PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות שלט

vinay
08-09-2008, 23:19:20
שלום,

אני שוקל לקנות שלט בקרוב, מן הסתם 2.4.

1. כדי שיתאים למספר שנים - כמה ערוצים צריך אם המטרה לעתיד היא מסוקים (חשמליים + דלק) + מתישהו גם מטוסים סטנדרטים (בסטנדרטים אני מתכוון - לא כל דגמי מטוסי הענק האלו).

2. איך בוחרים שלט מסויים? למה צריך לשים לב? האם אתם יכולים להפנות להשוואות טובות ? או שתכלס זה לא משנה מלבד מספר הערוצים כי ההבדלים בין החברות השונות קטן? מה אתם ממליצים?

3. למה השלטים נמכרים עם סרוו-ים? החלפת שלט דורשת החלפת סרוו-ים?

4. מאיזה חנויות בארה"ב כדאי לקנות שלט כזה?

תודה

איתי פרימן
09-09-2008, 20:28:32
לא צריך להחליף סרווים מתי שמחליפים שלט.
בעקרון למסוק אתה צריך לפחות 6 ערוצים אבל רוב השלטים של ה6 ערוצים לא יספקו אותך למספר שנים(אם לא כולם)
בכל מקרה אני ממליץ לך על ה10c של פוטבה, שלט מצוין ויחסית למה שהוא נותן הוא שווה כל שקל.

vinay
09-09-2008, 20:51:34
מה עושים עם 4 הערוצים הנוספים?

wonderd
15-09-2009, 10:39:57
מדוע צריך 6 ערוצים ואי אפשר להסתפק ב 5?

bendisar
15-09-2009, 10:54:47
מדוע צריך 6 ערוצים ואי אפשר להסתפק ב 5?

3 ערוצים הולכים לשלושת הסרוואים של הסייקליק
ערוץ אחד לבקר מהירות
2 ערוצים לג'ירו (אחד לג'ירו ואחד לכיוון הגיין של הג'ירו)
יש פה כבר מינימום 6 ערוצים למסוקים חשמליים
במסוקי דלק יש גם גוברנר שצריך עוד ערוץ, לכן מסוקי דלק צריכים 7 ערוצים:)
מקווה שעזרתי

bendisar
15-09-2009, 11:14:13
שלום,

1. כדי שיתאים למספר שנים - כמה ערוצים צריך אם המטרה לעתיד היא מסוקים (חשמליים + דלק) + מתישהו גם מטוסים סטנדרטים (בסטנדרטים אני מתכוון - לא כל דגמי מטוסי הענק האלו).

2. איך בוחרים שלט מסויים? למה צריך לשים לב? האם אתם יכולים להפנות להשוואות טובות ? או שתכלס זה לא משנה מלבד מספר הערוצים כי ההבדלים בין החברות השונות קטן? מה אתם ממליצים?

תודה

שלום, השאלה שלך יכולה להצית מריבות בפורום, ולהתחיל את מלחמת העולם השלישית :eek:מכיוון שיהיו לך תומכים בשתי מחנות עיקריים -JR ופוטאבה וכל אחד מהתומכים יחרף נפשו כדי להגן על המותג שהוא אוהב
לכן אני אומר לך תשובה די נטרלית, אבל אני חושב שבצורה כזו או אחרת היא תענה לך על השאלה

1.קודם כל כמות הערוצים המינימאלית שתצטרך כדי להטיס כמו שצריך מסוקי דלק היא 7 ערוצים

