PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה עדיף זרם / מתח גבוה / נמוך ?

ShaharBD
08-09-2009, 04:11:54
חשמלית העדיפות תמיד למתח גבוה וזרם נמוך מבחינת נצילות. הפסדי ההספק על הנחושת גדלים לפי
ריבוע הזרם. מבחינה אוירודינמית יש לקחת בחשבון את תוספת המשקל ואת תוספת ההספק הנדרש להרים את הפרש המשקל לאוויר. לצערי בתחום זה אני לא מבין...
קונקטור עם שטח פנים גדול חשוב במחברים בין הבקר למנוע. זאת כיוון שזרם חילופין זורם על המעטפת ולא בתוך חתך המוליך כמו זרם ישר (בין הסוללה לבקר).

שחר

ilan_l
08-09-2009, 09:01:54
על מנת לשמור על חיי המנוע / סוללה / בקר , מה עדיף , סוללה עם יותר תאים (מתח יותר גבוה) ,
או סוללה עם פחות תאים וזרם יותר גבוה ?

אני מדבר על מצב שלמנוע מסויים מומלץ סוללה של 4 עד 6 תאים , מה יהיה יותר טוב
על מנת לשמור על המנוע / בקר/ סוללה וגם יתן לי את הביצועים הכי טובים ?

מה המשמעות של קונקטור עם שטח פנים יותר גדול ? האם זה משמעותי לנו ?

ברור לי שיש עוד פקטורים כמו גודל פרופלור/פסיעה / עומס כנף ..........

ShaharBD
08-09-2009, 09:18:01
שוב התשובה לפני השאלה...:D :D :D

ilan_l
08-09-2009, 09:44:39
כלומר , לשמור על חיי סוללה / מנוע / בקר , עדיף יותר תאים ?

Boogle
08-09-2009, 09:58:57
לטעמי, שים בצד רגע את השיקולים האוירודינמיים ואת יכולת החיזוי המדוייקת של שחר שידע שתשאל את השאלה:D, הכל יהיה תלוי בנצילות המנוע בסטאפ הרלוונטי.
למה? כי בסופו של דבר מה שהורג את המנוע זה חיכוך פנימי וחום שמתפזר בו והורס למגנטים את החיים (ההנחה שהחוטים לא אכפת להם הזרם הגבוה).
לכן בשביל להשוות, עליך להקים שני סטאפים שיתנו לך את אותם הביצועים מבחינת דחף ומהירות טיסה(!) ואז לבחון כמה הספק הולך לפרופ וכמה לחימום המנוע.
אני חושב שהאמת איפשהו באמצע ולא מחייב לעלות ליותר תאים.
אגב, לגבי משקל סוללות, אם תעלה במתח , היות וההספק הנדרש לטיסה ישאר אותו דבר בערך תוכל לרדת בקיבול כך ש"משקל ההספק" של הסוללה יכול להיות אותו דבר לשני הסטאפים.
וניצול מסר, שחר, אני עוד מחכה לכתובות שהבטחת לי :).

leetal
08-09-2009, 10:16:31
בנצי סוף סוף תופסים אותך טועה:D
סלילי המנוע (ולכן גם המנוע כולו) מתחממים מהזרם שזורם דרך הסלילים (ולא החיכוך, שאמנם גם מחמם את המנוע אבל בצורה זניחה). בהספק נתון, במערכת נתונה יותר מתח נצרוך פחות זרם, פחות זרם נותן פחות חום.
ההספק שמתקבל על הפרופ הוא כל ההספק פחות ההספק שמתבזבז על חום המנוע.
לכן עדיף תמיד כמה שפחות זרם שיחמם פחות את המנוע.

Boogle
08-09-2009, 11:05:41
תבדוק שוב, כנראה שהניסוח הסיני שלי לא הובן :D

מה שהתכוונתי לומר הוא שנכון שזרם נמוך יגרום לחימום נמוך אבל בגלל שיש לך פה מערכת יש מצב שנצילות הכח על הפרופ יגרום לבזבוזים במנוע עקב העמסה של הפרופ על המנוע. ולכן בהחלט יתכן שהיחס בין ההספק שתמשוך מול ההספק שתוציא יהיה ישתנה לרעה במתח הגבוהה.
ההתיחסות לחיכוך היתה כדרך אגב להכליל את מסכת העומסים במנוע ולעתים יש להביא בחשבון שעליה בסל"ד תביא עליה בחימום והחיכוך במיסבי המנוע.
;);)

gmagnezi
08-09-2009, 12:04:16
דוד צודק
כלל אצבע הוא להשתדל לעבוד בזרם נמוך על מנת למנוע הפסדים על החוטים, קוננקטורים וכמובן סלילי המנוע.ההתנגדות היא האויב של הנצילות וההשפעה שלה גדלה ככל שנזרים זרם גבוה יותר דרך המערכת.

