PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעיון מה עושים עם ד-1

IttaiP
02-09-2009, 09:00:35
במקום להשקיע מאות יורו ב ד-1 אפשר לקפוץ ל ד-2.
ועם ה ד-1 אפשר לעשות את הדבר הבא (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=12153) עם הרבה פחות כסף :D

איתי

Avner Studnik
02-09-2009, 17:25:35
רק עיניין של זמן עד שישבר לך ההגה כיוון ,כיוון הסיבים בחלקו העליון לא נכון.....
בבקשה אל תגיד לי שחיברת את הסרוו עם אזיקון?!?!?!

ד2 קנוי בימנו עולה אלפי יורו :D

IttaiP
03-09-2009, 07:28:12
אז זהו אבנר,
כשאני התעסקתי עם ד-2 היינו בונים אותו לבד. יש לי אותו עוד שמור כמו חדש, בלי וו ובאנט ושיפצורים.
ולגבי ה ד-1 שהצעתי - הכיף הוא של ההטסה והשליטה בכלי ולא בזה שיש לך כלי צ'כי באלפי יורו.
טיסנאות תחביבית בכיף עולה לך עשרות או מכסימום מאות שקלים ולא אלפי יורו.
מי שקונה ד-2 באלפי יורו לא בונה אותו והוא מקצוען כמו שומכר שהחברה מעמידה לו רכב מרוצים מוכן מהמפעל.
תודה על ההערה בעניין כיוון הסיבים. אני טיסנאי מזה המון שנים שגם מבין בכיוון סיבים וגם ב SPAD. הסרוואים מחוברים עם אזיקון. מה רע באזיקון? הוא משבש את הזרימה? זה טיסן בכיף ולא לאליפות העולם. אתה מוזמן לחפש את הספדומגה שלי בפורום החשמלי המקביל :)
ניסית פעם להטיס טיסן קאפה חשמלי?

אני מאוד מעריך את זה שיש טיסנאים חופשיים בארץ. הייתי שמח אם התחום הזה היה מושתת על בנייה עצמית ולא על רכישות קומפלט באלפי יורו. החלום שלי הוא free flight אבל כנראה לא ימומש אף פעם.

איתי

Roi Miron
03-09-2009, 10:41:14
אז זהו אבנר,
כשאני התעסקתי עם ד-2 היינו בונים אותו לבד. יש לי אותו עוד שמור כמו חדש, בלי וו ובאנט ושיפצורים.
ולגבי ה ד-1 שהצעתי - הכיף הוא של ההטסה והשליטה בכלי ולא בזה שיש לך כלי צ'כי באלפי יורו.
טיסנאות תחביבית בכיף עולה לך עשרות או מכסימום מאות שקלים ולא אלפי יורו.
מי שקונה ד-2 באלפי יורו לא בונה אותו והוא מקצוען כמו שומכר שהחברה מעמידה לו רכב מרוצים מוכן מהמפעל.
תודה על ההערה בעניין כיוון הסיבים. אני טיסנאי מזה המון שנים שגם מבין בכיוון סיבים וגם ב SPAD. הסרוואים מחוברים עם אזיקון. מה רע באזיקון? הוא משבש את הזרימה? זה טיסן בכיף ולא לאליפות העולם. אתה מוזמן לחפש את הספדומגה שלי בפורום החשמלי המקביל :)
ניסית פעם להטיס טיסן קאפה חשמלי?

אני מאוד מעריך את זה שיש טיסנאים חופשיים בארץ. הייתי שמח אם התחום הזה היה מושתת על בנייה עצמית ולא על רכישות קומפלט באלפי יורו. החלום שלי הוא free flight אבל כנראה לא ימומש אף פעם.

איתי

תפסת את הבנאדם הלא נכון לגבי הקניית טיסנים..
אבנר הוא אחד מאלה הבודדים שעדיין בונים לבד טיסנים וקונים רק מה שהכרחי..(ווים, טיימרים וכו'..)

mike_f
03-09-2009, 11:28:52
רועי היקר...

גם אצל אבנר זה זמני... מגיע שלב בחיים (בעיקר כשמזדקנים קצת) שמבינים שלא ניתן להכניס הכל ב- 24 שעות אבל לא מוכנים לוותר על חלק מהדברים ובסוף מגיעים למסקנה שבכדי לא לוותר על טיסנים צריך לקנות.

