PDA

צפייה בגרסה מלאה : אוף! ריסקיתי..! -עכשיו תיקנתי ויש לי מספר שאלות על התיקון...

amiramen
25-08-2009, 01:54:02
חברי הפורום, שלום.
לפני כשבוע הלכתי לחופשה ובמלון היה שטחי דשא ענקיים, אז הבאתי את המסוק.
אני עדיין בשלב הריחוף עם ה-X אימונים וחשבתי שכדאי להביא אותו בכדי לתרגל נחיתות על משטח רך כמו הדשא.
אז הלכתי להטיס את ה-HK450 שלי ובתרגול הנחיתה השלישית שלי פתאום הזנב של המסוק פגע ב"גבעה" קטנה בדשא(בסביבות השני סנטימטר גובה) ומיד התעקם לימין ופגע בלהבים הראשיות.
הלהבים הראשיות לא נפגעו בכלל מכיוון שבשניה שההזנב התעקם לחצתי על Throttel Hold והמנוע הפסיק את פעולתו אך הפלייבר התעקם עקב נטיית המסוק ו"הפלתו" המהירה לצד אחד.

לסיכום הנזקים(הנזק הנראה לעין בלבד)
1. בום זנב עקום לגמרי.
2. ציר זנב עקום.
3. ג"ג"ש ראשי טחון.
4. פלייבר עקום.

ממיטב הבנתי, הבנתי כי בכל ריסוק שבו מעורב הלהבים הראשיות, גם אם זה חצי שניה, אז צריך
להחליף ספינדל וציר ראשי.
1. לפי מה שאני רואה(ללא פירוק החלקים), הספינדל והציר הראשי לא ניזוקו ולכן אני לא בטוח שצריך להחליפם אך האם אפשר להסתמך על "מה שרואים בעין" או שחייבים לפרק ולבדוק עם סרגל שזה לא התעקם?*

יש ברשותי עוד מספר שאלות לגבי תיקונו של המסוק והם:

2. יכול להיות כי המייצב האנכי של המסוק "התקפל" ולכן להבי הזנב פגעו בקרקע, לכן שמתי מייצב זנב מפיבר גלאס(ד"א הגיע בדיוק היום בדואר), האם זה יפתור את הבעיה או שבמקום להתקפל הם פשוט ישברו?

3. בבורג ציר הזנב היה לוקטייט, קראתי בפורום שיטות שונות להסרת הלוקטייט אך הינם ארוכים ומייגעים(לשים במים כאלה ולהוציא ואז מים כאלו וכך הלאה...) אין איזה חומר פשוט לניקוי הלוקטייט...? (רק שלא יעלה כמו בורג חדש...) ד"א: אני צריך לוקטייט כחול, נכון?

4. בבית מוט הזנב( איפה שמכניסים את הבום לגוף), נשבר הפין שמישר אותו.
לבנתיים אני לא חושב שצריך להחליף כי הבום נשאר במקום ולא זז בכלל, האם זה קריטי שאין פין?

5. המוט של הפלייבר התעקם בריסוק, אז עיקמתי אותו חזרה והוא מיושר כמו שהיה. יכולה להיות בעיה עם זה?

6. יש איזה שהוא מקום שהייתם ממליצים לשים עליו דגש ולבדוק אותו שיכול להיות שהתעקם בריסוק ואני לא רואה?

גם רק תשובה אחת[לשאלה אחת] זה יעזור!

תודה לעוזרים,עמירם.

giluriel
25-08-2009, 06:26:43
הי עמירם,

תובנות בהתחלה ותשובות בהמשך .. :-)
אם ה-גג"ש שלך טחון ה-TH הוכנס מאוחר מידיי.
משהו בנחיתה שלך לא מסתדר לי עם התאור. אני אומר את זה כדי שתוכל לחפש מה עוד היה שם.
הנזג גדול מידיי בשביל מה שאתה מתאר.

1. אין שום חובה להחליף ספינדל וציר ראשי אם אלה ישרים. (יש מין תאוריה כזאת. לא ברור לי איפה היא נולדה אבל היא שגויה .. )
מה שכן, בדוק את הציר הראשי כשאין להבים ותבתכל טוב טוב אם הוא נשאר ממורכז (הטבעת בראש הראש צריכה "לצייר" עיגול מדוייק)

2. איזה מייצב היה לך ? עדיין לא נתקלתי בכאלה שמתקפלים בנחיתות.. לא ברור

3. לוקטייט כחול. נכון. אם פתחת כבר את הבורג אל תתאמץ יותר מידיי לנקות אותו. אני מוריד את מה שאפשר ביד חופשית, שם שוב לוקטייט ומבריג שוב.
במקביל, דאג שיהיו לך ברגים ספייר. לרוב המסוקים יש קיט ברגים בכמה דולרים .. יעזור לך

4. הפין מיישר את הבום ודואג שהוא לא יכנס יותר מידיי פנימה. אם תקפיד על שני אתה אתה יכול לחיות בלעדיו. רק דאג להדק טוב (ולא טוב מידיי ;) )
אישיץ , הייתי מזמין את הבלוק (הבית), מטיס בינתיים ככה ומחליף כשזה יגיע.

5. אתה בטוח שהוא ישר ? הפדלים ממורכזים ?
ב-פלייבר אני (אישית!) עוד חי עם זה אבל לא במקומות אחרים .. כמו זנב.
ככלל, אני חושב שזה מוט של דולר. אם יש לך תחליף ושמור את הישן בצד (ככה אני עושה.. חוזר אליו רק אם באמת באמת נתקעתי)

6. כמה נקודות קטנות:
- בדוק טוב טוב שהרצועה שלמה ושלא מתחילים קרעים
- בדוק שייתר הברגים שלך סגורים ושמשהו לא מתחיל לפתח חופש (כולל ברגי מנוע)
- אני לא יודע איך החיווט שלך מסודר אבל תעיף מבט שלא נפצע איזה חוט
- בדוק טוב את הלהבים הראשיות. שאין לך סדקים או משהו כזה.
לפי הנזק היית אמור לפגוע גם בהן

בהצלחה :-)
* וקח את זה בקלות .. כולנו מרסקים. בשביל זה קיים התחביב הזה .. חח *

wind556
25-08-2009, 08:43:46
יש לי תשובה מאד פשוטה עבורך
הכי זולה, הכי טובה, ותקבל תוצאה שאתה תברך עליה
http://www.copterx.co.il/catalog/product_info.php?products_id=250

רדיו יש לך
סרוואים יש לך
מנוע ובקר יש לך
סוללות יש לך
והתוצאה שתקבל היא שידרוג עצום של המסוק שיש לך,שלא בטוח ששווה להשקיע בו ים של כסף ועדיין יישאר לך מסוק פלסטיק בינוני שלא מתקרב בכלל לאיכות המסוק הזה....
וכמובן שאם יש לך שאלות כלשהם בנושא הזה או בכל נושא אחר, אעזור לך
תרגיש חפשי להתקשר

szgal
25-08-2009, 08:57:13
מסכים עם עודד...
זה גם מה שאני הייתי עושה.

giluriel
25-08-2009, 10:07:44
חבר'ה .... אני יושב הלום ונדהם ...