ולעצם הענין, היום ניתן לקנות את אותו מנוע בשינוי מספר הליפופים (שמתבטא בסופו של ענין ב KV)
ככל שמספר הליפופים לאותו מנוע יגדל, כך יקטן ה KV והמנוע יבצע פחות סיבובים לוולט.

אני בדרך כלל משתדל לבחור מנוע עם KV נמוך ולעבוד עם יותר תאים
ואז נשארים עם אותו פרופ ומורידים את זרם העבודה בלי להוריד ביצועים והספק.

אגב, ועל הדרך גם אפשר לבחור בקר לזרם נמוך יותר כמובן. והסוללות יכולות להיות בעלות קיבולת נמוכה יותר (אולם מספר תאים רב יותר)

גבי

ilan_l
08-09-2009, 12:40:42
אוקי , אז למה לא להגזים , כלומר היצרן/ספק ממליץ 6 תאים אני אשים מאותו שיקול
(עדיף מתח גבוה) 10 תאים ובכלל יוריד את הזרם ליותר נמוך , איפה הבעיה עם התיאוריה הזו ?

leetal
08-09-2009, 12:53:15
משקל. וגם צריך מנוע עם KV מאוד נמוך בכדי להישאר עם אותו הפרופ.

b1yossi
08-09-2009, 13:00:04
למה? כי בסופו של דבר מה שהורג את המנוע זה חיכוך פנימי וחום שמתפזר בו והורס למגנטים את החיים (ההנחה שהחוטים לא אכפת להם הזרם הגבוה).
:).

ליטל כבר כתב את מה שרציתי לאמר......:rolleyes:

בנצי סוף סוף תופסים אותך טועה:D
סלילי המנוע (ולכן גם המנוע כולו) מתחממים מהזרם שזורם דרך הסלילים (ולא החיכוך, שאמנם גם מחמם את המנוע אבל בצורה זניחה). בהספק נתון, במערכת נתונה יותר מתח נצרוך פחות זרם, פחות זרם נותן פחות חום.
ההספק שמתקבל על הפרופ הוא כל ההספק פחות ההספק שמתבזבז על חום המנוע.
לכן עדיף תמיד כמה שפחות זרם שיחמם פחות את המנוע.

במקומות מסויימים אפילו מעלים את מתח העבודה לכמה אלפי וולטים כדי לשפר את הנצילות ולשמור על ההספק - יש לזה כמובן בעיות אחרות אבל זה בפעם אחרת.

Guyazulay@
08-09-2009, 13:12:28
שאלה.
אם עדיף מתח גבוהה יותר למשל 4 תאים מאשר שלוש
ואני מעוניין להמנוע ימשוך כמה שפחות זרם כדי לשמור על קיבולת הסוללה וזמן שהייה באויר..
אם אני רוצה להגיע למצב שאני משייט באויר על מינימום זרם ואני יכול להשאר באויר בשיוט אז עדיף 4 תאים? השאלה היא אם אני לא בפול מנוע האם ה4 תאים עוזר במשהו? שאני למשל על רבע מנוע המנוע כביכול מקבל נניח 7V? זאת אומרת הבקר ממתג את המתח למנוע ? או שהמתח קבוע והזרם משתנה? אם קצת סיבכתי מצטער, אבל הכוונה היא שעל רבע המנוע יש הבדר בין סוללה 3 תאים לסוללה 4 תאים מבחינת זרם מתח נצילות הספק וכוי.. (לא תאורתית..)
תודה.

leetal
08-09-2009, 13:40:31
שאלה.
אם עדיף מתח גבוהה יותר למשל 4 תאים מאשר שלוש
ואני מעוניין להמנוע ימשוך כמה שפחות זרם כדי לשמור על קיבולת הסוללה וזמן שהייה באויר..
אם אני רוצה להגיע למצב שאני משייט באויר על מינימום זרם ואני יכול להשאר באויר בשיוט אז עדיף 4 תאים? השאלה היא אם אני לא בפול מנוע האם ה4 תאים עוזר במשהו? שאני למשל על רבע מנוע המנוע כביכול מקבל נניח 7V? זאת אומרת הבקר ממתג את המתח למנוע ? או שהמתח קבוע והזרם משתנה? אם קצת סיבכתי מצטער, אבל הכוונה היא שעל רבע המנוע יש הבדר בין סוללה 3 תאים לסוללה 4 תאים מבחינת זרם מתח נצילות הספק וכוי.. (לא תאורתית..)
תודה.

