PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לגבי המכס.

egrufi
07-10-2009, 18:27:30
שלום לכולם,

מה התדירות או איך זה נעשה שבא המכס "עוצר" את חבילותינו ?
למיטב ידיעתי על חבילה מתחת ל 50$ פטורה ממס ותגיע לביתנו ללא התערבות המכס.
הזמנתי מהסיני כ 9 חבילות כולם בין 50$ ל 100$.שתיים כבר הגיעו ללא מכס.האם זה הופך אותי לפושע חוק או שסתם נהניתי מהספק ?
מה לגבי החבילות האחרות ? כולן מעל 50$,האם יגיעו חלק ? או שאני צפוי לקבל מכתב מהמכס לגבי חלק מהם ?

נניח שהזמנתי טיסן ב 200$,חבילה ענקית כמו שכולכם יודעים.גם זה יעבור חלק מבלי לעורר חשד או מכס?
שאלה אחרונה..:)
איך המכס עובד ? הוא "נופל" עלינו לפי מזל ?או שאין מספיק כח אדם, והם לא מצליחים להשתלט על כמות החבילות והרוב עובר בלי בדיקה ?
מה לגבי בדיקות ביטחוניות ? כמו סמים או נשק או כל דבר אחר ששווה להבריח אותו...

מתנצל על עודף השאלות, ותודה רבה על התשובות.:)

Boogle
07-10-2009, 21:00:48
קריאה מהנה http://ozar.mof.gov.il/customs/doar1.htm

master_bebe
07-10-2009, 21:08:29
קרה לי לא פעם שקיבלתי חבילה ועליה פתק "לפתוח ביחד עם קב"ט". והסבירו לי שזה עבר סריקה (מוטות קרבות עוררו את החשד) הגברת שלידי קיבלה חבילה מהבן שלה מארגנטינה שכללה בעיקר בגדים משומשים שלו. אבל המוכס התעקש לפשפש וזה היה נראה שהוא מחפש משהו. בסופו של דבר הוא הוציא פסלון של טוטם (כמו של האינדיאנים) ושלף לו את הראש (שזה כלל סכין נאה). בקיצור, הדברים עוברים שיקוף...

קראתי את מה שבוגל שלח עכשיו, ובאמת נזכרתי שאחי חייל... אולי הוא יתחיל לקבל חבילות מהסיני בזמן בקרוב...

ziki
07-10-2009, 21:13:15
שלום לכולם,

מה התדירות או איך זה נעשה שבא המכס "עוצר" את חבילותינו ?
למיטב ידיעתי על חבילה מתחת ל 50$ פטורה ממס ותגיע לביתנו ללא התערבות המכס.
הזמנתי מהסיני כ 9 חבילות כולם בין 50$ ל 100$.שתיים כבר הגיעו ללא מכס.האם זה הופך אותי לפושע חוק או שסתם נהניתי מהספק ?
מה לגבי החבילות האחרות ? כולן מעל 50$,האם יגיעו חלק ? או שאני צפוי לקבל מכתב מהמכס לגבי חלק מהם ?

נניח שהזמנתי טיסן ב 200$,חבילה ענקית כמו שכולכם יודעים.גם זה יעבור חלק מבלי לעורר חשד או מכס?
שאלה אחרונה..:)
איך המכס עובד ? הוא "נופל" עלינו לפי מזל ?או שאין מספיק כח אדם, והם לא מצליחים להשתלט על כמות החבילות והרוב עובר בלי בדיקה ?
מה לגבי בדיקות ביטחוניות ? כמו סמים או נשק או כל דבר אחר ששווה להבריח אותו...