פשוט אין לי מלים !!!

אני נשבע ביקר לי שאני לא מבין לאן אנשים באתר הזה מגיעים ...

מה הקשר בין השאלה לתשובה ? איך זה מתקשר לזה שהלך לילד זנב .. ?

ואם כבר התשובות האלה אז עם כל הכבוד לקופטר אני מכיר עוד כמה מסוקים ..
לא רעים בכלל ....

:(
עמיתפורת
25-08-2009, 10:40:20
אלוהים אדירים!!!
למה לעזעזל אתה מטיס בשטח בית המלון????????????
מתי כבר תבינו שזה לא צעצוע?

ori_lavee
25-08-2009, 10:51:08

פשוט אין לי מלים !!!

לא רעים בכלל ....

גילמה יש מסוקים טובים יותר מה"קופטר" :eek:
אתה בטח הוזה גיל...שוב לקחת את הכדור הירוק במקום האדום ? כבר דברנו על זה לא ? :D

אורי

ori_lavee
25-08-2009, 10:52:05
אלוהים אדירים!!!
מתי כבר תבינו שזה לא צעצוע?צודק 1000%
ועוד לחשוב שמדובר במטיס לא מנוסה עם מסוק שעולה 35 דולר :cool:

אורי

SHAHAR AB
25-08-2009, 10:56:10
צודק 1000%
ועוד לחשוב שמדובר במטיס לא מנוסה עם מסוק שעולה 35 דולר :cool:

אורי

גם אני לא מבין ,במלון נחים ולא מחפשים צרות.

amiramen
25-08-2009, 11:15:25
יש לי תשובה מאד פשוטה עבורך
הכי זולה, הכי טובה, ותקבל תוצאה שאתה תברך עליה
http://www.copterx.co.il/catalog/product_info.php?products_id=250

רדיו יש לך
סרוואים יש לך
מנוע ובקר יש לך
סוללות יש לך
והתוצאה שתקבל היא שידרוג עצום של המסוק שיש לך,שלא בטוח ששווה להשקיע בו ים של כסף ועדיין יישאר לך מסוק פלסטיק בינוני שלא מתקרב בכלל לאיכות המסוק הזה....
וכמובן שאם יש לך שאלות כלשהם בנושא הזה או בכל נושא אחר, אעזור לך
תרגיש חפשי להתקשר
מחיר כל חלקי החילוף שאקנה לא יגיע למחיר הזה...
כרגע, גם אם זה לא הכי טוב ואפילו גרוע, זה מה שיש והשדרוג ינתן באישור הוריי - דבר שלא הולך להיות בקרוב...

אלוהים אדירים!!!
מתי כבר תבינו שזה לא צעצוע?
קודם כל: למה לא להטיס בשטח של מטר על מטר? - אם אני יכול לשלוט על המסוק אז אין בעיה...
בעיקרון אני מטיס את המסוק שלי ליד הבית במגרש כדורגל קטן ויש שם מספיק מקום לריחופים שלי...
אז אם אני מטיס במגרש כדורגל של דונם ואין בעיה קל וחומר שלא תיהיה בעיה להטיס בשטח דשא של כמה דונמים...

הי עמירם,

תובנות בהתחלה ותשובות בהמשך .. :-)
אם ה-גג"ש שלך טחון ה-TH הוכנס מאוחר מידיי.
משהו בנחיתה שלך לא מסתדר לי עם התאור. אני אומר את זה כדי שתוכל לחפש מה עוד היה שם.
הנזג גדול מידיי בשביל מה שאתה מתאר.

1. אין שום חובה להחליף ספינדל וציר ראשי אם אלה ישרים. (יש מין תאוריה כזאת. לא ברור לי איפה היא נולדה אבל היא שגויה .. )
מה שכן, בדוק את הציר הראשי כשאין להבים ותבתכל טוב טוב אם הוא נשאר ממורכז (הטבעת בראש הראש צריכה "לצייר" עיגול מדוייק)
באמת לא חשבתי על זה, אחלה רעיון..! תודה.
2. איזה מייצב היה לך ? עדיין לא נתקלתי בכאלה שמתקפלים בנחיתות.. לא ברור
היה לי מייצב זנב של הסיני שידוע שהוא גמיש עד כדי כך שהלהבים יכולות לפגוע בקרקע...
3. לוקטייט כחול. נכון. אם פתחת כבר את הבורג אל תתאמץ יותר מידיי לנקות אותו. אני מוריד את מה שאפשר ביד חופשית, שם שוב לוקטייט ומבריג שוב.
במקביל, דאג שיהיו לך ברגים ספייר. לרוב המסוקים יש קיט ברגים בכמה דולרים .. יעזור לך
]זה סט לכל הברגים או שקונים בורג מסויים? [/COLOR]
4. הפין מיישר את הבום ודואג שהוא לא יכנס יותר מידיי פנימה. אם תקפיד על שני אתה אתה יכול לחיות בלעדיו. רק דאג להדק טוב (ולא טוב מידיי ;) )
אישיץ , הייתי מזמין את הבלוק (הבית), מטיס בינתיים ככה ומחליף כשזה יגיע.
הבלוק הזה עולה בסביבות ה 15$... אז אם זה לא קריטי, הייתי מעדיף להזמין משהו אחר באותו מחיר..
5. אתה בטוח שהוא ישר ? הפדלים ממורכזים ?
ב-פלייבר אני (אישית!) עוד חי עם זה אבל לא במקומות אחרים .. כמו זנב.
ככלל, אני חושב שזה מוט של דולר. אם יש לך תחליף ושמור את הישן בצד (ככה אני עושה.. חוזר אליו רק אם באמת באמת נתקעתי)
הפדלים והמוט מיושרים ב 100%... אבל בכל מקרה אזמין למקרה הבא... זה באמת דולר לאחד ואין מה לחשוב יותר מדי....
6. כמה נקודות קטנות:
- בדוק טוב טוב שהרצועה שלמה ושלא מתחילים קרעים

- בדוק שייתר הברגים שלך סגורים ושמשהו לא מתחיל לפתח חופש (כולל ברגי מנוע)
- אני לא יודע איך החיווט שלך מסודר אבל תעיף מבט שלא נפצע איזה חוט
- בדוק טוב את הלהבים הראשיות. שאין לך סדקים או משהו כזה.
לפי הנזק היית אמור לפגוע גם בהן
בסדר.. אבדוק את כל הנ"ל....
בהצלחה :-)
* וקח את זה בקלות .. כולנו מרסקים. בשביל זה קיים התחביב הזה .. חח *
אם כך, אני מומחה בתחביב....חח...

