PDA

צפייה בגרסה מלאה : כוון פלגים

umbo
20-09-2009, 11:28:14
עד עכשיו עבדתי עם מחברי Tamiya שהגיעו מעולם מכוניות ה-RC.
כדי להחליף את המחברים לחדשים, (ושאולי גם יתאימו לחיבורים של אחרים בשטח ההטסה) מה הכוון שנהוג לחבר את הפלגים של הסוללה לבקר ואת הבקר למנוע (איפה הזכר ואיפה הנקבה ? )

Guyazulay@
20-09-2009, 11:33:00
הנקבה בסוללה

SPL
20-09-2009, 11:35:00
הנקבה בסוללה כדי למנוע אפשרות של קצר בזמן האחסון.

umbo
20-09-2009, 15:25:15
בכל זאת, מה נהוג בחיבור בין הבקר למנוע ?

b1yossi
20-09-2009, 16:32:25
בין הבקר למנוע נהוג להשתמש ב- 3.5mm Gold connectors (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=68&Product_Name=PolyMax_3.5mm_Gold_Connectors_10_PAIR S_%2820PC%29)

umbo
20-09-2009, 18:07:45
בין הבקר למנוע נהוג להשתמש ב- 3.5mm Gold connectors (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=68&Product_Name=PolyMax_3.5mm_Gold_Connectors_10_PAIR S_%2820PC%29)

לא זו היתה השאלה, אלה מי מקבל את הפלג הזכר ומי את פלג הנקבה.
אני יודע שזה לא מי יודע מה משנה אם כל אחד לעצמו אבל בכל זאת מה נהוג, או מה עושים הרוב ?

b1yossi
20-09-2009, 18:23:45
הנקבה בצד של הבקר

Boogle
20-09-2009, 20:46:04
תמיד הנקבה בצד ה"חם" שיש בו מתח
תמיד הזכר בצד ה"קר" שמקבל מתח.
לא משנה מה האפליקציה שלך.
מי שעושה להפך הוא פושע !

umbo
20-09-2009, 21:24:02
תודה.
ואגב, Boogle, הכלל הזה הוא לא תמיד. במקצוע שלי - סאונד - זה בדיוק הפוך. הנותן (מקרופון, יציאת מגבר וכו' ) הוא תמיד זכר.

b1yossi
20-09-2009, 21:43:30
תודה.
ואגב, Boogle, הכלל הזה הוא לא תמיד. במקצוע שלי - סאונד - זה בדיוק הפוך. הנותן (מקרופון, יציאת מגבר וכו' ) הוא תמיד זכר.

גם בסוללות שמגיעות עם מחבר JST מחובר הזכר

Boogle
20-09-2009, 22:23:15
השאלות הקשות מתחילות כשיש מחבר שהפינים מוגנים ומה מקור המתח.
המחשבה המערכתית היא תמיד להגן עם בידוד מהצד שבו יתכן מתח על פינים שתקצר אותם עם מגע במשהו מתכתי.
בכל אופן אני לא רואה בעיה עם מיקרופון כי לצורך העניין המיקרופון (במקור) היה רכיב פאסיבי שנהפך לאקטיבי רק בחיבור למגבר (החם :D)

יוסי, מחבר JST בסוללה הוא נקבה (!) כי החלק המתכתי הוא סוקט והפין המתכתי נמצא בחיבור הנגדי , שממוגן במקרה זה, ולכן נחשב בטעות לנקבה. (הכל קומופלאז' בשפת העם...:D)

ZigiStar
20-09-2009, 23:37:02
יוסי, מחבר JST בסוללה הוא נקבה (!) כי החלק המתכתי הוא סוקט והפין המתכתי נמצא בחיבור הנגדי , שממוגן במקרה זה, ולכן נחשב בטעות לנקבה. (הכל קומופלאז' בשפת העם...:D)

דווקא יוסי צודק - ההגדרה זכר/נקבה במקרים האלה מתייחסת (במרבית המקומות) לצורה החיצונית של המחבר ולא לפינים/שקעים המתכתיים הפנימיים המוגנים (כמו שמוסבר פה (http://www.hobbycity.com/hobbycity/forum/forum_posts.asp?TID=3349&PID=20381#20381), למשל).

