PDA

צפייה בגרסה מלאה : פתיחת עסק

maozasaf
04-11-2009, 15:57:33
הי לכולם
מה נישמע?

במידה ואני רוצה לפתוח חנות של טיסנים בארץ, מה צריך לעשות,ומי לפנות ?
האם צריכים להיות אישורים מיוחדים לגבי חנות מסוג זה.?!

ואם יש קישורים ..אז גם טוב.
;)
תודה;);)

eran_k
04-11-2009, 16:51:29
עזוב למה לך הכאב ראש הזה:eek:

Boogle
04-11-2009, 17:10:41
שמע ידידי, רק אם תצליח למכור סחורה במחיר הוביסיטי או עד 50% יותר (ביום גשום) אתה מכניס את עצמך לצרה.
תראה כמה רשומים פה בפורום, תכפיל ב3 פורומים פעילים שיש ביניהם חפיפה, תוסיף 20% לא רשומים באף פורום, אני מעריך ששוק היעד שלך הוא כ5000 קונים בכל ארץ הקודש.
יש בארץ כ15-20 חנויות לציוד. מה שאומר כ250 לקוחות לחנות.
נניח וקונה ממוצע יקנה בחנות ב2,000 ש"ח בשנה , זה מביא אותנו למחזור של 500,000 ש"ח בשנה. עכשיו בוא נוריד מע"מ נשאר 430000 ש"ח נוריד שכירת מקום ואחזקתו (נגיד בזהירות 8,000 לחודש~100000 ש"ח בשנה) נשאר לך 330000 מתוך זה (אם לא תהפוך ל"שודד" נוסף) הרווח הנקי לפני מס יהיה כ30% היינו כ100,000ש"ח לשנה זה שקול למשכורת ברוטו של 8000 ש"ח . לחודש. וזה בהנחה שאתה לא מעסיק עובדים , עושה הנהלת חשבונות לבד ונוסע על טוסטוס.

מכאן הדרך להפוך ל"שודד" קצרה כי אי אפשר לנשום פה.

אתה רוצה חנות? פתח חנות אינטרנט, הייה אטרקטיבי במחירים, תפתח בפניך כמה אופציות למיליוני לקוחות, שם תוכל לשרוד, בקושי.
אם תכנס לאתר החדשות של HK תראה שאת 2008 הם סיימו ברווח תפעולי 0 , כן 0 . מה זה אומר, שכל ההוצאות התקזזו עם הכנסות, זה אומר שבעל האתר חי רק מהמשכורת שהוא מוציא לעצמו ללא כל דיוידנד מהמחזור. זה טוב לנו כלקוחות, כמודל עיסקי זה אסון!.

ziki
04-11-2009, 17:35:14
שמע ידידי, רק אם תצליח למכור סחורה במחיר הוביסיטי או עד 50% יותר (ביום גשום) אתה מכניס את עצמך לצרה.
תראה כמה רשומים פה בפורום, תכפיל ב3 פורומים פעילים שיש ביניהם חפיפה, תוסיף 20% לא רשומים באף פורום, אני מעריך ששוק היעד שלך הוא כ5000 קונים בכל ארץ הקודש.
יש בארץ כ15-20 חנויות לציוד. מה שאומר כ250 לקוחות לחנות.
נניח וקונה ממוצע יקנה בחנות ב2,000 ש"ח בשנה , זה מביא אותנו למחזור של 500,000 ש"ח בשנה. עכשיו בוא נוריד מע"מ נשאר 430000 ש"ח נוריד שכירת מקום ואחזקתו (נגיד בזהירות 8,000 לחודש~100000 ש"ח בשנה) נשאר לך 330000 מתוך זה (אם לא תהפוך ל"שודד" נוסף) הרווח הנקי לפני מס יהיה כ30% היינו כ100,000ש"ח לשנה זה שקול למשכורת ברוטו של 8000 ש"ח . לחודש. וזה בהנחה שאתה לא מעסיק עובדים , עושה הנהלת חשבונות לבד ונוסע על טוסטוס.

מכאן הדרך להפוך ל"שודד" קצרה כי אי אפשר לנשום פה.

אתה רוצה חנות? פתח חנות אינטרנט, הייה אטרקטיבי במחירים, תפתח בפניך כמה אופציות למיליוני לקוחות, שם תוכל לשרוד, בקושי.
אם תכנס לאתר החדשות של HK תראה שאת 2008 הם סיימו ברווח תפעולי 0 , כן 0 . מה זה אומר, שכל ההוצאות התקזזו עם הכנסות, זה אומר שבעל האתר חי רק מהמשכורת שהוא מוציא לעצמו ללא כל דיוידנד מהמחזור. זה טוב לנו כלקוחות, כמודל עיסקי זה אסון!.

