PDA

צפייה בגרסה מלאה : עשה זאת בעצמך - תאורת לילה לטיסן

ohadvr
25-07-2008, 12:56:36
המצרכים הדרושים:
לדים בשלל צבעים ונגדים (וגם חוט ובידוד מתכווץ שלא מצולמים)

אופן ההכנה:
הלחמת הנגדים ללדים: את הנגד אפשר גם להלחים גם לחוט ולא לרגל, אבל בכל מקרה נגד אחד בלבד לכל לד. ההלחמה לרגל היא משיקולי נוחות בלבד. אין חשיבות למיקום הנגד עם הפלוס או על המינוס - אבל חייבים להיות אחידים! כמו כן, חוט הפלוס צריך לרוץ על הנקבות (הצד שבו אני הלחמתי את הנגדים).

הנגדים שהשתמשתי בהם בתמונות יספיקו בכיף לכל זרם עד 2 תאים לפחות (אם רוצים לרכוש כאלה פשוט לקרוא לנגד בשם לפי סדר הצבעים שעליו).
יש למקם את הלדים ב"תיבות" מתאימות בחלל הגוף. כפי שתראו בהצעות למטה כדאי גם לשים נייר כסף או מיילר כ"קונטרה" ללד (מה שאני לא עשיתי לצערי).
כדאי ליצור 2 מערכות נפרדות, אחת לגוף ואחת לכנפיים, אשר מתחברות אח"כ למחבר אחד.

חלק מתגובות של חברי הפורום (הישן):

ציטוט: הכותב המקורי mini_guy1 ב 2008 /04 /10
--------------------------------------------------------------------------תודה על ההסבר אך יש לי כמה שאלות
מה גודל הנגדים?
האם יש עוצמות שונות (מתחים שונים)ללדים או שזה קבוע?
את הנגד מלחימים רק לרגל אחת? לזכר או לנקבה?
תודה
גיא
--------------------------------------------------------------------------
תשובה של IgalR:
אתה יכול להתעמק יותר כאן (יש גם מחשבון בתחתית הדף):
http://www.rc-cam.com/led_info.htm
לכל לד יש את מתח העבודה שלו מה שמחייב מקור מתח גבוהה יותר בד"כ מתח העבודה הוא 2V-3V
את עוצמת ההארה גובה זרם שאתה מזרים במעגל וכאן בא לביטוי התנגדות הנגד. בד"כ הזרם הדרוש כדי להדליק לד בהיר הוא 20-50 מילי אמפר בלדים בהירים אחרי שיש מספיק זרם ומתח כדי להדליק את הלד עותמת ההארה לא ממש משתנה (שלא כמו בנורות) אוהד השתמש בנגדים של 100אוהם (רואים בתמונה) כך שבדוגמא שלו נניח שהלד צריך 2V במתח מקור של 2 תאים שהם בערך 7V המתח על הנגד יהיה 5V נגד 100אוהם מגביל את הזרם ל 50מילי שזה פחות או יותר מסתדר מצויין .
אם עדיין לא ברור יש לדים רגילים ויד לדים בהירים מעבר להבדל הברור של בהירות המחיר הוא פי 10

(דרימר) אוהד, הצעה:
כדי שלא יבלע אור בבלזה אני ממליץ לך לצפות את השדריות והשלדה של כל מקום שמגיע אור עם מיילר - כך זה יחזיר את האור שנבלע בבלזה.. אני מקווה שאני לא אומר זאת מאוחר מדי בתקוה שטרם ציפית.