PDA

צפייה בגרסה מלאה : בקשה מחברי הפורום

master_bebe
13-10-2009, 19:01:58
לאחרונה התעוררו פה מספר דיונים שנראו כמו התנצחות של מי מבין יותר טוב ומי צודק וכל אחד התחיל לתת פה תורות אווירודינמיות ודברים שכבר חרגו מנושא השיחה המקורי בשביל "להראות הבנה".
אני מקווה שזאת רק התפיסה שלי, ושאני טועה, אבל נראה לי שאנחנו מפספסים פה את המטרה של הפורום, ומתישהו השרשורים האלה הפכו ללא נעימים לקריאה ונזנחו...
בכל מקרה אני מקווה שניקח את זה לתשומת ליבנו, ושוב פעם , אם רק אני חושב ככה, אז אני מתנצל מראש.

Shay
13-10-2009, 20:00:53
אתה צודק:)
זה באמת מתחיל להציק שכל שרשור שלישי הופך לשרשור התנצחויות(בכנות, קשה להבין את הסברי האנשים[מה זה מספר ריינולדס?:confused:])
אני חושב שהשרשור הזה זה אחד הדברים הכי נכונים שקרו לפורום הזה בזמן האחרון

(אגב מאייתים תשומת** ולא צומת[אני מתנצל אם פגעתי:)])

lior_bar_ami
13-10-2009, 20:22:23
לא מסכים,

ריבוי דעות בשירשורים כל עוד הם נשמרים ברמת דיון גבוהה, מפרים ומוסיפים לפורום המון!

אין שום בעיה עם אי הסכמה לדעה / טיעון כל עוד הצד השני של המתרס מנמק את דעתו שלו ועושה את זה בצורה מכובדת.

כמו כן אני לא מוצא שום סיבה לא להשתמש בעגה המקצועית (להלן מספרי ריינדולס, שי אין חיים קלים - תקרא על ניידולס ומספריו ממש בגדול כאן: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A1%D7%A4%D7%A8_%D7%A8%D7%99%D7%99%D7%A0% D7%95%D7%9C%D7%93%D7%A1), לעניות דעתי זה יכול רק להעלות את הרמה של כולנו.

מקצוענות זו לא מילה גסה!

Boogle
13-10-2009, 20:22:51
מאסטר, בתור הסטודנט שבינינו ציפיתי ממך לתת את ההסברים התאורטיים הטובים ביותר שיזכירו לזקנים שכמוני את התורה. ועכשיו אתה שופך את התינוק עם המים מהאמבטיה.

אנחנו עם בוטה ושפתינו לא מנומסת בנוסף לכך שכל אחד מאיתנו מחזיק בשתי דעות לפחות. לכן מגיעים להתנצחויות, אני אישית משתדל לפרוש בשלב ההתנצחויות. וטוב יעשו כך גם האחרים.
אגב, אפשר להעיר וגם לבקש לערוך את ההודעה.

master_bebe
13-10-2009, 22:29:42
חס וחלילה, אני מאוד בעד דיונים כאלה שמעלים את הרמה של כולם, וככל שיותר אנשים ישכילו יותר טוב.
פשוט חלק מהדיונים הגיעו לרמה של התנצחויות, ובוגל, כמו שאמרת, זה השלב שאנשים פורשים...
אם כל אחד יביא טיעונים קונקרטיים להצדיק את דבריו אז אנשים לא יצטרכו להתחיל להתווכח או להתחיל לדבר על נושאים תיאורטיים שלא קשורים...

ושי, תיקנתי את השגיעט כטיב הנוראית שלי... באמת לא מתאים לי. תודה.

gillb
13-10-2009, 22:32:15
לא מסכים,

ריבוי דעות בשירשורים כל עוד הם נשמרים ברמת דיון גבוהה, מפרים ומוסיפים לפורום המון!

אין שום בעיה עם אי הסכמה לדעה / טיעון כל עוד הצד השני של המתרס מנמק את דעתו שלו ועושה את זה בצורה מכובדת.

כמו כן אני לא מוצא שום סיבה לא להשתמש בעגה המקצועית (להלן מספרי ריינדולס, שי אין חיים קלים - תקרא על ניידולס ומספריו ממש בגדול כאן: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A1%D7%A4%D7%A8_%D7%A8%D7%99%D7%99%D7%A0% D7%95%D7%9C%D7%93%D7%A1), לעניות דעתי זה יכול רק להעלות את הרמה של כולנו.

מקצוענות זו לא מילה גסה!

מסכים

רוב השרשורים הם עניינים. לא רק זאת, אלא, שלא כל שרשור חייב לעניין את כולם. לפעמים, רק חלק מחברי הפורום מתעניינים בשרשור זה או אחר. בסופו של יום, "כוחות השוק" עושים את שלהם. שרשור מעניין, או שרשור שטרם מוצה, ללא קשר לנושא, ישאר למעלה. מה שלא מעניין או, שהדיון בו הסתיים, ידחק אחורה. קורה לעיתים, ששירשורים עוברים את גבול הטעם הטוב. כאן, נכנסים המנהלים לפעולה. זה תפקידם והם עושים זאת נאמנה.

לא כל השרשורים עוסקים בנבכי יסודות החשמל, אלקטרוניקה, הנדסה, אוירונאוטיקה כו..(את האמת גם אותי זה לא תמיד הכי מעניין). אבל אלו שכן, אין כל סיבה, שאנשים לא יביעו את דעתם, ישתמשו בעגה מקצועית, יתווכחו וגם אם קצת יתנצחו, לא יקרא כל אסון. בשביל זה קיים הפורום. הכי חשוב זה פשוט לשמור על דרך ארץ.

בברכה
גיל ברקאי צורן

giluriel
14-10-2009, 20:22:53
בתור מי שסיפק הפעם את באר הנפט לפיצוץ האחרון .. (ולמרות שהגבתי שם) אני מסכים עם מסטר.

חברים יקרים - כל מה שצריך זה
דרך ארץ ..

אנחנו - הישראלים - לא מכירים בזה ולא לומדים את זה אבל הכל עניין של תרבות, מנטליות וגישה.

כשכותבים למישהו "אתה מדבר שטויות. X הוא לא Y" הוא נעלב. יותר מזה, הוא נעלב מול כולם. עכשיו זה כבר אגו וכבוד. עכשיו כבר יש לנו מריבה. וראיתם פעם ישראלי שישאר חייב ולא יחזיר ?
והוא יחזיר ביותר גדול ..

במקום זה אפשר היה לכתוב "לדעתי X הוא לא Y כי.. א, ב, ג" או "למה X הוא לא Y ? אני חושב ש.."

זהו.
לא העלבנו אף אחד .. אין מלחמות

(ודרך אגב, לפני שבוע כתבתי כאן לזיגי (אם אני לא טועה בשם) שהוא טועה לגבי טעינת ליפו. אחרי עוד 3 - 4 הודעות שיניתי את דעתי. כתבתי לו ולזהבי שהם פשוט .. שכנעו אותי. אבל הכיף היה שאף אחד לא העליב אף אחד אחר. פשוט היה דיון גם כשהיו בו דיעות שונות)

אתם יודעים, אפשר להגיד מריבה ואפשר - דיון.
אותו דבר וזה נשמע אחרת לגמרי