PDA

צפייה בגרסה מלאה : בראשד לבראשלס

Tomer2
30-10-2009, 23:21:50
נניח שיש לי בקר ברשד ואני מעוניין להפעיל מנוע בראשלס (יש גשם בחוץ וזה מה שנותר לעשות כרגע:))
אפשרות אחת להחליף בקר לבראשלס
אפשרות שניה לחבר מתמר בראשד לבראשלס (יש לסיני ב10$) ואחריו בקר בראשלס

השאלה האם לא ניתן לחבר את בקר הבראשד ישירות לסלילי מנוע בראשלס באמצעות קבלים לקבלת הפרשי פאזה ?

wind556
30-10-2009, 23:27:14
לא מובן מה אתה רוצה להשיג, מהי המטרה שלך?
להפעיל מנוע BL ?
לעמוד באתגר טכנולוגי כלשהו?
או סתם משחק מחשבה לשעת לילה?

Shay
30-10-2009, 23:33:57
ב10 דולק אתה קונה מנוע חדש

ziki
30-10-2009, 23:42:53
נניח שיש לי בקר ברשד ואני מעוניין להפעיל מנוע בראשלס (יש גשם בחוץ וזה מה שנותר לעשות כרגע:))
אפשרות אחת להחליף בקר לבראשלס
אפשרות שניה לחבר מתמר בראשד לבראשלס (יש לסיני ב10$) ואחריו בקר בראשלס

השאלה האם לא ניתן לחבר את בקר הבראשד ישירות לסלילי מנוע בראשלס באמצעות קבלים לקבלת הפרשי פאזה ?

עד כמה שידוע לי התשובה היא לא.
בקר בראשד ובקר בראשלס מתוכננים באופן שונה לחלוטין.
תפקיד הקבלים הוא ייצוב רמות מתח משתנות בלבד עבור טרנזיסטורים שאחראים על מיתוג הפזות למנוע בתיזמון שצריך להיות מדוייק מאד על מנת לאפשר עבודת מנוע בנצילות הספק גבוה.
לא ניסיתי מעולם חיבור שכזה אבל גם אם הוא יעבוד והמנוע יסתובב יותר מסביר שלא יהיה אפקטיבי ותקבל מנוע שמסתובב בצורה לא מתוזמנת, בעל ניצולת נמוכה, כוח פחות ובלאי מואץ.
רוצה ללכת על סטאפ טוב ונכון? החלף בקר לבראשלס ללא מתמרים מיותרים שאוכלים חלק מההספק וגם מפחיתים ביצועים.
ציקי

Tomer2
30-10-2009, 23:49:21
מנועי הבראשד במסוק הלאמה שלי הוחלפו בבראשלס
יש לי גם מערכת של בקרי ברשלס וג'ירו ומיקסר שחוברו במקום רכיב ה 1-4 המקורי.
השאלה היא למה אני לא יכול לחבר ישירות את בקרי הברשאד למנועי הבראשלס?

בלאמה זה יחסוך לקנות 2 בקרי בראשלס מיקסר וגי'רו
במערכות אחרות אפשר לנצל בקרי בראשד להפעלת מנועי ברשלס
והכל במחיר של 3 קבלים (או שאני טועה)

Boogle
30-10-2009, 23:58:03
אם כוונתך למוצר הזה http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10007
לפי הכתוב הוא אינו בא במקום בקר בראשלס ! מטרתו היא להוציא סיגנל שבקר בראשלס סטנדרטי יבין.
זהו למעשה מתאם ללוח של הלמה.

ziki
31-10-2009, 00:04:34
במערכות אחרות אפשר לנצל בקרי בראשד להפעלת מנועי ברשלס
והכל במחיר של 3 קבלים (או שאני טועה)

אתה קובע עובדה ואחריה שואל אם היא נכונה? :)
אני לא מכיר פיתרון של הסבת בקר לבראשלס ע"י הוספה של שלושה קבלים בלבד ואשמח לראות סכימה חשמלית של פיתרון כזה.
בכל מקרה אתה בטח לא הראשון ששידרג לאמה למנועי בראשלס אז בדוק איזה סטאפ משתמשים אחרים שמו ואולי תוכל להוזיל את החבילה.
ציקי

Tomer2
31-10-2009, 00:06:19
אם כוונתך למוצר הזה http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10007
לפי הכתוב הוא אינו בא במקום בקר בראשלס ! מטרתו היא להוציא סיגנל שבקר בראשלס סטנדרטי יבין.
זהו למעשה מתאם ללוח של הלמה.

