PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה איך למצוא את המיקום הנכון לתושבת מנוע על פיירוול?

aofer
24-08-2009, 16:49:18
אני מנסה למקם תושבת מנוע על פיירוול בקיט שאני בונה, התוכנית מציינת חורים שמתאימים לתושבת מאד ספציפית, רציתי לדעת איך אני מוצא בדיוק את המיקום האידיאלי לתושבת מנוע
לפי מה שאני רואה בתוכנית זה לאו דווקא מרכז הפיירוול
הבנתי שצריך שהוא יהיה ממורכז עם קו האורך של הטיסן או משהו כזה
איך בדיוק אני מוצא את זה?

flatspin
24-08-2009, 17:44:35
איך לדעתך אפשר לתת לך עצה ו/או הסבר ו/או הדרכה אם אינך מפרט מה הטיסן, איזה מנוע, האם יש קאול למנוע (פרט חשוב מאד), האם מצורפת לקיט תכנית או חוברת בלבד.
עם השלמת הפרטים החסרים, אני מאמין שניתן יהיה לעזור לך.

aofer
24-08-2009, 18:35:43
הקיט הוא של דיקתלון של חברת house of balsa
אני מתקשקש עם הפיירוול שלו כבר שבועיים כי הוא מיועד למנוע דלק קטן ואני עושה לו הסבה לחשמלי
ואני מחפש דרך להרחיק את המנוע מהפיירוול כדי שיתאים לאף של הטיסן...
אני לא יודע אם לקנות לו תושבת מיוחדת (כבר יש לי אחת) וגם אם לחבר אותו סתם עם ברגים לפיירוול או עם נעצים
חשבתי לבנות לו איזשהם מאריכים מעץ קשיח ולקדוח אליהם את הברגים שמחזיקים את המנוע..
בכל מקרה זה הטיסן : http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=269130

Boogle
24-08-2009, 18:45:40
קח את ההצטלבות בין ציר האורך של הפרופ לציר הסיבוב שלו בתור נקודת הייחוס.
אני מציע לצייר לעצמך את חתך המנוע במבט צד ומבט על על נייר סקיצה (יש בקרביץ).
ואז להניח על התוכנית ולראות איך המנוע משתלב בפיירוואל.
משם תוכל לגזור(מלשון להסיק ולא לגזור בפועל :D) את מיקום הברגים למנוע, למרות שאני רואה בלינק שהמנוע שהשתמשו שם עובר דרך הפיירוואל.

aofer
24-08-2009, 19:04:19
כן הלינק שצרפתי קצת ישן, הוא עשה לו שם הסבה למנוע brushed
אני לא לגמרי הבנתי את ההסבר אבל אני אשב קצת עם התוכנית ואנסה לראות
זה לא אמור להיות בגדול ממוקם כמו כל מנוע אחר כולל מנוע דלק?
בכל מקרה איך אתם ממליצים להרחיק את המנוע מהפיירוול? חשבתי להזמין מהסיני כאלה spacers מאלומיניום, ולחבר עם ברגים ונעצים.. מה שנראה לי שם הכי מתאים זה נעצי M4, זה אמור להתאים לי?

