PDA

צפייה בגרסה מלאה : מסוק מושך אחורה - תקין?

vinay
13-09-2008, 18:46:39
שלום,

כאשר המסוק שלי מתחיל להמריא, יש לו נטייה אחורה שאני צריך לאזון בכדי שיתרומם אנכית.

אני מבין מדוע הוא "מושך" שמאלה ולמה אני צריך לאזן, אבל לא מבין מדוע הוא מושך אחורה כל כך חזק.

יש לציין שאיזנתי את ה Swashplate (עם מתקן מתאים), איזנתי להבים לפי כל ההסברים, וכו'.

האם זה תקין? אם לא, מה צריך לבדוק?

תודה

dptr
13-09-2008, 19:35:12
הבעיה פשוטה המסוק לא מאוזן מבחינת מרכז הכובד שלו (הזנב כבד מדי)
בכדי לבדוק איזון יש להחזיק בפליי בר בשתי אצבעות כאשר הוא ממוקם לרוחב המסוק. במצב זה המסוק צריך להיות מאוזן הבום צריך להיות מאוזן לרצפה.
הפתרון פשוט תקח את הסוללה כמה שאפשר קדימה אם זה לא מספיק אני אישית הדבקתי משקולות קטנות בקדמת המסוק.

בהצלחה

vinay
13-09-2008, 20:02:12
המסוק דוקא מאוזן, ואולי אפילו נוטה טיפה קדימה.

את איזון ה Swashplate אני הרי עושה (בעזרת מכשיר) יחסית לציר הראשי.

האם ייתכן שהציר עצמו אינו מאונך אלא נוטה מעט אחורה? (דרך אגב - זה ציר חדש כך שאינו עקום).

wind556
13-09-2008, 20:59:28
אתה מוזמן להתקשר אלי
אנסה לעזור
0525-454380
עודד

עודד מזור
13-09-2008, 21:13:33
נסה לנתק את המנוע ולבדוק האם ה-swashplate נשאר מאוזן לאורך כל תנועתו.

אורח
14-09-2008, 09:13:31
נסה לנתק את המנוע ולבדוק האם ה-swashplate נשאר מאוזן לאורך כל תנועתו.

כפי שאמר ד"ר מזור (הוא באמת רופא).תנסה לבדוק את ה swash.לאחר מכן מרכז כובד.לאחר מכן הייתי בודק את הכנפונים. ואם כל זה לא עוזר.הייתי מקזז אותו עם קיזוז קדימה. לאחר מכן בודק כמה קליקים הייתי צריך לא יותר מ 10 בד"כ. ואם יש צורך ביותר. הייתי פותח סיבוב או שניים בלינק של ההגה גובה
במידה וישנם עוד שאלות אשמח לעמוד לשירותך.

ליאור זהבי
14-09-2008, 12:22:09
שווה להעיף מבט על הפדלים לראות האם הם מאוזנים גם כן.
לא ממליץ לפתוח את הלינק של הגה הגובה, שכן אם הסוואש מאוזן אז הוא לא הגורם.

vinay
14-09-2008, 19:14:40
כפי שאמר ד"ר מזור (הוא באמת רופא).תנסה לבדוק את ה swash.לאחר מכן מרכז כובד.לאחר מכן הייתי בודק את הכנפונים. ואם כל זה לא עוזר.הייתי מקזז אותו עם קיזוז קדימה. לאחר מכן בודק כמה קליקים הייתי צריך לא יותר מ 10 בד"כ. ואם יש צורך ביותר. הייתי פותח סיבוב או שניים בלינק של ההגה גובה
במידה וישנם עוד שאלות אשמח לעמוד לשירותך.

איזה כנפונים - אלא מאחורה? איך הם קשורים לזה (בכלל מה התפקיד שלהם)?

שווה להעיף מבט על הפדלים לראות האם הם מאוזנים גם כן.
לא ממליץ לפתוח את הלינק של הגה הגובה, שכן אם הסוואש מאוזן אז הוא לא הגורם.

הפדלים נראים לי מאוזנים מאד (השקעתי לאזן אותם) אבל לא בטוח שעשיתי את זה נכון - עם pitch gauge וידאתי שהם מקבילים ללהבים. האם זו הדרך?

אופיר נחום
14-09-2008, 21:20:28
נדיר, אבל אם הזנב עקום ימינה אז הוא יורד מכח המדחף האחורי.

אורח
14-09-2008, 22:00:51
איזה כנפונים - אלא מאחורה? איך הם קשורים לזה (בכלל מה התפקיד שלהם)?

הפדלים נראים לי מאוזנים מאד (השקעתי לאזן אותם) אבל לא בטוח שעשיתי את זה נכון - עם pitch gauge וידאתי שהם מקבילים ללהבים. האם זו הדרך?

אני משתמש כנקודת התייחסות לקצה ה cage