תודה לכולם..! אם אפשר עוד דעות, אשמח לשמוע..!

szgal
25-08-2009, 11:24:35
היי גיל,
מכיוון שלא ראינו את הנזק שנגרם למסוק, יש מצב שעלות החלקים תגיע למחיר של קיט חדש.
יש גם מצב שאותו מטיס , לא יחליף חלק שנפגע, בגלל אי ידיעה או פשוט כי הוא לא יזהה אותו, ופה זה כבר עניין של בטיחות (מספיק לינק אחד שקצת השתפשף ויכול להיות אסון) ולכן - בשיקלול הכללי אולי כדאי ללכת על קיט חדש.
לגבי איכות המסוקים ,פה נוכל לדסקס עד מחר...כל אחד בדעתו ,וכיסו :D

giluriel
25-08-2009, 11:28:56
הי עמירם,

ברגים ? כן. ישנם סטים לפי המסוק. הם מכילים את רוב הברגים שאתה צריך. (שלא תתקע כמוני עם בורג שנפל על הריצפה ואז חצי שעה מחפשים כי אחרת אין מסוק .. חח)

אני מסכים עם עמית ברמת העיקרון אבל לא נכנסתי לזה כי אני לא יודע כמה דשא היה או לא היה שם.
בכל מקרה, כשאתה בוחר מקום הטסה דאג לכך שיהיה לך מספיק מרחק מ-"צרות" למקרה שמשהו מסתבך וגם - שלא יוכלו להיכנס לך פתאום אורחים לא קרויים מכיוונים שלא חשבת עליהם (בגלל זה בשטח הטסה כל המטיסים נמצאים בצידו האחד של המגרש וטיולים על השטח כמעט ולא קיימים וזוכים להתראה מראש

אורי,
פעם קודמת אמרת לי לקחת בבוקר את הירוק .. זה שכתוב עליו TRX לא ???? :eek: :eek:
או שזה היה האדום ? :confused:
.. ירוק .. אני חושב ..
אוף הכדורים האלה ..

giluriel
25-08-2009, 11:31:12
היי גיל,
מכיוון שלא ראינו את הנזק שנגרם למסוק, יש מצב שעלות החלקים תגיע למחיר של קיט חדש.
יש גם מצב שאותו מטיס , לא יחליף חלק שנפגע, בגלל אי ידיעה או פשוט כי הוא לא יזהה אותו, ופה זה כבר עניין של בטיחות (מספיק לינק אחד שקצת השתפשף ויכול להיות אסון) ולכן - בשיקלול הכללי אולי כדאי ללכת על קיט חדש.
לגבי איכות המסוקים ,פה נוכל לדסקס עד מחר...כל אחד בדעתו ,וכיסו :D

כל מה שאמרת נכון.

אבל הוא נכון גם למטיס שקנה וריסק עכשיו trex חדש לגמרי.
אז אני לא סופר שיקולים כאלה. מטיס שלא מזהה נזקים לא יזהה אותם - נקודה.
ונכון - יש כאן בעיה ...

:-) גיל

wind556
25-08-2009, 12:06:46

פשוט אין לי מלים !!!

לא רעים בכלל ....

גיל ידידי היקר
מה לא ברור? יש לו נזק כספי לא מבוטל
יש לו הוצאה כספית
התוצאה של התיקון ידועה, יישאר לו אותו מסוק ירוד
יש כאן פתרון טכנולוגי ממדרגה ראשונה,ובעלות מאד משתלמת, והתוצאה תהיה לא רק מסוק תקין, אלא שידרוג של מה שיש לו במאות אחוזים
ומה הקשר לכך שיש עוד מסוקים טובים?????
מישהו אמר שאין?
אם תמצא פתרון מוצלח יותר כלכלית וטכנולוגית, אשמח מאד לדעת עליו
אז מה אם טי רקס ספורט עדיף (והוא עדיף),זה לא רלוונטי כרגע למצב בו הוא נמצא
לעומת זאת הפתרון שאני הצעתי לו , תראה לי פתרון טוב יותר ואהיה הראשון לאמץ אותו

wind556
25-08-2009, 12:11:54
מה יש מסוקים טובים יותר מה"קופטר" :eek:
אתה בטח הוזה גיל...שוב לקחת את הכדור הירוק במקום האדום ? כבר דברנו על זה לא ? :D

אורי

יש מסוקים טובים מהקופטר
יש גם מסוקים גרועים מהHK
אבל אין עוד ציניות מיותרת כזאת שגורמת לעיוות של עיקר הדברים

szgal
25-08-2009, 13:20:26
לכל החברים - אני רוצה לשתף אתכם במקרה אישי,
לפני כמה חודשים ריסקתי את הטירקס 450 שלי שהיה עמוס בכל טוב.
כמובן שכבר באותו יום הזמנתי חלקים חדשים כדי לתקן אותו- ולא חסכתי בכלום !
להבי ראדיקס
ציר ראשי
ספינדל
פלייבר
להבים אחוריות
פדאלים
סט לינקים חדש
מגלשיים
חופה
ועוד כמה חלקים שכרגע אינני זוכר.
העלות הכוללת של כל החלקים + משלוח עלתה יותר מקיט של COPTER X ME.
היום במחשבה לאחור לא הייתי קונה את כל החלקים - אלא מזמין קיט חדש של COPTER X SE,ומעביר אליו את כל הציוד האלקטרוני - נכון שבשטח לא הייתי יכול להתגאות שיש לי "TERX"
אבל אני מוכן לחתום פה שאם אקח טירקס וקופטר עם אותה אלקטרוניקה בדיוק- אתן לכמה אנשים להטיס ללא ידיעתם מה הם מטיסים, יותר מ90% לא יוכלו להצביע מי זה הטירקס ומי זה הקופטר (אולי רק במזל).
היום יש לי טירקס 450 וקופטר ME 450 - שניהם עם אלקטרוניקה טובה - ושניהם טסים מצויין (לפחות ברמה שלי), כל מי שמתלבט מוזמן להטיס את שניהם, ולקבל את התחושה הנכונה.
כל הדברים פה נכתבים מניסיון אישי שלי, ללא מטרות רווח , ללא שמועות מרושעות , וכמובן ברוח טובה.
:D

amiramen
25-08-2009, 13:29:54
הויכוח לגבי קניית קופטר חדש הינו מיותר לגמרי!
אולי לא הבהרתי את זה, אבל קניתי כבר את כל החלקים הנ"ל והם הגיעו. אני עכשיו מדבר על התיקון עצמו ולא על קנית החלקים.
ולכל המתעניינים המחיר לא עלה על 25$ כולל שידרוג מיצב הזנב, משלוח וחלקי חילוף נוספים[הזמנתי כפול כל חלק שנפגע].
אוקיי, אז החלפתי את החלקים ה"נראים לעין" והורדתי את להבים כהמלצת גיל.
1. גיל, בדקתי באמת לפי הבורג שבמרכז הציר הראשי וגיליתי שבאמת הציר הראשי עקום. כעת אחליפו לחדש, תודה על הטיפ לבדיקה..!
2. הגג"ש המתחיל להיטחן כבר מעכשיו, זה קורה מהציר הראשי העקום או מהתקנה לקויה שלו?
3. שאלה ממש חשובה: באיזה שמן משמנים את ציר הזנב?
4. האם יש דרך נוספת לבדוק האם הספינדל עקום חוץ מלפרק אותו?

giluriel
25-08-2009, 13:31:09
szgal ואחרים ..