Boogle
21-09-2009, 01:10:25
נו שויין לך תקנה סיפורים....
חד משמעית מין הקונקטור נקבע ע"פ הפינים PIN הוא זכר SOCKET נקבה.
כאשר רוצים להגן גם על הפין מכניסים אותו לHOUSING ואז קוראים לו RECEPTACLE = שקע
והנקבה נכנסת לHOUSING שנקרא PLUG = תקע.
ההתיחסות למגעים "חמים" היא ברמת הפין/סוקט. כל היתר = סמנטיקה.
http://www.jst-mfg.com/product/pdf/eng/eRCY.pdf

ע"ע קונקטורי D-TYPE

b1yossi
21-09-2009, 05:35:34

לא יודע מה איתך אבל אני מחשיב כנקבה איפה שיש חור וזכר היכן שיש פין :D

באופן כללי אני מסכים אתך תמיד רצוי שהצד החם יהיה נקבה (גם בחיים :)) רק שלפעמים הטבע או היצרנים מתחכמים לנו - במקרה של JST בצד הסוללה אומנם מתקינים houseing נקבה אך הפינים בפנים זכרים ( כמו ליידי בוי בתאילנד) :rolleyes:

ZigiStar
21-09-2009, 07:34:45

אין לי מושג מה הקשר, אבל שיהיה.
אם הסיני טוען שרוב הספקים שלו משתמשים במינוח ההפוך משלך, נראה לי שאפשר להאמין לו (אין בקישור שנתת התייחסות לזכר/נקבה). מובן שכיוון התתקנה נקבע כך שבצד "החם" ההסתברות לקצר מקרי היא הקטנה ביותר.

Boogle
21-09-2009, 08:54:48
אין לי מושג מה הקשר, אבל שיהיה.
אם הסיני טוען שרוב הספקים שלו משתמשים במינוח ההפוך משלך, נראה לי שאפשר להאמין לו (אין בקישור שנתת התייחסות לזכר/נקבה). מובן שכיוון התתקנה נקבע כך שבצד "החם" ההסתברות לקצר מקרי היא הקטנה ביותר.
תשאל את רוב המוסכניקים הם יגידו לך שהם משתמשים בקופלונג....
קלפים על השולחן, מי אלו רוב הספקים שלו, בעיקר בתחום הקונקטורים??? חבורה של סינים שכל מה שהם יודעים זה להעתיק מוצרים שאחרים טרחו עליהם רבות. ע"ע DEANS T CONNECTOR.

אם אתה רוצה להצמד למינוח המקצועי הצמד למינוחים הנכונים אם אתה רוצה לדבר ב"מוסכניקית" אז חופשי על הבאר...

טוב די להתפלפלות, תרצה אתן לך הרצאה על קונקטורים בפרטי חבל להלאות את כולם בקופלונג של הדריישפט...

ZigiStar
21-09-2009, 09:24:25
תשאל את רוב המוסכניקים הם יגידו לך שהם משתמשים בקופלונג....
קלפים על השולחן, מי אלו רוב הספקים שלו, בעיקר בתחום הקונקטורים??? חבורה של סינים שכל מה שהם יודעים זה להעתיק מוצרים שאחרים טרחו עליהם רבות. ע"ע DEANS T CONNECTOR.

אאוץ'. אין צורך להעליב את הסינים.

אם אתה רוצה להצמד למינוח המקצועי הצמד למינוחים הנכונים אם אתה רוצה לדבר ב"מוסכניקית" אז חופשי על הבאר...

לא רוצה להאמין לסינים? בבקשה, קח מקור אחר (http://en.wikipedia.org/wiki/DC_connector) שטוען שלא כולם חושבים כמוך בנוגע לפלאג דומה (Tamiya). אינני מוסכניק (ולפעמים מצטער על זה), אבל אני יודע חצי דבר על מקצוענות, על שימוש נכון במונחים, על תקינה ועל היעדרה. שוב, אין צורך להעליב/לזלזל.

טוב די להתפלפלות, תרצה אתן לך הרצאה על קונקטורים בפרטי חבל להלאות את כולם בקופלונג של הדריישפט...
תודה, שמעתי מספיק הרצאות :)

Boogle
21-09-2009, 11:33:31
חד משמעית מין הקונקטור נקבע ע"פ הפינים PIN הוא זכר SOCKET נקבה.
כאשר רוצים להגן גם על הפין מכניסים אותו לHOUSING ואז קוראים לו RECEPTACLE = שקע
והנקבה נכנסת לHOUSING שנקרא PLUG = תקע.
ההתיחסות למגעים "חמים" היא ברמת הפין/סוקט. כל היתר = סמנטיקה.
http://www.jst-mfg.com/product/pdf/eng/eRCY.pdf

ע"ע קונקטורי D-TYPE

אאוץ'. אין צורך להעליב את הסינים.

לא רוצה להאמין לסינים? בבקשה, קח מקור אחר (http://en.wikipedia.org/wiki/DC_connector) שטוען שלא כולם חושבים כמוך בנוגע לפלאג דומה (Tamiya). אינני מוסכניק (ולפעמים מצטער על זה), אבל אני יודע חצי דבר על מקצוענות, על שימוש נכון במונחים, על תקינה ועל היעדרה. שוב, אין צורך להעליב/לזלזל.