מכיר את הרכיב
הרכיב לא משתמש בהספק בקר הבראש
ההצעה שלי היא חיבור קבלים ליציאת בקר הבראשד כך שאפשר לנצל את התיזמון וההספק של בקר הבראשד

Tomer2
31-10-2009, 00:10:38
אתה קובע עובדה ואחריה שואל אם היא נכונה? :)
אני לא מכיר פיתרון של הסבת בקר לבראשלס ע"י הוספה של שלושה קבלים בלבד ואשמח לראות סכימה חשמלית של פיתרון כזה.
בכל מקרה אתה בטח לא הראשון ששידרג לאמה למנועי בראשלס אז בדוק איזה סטאפ משתמשים אחרים שמו ואולי תוכל להוזיל את החבילה.
ציקי

ציקי

אני לא קובע עובדה, אלה שואל איפה אני טועה

כפי שכתבתי אני מכיר את המערכות שיש (ויש לי אחת כזאת) ומכיר את השירשורים ב RCGOUPS

אני מופתע מכמות התגובות בשעה הזאת
אבל עוד לא קיבלתי תשובה - איפה הטעות שלי?

Boogle
31-10-2009, 00:24:13
רגע, בשביל להניע מנוע בראשלס אתה צריך לייצר שלושה פולסים שיש ביניהם הפרש פאזה נומינלי של 120 מעלות. בקר בראשד כל שהוא יודע לעשות זה לשנות את הדיוטיסייקל של פולס הPWM שהוא מייצר למנוע ותו לאו.
בקר בראשלס מודד תוך כדי מתן פולס בין שני הדקים של המנוע את המתח הנוצר בהדק השלישי על מנת לדעת מתי לתת את הפולס הבא לשני ההדקים הבאים.
מה שאתה מנסה לעשות אפשר כנראה לעשות עם רכיב אקטיבי שימתג את הפולס מבקר הבראשד (שעובר אינטגרציה עם קבל גדול) על מנת לקבל מהירות סיבוב אחת. עכשיו תייצר מעגל שימתג את זה בקצב משתנה וקיבלת בקר בראשלס :D
ולגבי השעה, מה לעשות, היה גשם, ישנתי איזה 3 שעות בצהריים ....

b1yossi
31-10-2009, 07:32:23
רגע, בשביל להניע מנוע בראשלס אתה צריך לייצר שלושה פולסים שיש ביניהם הפרש פאזה נומינלי של 120 מעלות. בקר בראשד כל שהוא יודע לעשות זה לשנות את הדיוטיסייקל של פולס הPWM שהוא מייצר למנוע ותו לאו.
בקר בראשלס מודד תוך כדי מתן פולס בין שני הדקים של המנוע את המתח הנוצר בהדק השלישי על מנת לדעת מתי לתת את הפולס הבא לשני ההדקים הבאים.
מה שאתה מנסה לעשות אפשר כנראה לעשות עם רכיב אקטיבי שימתג את הפולס מבקר הבראשד (שעובר אינטגרציה עם קבל גדול) על מנת לקבל מהירות סיבוב אחת. עכשיו תייצר מעגל שימתג את זה בקצב משתנה וקיבלת בקר בראשלס :D
ולגבי השעה, מה לעשות, היה גשם, ישנתי איזה 3 שעות בצהריים ....

http://www.efly.co.il/forums/images/icons/icon14.gif

נכון ומדוייק.

DarZeelon
31-10-2009, 08:31:41
הדרך הזולה והיעילה היחידה להמיר ממנוע ברשד לברשלס, היא לרכוש מנוע ובקר - שניהם ברשלס...

כולם כאן אומרים זאת, למעשה.

כדי שאנשים לא יצטרכו להחליף טיסנים, ישנם מנועי ברשלס שמתאימים למקום בו היה מותקן קודם מנוע ברשד; אפילו על אותם הברגים והתושבות.

