PDA

צפייה בגרסה מלאה : AC/DC Charger, Discharger, Cycler, Balancer TRITON EQ

sefelmr
04-10-2009, 10:10:18
מעוניין בחוות דעת למטען AC/DC Charger, Discharger, Cycler, Balancer TRITON EQ
מה המחיר ליד שניה???
תודה

gillb
04-10-2009, 13:37:35
לי יש את המטען הנ"ל. אני מאוד מרוצה. רכשתי אותו בחו"ל ב 120$. התכנות והתפעול מאוד פשוטים, התצוגה טובה. אפשר בקלות, לבדוק, בכל עת (בזמן הטענה כמובן), את המתח בכל תא בנפרד. כמו כן, העובדה, שניתן לחבר ישירות ל 220 וולט ללא ספק וללא שנאי היוותה מבחינתי שיקול חשוב ביותר. אינני משתמש, במטען זה כמטען שטח (יש לי מטען נוסף, איכותי לא פחות, אך ישן יותר, לשטח). יחסית למוצרים אצל ה"סיני" הוא יקר. לגבי מחיר "יד שניה", אין לי מושג.

מקווה שעזרתי

בהצלחה

גיל ברקאי

ziki
04-10-2009, 16:52:32
שני דברים חשובים לבחינת הכדאיות.
1.תלוי מה המחיר של מטען יד שניה שאתה מתכוון לרכוש.
2.תלוי לאילו סוללות אתה מייעד אותו.

בכללי, מטעני TRITON נחשבים איכותיים אבל גם מוגבלים (במיוחד הדגם הזה) מבחינת פונקציות חשובות בהשוואה למטענים זולים יותר שלא נופלים בביצועים מה TRITON והדבר חשוב בעיקר עבור משפחת סוללות ה LITHIUM למינהם:

1. חשוב ביותר: פונקציות הFAST והSTORAGE חסרות וחיוניות ביותר לשמירה על אורך חיי התאים בסוללת LIPO.
2. אין אפשרות לשינוי פרמטרים כגון זרם טעינה תוך כדי טעינה ללא איפוס מונה הקיבולת (הפסקת טעינה).
3. חיווי טעינה בסיסי ביותר.
4. טעינת NIMH ו NICAD רציפה ולא בפולסים כמו במטענים החדישים יותר דבר שמעמיס את הסוללה יותר בעת הטעינה ומסיים את הטעינה לפני שהיא טעונה במלואה או גורם לחימום הסוללה ולהפסקת הטעינה.
5.המטען מוגבל בזמן טעינה וללא הגנות בזמן הניתנות לשינוי.
6.אין הגנת הגבלת טמפרטורה (לא למטען ולא לסוללה).

אלו רק מספר דוגמאות ויש גם עוד
אני בכוונה לא מפנה אותך למטען ספציפי משום שאני לא מכיר את הצרכים שלך או את המחיר שאתה עומד לשלם על מטען יד שניה.
ככלל אצבע למטען הנ"ל: אם המחיר הוא 50% או יותר הרי שהעסקה בוודאות איננה משתלמת.
מקווה שעזרתי
ציקי

sefelmr
04-10-2009, 17:37:22

בכללי, מטעני TRITON נחשבים איכותיים אבל גם מוגבלים (במיוחד הדגם הזה) מבחינת פונקציות חשובות בהשוואה למטענים זולים יותר שלא נופלים בביצועים מה TRITON והדבר חשוב בעיקר עבור משפחת סוללות ה LITHIUM למינהם:

1. חשוב ביותר: פונקציות הFAST והSTORAGE חסרות וחיוניות ביותר לשמירה על אורך חיי התאים בסוללת LIPO.
2. אין אפשרות לשינוי פרמטרים כגון זרם טעינה תוך כדי טעינה ללא איפוס מונה הקיבולת (הפסקת טעינה).
4. טעינת NIMH ו NICAD רציפה ולא בפולסים כמו במטענים החדישים יותר דבר שמעמיס את הסוללה יותר בעת הטעינה ומסיים את הטעינה לפני שהיא טעונה במלואה או גורם לחימום הסוללה ולהפסקת הטעינה.