המנוע מקבל כל הזמן את כל המתח(וכל הזרם)מהסוללה, לא משנה מה מצב המצערת. ז"א אם בפול מצערת המנוע צורך 20A והוא רואה מתח של 14V, אז בחצי מצערת המנוע צורך עדיין 20A ורואה את אותו המתח 14V, אבל בחצי הזמן, וברבע מצערת הוא עדיין צורך 20A ברבע מהזמן.
זו הסיבה אגב, שממליצים לבדוק את הזרם של המערכת במצערת מלאה ולוודא שהיא עומדת במגבלות הסוללה, המנוע והבקר, כי זה לא משנה אם אנו נשתמש כל הזמן רק בחצי מצערת, המערכת צורכת את מקסימום הזרם בחצי מהזמן.

Guyazulay@
08-09-2009, 13:45:23
זאת אומרת אם אני מחפש להיות יותר זמן באויר אז עם סוללה 4 תאים הRPM של המנוע וההספק יהיו הרבה יותר גדולים.. זאת אומרת שאני יצרוך פחות זרם ויקבל מהירות טיסה לשיוט ?
כמו שציינתי אני מעוניין להיות כמה שיותר זמן באויר בשיוט האם עם 4 תאים אני יוכל לשייט על 5A למשל במקום 8-9A כרגע עם 3 תאים?

Death_Keeper
08-09-2009, 14:58:52
הפרמטר החשוב לטיסה ובכלל הוא ההספק שהוא מכפלה של המתח בזרם.
אם תעלה את המתח - ותיקח מנוע עם KV נמוך יותר - ובסופו של דבר תגיע לאותו הסל"ד עם אותו הפרופ - אתה תגיע לכך בזרם נמוך יותר.
אבל אם תשמור על אותו המנוע והפרופ - אתה מעלה את הסל"ד - ואת העומס - ובכך תקבל צריכת זרם גדולה יותר...
כדי להנות מעליה במתח, ירידה בזרם ושמירה על אותו הסל"ד, חייבים להוריד את ה - KV של המנוע.
אחרת, יש להקטין את הפרופ - כדיל לא לעלות מעבר לזרם המקסימלי. הסל"ד יהיה גבוה יותר.

leetal
08-09-2009, 16:28:40
זאת אומרת אם אני מחפש להיות יותר זמן באויר אז עם סוללה 4 תאים הRPM של המנוע וההספק יהיו הרבה יותר גדולים.. זאת אומרת שאני יצרוך פחות זרם ויקבל מהירות טיסה לשיוט ?
כמו שציינתי אני מעוניין להיות כמה שיותר זמן באויר בשיוט האם עם 4 תאים אני יוכל לשייט על 5A למשל במקום 8-9A כרגע עם 3 תאים?

נכון, ואיך שלא תסתכל על זה ב-4 תאים יש לך כיבול יותר גדול ב-25% מאותה סוללה של 3 תאים.

Guyazulay@
08-09-2009, 16:39:15
אוקי...
ומה לגבי המתח...
ב3 תאים אחרי 9V אפילו הרבה לפני המתח מתחיל לצנוח!
מה לגבי 4 תאים ? עוד לפני שיהיה 12V היא נגמרת..

ליאור זהבי
08-09-2009, 16:58:20

הסבר פשוט:

נניח שבשביל לשייט (ברבע מנוע) אתה צריך כ-100 וואט של הספק (סתם מספר לצורך ההמחשה).

סוללת 3 תאים (נניח 12 וולט) תצטרך לתת 8.3A של זרם כדי לספק 100 וואט של כוח.
סוללת 4 תאים (נניח 16 וולט) תצטרך לתת רק 6.25A של זרם כדי לספק 100 וואט של כוח.

אני בטוח שזה עונה לך על השאלה.