אישית עייפתי מהדיון הזה..
אם המסוק שלו עולה 35$ הוא יכול לקנות קיט שלם ולשמור את כל ייתר החלקים (וזה לא יעלה 500 ש"ח)

אבל זה לא העניין -
מי שחושב שכל מסוקי ה-450 זהים ברמתם - שיחשוב ככה
אני ראיתי במו עיניי איך swashplate של קופטר משתחרר ומפתח חופשים הרבה לפני זה של טירקס.
אז לקרוא לו פתרון טכנולוגי ממדרגה ראשונה זה - איך לומר בעדינות .. גובל בהגזמה ..

אז אולי רק אני שם לב לזה .. ?
לא ניראה לי
אבל כמו שאמרתי .. שיהיה לכל אחד לבריאות.

גיל העייף

giluriel
25-08-2009, 13:35:53
הויכוח לגבי קניית קופטר חדש הינו מיותר לגמרי!
אולי לא הבהרתי את זה, אבל קניתי כבר את כל החלקים הנ"ל והם הגיעו. אני עכשיו מדבר על התיקון עצמו ולא על קנית החלקים.
אוקיי, אז החלפתי את החלקים ה"נראים לעין" והורדתי את להבים כהמלצת גיל.
1. גיל, בדקתי באמת לפי הבורג שבמרכז הציר הראשי וגיליתי שבאמת הציר הראשי עקום. כעת אחליפו לחדש, תודה על הטיפ לבדיקה..!
2. הגג"ש המתחיל להיטחן כבר מעכשיו, זה קורה מהציר הראשי העקום או מהתקנה לקויה שלו?
3. שאלה ממש חשובה: באיזה שמן משמנים את ציר הזנב?

גג"ש נטחן בשני מצבים:
הרכבה לא ישרה של המנוע או הציר הראשי (ואז בדר"כ יש טחינה אחידה לכל ההיקף שלו בגובה מסויים או בזווית אחידה)
במקרה הזה יישר קודם כל את הבעיה
או
במכה של התרסקות ואז רק קטע מסויים שלו טחון .
במקרה הזה פשוט תחליף לגג"ש חדש

אתה צריך לראות איך הוא ניראה ולהחליט לפי ההסבר הנ"ל

3. אני חסיד גדול של ספרי סיליקון (יש ספרי מצויין של יעקובי בהום סנטר)
עושה עבודה נהדרת בשימון ולא מדביק אליו אבק ולכלוך ..

szgal
25-08-2009, 13:38:58

אני גם חסיד של סיליקון - אבל לא בספרי.....:D:D:D

amiramen
25-08-2009, 13:45:52
גג"ש נטחן בשני מצבים:
הרכבה לא ישרה של המנוע או הציר הראשי (ואז בדר"כ יש טחינה אחידה לכל ההיקף שלו בגובה מסויים או בזווית אחידה)
במקרה הזה יישר קודם כל את הבעיה
או
במכה של התרסקות ואז רק קטע מסויים שלו טחון .
במקרה הזה פשוט תחליף לגג"ש חדש

אתה צריך לראות איך הוא ניראה ולהחליט לפי ההסבר הנ"ל

אוקיי... אחליף את הציר הראשי ואבדוק שוב....
אלך גם לקנות את הספריי הנ"ל...
ממש תודה על העזרה...! אעדכן את הפוסט בהמשך התיקון....

תודה לכולם ובבקשה אל תהפכו את הפוסט הזה לדיון על איכות מסוקים... כבר יותר מדי פוסטים הוסטו מנושאם לנושא זה....

wind556
25-08-2009, 14:37:41
szgal ואחרים ..

אישית עייפתי מהדיון הזה..
אם המסוק שלו עולה 35$ הוא יכול לקנות קיט שלם ולשמור את כל ייתר החלקים (וזה לא יעלה 500 ש"ח)

אבל זה לא העניין -
מי שחושב שכל מסוקי ה-450 זהים ברמתם - שיחשוב ככה
אני ראיתי במו עיניי איך swashplate של קופטר משתחרר ומפתח חופשים הרבה לפני זה של טירקס.
אז לקרוא לו פתרון טכנולוגי ממדרגה ראשונה זה - איך לומר בעדינות .. גובל בהגזמה ..

אז אולי רק אני שם לב לזה .. ?
לא ניראה לי
אבל כמו שאמרתי .. שיהיה לכל אחד לבריאות.

גיל העייף

למרות שאתה עייף אטריד אותך עוד טיפה ;)
כל פתרון שהוא, נבחן בעלות מול תועלת
אתה מתעלם מזה לגמרי
ודבר נוסף, רק בחצי השנה האחרונה עברו בביתי קרוב ל100 מסוקי טי רקס , קופטר איקס מכל הדגמים הקיימים, HK טארוט , וכל השילובים האפשריים בין כולם.
אף אחד לא מושלם, לכל מסוק ובכל סידרת ייצור יש הבדלים בין מוצר למוצר, אבל מתוך כל מה שעבר תחת ידי,לא ראיתי שום הבדל איכות ניכר וגורף בין CX ל TR מדגם זהה.
לעומת זאת ראיתי בצורה מאד ברורה הבדלי איכות בין HK לכל השאר , כולל הבדלי איכות משמעותיים ביותר בינו לבין דגמי הפלסטיק של CX .
אז אם תמורת כמה שקלים נוספים הבנאדם ישדרג את כל מה שיש לו במקום להיות מושקע במסוק הבינוני (לא גרוע, בינוני) רב החופשים, בעל ההברגות הנהרסות,והיותר קשה להטסה, ויעבור למסוק בעל ראש CNC ומכלולי זנב עדיפים פי כמה ,ויתפשר על שילדת אלומיניום (במקום הפלסטיק שיש לו),אז לשלול את זה ולהיות עיוור לאפשרות הזאת ולנסות למצוא בה רק את מה שלא טוב , וגם להיות המום מזה, זה לא בדיוק בתבונה, ובטח שאמירות כאלה לא משרתות את טובת המטיס שנזקק לעזרה.
מה שהוא יעשה בסוף זה תמיד נתון לשיקוליו האישיים,אבל במקום לתקוף בצורה עיוורת שמזכירה קצת פאנטיות דתית, ראה את השיקולים הענייניים.
מצטער אם עייפתי אותך יתר על המידה
ותזכור, הכל מאהבה, אבל התפשרות אל האמת אינה באה בחשבון .