תודה, שמעתי מספיק הרצאות :)

לא מעליב שום סיני הכל נכון והם בעצמם מודים בזה.

אני מצטט מהמקור ה"אחר" שנתת:
"
Some confusion exists in the market place between which is male or female. The male housing has female pins and the female housing has male pins. Some companies reference the housing gender while others reference the pin gender. "

אתה רץ לכינויים של זכר נקבה שחברות הקונקטורים נמנעות מלהשתמש בהם בדיוק מהסיבה הנ"ל.

אגב, איך תקרא לקונקטור של אנדרסון? או לכל קונקטור המכיל גם זכר וגם נקבה ע"ע מיניDEANS .
זיגי, רד מהעץ :eek: בסה"כ רצינו להגדיר איזה צד מומלץ לצד הנושא מתח ואיזה צד מומלץ למקבל המתח.
אלו המילים האחרונות שאני מקליד בנושא זה, מבחינתי הוא חתום:)

ZigiStar
21-09-2009, 11:49:31
לא מעליב שום סיני הכל נכון והם בעצמם מודים בזה.

אני מצטט מהמקור ה"אחר" שנתת:
"
Some confusion exists in the market place between which is male or female. The male housing has female pins and the female housing has male pins. Some companies reference the housing gender while others reference the pin gender. "

אתה רץ לכינויים של זכר נקבה שחברות הקונקטורים נמנעות מלהשתמש בהם בדיוק מהסיבה הנ"ל.

אגב, איך תקרא לקונקטור של אנדרסון? או לכל קונקטור המכיל גם זכר וגם נקבה ע"ע מיניDEANS .
זיגי, רד מהעץ :eek: בסה"כ רצינו להגדיר איזה צד מומלץ לצד הנושא מתח ואיזה צד מומלץ למקבל המתח.
אלו המילים האחרונות שאני מקליד בנושא זה, מבחינתי הוא חתום:)

יחסית למתנוסס בחתימה שלך, אתה די מתקשה לשמוע דעות אחרות. כל מה שכתבתי (ממרומי העץ, מסתבר) הוא שהדעות חלוקות בנושא, החנות שממנה מרביתנו קונים משתמשת במינוח הפוך, יוסי אינו טועה וכל מי שחושב כמוהו אינו מוסכניק חפיפניק, בניגוד למה שאתה טוען. טוב, נהיה פה חם על העץ, אני חוזר למזגן.

b1yossi
21-09-2009, 16:08:46
יחסית למתנוסס בחתימה שלך, אתה די מתקשה לשמוע דעות אחרות. כל מה שכתבתי (ממרומי העץ, מסתבר) הוא שהדעות חלוקות בנושא, החנות שממנה מרביתנו קונים משתמשת במינוח הפוך, יוסי אינו טועה וכל מי שחושב כמוהו אינו מוסכניק חפיפניק, בניגוד למה שאתה טוען. טוב, נהיה פה חם על העץ, אני חוזר למזגן.

למה אתה מתחיל בלהעליב ??? אני כבר שנים בדרגת חאפר .....:D

אני חושב שכולנו צודקים במקרה הזה - היות ולכולנו ברור כי רצוי שהצד החם כפי שמתאר זאת בוגל צריך להיות הצד היותר מוגן - נראה לי שגם הצלחנו להעביר את הרעיון לשואלים\תוהים.

כל השאר זה רק מינוחים והגדרות ממש לא חשוב לעצם העניין.

דניאל דקל
21-09-2009, 18:35:15
נהיה פה ממש סרט כחול

הנקבה בצד החם...

נותנת/לא נותנת ...

:D

gidipajero
21-09-2009, 22:08:25
לא הבנתי, היה סקס או לא היה סקס??????
מה פיספסתי????? אורגיה? דאונים ומסוקים יחד????
הפורום רק משתבח עם הזמן.
כל הכבוד.
גידי

Boogle
22-09-2009, 12:10:43
בואו אני אסביר שוב,
קונקטור חייב לבוא במבנה "צרפתיה" אזי הצד ה"חם " הוא בסוקט (הידוע כנקבה) ואז מגיע הפין (ה"קר") ומתחמם אצלה.

כאשר שוגים ומגדירים על הצד ה"קר" את הסוקט (הידוע כנקבה) ואת הפין על הצד ה"חם" אזי מקבלים את אפקט הפולניה :eek: ה"נקבה" קרירה בעוד הפין החם מפזר ניצוצות לכל עבר....

אני מקווה שעכשיו אני מובן :D

נ.ב.

ד"ש מהמוסכניק שלי

http://www.photopumpkin.com/wp-content/uploads/women-mechanic.jpg

Shay
22-09-2009, 14:38:54
אחח יא בוגל אין על ההסברים שלך:D
הבנתי הכל:)