Tomer2
08-09-2009, 17:12:40
יש לי הרגשה של בילבול בין כל התשובות

בואו נחדד את השאלה
נניח שיש לי 4 תאים זהים (של 3.7 V כ"א)
איזה תצורה עדיפה לשהיה ארוכה יותר?
4 תאים בטור (מתח של 14.8V)
או
2 תאים בטור המחוברים במקביל ל2 נוספים בטור (מתח של 7.4V)
או
4 תאים במקביל (מתח של 3.7V)

בכל התצורות הנ"ל המשקל וכמות האנרגיה שעומדת לרשות הטיסן זהה

האם יש תצורה עדיפה ? (אם אני זוכר נכון אנרגיה שווה למכפלת ההספק בזמן)

Guyazulay@
08-09-2009, 17:53:19
זאת אומרת אני יכול לשים את הסוללה שיש לי כרגע 8A 3תאים
או סוללה 6000מילי 4תאים ולטוס עדיון שעה שלמה..
מה שמשקל לא כל כך משתנה בגלל עוד תא..
אז איפה הרווח שלי? מה עדיף?

ליאור זהבי
08-09-2009, 17:57:30
כפי שכבר הוזכר בשרשור, בד"כ עדיף ללכת על מתח גבוה מפאת שיקולי יעילות של הסטאפ.

למשל סטאפ עם 100W בכניסה ויעילות 80% מפזר 200W כחום על המנוע.
אותו סטאפ של 100W בסוללה עם מתח יותר גבוה (וזרם יותר נמוך) יכול לתת יעילות של 85% וכך לפזר רק 150W כחום על המנוע, מה שאומר שיותר אנרגיה מגיע למנוע ואפקטיבית הביצועים משתפרים.

ZvikaF
08-09-2009, 19:49:10
אילן, כאן נכנס ההבדל בין מתמטיקה לפיזיקה - מתמטית ההפסדים הם בריבוע לזרם,
לכן להספק נתון נדרש - רצוי להקטין זרם - קרי להגדיל מתח.
אבל.. כאן נכנסת הפיזיקה - קרי איזה מערכת הנעה יש לך (מנוע/פרופ/גיר) איזה טיסן (משקל/מהירות..) והנצילויות / עלויות של הרכיבים וזה יכול לשנות את המשוואה של זרם מינימלי לזרם אופטימלי :)

b1yossi
08-09-2009, 20:23:46
כפי שכבר הוזכר בשרשור, בד"כ עדיף ללכת על מתח גבוה מפאת שיקולי יעילות של הסטאפ.

למשל סטאפ עם 100W בכניסה ויעילות 80% מפזר 200W כחום על המנוע.
אותו סטאפ של 100W בסוללה עם מתח יותר גבוה (וזרם יותר נמוך) יכול לתת יעילות של 85% וכך לפזר רק 150W כחום על המנוע, מה שאומר שיותר אנרגיה מגיע למנוע ואפקטיבית הביצועים משתפרים.

אני מניח שהתכוונת 20W ו- 15W בהתאמה.

Boogle
08-09-2009, 20:59:13
איזה יופי שיח אלקטרונאים שלא יורדים לסוף דעתו של אווירונאוט.
בואו נתייחס למערכת בכללות!
הטיסן צריך לטוס במהירות שיוט מסויימת (אני ממש מציע לבחור אותה ולהתמקד בה).במהירות הזאת בשביל להוציא את מקסימום הנצילות מהפרופ יש להתאים סל"ד של הפרופ ופסיעה בכדי שלא יהיה מצב שהפרופ "יטחן" את האויר והטיסן יטוס בחצי מהמהירות של הפרופ.
ברגע שעשית אופטימיזציה לקוטר הפרופ (כמה דחף צריך לקזז את הגרר) ופסיעתו (כמה מהירות צריך לשיוט) אפשר לגזור את ההספק.
באופן מפתיע לאותו פרופ אופטימלי בחיבור בדיירקט דרייב תצטרך סל"ד אופטימלי אליו תוכל להגיע עם מנוע בעל KV מתאים ונצילות מיטבית בהספק הנדרש להעברה לפרופ.