מתנצל על עודף השאלות, ותודה רבה על התשובות.:)

מהניסיון שלי
כל חבילה קטנה בגודל (ואני מדגיש קטנה שאינה מחשידה לגבי עלות) בשווי מעל 50$ זה הימור.
היו לי הזמנות ב 70$ שעברו ללא מכס והזמנות ב 55$ שכללו מכס.
מכאן אני מסיק שהבדיקה היא או מדגמית או בהתאם ללחץ שיש להם.
טיסן ב 200$ יש סבירות גבוה שיבדק ותידרש למכס (28% ממחיר המוצר כולל המישלוח) וזאת אני אומר כמעט בוודאות כי מדובר בחבילה גדולה.
תהיה בטוח שהחבילות עוברות שיקוף ובדיקות סמים ע"י יחידת כלבנים כך שלהבריח סמים ונשק זה לא כל כך פשוט.
לסיכום המלצה:
הכי טוב להזמין חבילות כשהמכס שובת ברמה שאינו בודק (לא שביתה בה הוא מעקב סחורה).
אז אתה יכול להביא בואינג 747 ללא מכס, פשוט חגיגה :D
ציקי

eagle701
07-10-2009, 22:02:19
קרה לי לא פעם שקיבלתי חבילה ועליה פתק "לפתוח ביחד עם קב"ט". והסבירו לי שזה עבר סריקה (מוטות קרבות עוררו את החשד) הגברת שלידי קיבלה חבילה מהבן שלה מארגנטינה שכללה בעיקר בגדים משומשים שלו. אבל המוכס התעקש לפשפש וזה היה נראה שהוא מחפש משהו. בסופו של דבר הוא הוציא פסלון של טוטם (כמו של האינדיאנים) ושלף לו את הראש (שזה כלל סכין נאה). בקיצור, הדברים עוברים שיקוף...

קראתי את מה שבוגל שלח עכשיו, ובאמת נזכרתי שאחי חייל... אולי הוא יתחיל לקבל חבילות מהסיני בזמן בקרוב...

אל תחשוב שזה כזה קל אצל החיילים
קיבלתי 2 חבילות שעליהם היתי צריך לשלם מכס
כשהבנתי את הפרוצדורה שאני צריך לעשות בשביל לקבל את ההנחה של ה30% העדפתי כבר לשלם את המחיר המלא

המרסק
07-10-2009, 22:43:30
בימים הטובים כשאחי עוד היה בסדיר הזמנתי שתי חבילות על שמו (בהפרשים של שלושה חודשים) והפרוצדורה כלל אינה מסובכת, רק מצריכה שחרור עצמי של החבילה מבית המכס.

guyst
07-10-2009, 23:09:43
יאללה, בואו נארגן שביתה של המכס (נצית אותם כבר על משהו...) ונעשה הזמנה גדולה לכל השנה...:D

המרסק
08-10-2009, 00:42:36
צריך מישהו שיכול לבדוק את לוח החופשות של העובדים.

egrufi
08-10-2009, 03:55:39
תודה על התשובות חברים.:)

איציק רונן
08-10-2009, 09:36:13
ישנה רעה נוספת, בהזמנה מרובת חבילות, יש מצב שיושב במכס/דואר אדם ערני שקולט שמספר חבילות מגיע לאותו האדם. במקרה כזה הם צוררים (הצוררים) את כל החבילות ואתה משלם לפי הסה"כ של כלל החבילות, בדוק מניסיון. מומלץ לפצל הזמנה מרובת חבילות למיספר ימי הזמנה.
דווריציק

eagle701
08-10-2009, 13:14:51
בימים הטובים כשאחי עוד היה בסדיר הזמנתי שתי חבילות על שמו (בהפרשים של שלושה חודשים) והפרוצדורה כלל אינה מסובכת, רק מצריכה שחרור עצמי של החבילה מבית המכס.

פה הבעיה
לפחות אצלי החבילות אף פעם לא נעצרו במכס אלה הגיעו לדואר ליד הבית ושם היא אפשר לקבל את ההנחה
צריך להגיש טופס עירעור למכס ואז לקוות שיאשרו לך אותו