דור
25-08-2009, 15:33:47
עודד כעיקרון אני מסכים איתך אבל הבחור נהנה מהמסוק והוא מתאים כרגע לרמת הטסה שלו, בעתיד אני מאמין שהוא כבר ירצה לשדרג למשהו יותר טוב( ולווא דווקא CX)

wind556
25-08-2009, 17:19:55
עודד כעיקרון אני מסכים איתך אבל הבחור נהנה מהמסוק והוא מתאים כרגע לרמת הטסה שלו, בעתיד אני מאמין שהוא כבר ירצה לשדרג למשהו יותר טוב( ולווא דווקא CX)

דור, העניין הוא לא מה הבחור מעדיף, את העדפותיו הוא בוחר מתוך מה שמוצע לו
וכל העניין כאן הוא שיחשף לכל האפשרויות ויבחר מתוכן את מה שהכי נראה לו,ולא נראה לי ששלילת האפשרות שאני העליתי באה ממניעים מקצועיים אלא מסוג של קיבעון ושלילה אוטומטית מבלי להתייחס למהות הדברים בצורה עניינית ומקצועית.
ויסלח לי גיל ידידי היקר (מאד),יש עוד כמה אפשרויות שלוקחות בחשבון לא רק את מה יש לתקן, אלא את המיכלול

giluriel
25-08-2009, 18:23:24
עודדי - חברי הטוב :-)

אני מעריך את הנסיון שלך ואני לא עברתי 100 מסוקים בשנה האחרונה.
יכול בהחלט להיות שאתה ראית דברים שלא יצא לי לראות.
לא אתווכח עם זה.

לגבי עלות תועלת - אני מלך בזה וסליחה על הצניעות..
אם הבחור היה מרסק חצי מסוק הייתי מציע לו לנצל את ההזדמנות.
אני לא חושב שהחלקים שלו עכשיו עלו 100 ש"ח..

לגבי קופטר - לדעתי האישית יש כאן הרגשה של קידום מכירות דיי אוטומטי שאינו קשור למציאות.
- אני לא חושב שהמסוק הזה יותר טוב מכל חיקוי אחר (לדוגמה טארוט, פלאשר ועוד .. )
- אני גם לא מקבל את מדיניות המחירים כאן בארץ (ודעתי בנושא ידועה ולא רק מול קופטר) כך שקיט שלם בארץ לא ניראה לי משהו מאוד אטרקטיבי (אם כבר נכנסים לשיקולי עלות תועלת וחשוב לי שכל אחד כאן יידע את זה).

אבל כפי שאתה רואה - עייפתי .
איש הישר בעיניו יעשה .. , כל אחד וכיסו, כל אחד והדיעות שהוא מקבל וההחלטות שהוא מחליט

לסיום, הכי חשוב לי רק להדגיש משהו קטן,
אני יודע שלפעמים דעותינו חלוקות, בעיקר בגלל ששנינו אומרים בצורה הכי ברורה את מה שעל ליבנו. (כבר אמרו לי כאן בגלל דעותיי .. שאני לא לקוח רצוי ואני יכול ללכת לחפש .. .. חח מצחיק אותי עד היום)
אבל אני מעריך באמת את העובדה שאתה ואני יכולים לשים אותן על המסך ולדון בהן ועדיין - לשמור על הכבוד ההדדי, החברות הטובה וההערכה.

שיהיה רק טוב
בחברות אמת - גיל
:-)

wind556
25-08-2009, 18:52:13
גיל,נסיים את הפוסט הזה בכך שיש תמיד את האפשרות להציג דעות וגישות שונות, ולא לאבד את הכבוד וההערכה הרבה שיש לנו אחד לשני.

לעולם לא אמנע מלאמר את הדברים כפי שאני רואה אותם, גם אם חברי הטוב חושב אחרת
ואתה עדיין חברי הטוב.

אני יודע שאתה חבר אמיתי, לרגע לא חשבתי אחרת
להתראות בקרוב

gaeitan
25-08-2009, 19:30:33
HK450 קונים באריזות של שישייה. משתמשים, מרסקים, ומוציאים חדש. המחירים הזולים, איכות החומרים המפחידה והזמן היקר לא שווים התעסקות עם תיקונים. מקסימום שומרים קצת חלקי חילוף.

Roi
25-08-2009, 19:56:05
עודדי - חברי הטוב :-)

אני מעריך את הנסיון שלך ואני לא עברתי 100 מסוקים בשנה האחרונה.
יכול בהחלט להיות שאתה ראית דברים שלא יצא לי לראות.
לא אתווכח עם זה.

לגבי עלות תועלת - אני מלך בזה וסליחה על הצניעות..
אם הבחור היה מרסק חצי מסוק הייתי מציע לו לנצל את ההזדמנות.
אני לא חושב שהחלקים שלו עכשיו עלו 100 ש"ח..

לגבי קופטר - לדעתי האישית יש כאן הרגשה של קידום מכירות דיי אוטומטי שאינו קשור למציאות.
- אני לא חושב שהמסוק הזה יותר טוב מכל חיקוי אחר (לדוגמה טארוט, פלאשר ועוד .. )
- אני גם לא מקבל את מדיניות המחירים כאן בארץ (ודעתי בנושא ידועה ולא רק מול קופטר) כך שקיט שלם בארץ לא ניראה לי משהו מאוד אטרקטיבי (אם כבר נכנסים לשיקולי עלות תועלת וחשוב לי שכל אחד כאן יידע את זה).

אבל כפי שאתה רואה - עייפתי .
איש הישר בעיניו יעשה .. , כל אחד וכיסו, כל אחד והדיעות שהוא מקבל וההחלטות שהוא מחליט

לסיום, הכי חשוב לי רק להדגיש משהו קטן,
אני יודע שלפעמים דעותינו חלוקות, בעיקר בגלל ששנינו אומרים בצורה הכי ברורה את מה שעל ליבנו. (כבר אמרו לי כאן בגלל דעותיי .. שאני לא לקוח רצוי ואני יכול ללכת לחפש .. .. חח מצחיק אותי עד היום)
אבל אני מעריך באמת את העובדה שאתה ואני יכולים לשים אותן על המסך ולדון בהן ועדיין - לשמור על הכבוד ההדדי, החברות הטובה וההערכה.

שיהיה רק טוב
בחברות אמת - גיל

מסכים בהחלט!

הבחור סיפר שריסק וקנה חלפים וביקש עצות כיצד לבצע את התיקון והתשובות שהוא מקבל הן להחליף מסוק :eek:

אין לי שום כוונה להכנס לדיון של איכות מסוקים וחומרים כי ככל הידוע לי אף אחד לא ביצע בדיקות מעבדה לריכיבי המסוקים ובדק לעומד את איכות האלומיניום או הקרבון בהם ועמידותם במאמצים, אני כן מאמין שאיכות החומרים של ה TREX עולה על כל השאר בגלל מחירם והמוניטין של ALIGN ובשביל איכות משלמים...

