PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בקשר ל UBEC

tisons
15-10-2009, 18:36:08
שלום לחברי הפורום.
אני מתכנן להרכיב את הUBEC הבא למקלט בטיסן מתנול (במקום סוללה ניקל מטאל):
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=3735&Product_Name=HXT_UBEC_5/6v_output,_5.5~23v_Input
אני חושש מעט מאמינות ה - UBEC ומהאפשרות של אובדן מתח חשמלי באוויר והייתי שמח לקבל חוות דעת מאנשים שמכירים את המוצר ועובדים איתו.
נא לא לשלוח לי קישורים לשרשורים קודמים בפורום, לא מצאתי שם תשובה מספקת.
תודה.

crazyguy
15-10-2009, 18:52:21
אני משתמש בUBEC חיצוניים מהסיני לטיסנים מאוד יקרים וכולם עובדים מצויין ומעולם לא עשו לי תקלה (אני מחזיק כבר 5 יח' מסוגים שונים, יש לי אחת כמו שאתה מציג ואני משתמש בה עם 4 תאים ללא בעיה)

רק תוודא שהצריכת זרם מהסרווים שלך לא עולה על מה שהבקר אמור לתת.

Observer
15-10-2009, 18:57:48
קח בחשבון ש UBEC מייצר הפרעות לרדיו שלא תמיד מגלים אם לא עושים בדיקות מסודרות לפני טיסה (בייחוד ב FM ). כמו כן חשוב לזכור ש UBEC לא עומדים יפה בעומסים גבוהים, ואם מערכת הרדיו שלך כוללת סרוואים דיגיטלים זוללי אלקטרונים והרדיו שלך הוא 2.4Ghz אתה חייב לקחת זאת בחשבון כיוון שנפילה ריגעית של מתח והמקלט יאתחל את עצמו.
אם כל שנאמר כאן למעלה לא רלוונטי - טוס לשלום.

omribensamon
15-10-2009, 19:12:33
UBEC מחליף את הסוללה של המקלט ?
איזה ממומלץ לקנות ?

תודה וסליחה על התפרצות

Enn0L
15-10-2009, 20:13:50
איזה ממומלץ לקנות ?

תודה וסליחה על התפרצות

UBEC לא מחליף את הסוללה, הוא לא מקור מתח - אך בעזרתו ניתן להשתמש בסוללת LIPO במגוון מתחים - ה-UBEC ידאג לייצב את המתח ל-5 או 6V כפי שתבחר, וכפי שמקלט ממוצע צורך. וכידוע, LIPO הרבה יותר זולה, מגיעה בקיבולים גבוהים יותר ומשקל נמוך יותר!

יש לי את זה (http://hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4319) כבר כמה חודשים, מגיע עם טבעת נגד הפרעות, ואכן עובד נפלא וללא שום הפרעות (כמובן אם מקפידים על ההוראות שבחוברת).

DarZeelon
15-10-2009, 22:06:46
איזה ממומלץ לקנות ?

עומרי,

ה-UBEC לא בדיוק מחליף את סוללת המקלט והסרוואים מסוג ניקל-קדמיום, או ניקל-מטל-הידריד...

הוא מאפשר להשתמש במארז לי-פו של שניים, או שלושה תאים, שמשקלו נמוך בהרבה, במקומם.

המתח הנומינלי של מארז הלי-פו הוא 7.4V, או 11.1V (והמתח המלא גבוה אף יותר), אך ה-UBEC מאפשר המנעות מלשרוף את המקלט ואת הסרוואים, ע"י הפחתת המתח הזה ל-5V (או ל-6V ב-UBECים מסוימים).

עקב משקלם הנמוך של מארזי הלי-פו, כל מערכת הכוח בקיבולת נתונה, קלה משמעותית כשהם בשימוש.

omribensamon
15-10-2009, 22:11:59
תודה

עודד מזור
16-10-2009, 10:39:50
השימוש העיקרי של ה-BEC החיצוניים הוא החלפה של סוללות המקלט (לא הסוללה הראשית). לאחרונה (בעיקר במסוקים) משתמשים בסוללת ליפו 2S ו-BEC כדי להוריד את המתח לתחום הרצוי. די מיותר למי שעושה שימוש במתח של 5V למערכת החשמלית, אפשר להסתפק יופי ב-BEC חיצוני בלבד בלי סוללת הליפו המיותרת.

לדעתי הרבה יותר בטוח שימוש ב-BEC חיצוני מסוללת מקלט נפרדת (ליפו או לא ליפו) שצריך לזכור להטעינה. אם משתמשים ב-BEC חיצוני צריך להטעין את הסוללה הראשית בלבד.

בכל המסוקים והטיסנים הגדולים שלי אני משתמש ב-BEC חיצוניים וללא סוללת מקלט כמובן.

פה תמצא מידע על סוגי BEC שונים - http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=1307&highlight=%E7%E9%F6%E5%F0%E9