PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוצר חדש ? סוללת LI-FE לשלט

Boogle
26-08-2009, 22:25:00
נתקלתי באיביי במוצר הבא : סוללת LI-FE של INTELLECT לשלט. (http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=380144656484&ssPageName=STRK:MEWAX:IT)מישהו שמע ? ראה? מחשבות?

המחיר נראה מעניין

crazyguy
26-08-2009, 22:29:30
נראה טוב,
מנסיון העבר עם החברה הזו אני מאוד אוהב אותה והיא עד כמה שידוע לי ייצרה אחלה סוללות ששימשו אותי למגוון רב של מוצרים, לגבי הסוללות LI-FE שלהם אין לי מושג אבל אני מאמין בחברה.

Shay
26-08-2009, 22:43:30
חברים איך מטעינים li-fe מהמטען של טורניג'י:confused:

Boogle
26-08-2009, 23:21:19
הגעתי לאתר שלהם (http://shopping.rcmodel.hk/product_info.php?cPath=5_111&products_id=15102)
שם הסוללה מוגדרת כLIPO אבל בתמונה כתוב LI-FE.
היות והחנות נמצאת באזור שכנראה אבקר בו בעוד כשבועיים, אני אחכה בסבלנות למשש הסחורה. (מעניין כמה יבקשו בחנות עצמה).
בכל אופן מי שמחפש לחסוך קניה באתר כולל משלוח עולה 1.5$ פחות מאיביי:D

Boogle
26-08-2009, 23:22:41
חברים איך מטעינים li-fe מהמטען של טורניג'י:confused:

בוחרים LIFE בשלב בחירת סוג התא וזהו...

לפי AIRCRAFT (היפני) הסוללות LIFE שהוא מוכר ניתנות לטעינה מהמטען ה"רגיל" של השלט, מעניין אם גם אלו (סביר שכן?)

Shay
27-08-2009, 00:31:51
אין LI-FE יש ליפו ניקד או ניקל מטאל וכמובן PB

Boogle
27-08-2009, 10:56:41
אין LI-FE יש ליפו ניקד או ניקל מטאל וכמובן PB

RTFM (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uploads/ACCUCEL_manual.pdf) עמ' 7-8

sharonx
27-08-2009, 11:52:10
סליחה על הבורות אבל LIFE ו A123 זה אותו הדבר ? מה היתרונות על ליפו ?
האם המתח הגבוה יותר בליפו מאשש את הטענה שסוללת ליפו 2100 תחזיק יותר מסוללת ניקל מטאל 2100 ומסוללת LIFE 2100 או ש 2100 יחזיק אותו זמן ללא תלות בסוג הסוללה ?

leetal
27-08-2009, 12:18:33
כן LIFE ו-A123 זה אותו דבר.
להפך ככול שהמתח יותר נמוך (עד 9V) הסוללה תחזיק יותר, כי במתח יותר גבוהה מתבזבז יותר זרם על הוסת (בזבוז אנרגיה שיוצר חום). הוסת מוריד את המתח למתח שהשלט עובד .
לכן הסוללות החדשות הנ"ל מושלמות לשלטים, הן גם במתח הנכון וגם יש להן את כל ההיתרונות של של הניקל והליפו בלי החסרונות של הניקל והליפו.

igalr
27-08-2009, 12:27:48
להפך ככול שהמתח יותר נמוך (עד 9V) הסוללה תחזיק יותר, כי במתח יותר גבוהה מתבזבז יותר זרם על הוסת (בזבוז אנרגיה שיוצר חום). הוסת מוריד את המתח למתח שהשלט עובד .
לכן הסוללות החדשות הנ"ל מושלמות לשלטים, הן גם במתח הנכון וגם יש להן את כל ההיתרונות של של הניקל והליפו בלי החסרונות של הניקל והליפו.

לא בטוח שזה נכון ומתנהג באופן דומה במייצב לינארי לעומת ממותג .

אני מניח שאחרי המייצב תצרוכת הזרם תלויה בצרכן ולא במתח הכניסה .
במייצב ליניארי זרם הכניסה שווה לזרם היציאה ולכן צרכן של 0.5 אמפר יסיים סוללה של 2AH ב4 שעות בלי קשר למתח הכניסה .
האם זרם הכניסה בממותג שווה לזרם היציאה ?
אין לי מושג אבל אינטואיטיבית נראה לי שלא ואם נזניח יעילות המייצב הממותג אני מנחש שזרם הכניסה וזרם היציאה יהיה ביחס הפוך ממתח הכניסה ומתח היציאה בדומה לשנאי ולכן אם מתח הכניסה יהיה גבוהה יותר זרם הכניסה יהיה נמוך יותר ולכן מסוללה בקיבולת דומה נקבל זמן גדול יותר בסוללה בעלת המתח הגבוהה יותר.

ליאור זהבי
27-08-2009, 13:25:25

לא מדויק. ישנן סוללות LIFE שאינן A123.

לגבי הסוללה בדיון - הרי שבתמונה היא נראית כליפו. סוללות LIFE הן עם תאים עגולים קשיחים בדומה לסוללות ניקל.

