PDA

צפייה בגרסה מלאה : הבהובים ברסיבר - אכן בעייה ?

Ido
14-09-2009, 07:52:53
שמתי לב שהרסיבר של הטייגר מות' שלי מהבהב. לא נתקתלתי בכל בעייה באוויר, או בטווח.
האם הוא מנסה להגיד לי משהו שאני לא יודע ?

wind556
14-09-2009, 10:31:06
שמתי לב שהרסיבר של הטייגר מות' שלי מהבהב. לא נתקתלתי בכל בעייה באוויר, או בטווח.
האם הוא מנסה להגיד לי משהו שאני לא יודע ?

חשוב מאד לדעת להציג שאלות ולא לזרוק סתם מילים חסרות פשר
כשאתה שואל שאלה כזאת שים קישור למקלט,שים קישור למשדר ושים קישור לטיסן, ואני מדגיש קישור ולא סתם תיאור, ורק אחרי זה תתאר את הבעיה בצורה הכי רחבה שישנה, ככה תחסוך ים של שאלות שאנשים ישאלו אותך רק כדי להבין מי נגד מי.

Boogle
14-09-2009, 12:57:47
אם זה רסיבר של DSM , תתחיל לדאוג, היתה לך נפילת מתח באויר.

Ido
14-09-2009, 15:04:23
wind556 - אפשר לענות ואפשר שלא. אפשר לוותר על האגרסביות הקלה.
boogle - הרסיבר של JR. הסוללות חדשות. הUBEC נראה תקין. מה כדאי לעשות ?

garfield
14-09-2009, 15:11:23
לא כל כך מהר, ישנם רסיברים של DSM (גם JR וגם SPECTRUM) שמהבהבים אם לא מדליקים אותם בסדר הנכון. אם אני לא טועה הם דורשים להדליק את המשדר לפני המקלט. אם לפני הטיסה אין הבהוב ואחרי הטיסה יש הבהוב היו לך איבודי קשר עם הטיסן גם אם הם היו למאיות שניה. זו הדרך של המקלט לספר לך את זה...

אם זה המצב, בעזרת לוגר אתה יכול לבדוק כמה המצב באמת רע...

כמובן שכל הכתוב מעלה מתייחס למערכת 2.4 ולא מקלטים סינטיסייז, שלרוב גם להם יש לד לחיווי.

תם

Yotflow
14-09-2009, 15:18:22
בד"כ כלל ההבהוב נובע מאיבוד זרם חשמל במקלטים של ספקטרום. (לא מכיר משהו אחר)
רוב הפעמים ההבהוב נובע מחיבור וניתוק וחיבור חוזר של הסוללה במהירות.הכוונה היא שניסת לחבר את הסוללה לטיסן והפלאג פשוט לא נכנס אז ניסת עד שנכנס מה שגרם למקלט לחשוב כי היה נתק חשמלי.
או כמה שנאמר קודם אם לפני הטיסה הנורה דלקה קבוע ורק לאחר מכן בנחיתה הבחנת כי ישנו הבהוב אז בדוק הלחמות וחיבורים בין מקלט לבקר חיבורי סוללה וכו'
בהצלחה!:)

Boogle
14-09-2009, 18:00:39
אמרת UBEC ומקלט JR?

הייתי בודק ומהר אם יש קבל ביציאת הUBEC ואם הוא תקין, סביר שפשוט המיתוג שלו , שלא סונן ע"י קבל, שיגע את המקלט. הפתרון : קבל (לא כבל!) גדול המתחבר למקלט לייצוב המתח עליו- יש כאלו למכירה מוכנים למקלטי ספקטרום.

lior_bar_ami
14-09-2009, 18:47:31
http://www.efly.co.il/forums/images/icons/icon14.gif
בוגל צודק (פרט לפעמים בהם הוא טועה ;)).
מוצר מומלץ למשתמשי SPEKTRUM באשר הם.

http://www.readyheli.com/SPM1600_Spektrum_Voltage_Protector_p/spm1600.htm
http://www.readyheli.com/v/vspfiles/photos/SPM1600-2.jpg

giluriel
14-09-2009, 20:59:02
בד"כ כלל ההבהוב נובע מאיבוד זרם חשמל במקלטים של ספקטרום. (לא מכיר משהו אחר)
רוב הפעמים ההבהוב נובע מחיבור וניתוק וחיבור חוזר של הסוללה במהירות.הכוונה היא שניסת לחבר את הסוללה לטיסן והפלאג פשוט לא נכנס אז ניסת עד שנכנס מה שגרם למקלט לחשוב כי היה נתק חשמלי.
או כמה שנאמר קודם אם לפני הטיסה הנורה דלקה קבוע ורק לאחר מכן בנחיתה הבחנת כי ישנו הבהוב אז בדוק הלחמות וחיבורים בין מקלט לבקר חיבורי סוללה וכו'
בהצלחה!:)

דשנו כבר בסוגיה הזו (שבטעות החשיבו אותה למקלטים דפוקים .. )
רק תיקון קטן - לא מסובר בניתוק מהיר או משהו כזה.
אם המקלט מקבל חשמל ומזהה שהרדיו נמצא באותו תדר שעיו הוא היה גם בפעם הקודמת הוא "מניח" שהיתה נפילת חשמל ולא כיבוי והדלקה מלאים של המערכת כולל הרדיו.
בשלב הזה הוא מהבהב.

נולד כ-feature של ספקטרום כשהכוונה היתה לסמן למטיסים בסוף הטיסה שהמתח ירד נמוך מידיי (לא למטיסי ליפו !!!)
בפועל מי שלא מקפיד לכבות ולהדליק את הרדיו לפני כל חיבור סוללה למקלט יראה את ההבהוב במקלט.

זה כל הסיפור (לפחות בספקטרום)

wind556
14-09-2009, 21:33:04
wind556 - אפשר לענות ואפשר שלא. אפשר לוותר על האגרסביות הקלה.
boogle - הרסיבר של JR. הסוללות חדשות. הUBEC נראה תקין. מה כדאי לעשות ?

אפשר לענות ואשמח לענות, כמובן אם התשובה בידי
וצר לי אם חשת אגרסיביות, לא היתה כזאת.
המידע נחוץ כדי למקד את התשובות, וחשוב מאד לכל שואלי השאלות לדעת איך לשאול ולספק את כל הפרטים הנחוצים, לפחות מתוך כבוד למאמצים שהמשיבים עושים
בכל מקרה, ברוך הבא ובהצלחה

Ido
15-09-2009, 10:42:07
עודד, תודה.
תודה לכל השאר. נראה שאין בעייה מיוחדת. (אגב, מחובר קבל למקלט אצלי)