בוגל
אני לא חושב שמישהו אחר בפורום הזה היה מצליח טוב יותר לתאר את המודל העסקי של חנויות הטיסנים בארץ.
כל הכבוד על הסבלנות וההסבר, נהנתי לקרוא :)
ציקי

maozasaf
04-11-2009, 17:45:26
wow
באמת כל הכבוד ..
נתת פה תמונה ברורה (וקצת עצובה) למה שוקרה בארץ.
התחרות קשה ...וגם אי אפשר לעמוד המחירים של הסינים ...הם שברו את כל השוק.

חבל שהתחביב הזה לא פעיל בארץ כמו בשאר העולם..
טוב,כניראה שזה לא יהיה העסק הבא.;)

תודה רבה

yosi678
04-11-2009, 17:49:34
אולי זה יוכל להצליח לך אם תיהיה חנות רק באינטרנט ושליחות של hobycity בארץ אז יצליח

אגב חשבתי על רעיוןבזמן שחשבתי לעצמי בקאנטרי בג'קוזי:
שכל מטיס בארץ ישלם בסיבות ה 500 שקל
ושתיפתח חנות יבואן של hobcity אם מלאי גדול
עם עובד אחד שכיר
ובלי חבר של החנות

(חנות של כל המטיסים באץ)
אחרי זה נקבל זיכוי לקניה של דברים בחנות

וככה זה גם יגיע מהר וגם יהיה יותר זול אפילו מהסינים

אני יודע שזה לא תיאורתי אבל סתם נקודה למחשבה...

יוסי

maozasaf
04-11-2009, 17:56:59
ניראה לי שHK לא ירצה להפסיד את קהל הלקוחות שלו מישראל ולתת את זה למישהו אחר

Boogle
04-11-2009, 18:22:48
יוסי,
תבין (ותפנים - אני באמת מתכוון לזה בלי להעליב) כשאתה או כל אחד אחר, כאדם בודד, מזמין מחו"ל , מוצר שעלותו עד 50$ אתה פטור ממכס במסגרת חוק ה"יבוא האישי".
קיבלת מחיר נטו.
סוחר אם יביא פריט אחד, לא תהיה לו זכות קיום! כשתביא מספר פריטים , נאמר 5 , אתה צריך לשלם 12% מכס. תנסה עכשיו למכור את זה, על פי החוק אתה חייב לגבות מע"מ 16.5% על סך המכירה.כבר שילמת 65$ על הפריט . עוד לא עבר שקל לכיס הסוחר!!!
בוא נהיה הוגנים, בכמות של 5 פריטים למלאי, פחות מ30% רווח גולמי, לא משתלם לצאת מהבית!!
מחיר המוצר( החוקי ) עבורך מסתכם כעט ב84.5$ .

בוא נניח שאף אחד לא רוצה לרמות וכמו כן כפי שאתה רוצה לחיות טוב, גם הסוחר רוצה.
הרי שלאחר תשלום מיסים, בכדי שכולנו נחייה טוב , נקבל שרותי בריאות, נקבל הגנה מצה"ל, נשלם את עלות תלמידי הישיבות, ואת עלות הפרזיטים בכל מיני רשויות ממשלתיות (הייתי חייב :D) זה המחיר לתשלום ותוא לאו.
האם אתה מוכן לוותר על ה"חיסכון" של 25$ שלך בעבור קיום החנות???
ועוד כמה עובדות חיים, סתם בשביל הכיף:D:
1. סוחר הגון שמוכר רק 50% מעל HK .
2.לידיעה- המחיר של HK הוא נמוך, בין השאר, כי בהונג קונג לא גובים מיסים כמעט(!!!) והם קונים סחורה בכמות סיטונאית , ולכן כ"סוחר" בכמויות שצריך להחזיק מלאי בארץ , מחירי HK הם מחירי המוצרים( עצוב אבל נכון).
3. 24.5$ ששולמו לסוחר ההגון מתפלגים כך:
א. 6$ - מכס
ב. 12$ - מע"מ
ג. נשאר 6.5$ לסוחר
ד. מיסי הכנסה בארץ הם כ30% לכן מהסך לעיל 2$ למס הכנסה.
ה.נשאר לסוחר רווח גולמי של 4.5$
ו.מתוך הרווח הגולמי יש לו עוד עלויות שונות של עוד כ20% שהם בערך 1$
ז. נשאר לו לחיות מ3.5$ (בכוונה סידרתי את מספר הסעיף שייצג את המצב העגום :D:()
4. מהי המשכורת הסבירה לחודש בארץ? 2500$ נטו לערך (משו כמו 10000 ש"ח)?
5. על הסוחר למכור בחודש כ 715 מכירות של סחורה בשווי 50$ =35000$ לחודש
6.זה אומר שכל אחד ואחד מ250 הלקוחות הנאמנים הנ"ל חייבים לקנות ממנו סחורה בשווי 140$ כל חודש
7. ז"א שעליך , לקוח נאמן לשלם לו כל חודש ב 208$ !!!

