PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! איך לתכנת בקר ?

umbo
26-09-2009, 20:22:55
יש לי את מערכת המנוע\בקר הזו :
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4711
קניתי את הכרטיס לתכנות הבקר : (נראה לי שהוא המתאים כשקניתי - מזמן)
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5448
יחד עם הכרטיס קבלתי את דף ההוראות המצורף בצילום. נראה לי שחסרות הוראות תכנות כי יש את דפים 1 ו- 4 (אין את דפים 2,3 )
בנוסף, ההפניה למדריך באתר לא פועלת יותר.
כל פעולת תכנות שניסיתי לבצע לא נקלטה.
איך אני מתכנת את הבקר הזה לסוללת - 1300mAh 3S 20C Lipo נכון וטוב כי המנוע \בקר מצפצף אך לא מגיב ? (המקלט כן פועל עם חיבור הסוללה)

b1yossi
26-09-2009, 21:12:36
זה מתוך הביקורות על התכנת, מקווה שיעזור לך :

NOTES ON USING THE PROGRAMMING BOX
1.Plug the CH.3 plug from ESC to box. Hitec/Jr plugs will only go in one way. PUSH IT ALL THE WAY IN.
2.There are 3 LED readouts. If the OPTION you are setting is a single digit from 1-9 the middle LED will not read out. For instance, FUNCTION 0 has Option 1 (heli) or Option 2 (Plane). Your selection will show on the LEDs as 0 blank 2 (Plane). FUNCTION 8 (cutoff voltage will read 812 for 3.2 volts per cell.
3.If you don't hear a single beep the setting has not taken. Usually the plug from the ESC is not all the way in.
4. After you have gone through the FUNCTIONS and set the OPTIONS you want,scroll back through all the FUNCTIONS and listen for the beep for each OPTION to be sure your settings have taken.
5.Communication between the PROGRAMMING BOX and ESC seems to be one wayfrom the BOX to the ESC. If you plug the PROGRAMMING BOX back up to the ESC the Box will NOT show your current settings. Just reprogram what you want and your'e good to go.
6.When you hook your power pack to the plane listen for a short chime and the beeps (1,2 or 3) signifing that the ESC recognizes the number of cells in the pack.Those beeps (1,2 or 3 for Lipos) will be repeated 5 times for reasons I don't understand.

Boogle
26-09-2009, 21:39:36
נראה לי שה"תכנת" שקנית יכול לשמש משקולת דפים טובה... ראה מה כתוב בדף התכנת:
To know if your BESC will work with the new programming box, take a look underneath, if there is an ACRO sticker, then you know it will work.
It will not work with older or non N20, L40 BESC.

בדף המכירה של הבקר עם המנוע כתוב שהבקר PROGRAMABLE ולא CARD PROGRAMABLE כך שאני מניח שהכוונה לתכנות בעזרת תנועות הסטיק.

ומחיטוט בביקורות בדף מכירת הבקר מצאתי את TFM (http://www.towerpro.cn/pic/Brushless%20Motor%20speed%20controller%20user%20gu ide.doc)לך תשלים את הR

IttaiP
26-09-2009, 21:42:09
צילום הצד השני של דף ההוראות

umbo
27-09-2009, 06:42:46
תודה לכולם.
מה שבאמת היה חסר זה עמ' 2 - 3 במדריך

Boogle
27-09-2009, 09:00:28
רגע, תעדכן, האם הצלחת לתכנת את הבקר?

umbo
27-09-2009, 14:47:02
כן, בהחלט.
מסתבר שבקרת איכות של הסינים לא מי יודע מה גם בקשר לניירת המצורפת למוצר. לי היה עמוד מס' 1 ושלוש פעמים עמ' 4.
קבלתי מאיתי את העמודים החסרים וגם עצה שיש לתכנת את הבקר בלי שהמנוע מחובר ( איפה לעזאזל פרט בסיסי כזה כתוב ? ) וכשחזרתי על התהליך המלא והנכון לגבי טיסנים, המנוע צפצף 3 פעמים (סימן ל-3 תאי lipo ) והמנוע נעור לחיים.
בבוקר כבר בוצעה טיסת מבחן לטיסן עם שלוש מסקנות (שלא קשורות ישירות לנושא השרשור):
א) גוף של טיסן Hammer, כנף של בננה מאזנות משופצרת ומערכת המנוע שמוזכרת למעלה זה שילוב מנצח.
ב) בשילוב המנצח הזה כדאי בכל זאת לתת למנוע מעט (מה מעט - הרבה ) downthrast, אחרת בפתיחה מלאה של המנוע הטיסן שואף לעשות לולאה.
ג) ספינר 30 מילימטר עם להבים 7X4 מתקפלים מהסיני, לא יודעים בכלל שהם צריכים למשוך טיסן - הם כניראה סתם באו לבלות בדשא של לטרון. החלפה זריזה לפרופ 7X4E רגיל עם prop saver הכניסו לטיסן חיים חדשים - ראה סעיף א . :)
גמר חתימה טובה. :rolleyes:

Boogle
27-09-2009, 17:20:08
יפה, כרגיל אין קשר בין הנאמר הכתוב והנעשה:D.
יש לי בדרך לפה בקר שאני "מאמין" שאפשר לתכנת עם כרטיס של טורניגי .
מה היינו עושים בלי אמונה???