מעניין מה היה קורה אם כל פעם שמישהו פה היה מספר על תקלה/ריסוק של קופטרX התשובה היתה לקנות קיט של TREX....

amiramen
25-08-2009, 19:58:53
עידכון: החלפתי הכל ואני הולך לאייס עוד חצי שעה... אז אני יקנה ספריי סיליקון, לוקטייט ושמן לציר הראשי...
מכיוון שעודד לא עונה לי כעת, רציתי לדעת: האם הספריי סיליקון טוב גם לשימון הציראו שצריך שמן אחר?
אשמח לקבל תשובה זריזה כי עוד מעט אני הולך לקנות.... תודה!

giluriel
25-08-2009, 20:01:39
עמירם,
הספרי הזה טוב לכל חלק במסוק :-)
אני פשוט מעביר הטזה בתחילת כל יום הטסה על כל גלגלי השיניים וןהמייסבים :-)

wonderd
25-08-2009, 20:47:40
זה ספריי סיליקון רגיל?
צריך לתת לו זמן להתייבש מעט או שזה כמו שמן?
אני אקנה כזה לעצמי מחר אם זה כ"כ טוב.

giluriel
25-08-2009, 21:59:13
זה ספריי סיליקון רגיל?
צריך לתת לו זמן להתייבש מעט או שזה כמו שמן?
אני אקנה כזה לעצמי מחר אם זה כ"כ טוב.

אני לא בטוח למה אתה קורה ספרי סיליקון רגיל ..
אני עברתי כמה ספריים כאלה של סיליקון (למזלי, אחרי שהראשון היה זה שציינתי)
כל הייתר פשוט היו .. "ספדי דבק" והפכו למשהו דביק ולא ברור.

הספרי הזה לא צריך ייבוש, להיפך הכל נשאר חלק אבל לא דביק

מומלץ בחום :-)

amiramen
25-08-2009, 22:57:29
סבבה. תודה... !
בסוף האוטו לא אצלנו אז אלך מחר לקנות... =\

עמיתפורת
26-08-2009, 10:43:17
קודם כל: למה לא להטיס בשטח של מטר על מטר? - אם אני יכול לשלוט על המסוק אז אין בעיה...
בעיקרון אני מטיס את המסוק שלי ליד הבית במגרש כדורגל קטן ויש שם מספיק מקום לריחופים שלי...
אז אם אני מטיס במגרש כדורגל של דונם ואין בעיה קל וחומר שלא תיהיה בעיה להטיס בשטח דשא של כמה דונמים...

וואו שמע כנראה שיש בעיית קשר עיין ותובנה.
מעירים לך הערה בטיחותית ואתה ךא מפנים אה?
עם כל הכבוד לך ולשליטה שלך, אני לא מרשה לעצמי להטיס במקומות כאלה ואני מטיס רבע שעה לפניך...
פשוט אהבלות של אנשים.

ואגב בכוונה אני לא מגיב לך על ענייני תיקון המסוק למרות המון קשקושים שנכתבים כאן.

עמיתפורת
26-08-2009, 10:49:47
השמן סיליקון הטוב ביותר לדעתי הוא השמן של בולמי הזעזועים של המכוניות וניתן למצוא את זה אצל אלון מהובי ניטרו - עובד פגז בלי הידבקויות למיניהם...

amiramen
26-08-2009, 11:18:54

וואו שמע כנראה שיש בעיית קשר עיין ותובנה.
מעירים לך הערה בטיחותית ואתה ךא מפנים אה?
עם כל הכבוד לך ולשליטה שלך, אני לא מרשה לעצמי להטיס במקומות כאלה ואני מטיס רבע שעה לפניך...
פשוט אהבלות של אנשים.

ואגב בכוונה אני לא מגיב לך על ענייני תיקון המסוק למרות המון קשקושים שנכתבים כאן.
עמית, במקום סתם להגיד לי שאני טמבל בוא ותסביר לי את העניין.
אני בסך הכל חדש בתחום ועדיין לא יודע.
אני חושב שאין הבדל בין אם אתה מטיס במגרש כדורגל קטן ולבין אם אתה מטיס במנחת טיסנים בגלל שאני מרחף עם המסוק בגובה 20 ס"מ ובמרחק של עשר מטר בשני המקומות.
גם אם המסוק יתפרק באוויר, בשני המקומות אנשים יוכלו להיפגע.
יותר מזה, במגרש הביתי, רק אדם אחד או שתיים באים בזמן ההטסה(וגם אז אני מוריד את המסוק ומדבר איתם...) ואילו במנחת ישנו מספר גבוהה וקבוע של אנשים שנמצאים ליד המסוק...
כמו כן דברים קצת יותר מתקדמים לא אנסה במגרש הקטן מחוסר מקום לתמרון במקרה של טעות.
לכן, אין צורך להחליף מקום כעת.
אשמח לקבל ביקורת בונה וגם לתגובה על התיקון...
עמירם.

השמן סיליקון הטוב ביותר לדעתי הוא השמן של בולמי הזעזועים של המכוניות וניתן למצוא את זה אצל אלון מהובי ניטרו - עובד פגז בלי הידבקויות למיניהם...

אוקי, תודה.

Shanti
26-08-2009, 11:23:59
גם אם המסוק יתפרק באוויר, בשני המקומות אנשים יפגעו.

אני מאוד מקוה שלא :)

wind556
26-08-2009, 11:39:24
דייייי נמאס
אדם שואל שאלה ואתה מוכר לו קופטר בלי שום קשר לשאלתו
הפורם היה רגוע עד ששוב התחלת בקידום מכירות של קופטר. מה קרה לדודי נשארו עודפים. לאנשים כבר יוצא עשן מהאוזניים בגללך .כמה סובלני אפשר להיות .כל הכבוד לך שאתה עוזר לאנשים בכיוון מסוקים .ועל הדרך אתה ממליץ להם על קופטר. הרי האינטרס שלך הוא ללמוד על מסוקים של אחריםו לקדם באותו הזמן מכירות של קופטר.עדיף כבר שתכתוב במצב זה תתקשר אליי כמו שאתה עושה תמיד.

כל הזמן זה חוזר על עצמו וכולם שותקים.
ולבסוף את מי מעיפים את דוברי האמת.
כמו בכל גוף ממשלתי עובד שגילה שהבוס שלו לוקח שוחד מועף מהעבודה ואילו הבוס ממשיך כאילו לא קרה כלום
לא להאמין שכולם רואים ושותקים .היכן מנהלי הפורם .לא נמאס לכם .בגלל זה אנחנו נראים כך .וחבל

גם אתה מוזמן להתקשר, ואולי תדע סוף סוף בעקבות שיחה אמיתית את מי אתה כל כך טורח להשמיץ
תתקשר ותתקבל בברכה....ואם יש לך מה לאמר לי, זאת ההזדמנות ...
והעיקר, אל תסתתר מאחרי ניק אלמוני

amiramen
26-08-2009, 11:41:41
אני מאוד מקוה שלא :)
חח.... טעות שלי... תיקנתי....

