PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה מה הדרך הכי טובה לחבר פרופלור למנוע חשמלי?

aofer
16-09-2009, 11:36:15
יש לי 3 אפשרויות:
1)עם המתאם שבא עם המנועים של טורניג'י, זה שמתחבר מהצד האחורי ולא איפה שהציר
2)עם מתאם שקניתי שמתלבש על הציר וננעל עליו
3) עם הדבר הקטן הזה עם ה3 גומיות
ואני לא יודע אם זה אופציה אבל לחבר את הפרופלור ישירות על הציר ולנעול עם איזה קולר.
בכל מקרה את השיטה הראשונה ניסיתי כבר, לגבי 2 ו3 אני לא בטוח איך מחברים.. אז אני אשמח אם מישהו יוכל לסייע לי
ב2 המתאם שננעל על הציר לא מגיע עד הקצה של הציר (החיבור עם המנוע) אלא נשאר משהו כמו חצי ס"מ של ציר.. זה אמור להיות ככה? או שהמתאם שלי לא מתאים?

אשמח לקבל עזרה בנושא

ליאור זהבי
16-09-2009, 12:03:36
שיטה 2 לטעמי. ומה שאתה מתאר נורמלי לחלוטין.

aofer
16-09-2009, 12:07:46
אוקיי תודה, עכשיו תקן אותי אם אני טועה לגבי איך שאני מחבר (רציתי לצרף תמונות אבל אין לי בטריות במצלמה כרגע )
קודם כל אני מלביש על הציר את החלק הננעל, זה בעצם עליו מבריגים את הפרופלור
אחרי זה יש מין טבעת כזאת שצד אחד שלה מתלבש על החלק הנועל והצד השני שטוח ועליו יושב הפרופלור, אחרי הפרופלור השייבה ואז הפרופ נאט, מחזק עם אלן וזהו
אני צודק?

אדם בונים
16-09-2009, 12:14:43
אני אשמח אם תצרף תמונות, כדי שגם אני אבין את התשובה.

aofer
16-09-2009, 12:24:14
אוקיי תודה, עכשיו תקן אותי אם אני טועה לגבי איך שאני מחבר (רציתי לצרף תמונות אבל אין לי בטריות במצלמה כרגע )
אחרי זה יש מין טבעת כזאת שצד אחד שלה מתלבש על החלק הנועל והצד השני שטוח ועליו יושב הפרופלור, אחרי הפרופלור השייבה ואז הפרופ נאט, מחזק עם אלן וזהו
אני צודק?

כמו שכתבתי, אין לי אפשרות כרגע להעלות תמונות, אולי מאוחר יותר...

ליאור זהבי
16-09-2009, 12:25:40
אני צודק?

צודק 100%.

תוודא שהפרופ מהודק היטב ולא יכול לעוף (ע"י משיכה עם היד) אחרי שהידקת אותו.

umbo
16-09-2009, 14:32:01
לפני שאתה מבקש או מקבל עצות כדאי מאוד לדעת את כל הנתונים הרלוונטיים.
מאוד חשוב, לדוגמא, לדעת לאיזה טיסן אתה מתיחס.
האפשרות השלישית שהזכרת מאוד לא ברורה , כי אתה לא יודע איך נקרא הרכיב ואתה לא מצרף תמונה, אבל אני מנחש (כי הזכרת גומיות) שזה Prop saver, שזו שיטה טובה מאוד לטיסנים קטנים וכשמה כן היא - מצילה הרבה פרופים מנזקים בגלל החיבור הגמיש לציר המנוע.
מצורפות תמונות שמסבירות את צורת ההתקנה

aofer
16-09-2009, 15:39:35
כן על זה דיברתי, ומה מונע מכל המנגנון הזה להשתחרר מהציר?

נח נח
16-09-2009, 15:59:58
הידוק הברגים לציר.

aofer
16-09-2009, 16:11:14
אני חושב שהציר שלי לא מספיק ארוך בשביל המתאם הזה

umbo
16-09-2009, 17:08:16
אני חושב שהציר שלי לא מספיק ארוך בשביל המתאם הזה

שוב פעם אני מציין - אתה "מקפיד" לא לתת מספיק פרטים כדי שיוכלו לעזור לך !
צריך אורך ממש קטן כדי לאפשר לשני הברגים להנעל על הציר - 5-7 מ"מ מספיקים (כאורך הקטע האדום בתמונה), אם את זה אין לך, אז יש לך בעיה, אבל תמונה או נתונים יותר מדויקים ממש יעזרו.