flatspin
24-08-2009, 19:06:53
נקודת המוצא שלך צריכה להיות מיקומו הסופי של ציר המנוע במעבר דרך הקאול.
בשלב ראשון, עליך למדוד את המרחק מצלע האש (פיירוול) עד 4 מ"מ קדימה מעבר לקאול, כשהוא מורכב במקומו על גוף הטיסן. מדוד את המרחק בין החלק האחורי של הפרופלור/ספינר עד תושבת הברגים בגב המנוע. הפחת מהאורך הכללי וקיבלת את המידה המדוייקת של המרווח בין צלע האש וגב המנוע.
בשלב הבא, הכן דיסקה עגולה (מדיקט או אחר) שתתאים בדיוק למעבר ציר המנוע בחזית הקאול והדבק אותה על משטח נוסף, יותר גדול במעט. קדח באמצע הדיסקה חור מתאים לקוטר עפרון. הכנס את הדיסקה לפתח הקדמי עד שהמשטח הגדול יתייצב במגע הדוק סביב פתח הקאול.
הכנס עפרון דרך החור שקדחת, ייצב אותו לניצב מדוייק בעזרת זויתן, בשני מישורים לפחות, וסמן נקודה על צלע האש. נקודה זו היא מרכז המנוע. ממנה מדוד וסמן את המיקום המדויק של הברגים.
בהתאם למרחק בין צלע האש וגב המנוע עליך להחליט באיזו שיטה תיצור את המשענת, שתהיה ארוכה במידה הנכונה ויחד עם זאת מספיק חזקה. אל תיצור משהו חזק מידי. יש לזה השלכה מיידית על המשקל.
תן פרטים על קוטר הברגים והמרחק הדרוש ואני אנסה להמליץ לך על שיטת חיבור מתאימה לנסיבות.
סיפור ארוך, אבל התוצאה מדוייקת.

aofer
24-08-2009, 19:12:54
זהו שכרגע עוד אין קאול, יש רק צדדים של הגוף והקאול זה תוספת שאני קצת משנה בקיט... אני לא יכול להמשיך עד שאני מחבר את הפיירוול
לגבי ברגים אין לי כרגע, יש לי סט של ברגים ונעצים 6-32 וברגי 1-1/4 של גרייטפליינס
אבל הם נראה לי לא הכי מתאימים
אני חושב להזמין מהסיני נעצים M4 וברגי 4X30מ"מ
איך זה בשביל לחבר את המנוע?

aofer
24-08-2009, 19:19:39
הנה פה בתמונה רואים את התוכנית, יש בה כבר סימונים מוכנים למרכז, הסימונים האלה לא יתאימו גם לי?

Boogle
24-08-2009, 19:40:44
לא יודע אם יעזור אבל אולי.
יש לHC תושבת למנוע חשמלי (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9082) שמיועדת לריתום לתושבת מנוע דלק, המחיר מצחיק, אולי תוכל לנצל את תושבת הדלק שיש לך ולרתום את המנוע בפשטות.
יש לי אחת כזו במגרה, אם תרצה לבדוק התאמה צור קשר בה"פ.

aofer
24-08-2009, 19:42:12
זה לא הכי עוזר כי הקיט בא בלי תושבת מנוע... יהיה קצת מצחיק לקנות תושבת דלק בשביל להמיר אותה לחשמלי :D

flatspin
24-08-2009, 21:37:56
לפי הסימון בתכנית, ברגי המנוע נמצאים בצד, מחוץ למרכז. פירושו של דבר שצלע האש צריכה להיות מותקנת בהטייה לימין. לפי שיעור הסטיה מהמרכז והמרחק עד קו הפרופלור, תוך שימוש בטריגונומטריה שלמדנו פעם, ניתן לחשב את זוית ההטייה. אם אתה מתכוון להשתמש במנוע חשמלי שנתוניו מקבילים למנוע המקורי (דלק), כי אז שיעור הסטייה אמור להתאים. את המידות, אורך ורוחב, אתה צריך להתאים למנוע הספציפי שלך.

aofer
24-08-2009, 21:44:13
אחלה תודה
נשאר לי רק למצוא ברגים ונעצים מתאימים

flatspin
24-08-2009, 22:12:28
אל תרחיק לכת עד סין. בכל חנות אספקה טכנית - או ברובן - תוכל למצוא ברגים ואומי נעץ כבקשתך. אינני גר בסביבתך, לכן אינני יודע להפנות אותך לספק מסוים. עם זאת אני מניח, בכל אופן, שתמצא איך לאתר אחד כזה. יש רבים בסביבתך הקרובה.