PDA

צפייה בגרסה מלאה : מסוק מיני rc ב20 דולר - שאלה על השלט - "a b c" ?

asd1301
01-09-2008, 23:48:26
קניתי שניים כאילו קיבלתי אותם אתמול
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.14126

שאלה
מזה בדיוק ה A B C האילה בשלט ? (בעיקרון רק שזה על A זה מגיב)
אבל סתם בכדי לדעת ...

?

Roi
02-09-2008, 00:18:36
אלו ה "תדרים" בהם משדר השלט, בעיקרון הם נועדו בכדי שמספר מטיסים (מקסימום של שלושה) יכולו להטיס באותו הזמן ובאותה סביבה, אך למעשה רובם המוחלט של המסוקים הללו נמכר ב"תדר" a מה שהופך את כל עניין החלפת התדרים למיותר.

רועי

נאור
02-09-2008, 01:26:25
אם הכל תקין כאשר אתה מדליק את המסוק הוא מזהה את ה"תדר" של השלט

asd1301
05-09-2008, 14:25:43
כן...או קיי
נוראי להסתובב איתם למרות כל הכיול המדוייק שיוצא מכיוון בדיוק אחרי דקה טיסה או 5...6..סיבובים :(
צעצוע נו ..

בקיצור נראה לי שזה הזמן להזמין מסין belt הפעם ...
אין מטיסים באיזור תל אביב \רמת גן\גבעתיים ....?

eran144
05-09-2008, 19:37:36
אני התחלתי בדיוק אותו דבר. לפני מספר חודשים קיבלתי מסוק קטן מתנה מחבר. אחרי שריסקתי כמה כאלה הבנתי שאי אפשר ללמוד על המסוקים הקטינים האלה וקניתי belt cp. היום חודשיים אחרי יש לי מסוק מעלה אבק ושלט שמשרת אותי היטב בשעות הסימולטור הרבות שהטסתי.

המלצתי לפני שאתה קונה belt היא קודם כל להשיג שלט וסימולטור, לצבור כמה עשרות שעות טיסה ולדלג ישר למסוק רציני שילווה אותך בהמשך הדרך. אני יודע שזה לא קל. גם אני קיבלתי את אותה המלצה אבל דיגדג לי בקצות האצבעות לקנות אחד.

לדעתי היום בהחלט שווה להתאפק. בחודשים שעברו למדתי הרבה על מסוקים. בדיאבד אני לא ממש מרוצה מהרכישה. הפסקתי לפחד מהגודל והרעש של הבנזין וברור לי היום שמהר מאוד אני אעבור למסוק גדול ורציני יותר. כמו שאמרו פה הרבה פעמים (ולא באמת הקשבתי) - מסוקים זולים לא באמת מתאימים למתחילים.

עוד דבר קטן - אל תתרשם מהמחיר של ה-BELT. מהר מאוד תגלה שהמאתיים דולר שהוא עולה הם רק ההתחלה. מומלץ מאוד לשדרג את הגירו. כדאי לרכוש עוד סוללה או שתיים כדי להצדיק את זמן הנסיעה למנחת. צריך סוללות נטענות לשלט. צריך כמה כלי עבודה. כמה חלקי חילוף שתזדקק להם בשלב זה או אחר. מהר מאוד כל זה עובר את הסכום המקורי שהוצאתה על המסוק.

vinay
05-09-2008, 23:48:44
...מומלץ מאוד לשדרג את הגירו. כדאי לרכוש עוד סוללה או שתיים כדי להצדיק את זמן הנסיעה למנחץ צריך סוללות נטענות לשלט. צריך כמה כלי עבודה. כמה חלקי חילוף שתזדקק להם בשלב זה או אחר. מהר מאוד כל זה עובר את הסכום המקורי שהוצאתה על המסוק.

הנושא הזה הוא ויכוח כמעט דתי כך שאין טעם לפתוח אותו אבל חשוב לדייק - סוללות, כלי עבודה, חלקי חילוף ועוד צריך לכל המסוקים... מחיר של כל מסוק כפי שנראה ראשית הוא רק חלק קטן מכל העלויות שמצטברות במשך הזמן.

eran144
06-09-2008, 01:11:20
הנושא הזה הוא ויכוח כמעט דתי כך שאין טעם לפתוח אותו אבל חשוב לדייק - סוללות, כלי עבודה, חלקי חילוף ועוד צריך לכל המסוקים... מחיר של כל מסוק כפי שנראה ראשית הוא רק חלק קטן מכל העלויות שמצטברות במשך הזמן.