אתה רוצה דוגמא על אנשים שלפני 15 שנה הודיעו שהם לעולם אבל לעולם לא יקנו כנף??? היום הם קליינטים טובים מאוד... אתה מכיר הרבה מהם ואפילו במועדון שלך.

פעם, לא ממש מזמן, בשנת 1979 (בשנה שאיציק בן יצחק היה אלוף עולם בג-2) הוכתר אלוך עולם ב ד-2 גרונט מדנמרק למרות שמי שהטיס את הטיסן בתחרות היה חברו קוסטר...

באותם שנים אלוף העולם היה בונה הטיסן והיה חוק שאפשר לתת ייפוי כוח (פרוקסי) למישהו אחר להטיס את הטיסן.

לאחר מכן בוטלה האפשרות לפרוקסי ולאחר מכן גם בוטל חוק בונה הטיסן (כנראה ב- 1988, לא בטוח).

מאותו רגע הכיוון של הטיסנאות החופשית היה ברור כאשר התחרות היא על היכולות של המטיס ופחות על איכויות ודיוק הבניה.

אין ספק שהרבה הלך לאיבוד ברגע שבוטל חוק בונה הטיסן אולם הדבר פתח את התחום להרבה אחרים שגם אינם בונים באיכות גבוהה וגם ובעיקר לאלו שאין להם זמן לשבת מאות שעות ולבנות טיסן.

היות וזהו ספורט שהופך למקצועני, הוא נעשה יקר יותר (כמו כל ספורט ברמות הגבוהות).

הטיסנים אט אט הופכים סטנדרטים (ממש כמו כדור סל, או כידון השלכה) וקשה למצוא היום הבדלים מאוד גדולים בין הטיסנים ובעיקר בביצועים המוחלטים שלהם, והיכולות של המטיס גם לעמוד בלחץ וגם היכולות המקצועיות שלו באים לידי ביטוי.

כיום, הפלפר הוא רק התקדמות אחת נוספת ב"כלי" (כדור רגל) שאנו עושים בו שימוש- או שהוא יוכיח את עצמו ובסוף יהיה סטנדרטי או שייפול. בסופו של כל הליך הקו יתיישר...

(תודה לירון קראוס על הסיוע בהבאת הנתונים)...

IttaiP
03-09-2009, 14:30:15
חברים,

אני שמח שאתם מגיבים.
כשאני בא עם מוגי פוליגל לסניף של קלוב התעופה (לא נזכיר שמות) ומנסה לדבר עם אנשים רציניים, אני נחשב לאיזה מזיק שצריך לרסס.
מי שבונה היום טיסנים אלו דרימר ואנחנו שבונים מקאפה ופוליגל כי מחיר הבלזה בשמיים.
אנשים לא יודעים היום לבנות כנף פרופילים בטיסנים חופשיים. הכל מרוכבים מקצועיים מצ'כיה.
קיבלתי חום כששמעתי מה המחיר לטיסני free flight וכמו שאמר מייק, הכל בתחום הזה מקצועני, מדעי, ספורטיבי ותחרותי.
התחביבי נשאר בעיקר ב AMA (אמריקה) שם מבטחים גם את הילדים שמטיסים park flier.
אני בתחביב ולא בספורט ולכן ה ד-1 שלי מעורר בכם חלחלה.
טיסנים חופשיים זה יופי של דבר אבל לא באלפי יורו. וגם בגילי זה כבר לא בדיוק הכיף לרוץ קילומטרים אחרי טיסן חופשי.

איתי

mike_f
03-09-2009, 15:34:49
אני מבטיח לך שהטיסן שלך לא מעורר חלחלה אצל אף אחד ומזמין אותך להתחרות באליפות נהריה ע"ש אודי גולדווסר שתיערך ביום שבת הבא סמוך לצומת עכו- יגיעו לשם שועלים ותיקים עם טיסני בלזה עתיקים.
התחום הספורטיבי אכן מקצועני ותחרותי וככזה יקר.
בארה"ב ישנה קהילה גדולה שמנסה לשמר את הטיסנאות החופשית הותיקה וניתן למצוא הרבה טיסני P30 סקיילים- משהו באמת מדליק.
אני לא חושב שחושבים שאתה מזיק אבל היום לא ניתן להגיע להישגים ספורטיביים עם טיסן שכולו מבלזה ובכדי להמשיך ולהיות בתחרות חייבים לעשות שימוש בחומרים מרוכבים.

