PDA

צפייה בגרסה מלאה : הכנה לצביעה בelapor

Ido
22-09-2009, 20:16:08
הי, במידה ואני רוצה להגיע למראה חלק ללא הטקסטורה של האלפור. איזה פילר כדאי למרוח לפני צביעה ?
האם מישהו ניסה אפוקסי מדולל למראה חלק וקשיח, או משהו אחד ?

תודה

wind556
22-09-2009, 20:29:37
אתה מאבד את היתרון של האלפור
כל שכבה שתוסיף עליו תעלה את משקלו למימדים לא רצויים
ממליץ לוותר על צביעה לטובת משקל , או לכל היותר צביעת איזורים מוגבלים לצורך זיהוי.
ובנוסף, אפוקסי לא נדבק אליו...

Ido
23-09-2009, 10:06:50
ובכל זאת - אם משקל אינו מהווה שיקול משמעותי - מה הפילר הרצוי ?

wind556
23-09-2009, 11:03:56
תנסה סנדניג סילר. קח בחשבון שהוא על בסיס טינר 21, ותבדוק אם זה לא תוקף. זה הכי קל משקל והכי קל ליישום (עם מברשת, ומשתייף בקלות)
כמו כן תבדוק את ההידבקות שלו לפני השטח.
אפשרות נוספת היא צבע פוליאור ללא דילול עם מברשת, לחכות שיתייבש היטב, אפילו כמה ימים, ולשייף,ולחזור על זה עד שנעלמים הסימנים ואז שכבה סופית

b1yossi
23-09-2009, 13:44:50
אלפור וקלקרים בכלל מומלץ להשתמש ב- ONE TIME (http://www.jacobi.co.il/products/seal/refill/FullingCrack/%D7%A4%D7%A2%D7%9D-%D7%90%D7%97%D7%AA---%D7%A9%D7%A4%D7%9B%D7%98%D7%9C-%D7%9E%D7%95%D7%9B%D7%9F-%D7%9C%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%A9.aspx) של יעקובי.
ניתן להשיגו ברוב הטמבוריות, החומר על בסיס מים כך שאינו תוקף, מוכן לשימוש, קל מאוד ומשתייף בקלות - כמו כן מהווה בסיס מצויין לכל סוגי הצבע.

עוד דבר : זה נכון שאפוקסי לא נדבק טוב לאלפור - - הוא נדבק מצויין.

עוד אגדה אורבנית שצריך להפריך - נכון אין ייתרון בשימוש באפוקסי נהפוך הוא, הוא כבד יותר מ- CA, איטי יותר ואינו מניב תוצאות חזקות יותר, ולמי שזה חשוב גם מולטיפלקס ממליצים בשימוש ב- CA במיוחד זה שהם מוכרים תחת המותג שלהם (מעניין למה)
אבל עדיין הוא נדבק מצויין.

wind556
23-09-2009, 15:47:13
אלפור וקלקרים בכלל מומלץ להשתמש ב- ONE TIME (http://www.jacobi.co.il/products/seal/refill/FullingCrack/%D7%A4%D7%A2%D7%9D-%D7%90%D7%97%D7%AA---%D7%A9%D7%A4%D7%9B%D7%98%D7%9C-%D7%9E%D7%95%D7%9B%D7%9F-%D7%9C%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%A9.aspx) של יעקובי.
ניתן להשיגו ברוב הטמבוריות, החומר על בסיס מים כך שאינו תוקף, מוכן לשימוש, קל מאוד ומשתייף בקלות - כמו כן מהווה בסיס מצויין לכל סוגי הצבע.

עוד דבר : זה נכון שאפוקסי לא נדבק טוב לאלפור - - הוא נדבק מצויין.

עוד אגדה אורבנית שצריך להפריך - נכון אין ייתרון בשימוש באפוקסי נהפוך הוא, הוא כבד יותר מ- CA, איטי יותר ואינו מניב תוצאות חזקות יותר, ולמי שזה חשוב גם מולטיפלקס ממליצים בשימוש ב- CA במיוחד זה שהם מוכרים תחת המותג שלהם (מעניין למה)
אבל עדיין הוא נדבק מצויין.

ידידי היקר, סלח לי שאני חולק עליך
בכל נסיון שעשיתי עם אפוקסי (ודבקים זה המקצוע שלי) לא היתה הדבקה אמיתית לאלפור,יש לכל היותר אפקט לכאורה מדביק כתוצאה של אנדרקאטים, זו לא הדבקה.
אני לא יודע עם איזה אפוקסי השתמשת,אני משתמש בDP 460 EG של 3M, שמנסיון של יותר מ20 שנות בדיקה בתנאי מעבדה הוא הדבק הרב תכליתי הטוב ביותר בעולם.

לגבי ONE TIME , הוא אכן נדבק לאלפור, אבל לא הדבקה חזקה, ואין לו חדירה לפני השטח, מה שמחייב שכבה עבה יחסית, לעומת זאת משתייף בקלות.
היתרון הכי גדול שלו זה המשקל המאד קל שלו.

b1yossi
23-09-2009, 18:06:22
ידידי היקר, סלח לי שאני חולק עליך
בכל נסיון שעשיתי עם אפוקסי (ודבקים זה המקצוע שלי) לא היתה הדבקה אמיתית לאלפור,יש לכל היותר אפקט לכאורה מדביק כתוצאה של אנדרקאטים, זו לא הדבקה.
אני לא יודע עם איזה אפוקסי השתמשת,אני משתמש בDP 460 EG של 3M, שמנסיון של יותר מ20 שנות בדיקה בתנאי מעבדה הוא הדבק הרב תכליתי הטוב ביותר בעולם.

לגבי ONE TIME , הוא אכן נדבק לאלפור, אבל לא הדבקה חזקה, ואין לו חדירה לפני השטח, מה שמחייב שכבה עבה יחסית, לעומת זאת משתייף בקלות.
היתרון הכי גדול שלו זה המשקל המאד קל שלו.

פה קבור הכלב - הדבק שלך כבר בן עשרים, הגיע הזמן שתחליף אותו...... :D

לא צריך מעבדות כדי לבדוק הדבקה טובה בטח לא במוקצפים - אם החלק המודבק ניתק בנקודת ההדבקה הרי שההדבקה לא טובה - אם נוצר קרע\שבר חדש שאינו בנקודת ההדבקה הרי שהיא טובה.
בכל ההדבקות שלי באלפור מעולם לא ניתקה לי הדבקת אפוקסי - ואני משתמש בהכי זול שאני מוצא בד"כ של דבקון.

adam_fa
23-09-2009, 22:08:40
פה קבור הכלב - הדבק שלך כבר בן עשרים, הגיע הזמן שתחליף אותו...... :D

לא צריך מעבדות כדי לבדוק הדבקה טובה בטח לא במוקצפים - אם החלק המודבק ניתק בנקודת ההדבקה הרי שההדבקה לא טובה - אם נוצר קרע\שבר חדש שאינו בנקודת ההדבקה הרי שהיא טובה.
בכל ההדבקות שלי באלפור מעולם לא ניתקה לי הדבקת אפוקסי - ואני משתמש בהכי זול שאני מוצא בד"כ של דבקון.

גם אני משתמש באפוקסי דבקון מדביק מצויין אלפור