8. לידיעה בלבד- סך המיסים שנכנסו לקופת מדינתינו לצרכים שפורטו לעיל (פרזיטים ושות') הוא 20$ על ה50$ של המוצר מHK!!!!!

דניאל דקל
04-11-2009, 19:36:57
מספיק לספור את החנויות שנסגרו בארץ בשנים האחרונות

יש אולי 3 חנויות טיסנים רווחיות בארץ וכולן באזור המרכז

בצפון, המצב עגום שבעתיים...

yosi678
04-11-2009, 20:24:45
יוסי,
תבין (ותפנים - אני באמת מתכוון לזה בלי להעליב) כשאתה או כל אחד אחר, כאדם בודד, מזמין מחו"ל , מוצר שעלותו עד 50$ אתה פטור ממכס במסגרת חוק ה"יבוא האישי".
קיבלת מחיר נטו.
סוחר אם יביא פריט אחד, לא תהיה לו זכות קיום! כשתביא מספר פריטים , נאמר 5 , אתה צריך לשלם 12% מכס. תנסה עכשיו למכור את זה, על פי החוק אתה חייב לגבות מע"מ 16.5% על סך המכירה.כבר שילמת 65$ על הפריט . עוד לא עבר שקל לכיס הסוחר!!!
בוא נהיה הוגנים, בכמות של 5 פריטים למלאי, פחות מ30% רווח גולמי, לא משתלם לצאת מהבית!!
מחיר המוצר( החוקי ) עבורך מסתכם כעט ב84.5$ .

בוא נניח שאף אחד לא רוצה לרמות וכמו כן כפי שאתה רוצה לחיות טוב, גם הסוחר רוצה.
הרי שלאחר תשלום מיסים, בכדי שכולנו נחייה טוב , נקבל שרותי בריאות, נקבל הגנה מצה"ל, נשלם את עלות תלמידי הישיבות, ואת עלות הפרזיטים בכל מיני רשויות ממשלתיות (הייתי חייב :D) זה המחיר לתשלום ותוא לאו.
האם אתה מוכן לוותר על ה"חיסכון" של 25$ שלך בעבור קיום החנות???
ועוד כמה עובדות חיים, סתם בשביל הכיף:D:
1. סוחר הגון שמוכר רק 50% מעל HK .
2.לידיעה- המחיר של HK הוא נמוך, בין השאר, כי בהונג קונג לא גובים מיסים כמעט(!!!) והם קונים סחורה בכמות סיטונאית , ולכן כ"סוחר" בכמויות שצריך להחזיק מלאי בארץ , מחירי HK הם מחירי המוצרים( עצוב אבל נכון).
3. 24.5$ ששולמו לסוחר ההגון מתפלגים כך:
א. 6$ - מכס
ב. 12$ - מע"מ
ג. נשאר 6.5$ לסוחר
ד. מיסי הכנסה בארץ הם כ30% לכן מהסך לעיל 2$ למס הכנסה.
ה.נשאר לסוחר רווח גולמי של 4.5$
ו.מתוך הרווח הגולמי יש לו עוד עלויות שונות של עוד כ20% שהם בערך 1$
ז. נשאר לו לחיות מ3.5$ (בכוונה סידרתי את מספר הסעיף שייצג את המצב העגום :D:()
4. מהי המשכורת הסבירה לחודש בארץ? 2500$ נטו לערך (משו כמו 10000 ש"ח)?
5. על הסוחר למכור בחודש כ 715 מכירות של סחורה בשווי 50$ =35000$ לחודש
6.זה אומר שכל אחד ואחד מ250 הלקוחות הנאמנים הנ"ל חייבים לקנות ממנו סחורה בשווי 140$ כל חודש
7. ז"א שעליך , לקוח נאמן לשלם לו כל חודש ב 208$ !!!

8. לידיעה בלבד- סך המיסים שנכנסו לקופת מדינתינו לצרכים שפורטו לעיל (פרזיטים ושות') הוא 20$ על ה50$ של המוצר מHK!!!!!

גם זאת נקודה למחשבה...