אבל את הבקר תצטרך להחליף והם עולים היום בזול. סביר שמנוע + בקר יחד, יעלו לך פחות משעלה אז מנוע הברשד שהיה...

איזה טיסן יש לך?

Tomer2
31-10-2009, 09:48:57
דר
נניח לרגע שיש לי "צפלין" שהיה ממונע בשני מנועי בראשד שאותם אני מעוניין להחליף במנועי בראשלס.
מערכת הבקרה נמצאת על מעגל מודפס יחיד1 עליו GPS (אפשר לתכנת את מסלול הטיסה), מיקסר וג'ירו (לשמור על הכיוון),וכמובן שני בקרי בראשד
תיזכורת - הכל במארז יחיד (האות לפני הבקרים אינו PPM:))

עכשיו - עדיין יותר זול להחליף את מערכת הבקרה?
אם אני לא טועה מאחר והאות למנועי הבראשד הוא PWM אפשר להמיר אותו לתלת פאזי ע"י שליטה בפאזה - וכאן ניכנס הרעיון של - קבלים המחוברים בין בקר הבראשד למנוע הבראשלס
יתכן שבוגל צודק שזה אפשרי רק עבור סל"ד יחיד (אני לא מהנדס אלקטרוניקה)

מצטער על החפירה - יורד גשם בחוץ:)

Boogle
31-10-2009, 11:15:01
אתה עדיין חייב מעגל מיתוג.
המוצר ש"לינקקתי" (נתתי בלינק לעיל) עושה בדיוק את זה הוא לוקח רמת DC וממיר אותה לפולס PPM שבקר "סטנדרטי" מכיר.
בכדי להשמיש מעגל של בראשד, תצטרך לפרק לו את הקבל ולשים מעגל מיתוג שיחבר את הפולס שלו בכל פעם להדק אחר של המנוע ויחוש את המנוע בכדי לדעת מתי לתת את הפולס הבא עכשיו נכנסנו למעגל סיבובי (כמו המנוע:D) איפה תשים קבלים ומה הם יעשו לך?

master_bebe
31-10-2009, 11:47:44
לפי מיטב ידיעתי, בקר מנוע בראשד משחרר פולסים (PWM) למנוע, בניגוד למה שהרבה חושבים, חצי מצערת לא אומר חצי מהמתח למנוע DC, אלא פולס של חצי מה DUTY CYCLE של מצערת מלאה. המנוע מקבל פיקים של "פול גז". האופן הנעה הזה יותר יעיל מלדוגמא לתת חצי מהמתח הדרוש לחצי מצערת. בכל מקרה, לבקר בראשלס יש עוד פאזה זהה, רק שהבקר עצמו, קצת יותר מתוחכם, לכל פאזה בתורה נשלח פולס, נסגר מעגל עם פאזה שנייה, והפאזה השלישית חשה את השינוי בשדה המגנטי ומסמנת למנוע איך לתזמן את המשך הסיבובים. בלי קשר לעובדה שבקרים יקרים יודעים לשנות את ה TIMING תוך כדי פעולה...
בכל מקרה, לא כל כך ברור לי איך אפשר להפעיל את המנוע בראשלס דרך בקר בראשד ישירות.
ואני גם לא מבין למה. אפשר להמיר את הסיגנל שיוצא למנוע בראשד לסיגנל פשוט ולהכניסו לבקר בראשלס.

ShaharBD
31-10-2009, 15:50:11
טל,
רעיון הקבלים לצערי לא יעבוד כאן. אכן יש דרך להפעיל מנוע תלת פאזי מהזנה חד פאזית אך רק במהירות קבועה וכאשר המקור שלך הוא AC. במקרה שלנו המקור הוא DC (הסוללה) והצורך הוא במהירות משתנה.

המוצר שBOOGLE מצא יעזור רק אם אתה עובד על סוללת שני תאים. אם ה"צפלין" שהזכרת (אשמח לקבל לינק) עובד על יותר משני תאים תצטרך לבצע קצת HACKING. כמובן תצטרך לרכוש שני בקרי מהירות BRUSHLESS...

שחר