PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה עם מנוע 91sz

עוז
12-09-2008, 22:41:22
שלום לכולם

1. אני רואה שהמנוע מגיע אם שני אטמי ראש נוספים (0.1מ"מ ו 0.2מ"מ) האם יש צורך להחליף ?
או שלא צריך לגעת.

2. האם צריך לחבר את פתח יניקת האויר של מכל הדלק לאגזוז, כמו במנועים בלי משאבה :confused:?
אם לא, האם צריך שסתום חד כיווני ? וכמובן רצוי לציין דגם והיכן ניתן להשיג אותו

תודה מראש לכל העונים
עוז

אופיר נחום
12-09-2008, 22:55:40
בקשר לשימסים- תלוי במזג אוויר ופלג - אפשר לא לגעת.
חיבור מיכל הדלק לאגזוז כרגיל. יש כאלו שוויתרו על המשאבה וחיברו את החור בבקפלייט למיכל כדי ליצור לחץ.

TooLy
12-09-2008, 23:28:49
מניסיון עם המנוע הנ"ל, במידה ואתה עובד עם 30% ניטרו, מומלץ להוסיף את אחד השימסים בנוסף לזה הקיים כבר במנוע, וזה על מנת למנוע הצתה מוקדמת.

אורח
13-09-2008, 01:56:47
מניסיון עם המנוע הנ"ל, במידה ואתה עובד עם 30% ניטרו, מומלץ להוסיף את אחד השימסים בנוסף לזה הקיים כבר במנוע, וזה על מנת למנוע הצתה מוקדמת.

עוד 0.2 והמנוע יקבל יותר כוח.

אופיר נחום
13-09-2008, 08:34:19
יש שטוענים שהוספת השימסים מגדילה את נפח הבוכנה וכך יש יותר כח. אני חושב שזה די זניח (לפחות בשימס אחד)והעניין הוא יותר תיזמון ההצתה. לדעתי בפלג enya 3 אפשר לא לגעת ולהשאיר את השימס המקורי. בos אפשר לשים את ה 0.2 כמו שרועי רשם - אני בספק אם תרגיש בהבדל.
יש גם משוגעים לעניין ששמו כמה שימסים כדי להגדיל משמעותית את נפח הבוכנה ושינו לפלג קר יותר - לי נראה סתם התעסקות מיותרת. המנוע עובד פצצה כמו שהוא. אני בשיטת- אם זה עובד, אל תיגע.

TooLy
13-09-2008, 09:03:03
להפך, הוספת השימס אמנם מגדילה את נפח תא השריפה, אך הדחיסה נעשית חלשה יותר (בעקבות הגבהת הראש יחס הדחיסה קטן וכתוצאה מזה הנטייה לדטונציה/צלצולים קטנה).
עבדתי עם ה-sz כמו שהוא בהתחלה עם השימס המקורי של 0.2 מ"מ, לאחר מספר גלונים הוספתי עוד שימס של 0.2 מ"מ והמנוע עבד חלק יותר.

אופיר נחום
13-09-2008, 11:28:37
אמנם הקומפרסיה יורדת, אך נפח תא השריפה עולה- זה על חשבון זה, אך יש תחום בו יש יתרון להגדלת הנפח של תא השריפה.
ב

TooLy
13-09-2008, 12:03:12
בהחלט.
בדרך ככל , גם במנועיי מכוניות אחת הדרכים להגדלת ההספק הייתה להגדיל את יחס הדחיסה בצילינדרים.
מנועים כאלו דרשו שימוש בדלק בעל מספר אוקטן גבוה , וסיפקו ביצועים טובים.
מניסיון , הם נוטים להתחמם יותר , גם קשה יותר לכוון אותם והם דיי קפריזיים בהתנהגות שלהם , כן , אפילו בשינויי מזג אויר בהם הלחץ הברומטרי משתנה !! עד כדיי כך.
הקטנת יחס הדחיסה ע"י הוספת שימס לראש מגדילה את הנפח , זה נכון , אבל הרעיון בכללותו הוא להקטין מעט את יחס הדחיסה ע"מ להשיג התנהגות מתונה יותר , פחות רגישות לדטונצייה , וכתוצאה מכך המנוע אף מתחמם מעט פחות וחייו ארוכים יותר.
כמו כן קל יותר לכוון אותם.
לגביי ה-o.s החדש או המקביל שלו של אליין :
בפורומים בחו"ל ממליצים בחום להוסיף שימס של 0.2 מ"מ לזה הקיים.
והמחמירים טוענים אף ל-0.5 מ"מ סה"כ.(בדלק מגנום בד"כ)
קיימים צילומיי זוועה של בוכנות מרוטשות כתוצאה מאי הוספת השימס.
כמובן ישנם כאלו שמעולם לא פתחו / נגעו / או הוסיפו שימס , והכל בסדר...
אני בחרתי כן להוסיף שימס של 0.2 על זה הקיים ( גם 0.2 ) והמנוע עובד חלק וחזק .

Chen Zarfati
13-09-2008, 18:18:03
בואו נסכם, במנועי הhz/sz צריכים להוסיף שימס של 0.2 או 0.1 לשימס הקיים. שניהם עובדים מעולה אלא שההבדל היחיד הוא שעם שימס 0.1 יותר קשה לכוון מנוע ולפעמים ישמע צליל של מנוע עני גם אם הוא לא.

לכן אני ממליץ לשים שימס 0.2 ולסגור עניין. שבוע טוב

TooLy
13-09-2008, 18:21:06
:)אכן ככה.
שבוע טוב לכולם .:)