיגים מראש - גם כאן רצוי לא להשהות בחימום יתר, היות והבדיל "נשאב" במעלה הגידים מה שגורם לחוט להתקשות אח"כ.

הלחמת החוט למגע נעשית באותה השיטה של העברת טיפת הבדיל למגעי המחבר : ממיסים טיפת בדיל ע"ג המלחם, מניחים את החוט המוספג ע"ג טיפת הבדיל שעל מגע המחבר - ומחממים את החוט בלבד - ברגע שהבדיל בחוט נמס הוא ממיס גם את הבדיל שעל מגע המחבר ו-זהוא יש הלחמה - כל התהליך לא צריך לקחת יותר מ- 1-2שניות.
מצויין יוסי, אין לי חידושים בעיקר חידודים.
מקובל באמת להלחמת רכיבים (דיודות כבלים וכו') לעבוד עם 30 w, קונקטורים בינוניים (דין לדוגמה) 60 w והגדולים יותר 90 w ומעלה.
הבעיה היא שלרוב החובבים יש מלחם פשוט של 30 w דבר שמצריך להשאיר את המלחם זמן רב צמוד לקונקטור, דבר שגורם להמסת הפלסטיק לפני ההלחמה.
הדבר שאני עושה שונה הוא שאני עוטף את שני צידי הרגל בבדיל לפני ההלחמה לחוט.
תמיד משחת הלחמה.
חובה לעבוד על כל חוט בנפרד מחשש לקצר.
לא מומלץ לחבר זכר לקבה בזמן ההלחמה, זה דומה להלחמה של גוש כפול בגודל של נחושת שמושך את החום ומגדיל את הסיכוי להלחמה קרה ולדפוק שני קונקטורים בנשימה אחת.
בדיליציק

Boogle
01-09-2008, 21:22:00
אגב, לא ראיתי את אף אחד מציין זאת, אולי זה מופיע באחד הלינקים, חשוב מאוד לנקות את שאריות הפלאקס אחרי ההלחמה בכדי למנוע התפתחות קורוזיה ושבר עתידי בנקודת ההלחמה.

וסתם עצה למי שרוצה להתאמן וללמוד להלחים נכון,
כשהגעתי לכתה י' (תעשו חישוב מתי זה היה , הגיל שלי מפורסם נכון) נרשמתי למגמת אלקטרוניקה, הגענו למעבדה בה ישב מורה אחד בן 70 (הוא לימד את בן גוריון בכיתה ב') שהודיע לנו שעד שלא נדע להלחים טוב ונכון לא נלך הביתה....
אז לקחנו חוט חשמל 2.5 ממ"ר קילפנו אותו, מתחנו טוב טוב במלחציים שיהיה ישר ובנינו רשת של 10x10 חוטים שתי וערב כשהקצוות תפוסים עם לולאה למסגרת מחוט שכזה. ואז התחלנו להתאמן בלהלחים כל נקודת חיבור בלי שיברח הבדיל ובלי שתצא הלחמה פארש, תאמינו לי מה זה לומדים להלחים טוב שם...

אגב, עוד טיפ שאיני יודע אם מישהו נתן לך, תמיד תבוא עם טיפ המלחם לחמם מלמטה, חום עולה למעלה אז עדיף שמקור החום יהיה למטה מתחת לאזור ההלחמה.

אלו היו 60 שניות על בוגל, המורה לאלקטרוניקה והלחמות חבל"ז.
תרומות נא לשלוח במסרים :D

gillb
01-09-2008, 22:16:32
זו הסיבה שאני אוהב את הפורום הזה. עצות קטנות לחיים טובים. "לבוא עם טיפ המלחם מלמטה כי.."

בוגל תודה... מכל מלמדי השכלתי.

b1yossi
01-09-2008, 22:21:52
עד כמה שהצלחתי להתרשם - הדין המקורי עשוי מפלסטיק תרמוסתי שלא נמס בחום וחכן למרות החימום החזק שעשיתי לא התעוותה התושבת....

מי קונה דין מקורי ??? http://www.efly.co.il/forums/images/icons/icon12.gif

נראה לי שהחברה פשטה את הרגל.... http://www.efly.co.il/forums/images/icons/icon6.gif