מה אני בעצם אומר? (וגם האלקטרונאים רק בשפתם , הלא מובנת כ"כ גם) עם מנוע מסויים יהיה סטאפ אחד בלבד שיביא אותך לשיוט מיטבי (ולמקסימום שהיה במינימום הספק) בהנתן מערכת אוירודינמית קבועה. העלאה של מספר התאים תקטין את החום הנוצר עקב הזרם בחוטי המנוע אך תביא לעליה בתצרוכת ההספק ממנו בשל חוסר יעילות הפרופ במצב החדש ואז שוב המנוע החביב יתחמם בגלל ההספק המבוזבז הזה.
ולכן מה שאמרו לך בתכלס, אם תגדיל את מספר התאים תצטרך להחליף מנוע בשביל לשמור על הפרופ והסל"ד שלו.
ואז , אילן, השאלה שלך צריכה להיות מופנית לאנשי המקצוע בתחום מכניקת הטייס והאוירודינמיקה : מהו ההספק , הפסיעה והסל"ד הנדרשים עבור טיסן X לקבלת מקסימום שהייה בקיבול הספק נתון.
תפסיקו לשגע אותי כבר "אני מסכים עם ההוא" ו"פתאום אתה טועה " ועוד כאלו הצהרות נדושות שבגינן אני עונה לכם ב3 בבוקר במקום לישון ולחלום על ויויאן מHC :D

אני אוסיף לחתימה שלי את משפט המחץ הבא:
"אני תמיד טועה פרט לפעמים בהם אני צודק"

ilan_l
08-09-2009, 21:11:56
צביקה כמו שאתה יכול להניח , אני כבר מתחיל לנקות ת'בוכנות ,
הכל כבר הוזמן , יקח קצת זמן אבל הסיטיבריה המוסבת תעלה לאוויר .

אני קורא כל מיני עצות (זרם/מתח/פרופ) , אתה צודק שבסופו של יום יש כל כך הרבה פרמטרים
שרק לאורך הזמן והניסיון שלך ושל אחרים אתה יכול להגיע למסקנה האם לטיסן מסויים מתאים
מנוע/בקר/סוללה ולא לפי חוקי אצבע , אבל עדיין אני חושב שאפשר להגיע למסקנה
שזרם נמוך ישמור לך על חיי הסוללה / מנוע / בקר ללא קשר לביצועים .

אמרתי לך , לראות כזה טיסן עומד , זה "צער בעלי טיסנים " :-) .

מקווה לתת לו בקרוב בעיטה לאוויר .

זה מה שמצאתי הכי קרוב למקור :
http://cgi.ebay.com/Citabria-Plans-Model-Air-Plane-Giant-Scale-Bud-Nosen_W0QQitemZ380154979471QQcmdZViewItemQQptZRadi o_Control_Vehicles?hash=item588300a48f&_trksid=p3286.c0.m14
זה הסט אפ :
מנוע
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4907
בקר
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=3727&Product_Name=TURNIGY_Plush_80A_w/_UBEC_Speed_Controller
סוללה
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8584&Product_Name=ZIPPY_Flightmax_5000mAh_4S1P_25C_

תודה לכולם על העצות , למדתי משהו יום.

אילן .

ilan_l
08-09-2009, 21:25:36
בנצי , כולם טוחנים ת'נושאים הללו , קשה להחליט מי צודק :-)

http://www.wattflyer.com/forums/showthread.php?t=41774

בכל מקרה תודה על ההתייחסות וההשקעה ,
אתה מלא מרץ , אולי כדאי להפגש אצל ערן לאיזה משחק טניס עצבני בWII :-)

Guyazulay@
09-09-2009, 06:41:06
טוב זה פלטפורמה שאני בניתי
משקל 2.7 קילו כנף 2מטר על 25 סמ..
מנוע 950KV 600W פרופ 13X6.5
שיוט הוא צריך סביב ה10-11A
הצורה היא של מזלט כמו הSHADOW 200
http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.uavforum.com/graphics/vehdiag/shadow200.gif&imgrefurl=http://www.uavforum.com/vehicles/developmental/shadow200.htm&usg=__RdwEzdVR7vMV2dYrdJbfL5Uwm4s=&h=204&w=403&sz=10&hl=en&start=10&um=1&tbnid=mz0Hl9q_MHt3bM:&tbnh=63&tbnw=124&prev=/images%3Fq%3Dshadow%2B200%26hl%3Den%26rls%3Dcom.mi crosoft:en-us%26sa%3DN%26um%3D1

http://www.repairdata.com/images/shadow200a.jpg

איך אני מפיק נצילות הכי גבוהה ממנו כדי לשהות כמה שיותר זמן באויר..
הסוללות הם זוג מחוברות במקביל 4000מיליאמפר 5C 3S
האם ללכת לכיוון של סוללות עם יותר תאים מה שיתן לי יותר משקל באותה קיבולת ועוד משקל אני לא יכול להוסיף כי זה יפגע כבר בתכונות טיסה של הכלי והנחיתות יהיו מהירות והוא כל הזמן יצתרך מנוע.. איזה פרופ יהיה יותר נציל לדעתכם? עדיף להחליף מנוע עם פחות KV?
אגב, אם הסוללות האלה אני בפול מצערת מוציא 45A ו400W
עם סוללות זוג של 2200 מילי (4400) 25C יוצא 58A 600W.
אבל אין צורך בזה ההמראה צריך משהו כמו 380W לשניות בודדות
הטיפוס לגובה סביב ה240W
ושיוט זה סביב 11A ותאורתית 130W~