החלק הגדול של הטיסנאים החופשיים בארץ יודעים לבנות היום טיסנים מחומרים מרוכבים אבל הרבה מהם בוחרים לקנות חלקים מוכנים מהסיבות שציינתי לעיל.

התחום / ספורט עבר שינוי גדול ומה שהיה פעם לא מתאים להיום- עם זאת, לראות היום את הביצועים של הטיסנים זה דבר מרשים בפני עצמו... וללא כל קשר, לראות את טיסני הבלזה העתיקים טסים זו חוויה לא פחות מעניינת...

Avner Studnik
03-09-2009, 15:40:40
גם בעיסוק שלי בכלל מחלקות החופשיים אני בונה את כל טיסני בעצמי משום שאני אוהב לבנות וככל שרמת הטיסן והדיוק עולה כן הדבר מאתגר יותר,במיוחד כשאני נאלץ להתחרות מול טיסנים קנויים .

בשורה תחתונה הכל עינין של איך שאתה רואה את הספורט הזה ואיך אתה מוצא לנכון להשתלב בו, וזה בדיוק ההבדל...לי אישית חורה לראות כאלה דברים הזנחה באיכות הבנייה של הטיסן ,אני אישית לא הייתי נהנה להטיס טיסן שלא עומד בסטנדרטים מסויימים ,מבחינתי טיסן זהו כלי שאמור להיות אוירודינאמי וחשוב מכך משקף את יכולותיך,אני אישית מוצא את ההנאה בדיוקים הקטנים בזמן הבניה וכנל גם בזמן ההטסה ותמיד מנסה להשתפר וללמוד מטעויות.
סביר להניח שאם הספורט היה חובבני רק לכיף כמו לזרוק פריסבי בפארק,זה בדיוק מה שהייתי מעדיף לעשות :) גם מעציב אותי לראות אנשים שקונים טיסנים בהון עתק מבלי לדעת איך הוא מורכב לפרטי פרטים בעוד שהם בעצמם ברמתם הנתונה לעולם לא היו מצליחים להתקרב לאותה רמה -זה בדיוק ההפך ממה שאני מנסה להשריש לחניכי! ואני מסכים איתך במיליון אחוז!

בעיניין אחר אני חושב שאתה טועה,יצא לי לשוחח עם לא מעט טיסנאי עבר אשר גם עבורם "החלום הגדול" הוא להמשיך לעסוק בטיסנים חופשיים,אך מאז שבוטל חוק בונה הטיסן פרשו כאות מחאה!

אני מזמין אותך להשתתף בדיון בכותרת חדשה על מנת שאצליח להביא לכמה תובנות ואולי גם בעצמי אוכל להבין כמה שיקולים .

בנוגע לתגובתו של מיקי ,
הכללות שכאלה אף אדם אינו יכול לעשות,אי אפשר לדעת מה יהיה בעתיד,אתה עוד עלול למצוא את עצמך טועה,ואף גרוע מכך להפסיד בהתערבות:) נכון לעכשיו עם כל הקשיים שטומן בחובו הזמן אני עדיין מצליח לבנות את הטיסנים שלי בעצמי,מתוך אמונה שלמה שכך הדבר צריך להיות.
האם אתה רוצה דוגמאות של אנשים שלפני 15שנה בנו בעצמם את הטיסנים ולעולם לא קנו טיסן מוכן לטיסה וממשיכים בכך גם היום?

לדעתי הרבה ממהות הספורט נכחדה ברגע שביטלו את חוק בונה הטיסן,אך אין הדבר אומר שחייבים לקנות טיסנים על מנת להגיע להישגים!,גם אותך אני מזמין לדיון חדש בנושא

mike_f
03-09-2009, 16:02:15
אבנר היקר,

מהיכרות שלך איתי אתה יודע שאני תמיד צודק...

אני לא אמרתי שאין אנשים שבונים אני אמרתי שיש כאלו שלפני 15 שנה השתמשו במילים כמו "פשע" לתאר קניה של כנף והיום הם קונים בעצמם טוב מאוד..