2. קודם כל, איזה שלט יש לך עכשיו? מכיוון שאם יש לך שלט של JR/SPEKTRUM כנראה שיהיה לך נוח להתקדם לשלט של JR/SPEKTRUM מכיוון שאתה כבר רגיל לתפריטים שלהם וכמובן שאותו דבר תקף לגבי פוטאבה (אני חושב שכדאי לדלג ביתיים על סאנווה מכיוון שהמערכת שלהם עדיין חדשה בשוק)
כמובן שיש את העניין של התקציב- לדוגמא מערכת SPEKTRUM DX7 מספיקה בהחלט להטסת כל דבר, אבל מערכת JR 9303 תספק לך יותר אפשרויות תכנות:), בעלות יותר גבוהה כמובן:(
עוד דבר שכדאי לך לעשות, זה ללכת לשטח או לחנות בארץ ולהחזיק את השלט שנראה לך לראות אם אתה מסתדר עם התפריטים שלו, אם הוא נוח לך ביד? זה אחד הדברים הכי חשובים לדעתי
כמובן שהתקציב משחק פה משחק, אם התקציב הוא בסביבות ה-2000 ש"ח אז השלטים המתאימים הם ה-DX7 של ספקטרום והפוטאבה 7C
אם התקציב הוא 3000-3500 אז הפוטאבה 10C וה-JR9303 באים בחשבון אם אתה קונה בארה"ב המחירים ירדו אבל כך בחשבון שבמקרה שהשלט יתקלקל יכולות להיות לך בעיות עם האחריות, תצטרך לברר את הסוגיה הזאת
3. השלטים נמכרים עם סרוואים כנראה כדי לספק לך עסקת חבילה, אין שום צורך להחליף סרוואים שמחליפים שלט, כל הסרוואים של כל החברות עובדים עם כל השלטים של כל החברות
מקווה שעזרתי ואם משהו שאמרתי לא ברור אז אל תהסס לשאול עוד:D

leetal
15-09-2009, 11:56:19
שלום, השאלה שלך יכולה להצית מריבות בפורום, ולהתחיל את מלחמת העולם השלישית :eek:מכיוון שיהיו לך תומכים בשתי מחנות עיקריים -JR ופוטאבה וכל אחד מהתומכים יחרף נפשו כדי להגן על המותג שהוא אוהב
:D
נגמרה מלחמת העולם ויש מנצחת ברורה אחת, הפוטאבה טובה מהספקטרום (JR) בכל פרמטר.
מכיוון שמחירי המקלטים של הפוטאבה יקרים הרבה יותר משל ה-JR, אז ל-JR יש עדיין שוק גדול.
אם הסיני ישווק מבחר גדול של מקלטי פוטאבה, ויתמחר אותם במחירים זולים שרק הוא מסוגל, אז באמת של-JR תהיה בעיה קיומית בשוק.
לסיכום, אם אם 7 ערוצים מספקים אותך, ואין לך הרבה טיסנים (ז"א אתה לא צריך הרבה מקלטים) אז ה-7C של הפוטאבה היא המערכת המושלמת לך.
נ.ב
מכיוון שקל להעביר מקלט 2.4 מטיסן לטיסן, בגלל שאין למקלטים הנ"ל אנטנה (ארוכה) אפשר להסתפק לדעתי, ב-2-3 מקלטים ל-4-5 טיסנים/מסוקים.

wonderd
15-09-2009, 12:42:50
כן, תודה..פשוט יש בחור שמנסה למכור ar500 וטוען שהוא מטיס עם זה טי רקס..לא הבנתי מה חסר לו, עכשיו אני מבין שהוא כנראה עובד ללא גיין?

bendisar
15-09-2009, 12:52:01
כן, תודה..פשוט יש בחור שמנסה למכור ar500 וטוען שהוא מטיס עם זה טי רקס..לא הבנתי מה חסר לו, עכשיו אני מבין שהוא כנראה עובד ללא גיין?

יכול להיות, למרות שהרבה ג'ירואים לא עובדים בלי שערוץ הגיין מחובר, מכיוון שאין עוד דרך לכוון את הגיין חוץ מדרך השלט בחלק מהג'ירואים

szgal
15-09-2009, 13:29:07
שלום,

תודה

שלום VINAY

1 אין פה מתכון של כמה ערוצים צריך- הכל שאלה של מה אתה הולך להטיס - המינימום שממולץ הוא שבעה ערוצים.
2 שאלה טובה - וגם לה אין תשובה חד משמעית - ממליץ לך לקרוא קצת בRUNRYDER - שם תוכל לקבל תשובות טובות וחסרות אינטרסים - כל החברות טובות !!! וכל אחד והעדפתו האישית !!!
3 לא כל השלטים נמכרים עם סרווים או מקלט - ולא אין צורך להחליף סרווים כאשר מחליפים שלט.
4 מאיפה שהכי זול :D - ועכשיו ברצינות ,שלט ממולץ לקנות פה בארץ בחנות מסודרת כדי שיהיה שירות ואחריות, וגם למנוע את כל הסיפור של משרד התקשורת .
מקווה שעזרתי.