Boogle
09-09-2009, 08:00:35
בנצי , כולם טוחנים ת'נושאים הללו , קשה להחליט מי צודק :-)

http://www.wattflyer.com/forums/showthread.php?t=41774

בכל מקרה תודה על ההתייחסות וההשקעה ,
אתה מלא מרץ , אולי כדאי להפגש אצל ערן לאיזה משחק טניס עצבני בWII :-)

בכייף , נתאם כשאחזור, אחרי החג.

ליאור זהבי
09-09-2009, 13:00:00
אני מניח שהתכוונת 20W ו- 15W בהתאמה.

כמובן ! :o

ShaharBD
09-09-2009, 15:25:20
אני חושב שיש כאן אי דיוק בסיסי.

נניח שסט אפ מסויים טס עם סוללה 2200 שלושה תאים וטס בשיוט בזרם של 22A.
כלומר כ-6 דקות טיסה.

סט אפ זהה יכול להיות עם KV נמוך יותר אך עם סוללה 1100 מילי שישה תאים וטיסה בשיוט של 11A.
כלומר גם כ-6 דקות טיסה.

הנצילות של הסטאפ השני תהיה משמעותית טובה יותר בגלל הזרם הנמוך וסיבוב פרופ גדול יותר (יותר נצילות מהפרופ). ההפסדים יקטנו פי 4.

שמחשבים ומשווים את משקל הסוללה צריך לקחת בחשבון סוללה עם יותר תאים אך זהה בוואט\שעה לסוללה עם פחות תאים.

נ.ב.
בנצי, אני מנסה שלחזר את המסלול שלי ב-HONG KONG....

ליאור זהבי
09-09-2009, 15:30:03
שחר - אחלה הסבר. אהבתי.

Guyazulay@
09-09-2009, 15:43:07
ה2200 מחוברות זוג ביחד 4400
לגבי הKV הבנתי תודה
לגבי פרופ אני לא יכול יותר גדול זה יפגע בקרקע...
מה הפסיעה פה ניכס מה יותר נציל?
מה אני יכול לשנות עם הנתונים שיש?

Boogle
09-09-2009, 19:01:44
אני חושב שיש כאן אי דיוק בסיסי.

נניח שסט אפ מסויים טס עם סוללה 2200 שלושה תאים וטס בשיוט בזרם של 22A.
כלומר כ-6 דקות טיסה.

סט אפ זהה יכול להיות עם KV נמוך יותר אך עם סוללה 1100 מילי שישה תאים וטיסה בשיוט של 11A.
כלומר גם כ-6 דקות טיסה.

הנצילות של הסטאפ השני תהיה משמעותית טובה יותר בגלל הזרם הנמוך וסיבוב פרופ גדול (לא ולא - אותו הפרופ בלבד) יותר (יותר נצילות מהפרופ). ההפסדים יקטנו פי 4.

שמחשבים ומשווים את משקל הסוללה צריך לקחת בחשבון סוללה עם יותר תאים אך זהה בוואט\שעה לסוללה עם פחות תאים.

נ.ב.
בנצי, אני מנסה שלחזר את המסלול שלי ב-HONG KONG....
1. שחר טענתך נכונה בהשמטת החלק המודגש, עליך להשתמש באותו הפרופ (עד כדי אפסילון) במדויק בשבילך לקבל את מבוקשך.
חברת החשמל עושים את זה, עם 400KV (קילו-וולט:D) בקוים הראשיים שלהם , כבר הרבה שנים בהצלחה לא רעה בכלל.
2. תזדרז, השבת קרבה והולכת....;)

ShaharBD
09-09-2009, 23:46:44
1. שחר טענתך נכונה בהשמטת החלק המודגש, עליך להשתמש באותו הפרופ (עד כדי אפסילון) במדויק בשבילך לקבל את מבוקשך.
חברת החשמל עושים את זה, עם 400KV (קילו-וולט:D) בקוים הראשיים שלהם , כבר הרבה שנים בהצלחה לא רעה בכלל.
2. תזדרז, השבת קרבה והולכת....;)

צודקת!