Boogle
27-08-2009, 15:18:58

במייצב ליניארי זרם הכניסה שווה לזרם היציאה ולכן צרכן של 0.5 אמפר יסיים סוללה של 2AH ב4 שעות בלי קשר למתח הכניסה .
אין לי מושג אבל אינטואיטיבית נראה לי שלא ואם נזניח יעילות המייצב הממותג אני מנחש שזרם הכניסה וזרם היציאה יהיה ביחס הפוך ממתח הכניסה ומתח היציאה בדומה לשנאי ולכן אם מתח הכניסה יהיה גבוהה יותר זרם הכניסה יהיה נמוך יותר ולכן מסוללה בקיבולת דומה נקבל זמן גדול יותר בסוללה בעלת המתח הגבוהה יותר.

יגאל, בשלטים החדשים הדיגיטליים יתכן שאתה צודק למרות שלדעתי גם בחדשים וודאי שבישנים הכל אנלוגי. הספק השידור עולה בריבוע המתח אם מתח מעגל השידור לא מיוצב כך שסוללה במתח גבוהה יותר תגרום לצריכת הספק גבוהה יותר למעגל השידור (גם תגדיל טווח תוך כדי). ואם אתה מייצב את המתח אז וודאי שמתח כניסה גבוהה יותר יחמם יותר את המייצב, לכן האופטימלי יהיה סוללת LIFE של 3 תאים שתיתן בין 9.9 ל10.8 וולט.

לגבי הסוללה בדיון - הרי שבתמונה היא נראית כליפו. סוללות LIFE הן עם תאים עגולים קשיחים בדומה לסוללות ניקל.

לא יודע מה אתה חושב או יודע על LIFE ןA123, לשלט יכולות פריקה גבוהות לא משנה אבל יציבות הסוללה ויכולת טעינה בשלט כן חשוב. וגם מסתבר שיש עוד חברות (http://media.hyperion.hk/dn/fg3radio/)שהצליחו לרבע את המעגל..

ליאור זהבי
27-08-2009, 15:22:53
מי דיבר על יציבות ויכולת טעינה ?

Boogle
27-08-2009, 16:06:26
מי דיבר על יציבות ויכולת טעינה ?

יש לי הרגשה שאנחנו מדברים על דברים שונים.

כשאני מתכוון ליציבות אני מתייחס למצב שבו הטענתי סוללה דוגמת NIMH ולפתע המתח שלה צונח לרמה בלתי נסבלת, וזה קרה לי עם סוללות שכאלו.
לגבי טעינה, נחמד יהיה (אחרי שהרסתי כבר 2 דלתיות סוללה) שלא אצטרך לשלוף הסוללה ואוכל לטעון אותה בשלט ללא פחד שתהיה לי מדורה נאה בבית....

בכל אופן אם אלו ליפו אז מתח של 9.9V זה מתח קצת מוזר לליפו, ואני לא חושב שהחבר'לך הללו ירצו להסתבך עם האינטגריטי של המוצר באיביי.

igalr
27-08-2009, 16:16:12
עם A123 בעיית צניחת המתח הפתאום היא הרבה יותר חריפה מכל סוללה אחרת שאני מכיר.
הסוללה מחזיקה מתח אחיד כמעט עד הסוף המר

ליאור זהבי
27-08-2009, 16:20:31
בוגל,

על מה אתה מדבר ? אני רק אמרתי שיש LIFE שאינן A123 וכן ציינתי שזה נראה כמו ליפו. זה הכל ! :D

Shay
27-08-2009, 17:35:36
לפי מה שאני יודע(בערבון מוגבל כן?:cool:) A123 זה שם של חברה וLIFE זה סוג של סוללה

lior_bar_ami
27-08-2009, 18:14:21
בוגל,

על מה אתה מדבר ? אני רק אמרתי שיש LIFE שאינן A123 וכן ציינתי שזה נראה כמו ליפו. זה הכל ! :D

כבר הבאתי בעבר קישור לתאי LiFe מרובעים,
זה לא חדש - ותאים אלו כבר לא נחלת ה LiPo בלבד.

Boogle
27-08-2009, 21:01:09
טוב כולם מדברים אף אחד לא מנסה...
אני מחכה לתשובה למייל ששלחתי להם ואז אעבור אצלם בחנות בעוד שבועיים ונראה מה זה לפני שאני קונה חתול:confused:

leetal
28-08-2009, 12:06:23

בנצי הסביר יפה, רק לידיעה המודולים של ה-2.4 עובדים על מתח של 3.3V - ז"א הורדת מתח כל הדרך מ-12V(בליפו) ל-3.3V .

.
נכון, הכוונה היתה שה-A123 הן סוג של לייף.

עם A123 בעיית צניחת המתח הפתאום היא הרבה יותר חריפה מכל סוללה אחרת שאני מכיר.
הסוללה מחזיקה מתח אחיד כמעט עד הסוף המר
לא רלוונטי לסוללת שלט, כי השלט צורך מעט מאוד זרם יחסית למנוע של טיסן, יהיה עוד מספיק זרם לנחיתה.