PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בעיית מתח בסוללה

asafsee
08-10-2009, 03:55:17
יש ברשותי את המטען הנל:
http://hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7028&Product_Name=Turnigy_Accucel-6_50W_5A_Balancer/Charger
לאחרונה יש איתו בעיה, הוא מסיים טעינת סוללה (במקרה שלי 3 תאים) במתח של 11.64 בטענה שהסוללה מלאה.
יש לי מטען כזה נוסף ואיתו אין בעיה, הוא מטעין כמו שצריך
מה יכול לגרום לבעיה שכזו?
תודה על העזרה
אסף

איציק רונן
08-10-2009, 09:26:13
נראה שאם מטען מקביל כן גומר את העבודה אז הבעיה היא לא בסוללה אלה במכשיר שנדפק.
לצורך הבדיקה הייתי בודק את התנהגות המטענים על עוד סוללה או שתים. במידה והתיאור חזר על עצמו באמת הבעיה היא במטען. במידה ולא, יכול להיות שהסוללה בעייתית והמכשיר רגיש מידי. אבל תעשה את הבדיקה ונמשיך משם.
מטעניציק
נ.ב. אני לא מכיר את המטען הספציפי, אבל יש מטענים שניתן לכוון את מתחי הסף להפסקת טעינה. במידה וישנה יכולת כיוון כנ"ל, תשווה את הנתונים בשני המטענים. סדר גודל של 4.2 וולט לתא

Boogle
08-10-2009, 12:36:30
תבדוק שלא שינית את הגדרת הסוללה לLION או LIFE, זה יכול בהחלט להשפיע על מתח הסיום של הטעינה.

Boogle
08-10-2009, 12:38:36
תבדוק שלא שינית את הגדרת הסוללה לLION או LIFE, זה יכול בהחלט להשפיע על מתח הסיום של הטעינה.
איזה יופי, אני חי בעבר, כותב הודעה ב18:30 ונרשם ב13:30 , מישהו צריך את המספרים של הלוטו :D

ziki
08-10-2009, 17:11:51
בהנחה ששני המטענים זהים ומכוונים לאותם פרמטרים (גבלות זרם, זמן טעינה וכו...) אז סביר להניח שהמטען לא תקין.
קשה להצביע על בעיה מדויקת אבל טעינה חלקית מצביעה על כשל ברכיב שמתפתח תוך כדי עבודה ולא כשל מוחלט משום שהליך הטעינה מתחיל אך לא מסתיים לכן בצע את הפעולות הבאות:

1.בדיקה עם סוללה נוספת לשיחזור הבעיה.
2.הורדת זרם הטעינה של הסוללה אותה אתה טוען בכ 50% ע"י הגדרת קיבולת נמוכה במטען.
בהחלט ייתכן שתוך כדי טעינה אחד מרכיבי ההספק מתחמם יתר על המידה והתופעה קוראת בזרם מסויים דבר שעוצר את הטעינה. אם זאת הבעיה ייתכן שבהורדת זרם הטעינה התופעה תופיע מאוחר יותר כלומר לאחר שהסוללה נטענה בקיבולת גבוה יותר מהטעינה שביצעת לפני הניסוי או שלא תופיע כלל.
3.רק אם אתה מבין מה אתה עושה:
לפתוח את המטען ולהעיף מבט כללי, לפעמים מדובר בקבל שהתייבש או התנפח או בטרנזיסטור פשוט וקל להחליפו. אך את השלב הזה כאמור רצוי לעשות רק אם יש לך ידע בעניין.

בכל מקרה לא מדובר במטען יקר אז מקסימום מתחדשים בחדש! :)
מקווה שעזרתי
ציקי