doodi111
16-09-2009, 01:17:40
אם אתה לא לחוץ בזמן והתקציב הוא מוגבל, אז שווה לך לשקול רכישת שלט משומש.
כבר היו כאן בפורום כמה מציאות טובות.

wind556
16-09-2009, 08:14:22
אני משתמש בDX7 והוא עונה על כל דרישה אפשרית
ממשק משתמש מאד נוח וידידותי, קל לתיפעול וללמידה.
ההשוואה היחידה שאני עושה בינו לבין פוטאבה היא במימשק המשתמש: בפוטאבה התפריט פחות אינטואיטיבי ויותר מסובך ללמידה מאשר בספקטרום
שורה תחתונה היא תמיד טעם אישי, בדוק את שניהם מקרוב ותבחר לפי טעמך,רק קח בחשבון דבר אחד נוסף: יש רוב מנצח לספקטרום בשטח, ואם תזדקק לעזרה כלשהי תמיד יהיה מי שמכיר היטב את התפריט. פוטאבה פחות נפוץ ופחות אנשים מכירים את התפריט

sagi
16-09-2009, 09:48:42
תשמע אני משתמש ב-DX7SE למרות שכל העולם ואשתו והשכנה שלו
משתמשים בפוטאבה לגבי מחירי מקלט תבדוק ותראה שזה כל מיני הכלאות.
תיקח משדר ומקלט מקורי ולא שילוב של תואמים או וריאציה דומה ותראה
שהספקטרום עושה את העבודה מצוין והמחיר שלו סביר !
אני אישית ממליץ על ה-DX7SE הן מבחינת מחיר וגם מבחינת תכנות והכי
חשוב זמן התגובה והשידור שלו זהה ואולי יותר טוב מהפוטאבה.
ולכל אוהבי הפוטאבה שימו לב שיש היום מודול להטסה עם מקלטי ספקטרום !
באיזור ההטסה שלי באילת אני היחידי עם הספקטרום ואני לא מודאג לגבי התמיכה.
יש פה איש יקר בשם עודד ועוד מספר אנשים כמו גיל אוריאל אשר
תמיד מוכנים לעזור ולתת טיפ בכל נושא והכי חשוב התותח מכולם ליאור בר-עמי.
מישהו אמר לי השבוע שבאילת אני מאוד חריג בתור מטיס....
השלט שלי שונה מכולם..
המסוק שלי חשמלי (600ESP) לעומת ניטרו שיש פה...
בקיצור כל הציוד שלי שונה וזה בסדר מבחינתי !
אל תדאג להיות חריג זו לא מחלה קשה אלא שריטה עמוקה ! :)
מבחינתי בכל אופן ואני מאושר בחלקי ובציוד שבחרתי.

leetal
16-09-2009, 11:14:05
כל אחד תמיד ימליץ על מה שיש לו, זו נטייה אנושית שנקראת אפקט הבעלות.
אני שמודע לנטייה הזו, אף פעם לא אקבל המלצה ממשהו על מוצר מסוים שיש לו בעיניים עצומות.
לי יש 3 שלטים :
סנוואה RD6000 מוסבת ל-2.4 סיני, השלט שאני הכי אוהב.
JR 8 ערוצים מוסב גם לסיני, שלט טוב מאוד.
פוטאבה 7C 2.4 FASST, השלט שעליו אני הכי סומך, בעיקר לדאון מגביע טוס.

היה לי DX6I ולא ראיתי צעצוע גרוע ממנו.

בזכות הנסיון שיש לי עם עם 4 השלטים הנ"ל ושוטטות בפורום רדיו ב-RCG, אני יודע שהפוטאבה (במיוחד מודול השידור שלה) זה המערכת האמינה ביותר, לעומת ה-JR/ ספקטרום שכמעט כל יום אנשים מדווחים על בעיות/הפרעות/ריסוקים/נפילת מתח, ובנוסף התפרקות של כפתורים בשלט.
למי שיש ספקטרום שישאיר אותו אצלו, הוא שלט טוב. אבל להמליץ עליו כעל השלט הכי טוב, זו המלצה לא טובה.