PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה|הטענת סוללה

עומר בנימיני
13-09-2008, 00:31:45
שלום רב,

אני חדש בתחביב ואשמח לקבל עזרה.

ברשותי טירקס 600 עם סוללת נייקל 4200 MAH 4.8V ואני מטעין אותה עם המטען של השלט Spektrum DX7. הסוללה רצחנית והכל,אבל הבעיה שצריך לטעון אותה משהו כמו 40 שעות שזה דיי באסה. אני חושב על לקנות מטען שיטען בפחות את הסוללה. שמעתי והמליצו לי לקנות מטען חכם כזה עם בלנסר. מטען כחול אם אני לא טועה. רציתי לדעת איזה מטען כדאי לקנות,תוך כמה זמן אפשר לטעון סוללת נייקל 4200 mah עם מטען חכם,ואיך אפשר לשמור עליה שלא יהיו לי פיצוצים למיניהם באמצע הלילה. תודה רבה מראש לעוזרים!

אורח
13-09-2008, 02:03:54
שלום רב,

אני חדש בתחביב ואשמח לקבל עזרה.

ברשותי טירקס 600 עם סוללת נייקל 4200 mah 4.8v ואני מטעין אותה עם המטען של השלט spektrum dx7. הסוללה רצחנית והכל,אבל הבעיה שצריך לטעון אותה משהו כמו 40 שעות שזה דיי באסה. אני חושב על לקנות מטען שיטען בפחות את הסוללה. שמעתי והמליצו לי לקנות מטען חכם כזה עם בלנסר. מטען כחול אם אני לא טועה. רציתי לדעת איזה מטען כדאי לקנות,תוך כמה זמן אפשר לטעון סוללת נייקל 4200 mah עם מטען חכם,ואיך אפשר לשמור עליה שלא יהיו לי פיצוצים למיניהם באמצע הלילה. תודה רבה מראש לעוזרים!

תתחדש דבר ראשון. דבר שני החישוב שלך צריך להיות כזה....לדוגמא הקיבולת של הסוללה היא 4200 את זה אתה מחלק במספר ה mah שיש לך במטען. לדוגמא שרשום על המטען 240mah אז אתה מחלק 4200 ב 240
שזה נותן לך 17.5 שעות. מטען חכם תמיד טוב שיהיה. המחיר הוא זול. יש לך יכולת ויזואלית לראות מה "הסיפור" של הסוללה, והחשוב מכל אתה גם יכול לפרוק ולמלא אותה ובכך לדעת מה מצבה האמיתי.הסבירות שיהיו לך פיצוצים מסתוריים בלילה די נמוך.

אופיר נחום
13-09-2008, 08:38:55
קנה מטען חכם- אני ממליץ על הבנטאם. זו השקעה משתלמת במיוחד ותלווה אותך לאורך הדרך. עם מטען חכם תוכל גם לראות את מצב הסוללה. תוכל גם לטעון סוללות מסוגים שונים וגם מצבר עופרת.
לדעתי, ציוד חובה וגם לא יקר כלל יחסית למה שהוא נותן.

ניסן וצחי
13-09-2008, 10:23:49
קנה מטען חכם- אני ממליץ על הבנטאם. זו השקעה משתלמת במיוחד ותלווה אותך לאורך הדרך. עם מטען חכם תוכל גם לראות את מצב הסוללה. תוכל גם לטעון סוללות מסוגים שונים וגם מצבר עופרת.
לדעתי, ציוד חובה וגם לא יקר כלל יחסית למה שהוא נותן.

אופיר, ראיתי שיש כמה סוגים של מטען בנטם, האם תוכל לקשר אותנו לאתר המוכר את המטען עליו
אתה מדבר והאם אתה מכיר את ההבדלים בין הסוגים? ובכלל למה להשקיע במטען כל כך יקר כשיש
עוד כמה סוגי שמבצעים את אותם פעולות במכירים זולים יותר? האם מדובר על דיוק, אורך חיים או שסתם החברה הזו יקרה מאוד?

עומר בנימיני
13-09-2008, 10:24:41
מגניב,תודה רבה לכם! אני גם יכול לבחור כמה mah המטען יעביר? איזה מטען כדאי לקנות? תודה מראש!

אופיר נחום
13-09-2008, 11:15:24
לי יש את ה 301 והוא ממש לא יקר (כ300 ש"ח) ושווה כל שקל.
אגב, לפני כמה ימים נתקעתי בשום מקום עם האוטו כשהשארתי אורות דלוקים, הייתה לי המזוודה של המסוק ועם המטען והמצבר הקטן הטענתי 20 דקות את המצבר של הרכב ב 5 אמפר- זה הספיק כדי להניע. :-)
אני סוחב את המטען לשטח ואיתו גם בודק את מצב הסוללות ולפעמים מטעין שוב אחרי כמה טיסות. כמו כן, מטען איכותי מאריך את חייהן של הסוללות ע"י כך שהוא מונע מלהגיע למצב של טעינת יתר, וטוען בזרם קבוע.

למי שיש גם כלים חשמליים - צריך להוסיף מאזן או להשקיע ב 501.
זה באמת הבסיס, יש מטענים יותר משוכללים שיכולים להטעין גם כמה סוללות במקביל, דבר מאוד נוח.

עומר בנימיני
13-09-2008, 12:03:11
לי יש את ה 301 והוא ממש לא יקר (כ300 ש"ח) ושווה כל שקל.
אגב, לפני כמה ימים נתקעתי בשום מקום עם האוטו כשהשארתי אורות דלוקים, הייתה לי המזוודה של המסוק ועם המטען והמצבר הקטן הטענתי 20 דקות את המצבר של הרכב ב 5 אמפר- זה הספיק כדי להניע. :-)
אני סוחב את המטען לשטח ואיתו גם בודק את מצב הסוללות ולפעמים מטעין שוב אחרי כמה טיסות. כמו כן, מטען איכותי מאריך את חייהן של הסוללות ע"י כך שהוא מונע מלהגיע למצב של טעינת יתר, וטוען בזרם קבוע.

למי שיש גם כלים חשמליים - צריך להוסיף מאזן או להשקיע ב 501.
זה באמת הבסיס, יש מטענים יותר משוכללים שיכולים להטעין גם כמה סוללות במקביל, דבר מאוד נוח.

אוקיי תודה רבה. אני מעוניין ב-501. תודה לכל העונים.