PDA

צפייה בגרסה מלאה : זקוק לעזרה - וויברציות חזקות בזנב

vinay
13-09-2008, 11:56:17
שלום,

ברשותי Belt CP עם TeleBee HH Gyro ורדיו מקורי. לאחר טיסה קצרה שבה תפקד המסוק סה"כ בסדר וריסוק קל, החלפתי לו:
1. את כל הסרווים ל HXT900 (שכן אחד מאלה של ה Belt נשרף)
2. ציר ראשי שהתעקם
3. Blade 400 Tail Pitch Slider (לאור המלצות ממספר מקומות)
4. Feathering Shaft שהתעקם
5. עשיתי את כל הכיוונים הנדרשים.

לאחר כל אלו, ה Gyro קצת זוחל אבל לא אסון והבנתי שב TeleBee אין הרבה מה לעשות עם זה.

הבעיה: כאשר אני מפעיל אותו ומעלה את המהירות (עדיין על הקרקע) בשלב כלשהו הזנב נכנס לוויברציות קשות (משהו כמו 10 ס"מ מימין לשמאל ובחזרה). אני יכול לשלוט על סיבוב המסוק ימינה שמאלה אך זה תוך כדי הויברציות. אם אני מגביר או מחליש לפעמים זה נרגע ואח"כ חוזר.

שיחקתי עם ההגבר של ה Gyro אבל זה לא עוזר ויותר מזה אין לי מושג איך לאתר הת הבעיה.

למישהו יש רעיון איך אני יכול לעלות על הבעיה ואיך לפתור?

תודה

עמיתפורת
13-09-2008, 12:47:26
בדוק בבקשה האם הפוש רוד של הזנב זז חלק.
בדוק את הדבק צו"ד שעליו יושב הג'ירו.
בדוק רגישות הג'ירו...
אלה בדרך כלל הבעיות הנפוצות

Avi_Y
13-09-2008, 14:25:44
אם המסוק עדיין על הקרקע זה יכול להיות החזר לפני שהלהבים התיישרו לחלוטין. נזה להתנתק מהקרקע ולראות מה קורה.

vinay
13-09-2008, 14:51:33
תודה, אני אבדוק ואחזיר תשובה.

מה צריך לבדוק בדבק דו"צ?

vinay
13-09-2008, 16:39:22
בדקתי את הפושרוד והוא זז חלק. אפילו החלפתי את ציר הזנב לחדש, רק למקרה שיש הוא עקום למרות שאיני רואה. לא עזר. משחקים ברגישות גם עשיתי ולא שינו (גם בעבר הייתי ברגישות מלאה ולא הייתה לי הבעיה). אפילו הורדתי רגישות למינימום שאפשר על הג'ירו.

אז ניסיתי גם לחבר את הפושרוד לחור קרוב יותר לציר הסרוו - יש איזה שיפור, זה קורה פחות פעמים אבל עדיין קורה.

מספר רעיונות/שאלות, אולי תוכלו לעזור

1. מספר פעמים שאלתי כאן אך לא ענו לי לגבי רעידות מינימליות של הראש - לא ברור לי אם זה בגדר הסביר למסוק זה או לא. האם יכול להיות שהבעיה נובעת בכלל מרעידה של הראש שבאופן כלשהו מגיעה לג'ירו ומשם מוגברת לזנב?

2. השינוי המרכזי הרלוונטי שעשיתי לעומת טיסה קודמת הוא החלפת הסרוו האחורי מהמקורי של ESky ל HXT900. האם זה יכול להיות קשור?

תודה

vinay
14-09-2008, 18:24:48
עדכון - נראה לי שפתרתי את הבעיה ולצרכי תעוד אפרט כאן.

פירקתי והרכבתי את הכל אבל נראה לי שהבעיה הייתה שהגריפים בראש שמוחזקים ע"י הFeathering Shaft (ככה קוראים להם?) לא היו מחוברים מספיק הדוק.

האמת, למדתי את זה במקרה מדיון בשאלה זהה שנשאלה בפורום מסוקי הדלק .

http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=1308

מה שמביא אותי לחשוב ולשאול - למה שני פורומים למסוקים? הרי זה לא שהתעבורה בפורומים כאן כ"כ גבוהה, וחלק גדול מהאנשים קוראים את שניהם אך לא כולם ולשאלה שכזו לדוגמא יכולים לענות אנשים משני הפורומים.

אותו דבר לגבי מוכרים/קונים - ניתן היה לחבר את הכל שם לפורום אחד במקום לקרוא את כולם אחד אחרי השני.

כשתהיה תעבורה רבה אפשר יהיה לשקול לחלק שוב...

שתי האגורות שלי :)