הדיון לגבי מהו הספורט מיותר לחלוטין- הספורט הוא מה שמגדירה אותו החוקה.

אתה יכול לקיים דיון לגבי תחום הטיסנאות / תחביב הטיסנאות אבל מהו הספורט זו הגדרה ברורה ביותר שכל דיון בה מיותר- הספורט הוא לעשות את התוצאה הטובה ביותר בתחרות בהתאם למגבלות שקבוע בחוקה.
ממש כמו שבכדורסל צריך לקלוע יותר נקודות מהקבוצה השניה- ולא חשוב מי תפר את הכדור או מי ייצר את הפרקט כל עוד הוא בסטנדרט שקבעה החוקה.
אם בחוקה היה כתוב שמטיס הטיסן חייב להיות הבונה אז זו היתה החוקה וכולם היו מתיישרים לפי זה.

יש דברים שלומדים רק כשמתבגרים והזמן מתחיל להגמר- אני מאחל לך שתוכל להמשיך ולבנות ברמה גבוהה לעצמך מבלי להצטרך לרכוש דבר- מתי מעט הם אלה שמצליחים בעולם המודרני לשלב כ"כ הרבה דברים (עבודה, משפחה ושעות בלי סוף לתחביבים) ולא לוותר על שום דבר...

ואגב, יש נקודת אור אחת... אלוף העולם הנוכחי בנה בעצמו את הטיסן...;)

Avner Studnik
03-09-2009, 16:17:34
[U]מהות [U] הספורט ....

התאכלס ..השאלה למה אנשים בוחרים להיות חלק מספורט הטיסנאות ...הנשמה של...

בשורה תחתונה יש את הפן התחרותי נטו ...מגיעים לצאלים מטיסים 5 טיסות בשיא החום ותופרים קילומטראז להביא את הטיסנים :)

ויש את מה שמעבר...מועדוני התעופה כקבוצה...בניית הטיסנים ..ההתנסות ..לעשות טעויות ע"מ להשתפר תמידית...השאיפות האישיות והקבוצתיות...ההוי והחוויות שעוברים....הדרכה וטיפוח דור המשך ....

roydalal
03-09-2009, 20:54:54
בואנה זה ניהיה דיון מעניין..................

IttaiP
04-09-2009, 23:34:18
אני שוב
זה שבתחביב הטיסנאות לא בספורט הטיסנאות
אתם כולכם פה בספורט הזה
וההבדל הוא גדול
המון שנים הייתי בקלוב התעופה.
בניתי טיסנים שקיבלו פרסי בנייה אבל פחדתי להטיס אותם שלא ישברו. גם ד-2.
היום אני מטיס קלקרים ופוליגלים עם מערכות סיניות זולות להפליא ואין פחד לשבור ולאבד. והדברים האלו כמו שאתה אומר אבנר לא נחשבים אצלכם. וכמו שנאמר פה על ידי מישהו מסניף רשל"צ כנראה שראה את החניכים הנלהבים של דרימר.
כשאני התחלתי בקלוב לפני המון שנים נתנו לי להטיס את טיסן נהוג הכבלים שבניתי בבית תוך כדי היותי חניך. תנו לילדים את הכיף שלהם ולמדו אותם דאונים.

Avner Studnik
05-09-2009, 00:51:15
אין ספק שההבדל הוא גדול,שוב כל אחד ואיך שהוא רואה את הטיסנאות ,אם לא היינו אוהבים ונהנים מטיסנאות לא היינו כותבים פה ...
מעיין עושה עבודת קודש...גם לי יש המון חניכים לפני כחודשיים התחלתי לרכז את מועדון התעופה הרצליה..בעזרתו האדיבה של אבירם רם כץ אני מתכוון לפתוח קבוצת רדיו תחזיקו אצבעות שנצליח.
איתי, בעתיד הלא רחוק אולי יזדמן להטיס יחד, אם כן אגיע עם טיסן קצת יותר "מלוקק" ואם ישבר אז אתקן -לא נורא ...
כמו שמיקי ציין אתה יותר ממוזמן להגיע לאליפות נהריה הפתוחה ,המועדון שלי מטיס כמעט כל שבת בשטח ההטסה שבפלמחים תבוא להתרשם ולהחשף לעוד צד של טיסנאות :)