Shanti
26-08-2009, 13:00:29
להשמיץ?
אתה רואה את זה בתור השמצה
אני רואה את זה כדבר אמת שחור על גביי לבן .ובטח הרבה חושבים כאן כמוני.
להתקשר אליך בשביל מה בדיוק?:eek:
כדי שתנסה למכור לי קופטר או שתספר לי כמה הוא טוב
בחייך עודד :cool:

הי

חבל שאתה בוחר להעכיר את דפי הפורום במלחמות וירטואליות. מנהלי הפורום אמורים לשמור על הפורום חף מהודעות מסחריות ,גם אם הן סמויות ואני סומך עליהם.

עודד יכול להמליץ CopterX למרות הוא עושה זאת מעט ב"קתוליות". גם אני וגם אחרים ממליצים על מוצרים שונים. זה רק לטובת הכלל.

Shanti

bendisar
26-08-2009, 13:16:18
הי

חבל שאתה בוחר להעכיר את דפי הפורום במלחמות וירטואליות. מנהלי הפורום אמורים לשמור על הפורום חף מהודעות מסחריות ,גם אם הן סמויות ואני סומך עליהם.

עודד יכול להמליץ CopterX למרות הוא עושה זאת מעט ב"קתוליות". גם אני וגם אחרים ממליצים על מוצרים שונים. זה רק לטובת הכלל.

Shanti

+1
כל מילה בסלע

wonderd
26-08-2009, 13:29:31
מר אליקו היקר,
נראה לי שאתה סתם מגזים ומנסה להפוך גם את השירשור הזה למלחמה מיותרת והשמצה שלא במקום.
אם יש לך משהו ללבן עם עודד אני מציע שתתקשר אליו ותדבר איתו בטלפון ישירות במקום להציק לנו.
רק כדי שתדע באופן כללי - אני קניתי קופטר למרות שעודד לא המליץ לי עליו אלא על מסוקים אחרים, הוא דווקא אמר שהקופטר אינו מתאים לי ולצרכים שלי.
אלעד.

doodi111
26-08-2009, 15:43:05
דייייי נמאס
אדם שואל שאלה ואתה מוכר לו קופטר בלי שום קשר לשאלתו
הפורם היה רגוע עד ששוב התחלת בקידום מכירות של קופטר. מה קרה לדודי נשארו עודפים. לאנשים כבר יוצא עשן מהאוזניים בגללך .כמה סובלני אפשר להיות .כל הכבוד לך שאתה עוזר לאנשים בכיוון מסוקים .ועל הדרך אתה ממליץ להם על קופטר. הרי האינטרס שלך הוא ללמוד על מסוקים של אחריםו לקדם באותו הזמן מכירות של קופטר.עדיף כבר שתכתוב במצב זה תתקשר אליי כמו שאתה עושה תמיד.

כל הזמן זה חוזר על עצמו וכולם שותקים.
ולבסוף את מי מעיפים את דוברי האמת.
כמו בכל גוף ממשלתי עובד שגילה שהבוס שלו לוקח שוחד מועף מהעבודה ואילו הבוס ממשיך כאילו לא קרה כלום
לא להאמין שכולם רואים ושותקים .היכן מנהלי הפורם .לא נמאס לכם .בגלל זה אנחנו נראים כך .וחבל

אליקו.
האמת? באמת נמאס...
כבר הגזמת!
מסע ההשמצה הזה נגד עודד כבר עובר את גבול הטעם הטוב.
עשיתי בדיקה קצרה ותנחש מה?
מתוך 28 הודעות שכתבת בפורום עד היום, 19 מהם!!! באופן ישיר, או עקיף זה נגד עודד או קשורות אליו!!
זה נראה לך פרופורציונלי??
כי לי זה נראה כמו מסע השמצה מתמשך כנגדו.

על איזה "אנשים שותקים" אתה מדבר???
תקרא שוב את כל ההודעות כאן ותגיד לי אם הויכוח בין גיל לעודד נראה כמו של אנשים מפוחדים.
כן! תקרא שוב את ההודעות ואולי תלמד איך מעבירים ביקורת אחד על השני בצורה מקצועית ומכובדת.

זה מאוד מוזר, או עצוב שאתה מנסה לגייס לעזרתך את "מנהלי הפורום" הזה...
במיוחד לאור העובדה שמנהל הפורום הזה כבר העיר לך פעמיים בעבר, על אופן ההתבטאות שלך, אבל כנראה שאתה לא רוצה להפנים וחבל.

ההשמצות הבלתי פוסקות שלך, מובילות אותי דוקא למסקנה שיש אינטרס סמוי מאוחריהן... אולי אינטרס מסחרי כזה או אחר... אבל זו דעתי האישית בלבד.

תעשה לעצמך ולנו טובה ותתמקד בביקורת מקצועים ומכובדת.
את ההשמצות תשמור לעצמך.

כל טוב
דודי

leetal
26-08-2009, 16:43:06
אליקו הוא או בעל חנות (או משהוא מטעמו), או אחד מנותני השירות למסוקים בתשלום, את מה שעודד עושה בחינם הוא מספק בתשלום, ולכן זה מפריעה לו .
מענין שאף אחד לא מכיר אותו, לא נפגש איתו בשטחי ההטסה, לא קנה/מכר/החליף/נעזר/דיבר עם האליקו הזה...

amiramen
26-08-2009, 17:36:33
עדכון: חיפשתי ב-20 חנויות שונות באיזור הצפון ולא מצאתי אף חנות שמוכרת ספריי סיליקון של יעקובי.... =\
חיפשתי גם את הלוקטייט ולא מצאתי בכלל חוץ ממקום אחד בלבד - בורג המפרץ, וגם שם הלוקטייט המקורי הירוק עולה 127 ש"ח(עם שירות מגעיל ביותר!)....
התיאשתי!
איפה לעזאזל אפשר למצוא את הלוקטייט והספריי סיליקון האלו...!??!?!
אם מישהו מהצפון מוכר אני קונה מייד...!
ד"א: האם כדאי לקנות חיקויים של הלוקטייט או לקנות את הלוקטייט נועל-הברגות הרגיל(בלי צבע)?

giluriel
26-08-2009, 17:54:37
עדכון: חיפשתי ב-20 חנויות שונות באיזור הצפון ולא מצאתי אף חנות שמוכרת ספריי סיליקון של יעקובי.... =\
חיפשתי גם את הלוקטייט ולא מצאתי בכלל חוץ ממקום אחד בלבד - בורג המפרץ, וגם שם הלוקטייט המקורי הירוק עולה 127 ש"ח(עם שירות מגעיל ביותר!)....
התיאשתי!
איפה לעזאזל אפשר למצוא את הלוקטייט והספריי סיליקון האלו...!??!?!
אם מישהו מהצפון מוכר אני קונה מייד...!
ד"א: האם כדאי לקנות חיקויים של הלוקטייט או לקנות את הלוקטייט נועל-הברגות הרגיל(בלי צבע)?

