PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה שאלות באמצע הלילה

eran144
06-09-2008, 01:00:15
יום שישי בערב ואני לא נרדם. הנה כמה שאלות שמטרידות את מנוחתי:d. אשמח לעצת המומחים.

1. למה לשלט של ה-belt יש שקע למטען בצד ימין?

2. באיזה סוללות כדאי להשתמש (כבר חיסלתי את כל סוללות האצבע שהיו בבית)?

3. מה עושים עם 14 ערוצים בשלט? ספרתי ובקושי מצאתי שימוש ל-9

4. לפי מה align בוחרים את מספרי הדגמים?

5. למה מסוקי coaxial לא יכולים לעשות 3d?

6. כמה זמן לוקח ללמוד להטיס מסוק (ריחוף/טיסה/3d)?

7. מה היתרון של 2.4 ghz ולמה זה כל כך יקר?

bendisar
06-09-2008, 02:41:19
אז ככה, כמה תשובות בתחילת הבוקר:) אני לא בטוח בכל התשובות ושמח לתיקונים משאר חברי הפורום:

1.לשלט של הבלט יש שקע מטען בצד ימין למקרה שאתה מאחסן בו סוללות נטענות ואתה רוצה לטעון אותן דרכו (דרך שנאי מתאים)

2. כדאי להשתמש בסוללות נטענות בעלות קיבולת גבוהה (2000mah) של חברה טובה gp תשלם הרבה פעם אחת ולא תשלם יותר על סוללות חד פעמיות

3. אם 14 ערוצים בשלט מטיסים טיסנים מסובכים מאוד בעלי מערכות רבות (כגון טיסני סילון בעלי גלגלים מתקפלים משאבות עשן וכו'

4. align בוחרים את מספר הדגמים לפי קטגוריות גודל, בחלק מהמספרים המספר מציין את גודל המנוע ובחלק את גודל הלהבים לדוגמא:

trex 450- גודל המנוע (חשמלי כמובן) 450

trex 500- גודל מנוע חשמלי 500 מקביל בגוגלו למסוק עם ניטרו אם מנוע 30cc

trex 600- אורך להב אחד אחד 600mm בא בשתי צורות trex 600ep אשר הוא חשמלי ו-trex 600n שעובד על ניטרו (יש גם ניטרו פרו וניטרו סופר פרו) ובעל מנוע 50cc

trex 700- מסוק חדש יחסית , מונע רק על ידי ניטרו ועובד עם מנוע 90cc אורך להב אחד 700mm

.5 מסוקי coaxial לא יכולים לעשולת 3d מכיוון שרק זוג הלהבים התחתון מחובר לסרוואים ובעל יכולת סיקליק, בזמן שהזוג העליון אינו קשור לשום דבר, כך שהוא בעצם מתנגד לזוג הלהבים התחתונים, כך המסוק לא יכול לבצע גלגול או עלרוד (לופ) מלא, בנוסף לכל מסוקי coaxial לא יכולים לשנות את ו/או להפוך את זווית הלהב, כך שהמסוק לא יכול לטוס הפוך.
6. דבר זה משתנה בין אדם לאדם זה תלוי ביכולת הלמידה, במוטיבציה ובמספר ההטסות בשבוע לי אישית שאני הטסתי עד לארונה honey bee cp2 (חתיכת זבל!!!! :mad:) לקח חדשיים ללמוד לרחף ולטוס קדימה ללא x אימון ושנה ללמדו לעשות לופים יותר מזהב אי אפשר לעשות על המסוק שהטסתי

7. היתרון של 2.4 הוא שאין צורך בגבישים מסורתיים רק מקלטים מתאימים ובנוסף לא צריך לדאוג לכך שמישהוא "יעלה" לך על התדר, הסיבה למחיר היא מכיוון שזו טכנולוגיה הרבה יותר מתקדמת ומן הסתם יותר יקרה ליצור

המרסק
06-09-2008, 03:22:10
הערה קטנה.

כניסת הטעינה, לפי הספספיקציה של היצרן, מיועדת לסוללות NiCD בלבד שהן סוללות ישנות עם בעיית זכרון קשה (דמנטיות).

אם אינך משתמש הרבה בשלט/סוללות והן יושבות תקופות ארוכות ללא שימוש מומלץ לרכוש סוללות בעלות פריקה עצמית איטית כגון סדרת ה-Eneloop של Sanyo.
בכל מקרה אחר רכוש סוללות NiMH בקיבולת סבירה (כפי שציין קודמי) ודאג להטנתן זמן קצר לפני השימוש.

אופיר נחום
06-09-2008, 15:25:54
.5 מסוקי coaxial לא יכולים לעשולת 3d מכיוון שרק זוג הלהבים התחתון מחובר לסרוואים ובעל יכולת סיקליק, בזמן שהזוג העליון אינו קשור לשום דבר, כך שהוא בעצם מתנגד לזוג הלהבים התחתונים, כך המסוק לא יכול לבצע גלגול או עלרוד (לופ) מלא, בנוסף לכל מסוקי coaxial לא יכולים לשנות את ו/או להפוך את זווית הלהב, כך שהמסוק לא יכול לטוס הפוך.

לא נכון - התשובה ספציפית למסוקים סטייל הלאמה- בהחלט יש מסוקים קוואקסילים שיכולים לבצע 3d בהם יש היגוי לשני הרוטורים ואפשרות לזווית שלילית.
זה פחות נוח כי יש את הסכנה לנגיעה של הרוטורים אחד בשני ולכן לא נפוץ.

אגב, אפילו יש מסוק כזה אמיתי שנחשב לאחד מהטובים בעולם ויכול לבצע 3d.

אופיר נחום
06-09-2008, 15:29:40
trex 700- מסוק חדש יחסית , מונע רק על ידי ניטרו ועובד עם מנוע 90cc אורך להב אחד 700mm

הלוואי והיה נכנס מנוע 90cc. הגודל הוא 0.9 אינצ' מעוקב ולכן קוראים לו מנוע 90. (אין לי כח לחשב, אבל זה פחות מ20cc)

vinay
06-09-2008, 15:59:08
לא נכון - התשובה ספציפית למסוקים סטייל הלאמה- בהחלט יש מסוקים קוואקסילים שיכולים לבצע 3d בהם יש היגוי לשני הרוטורים ואפשרות לזווית שלילית.
זה פחות נוח כי יש את הסכנה לנגיעה של הרוטורים אחד בשני ולכן לא נפוץ.

אגב, אפילו יש מסוק כזה אמיתי שנחשב לאחד מהטובים בעולם ויכול לבצע 3d.

מעניין. יש לך במקרה קישור למסוק (מודל) שכזה?

eran144
06-09-2008, 22:44:47
תודה על כל התשובות. עלו לי מהתשובות עוד כמה שאלות.

ל- Trex-500 יש כנף קטנה משמעותית מהליקופטר 30. במה הם דומים?

יש ל-2.4 עוד יתרונות חוץ מנושא התדרים והגבישים? האם התקשורת אמינה יותר? האם זמן התגובה קצר יותר?

למישהו יש לינק למסוק קואקסלי שיכול לעשות 3D?

כמה ערוצים בשלט צריך להליקופטר?

תודה מראש לעונים.

ערן