אין לי שום כוונה לפתוח את הדיון הדתי. רק רציתי להזהיר מכמה טעויות שאני עשיתי. הראשונה היא לחשוב שרכישת המסוק היא העלות המרכזית, דבר שרחוק מלהיות נכון. הטעות השניה היא לא להתחיל עם סימולטור. לאחר שה-BELT הגיע עשיתי אחורה פנה והתיישבתי על הסימולטור.

בקשר לדיון הדתי אין לי מספיק ניסיון לגבש דעה. יכול להיות שהיום גם הייתי מחליט ללכת על ה-BELT. יחסית ל-COPTERX ול-TREX, יכול להיות שהוא יותר מתאים למתחילים. אבל גם יש מסוקי 30 ו-50 שמתאימים למתחילים שבזמנו לא שקלתי בכלל לבחור באחד מהם.

בכל מקרה אם החלטת לקנות BELT הנה לינק עם אינפורמציה (וגם התייחסות לויכוח הנצחי בסופו) -

http://shave.start.co.il/comm_display_topic_threads.asp?ForumID=32372&TopicID=777900&PagePosition=2&CommID=507

מלבד זו אני סבור שיש להתחיל עם סימולטור (ולהרוס את קרתגו)

vinay
06-09-2008, 17:13:27
עוד נקודה לשים לב אליה והיא תלויית המפעיל וסגנון חייו

כיוון שאין לי הרבה זמן פנוי אני מפעיל את המסוק לא מעט בבית בערב לצורך כיולים וכו'.

למיטב ידיעתי (תקנו אותי אם אני טועה) מסוקי 30 שהם מסוקי דלק ולא ניתן להפעיל בבית בשל העשן כך שמבחינתי לדוגמא זו פשוט לא אופציה.

וכמובן סימולטור, על זה אין ויכוח - למרות שנראה לי שבסימולטור הרבה הרבה יותר קל (שם אני כבר עושה 3d)

wind556
06-09-2008, 18:08:17
אנסה לעשות טיפה סדר:
Belt cp הינו מסוק קצת יותר מבינוני, אמיתי בתגובותיו, ומערים קשיים מסויימים על המטיס המתחיל
ובכל זאת אני תמיד ממליץ עליו כמסוק ראשון, וזה מהסיבה האחת והיחידה: תקציב
הבלט בא עם כל מה שנדרש להתחלה, החל ממשדר-מקלט- ועד מטען
המטיס הטירון יקנה אחד כזה, ויש לו כמעט את כל מה שנדרש, וכל זה בעלות סביב ה250$ כולל הובלה והחלפת ג'ירו (שזה הכרחי)
אין ספק שקופטר איקס הוא מסוק מועדף עשרת מונים, אבל הרוכש צריך בנוסף לקיט לרכוש גם משדר ומקלט, מטען סוללות,ג'ירו וכו'
ואם כבר רוכשים מסוק כזה, ראוי לאבזר אותו באיבזור יותר יקר מהאיבזור שאותו תשימו על הבלט
ההפרש במחיר יכול להגיע עד פי 3
אבל מה שתקבל יהיה שווה פי מאה....
ולגבי סימולטור- רק מי שכבר מטיס וריסק כמה פעמים יכול להעריך את חשיבותו של סימולטור.
הרוכש המתחיל לא יכול עדיין להבין עד כמה זה חשוב, והוא יבין את זה אחרי שיהיה לקוח פלטינה בהובי סיטי ;)
הבעיה היא שרק אחרי כמה ריסוקים, אנשים קולטים עד כמה התחביב הזה מתאים להם......
הכרתי אנשים שהתחילו עם סימולטור g3 ולא עברו להטיס במציאות אף פעם, הסימולטור ככלי ראשון הופך את ההטסה למשחק מחשב משוכלל, וחסרה שם התחושה האמיתית שאותה יכול לחוש רק מי שכבר ריסק במציאות
אבל כנראה שככה זה, אנשים לא לומדים מטעויות של אחרים, אלא רק מהטעויות שלהם
מקווה שהצלחתי להבהיר את העניין
עודד