אני בכוונה לא מפנה אותך למטען ספציפי משום שאני לא מכיר את הצרכים שלך או את המחיר שאתה עומד לשלם על מטען יד שניה.
מקווה שעזרתי
ציקי

המחיר 300 שח

ziki
04-10-2009, 17:48:03
המחיר 300 שח

על פניו המחיר לא מציאה כזו גדולה.
הבנתי שחשוב לך עניין הספק הפנימי ולכן אני לא ישר שולל למרות שלדעתי העניין מיותר.
אני באמת מוכן ורוצה לעזור לך אבל תן עוד פרטים לגבי ייעוד המטען.
איזה סוללות אתה הולך לטעון? סוג? מספר תאים מקסימלי?
בלי נתונים אלו לא ניתן לתת המלצה חד משמעית.

guyst
04-10-2009, 19:34:27

מקווה שעזרתי
ציקי

ואיך ה- Turnigy Accucel-6 50W 5A Balancer/Charger של הסיני מבינת כל הפונקציות שתיארת לעיל?

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7028

wind556
04-10-2009, 20:32:19
תבדוק טוב כמה תאים הוא יכול לטעון
יש לי את הטריטון 2 וקשה לאמר שאני מרוצה, זאת היתה רכישה שגויה
הטריטון לא יכול לטעון 6 תאים, ואין בו שום ייחוד
הוא עושה עבודה טובה, אבל כל מטען נוסח הטורנג'י 6 טוב ממנו ועולה פחות, ומטעין עד 6 תאים
לסיכום-לא ממליץ על טריטון

ziki
04-10-2009, 20:33:31
ואיך ה- Turnigy Accucel-6 50W 5A Balancer/Charger של הסיני מבינת כל הפונקציות שתיארת לעיל?

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7028

קלעת לאחד המטענים המומלצים ביותר לקנייה ושימוש כיום ואכן מטען מעולה יחסית לעלותו.
הוא מכיל את מירב הפונקציות שציינתי ואת 100% החשובות שבהן.
בכוונה לא נקבתי בשם או המלצתי על מטען משום שלא הוגדרו הצרכים המדוייקים לכן יכול להיות שאינו מתאים למרות שאני דיי בספק.
כמו כן הבחור ציין שהוא מעוניין בפיתרון עם ספק פנימי (לדעתי מיותר).
אישית, אני משתמש ב TURNIGY 8 (אחיו הגדול יותר) ומאד מרוצה אבל הוא קצת יותר יקר.
יש לי גם TRITON שהוא מעולה אבל כמו שכבר ציינתי הוא סובל מחוסר בפונקציות חיוניות.
בוא ניתן לבחור להגדיר קודם מה הוא הולך לטעון.
ציקי

ziki
04-10-2009, 20:38:30
הוא עושה עבודה טובה, אבל כל מטען נוסח הטורנג'י 6 טוב ממנו ועולה פחות, ומטעין עד 6 תאים

עודד
ה TRITON באופן כללי מטען טוב ואמין.
הבחור לא הגדיר מה הוא הולך לטעון ולמה השימוש.
כמו כן הוא ציין שהוא משום מה מעדיף מטען עם ספק פנימי (העדפה שגויה אבל העדפה).
קודם שיגדיר לא?

sefelmr
05-10-2009, 07:44:39
תודה חברים
Lithium bettery עד 3 תאים
NiCd/NiMH
Pb
Li-Po עד 3 תאים

ziki
05-10-2009, 08:16:22
תודה חברים
Lithium bettery עד 3 תאים
NiCd/NiMH
Pb
Li-Po עד 3 תאים

לצרכים הנ"ל ובמחיר של 300 שקל למטען TRITON משומש אני מצטרף להמלצה של גאי.
לך על ה Turnigy Accucel-6 שעולה כ 35$ והוסף לו ספק מתאים בהזמנה.
תקבל מטען מעודכן טכנולוגית מה TRITON (מבחינת פונקציות) עם כל החיבורים והמתאמים שמתאים לצרכים שלך וגם תחסוך קצת כסף.
שים לב שאתה מזמין ספק מתאים (11-17V 50W).
ניתן לאלתר מספק מחשב או מספק של לפטופ ואז החיסכון שלך בקנייה גדל משמעותית.
ציקי

gillb
05-10-2009, 09:47:13

תשומת לבך כי triton eq מטעין עד 6 תאים ועד 5 אמפר. כאמור, פי שציינתי הוא אכן יותר יקר מאלו שנמכרים אצל ה"סיני".

בכל מקרה בהצלחה ותתחדש