היי,

לוקטייט קנה בחו"ל. דולרים ספורים לבקבוק ...
ספרי - בהום סנטר. לא מצאת ?

* ד"א, אם אתה תקוע בלי לוקטייט יש לי בקבוק קטן שעומד להיגמר. אתה מוזמן לקחת אותו ..

amiramen
26-08-2009, 18:07:05
היי,

לוקטייט קנה בחו"ל. דולרים ספורים לבקבוק ...
ספרי - בהום סנטר. לא מצאת ?

* ד"א, אם אתה תקוע בלי לוקטייט יש לי בקבוק קטן שעומד להיגמר. אתה מוזמן לקחת אותו ..
מאיפה קונים לוקטייט מקורי מחו"ל??? חיפשתי גם את זה.... =\
ספרי - חיפשתי בהום סנטר ו"בדיוק נגמר להם"....=\
אין המלצה לחברות אחרות של הספרי הזה?

ד"א: אשמח לרוץ לקחת את הלוקטייט...! זה מה שחסר לי....! בבקשה שלח לי את המחיר והכתובת שלך בפרטי ואקנה מיד..! תודה..!

bendisar
26-08-2009, 18:33:22
מאיפה קונים לוקטייט מקורי מחו"ל??? חיפשתי גם את זה.... =\
ספרי - חיפשתי בהום סנטר ו"בדיוק נגמר להם"....=\
אין המלצה לחברות אחרות של הספרי הזה?

ד"א: אשמח לרוץ לקחת את הלוקטייט...! זה מה שחסר לי....! בבקשה שלח לי את המחיר והכתובת שלך בפרטי ואקנה מיד..! תודה..!

עמירם, הנה הלוקטייט שאתה צריך לחץ כאן (http://www.readyheli.com/Loctite_242_BLUE_6ml_Tube_p/loctite242.htm)

giluriel
26-08-2009, 18:48:28
הלוקטייט שאני קונה:
http://flying-hobby.com/catalog/product_info.php?cPath=22_99&products_id=4194

מושיק
26-08-2009, 19:22:25
שכחתם משהו חשוב,עלות החלקים של HK היא מגוחכת לאומת הקופטר X.בשביל זה בתור מתחיל אני עדיין מטיס את הHK ולא קופטר (ששוכב אצלי בקפוסה עד שאני אלמד להטיס כמו שצריך).

wind556
26-08-2009, 21:16:42
הלוקטייט שאני קונה:
http://flying-hobby.com/catalog/product_info.php?cPath=22_99&products_id=4194

ידידי היקר
יש בעייה ספציפית עם החנות הזאת
יש להם מחיר מינימום למשלוח, ובפעם האחרונה שבדקתי (די מזמן) זה עמד על 16$

יש עסק מאד רציני לנושא, בפתח תקוה, שווה לצלצל אליהם ולבדוק מחירים:
http://www.ges-texma.co.il/index2.php?id=73&lang=HEB
בהצלחה

עודד מזור
26-08-2009, 22:04:06
הודעה ואזהרה חוזרת נשלחה ל-ALIKO. אני בטוח שבעקבותיה הוא יבין את הנזק הרב שגורם לפורום בהודעותיו ויחדול מהן.

במידה והשרשור לא יחזור לפסים מקצועיים, הוא ייסגר וזה יהיה חבל מאוד מאוד מאוד.

SamurAchzar
26-08-2009, 23:26:50
לגבי הלוקטייט - לאחרונה אני מוצא את עצמי יותר ויותר משתמש ב262 (האדום) ולא ב242 (הכחול). ככלל, ככל שהבורג גדול יותר, הלוקטייט יעיל יותר. בגלל זה ב600, וגם בשלדה של ה450, מספיק 242. אבל במקומות אחרים, ובמיוחד בברגים קטנים - הלוקטייט האדום עושה עבודה טובה בהרבה. לדוגמא - ברגי spindle. אני שם 262 גם ב600 וגם ב450, נותן לי שקט נפשי. גם במקומות מועדים לפורענות (סקידים ב600 ניטרו, שמקבלים מנת דלק בכל טיסה) ה262 עדיף. רצוי להזהר עם 262 בברגים גדולים (נגיד תושבות מנוע ב600) כי 242 עושה, לרוב, עבודה מספיק טובה על ברגים מהגודל הזה, ויהיה מאוד קשה לשחרר 262.

עוד מקומות טובים ל262 הם ball links (כמו על הswashplate), והשימוש הכי מוצלח שמצאתי הוא דווקא בזנב. יש שם הרבה ברגים עדינים שיושבים על bushings, וה262 מאפשר לך להדק אותם בלחץ מועט מאוד ולשמור על הזנב חופשי, בלי שום סכנה של השתחררות בטיסה. כנ"ל לגבי להבי זנב. ב600 אני שם 262 על אומי הסגירה של הפייפ, עד היום בלי פעם אחת שהם השתחררו (כבר בערך 7 גאלון).

עוד אפליקציה מעניינת ל262 זה בשביל לסגור pinion על מנוע חשמלי. ההדבקה כלכך חזקה שאני מצליח לשחרר את הפיניון רק עם חום - נגיעה של כמה דקות עם מלחם בפיניון והלוקטייט נשבר (בערך ב170 מעלות). לא צריך להשחיז שום דבר בשביל לנעול פיניון כמו שצריך.

בקיצור, ברגי שלדה, שהם יחסית לא קריטיים, כדאי לעשות עם 242, במיוחד במסוקים הגדולים יותר. ברגים קטנים ועדינים, כמו בזנב, כדאי לעשות עם 262 ולסגור בעדינות בשביל להבטיח חופש תנועה. ברגים שחשופים לחום, רעידות ודלק, או סגורים עם אומים מגוחכים, רצוי לסגור עם 262. ברגים ששחרור ספונטני שלהם עלול להגיע למבזקים של YNET (כמו spindle) רק עם 262.

(לאלו מביניכם שזה המסוק הראשון שלהם, אחרי החזרת בורג שהיה נעול עם לוקטייט, חייבים לנקות את ההברגה היטב עם אלכוהול או משהו דומה ולהסיר את השאריות של הדבק הישן)

לאחרונה נתקלתי כאן בת'רד בו נפשות טובות ממליצות לא להשתמש בלוקטייט. כמו שאתם רואים, אני לא נמנה על המחנה הזה.