עדיף לפתוח פיצוציה כבר וזהו:p

אגב היום קיבלתי הודעה מהדואר לאסוף את החבילה מהסיני

היא הוזמנה ב 23/10/09
וקיבלתי את ההודעה אתמול

מתחילים להשתפר?..

Reiematza
04-11-2009, 20:26:04
הנה נקודה למחשבה.. בתור טיסנאי חופשי אני נאלץ להתמודד עם בעיה של חלקים כל יום לנו אפילו אין חנות אחת מסכנה שמוכרת במחירים מופרזים בארץ למעשה אין לנו בכלל. הדרך שבה אנו מתמודדים עם זה היא שלכל בנאי שיש בחו"ל יש לנו מין סוג של איש קשר בארץ שהוא דואג לקבל את ההזמנות ולהעביר אותם אל הבנאי האיש קשר מקבל על זה סכום מסויים של כסף בסידורים שאני לא יודע אותם. אבל אולי אפשר לעשות משו דומה לזה למשל עם הסיני. כך שאין ממש חנות שיש בה את כל החלקים אבל יש איש שדואג לזה ומארגן את הכל הולך את זה להיות נוח ונגיש לכולם ואם הוא בוחר הוא אפילו יכול לעשות לעצמו סטוק קטן בבית של דברים שקונים הרבה.

ZvikaF
04-11-2009, 20:29:21
תשלב את החנות עם עיסוק נוסף... כמו הימורים או הלוואות שוק אפור ותוכל אולי להרויח..:confused:

guyst
04-11-2009, 20:49:50
ניראה לי שHK לא ירצה להפסיד את קהל הלקוחות שלו מישראל ולתת את זה למישהו אחר

HK לא מעוניין במפיצים, בדוק! וגם המחסנים שיש לו בארה"ב וגרמניה מתמחרים את המוצרים במרג'ין נוסף (לחזק את דברי בוגל) וניתן גם לראות את זה בקטלוג שלהם - מוצרים זהים מתומחרים גבוה יותר (בסוגריים כתוב מחסן ארה"ב)

RCTIMERS מוכנים למכור למפיצים אבל לא נותנים כל הנחה - קרי אם אתה קונה סרוו אחד או מאה, תשלם אותו דבר - מה שממחיש כי הם עובדים על מחירי עלות ומרג'ין קטן מאוד. אחרי הכול לכמה אפשר להוריד סרוו ב-$3......?:D

ziki
04-11-2009, 20:53:27
הנה נקודה למחשבה.. בתור טיסנאי חופשי אני נאלץ להתמודד עם בעיה של חלקים כל יום לנו אפילו אין חנות אחת מסכנה שמוכרת במחירים מופרזים בארץ למעשה אין לנו בכלל. הדרך שבה אנו מתמודדים עם זה היא שלכל בנאי שיש בחו"ל יש לנו מין סוג של איש קשר בארץ שהוא דואג לקבל את ההזמנות ולהעביר אותם אל הבנאי האיש קשר מקבל על זה סכום מסויים של כסף בסידורים שאני לא יודע אותם. אבל אולי אפשר לעשות משו דומה לזה למשל עם הסיני. כך שאין ממש חנות שיש בה את כל החלקים אבל יש איש שדואג לזה ומארגן את הכל הולך את זה להיות נוח ונגיש לכולם ואם הוא בוחר הוא אפילו יכול לעשות לעצמו סטוק קטן בבית של דברים שקונים הרבה.

מדבריך אני מבין שיש לך קושי מסויים להזמין חלפים מהאינטרנט (אולי אני טועה) בגלל שפה או ידע אישי.
לצערי בעולם העסקי ככל שהחלק שתחפוץ לקנות יעבור יותר ידיים כך הוא יעלה יותר.
האינטרנט פתח לנו עולם חדש שבו הצרכן מקושר כמעט ישירות ליצרן,רוב המלאים הם וירטואלים כמו החנויות, המשלוחים זולים יחסית (כשמדובר בחלפים) וגם זמני האספקה סבירים.
בנוסף הזמנות אישיות נכללות בקטגורית ייבוא אישי שעליה בוגל כבר הרחיב (כל מה שאוסיף רק יגרע מההסבר הנהדר שהוא נתן) דבר שתורם להוזלה משמעותית של החלפים בזמן הגעתם ארצה.
נכון להיום יש שתי אפשרויות לקנות בזול וכל אפשרות אחרת יקרה יותר ופחות יעילה כלכלית.
1.דרך האינטרנט מסין.
2.לעבור לגור בסין.
ציקי

Boogle
04-11-2009, 21:25:06
(כל מה שאוסיף רק יגרע מההסבר הנהדר שהוא נתן)
2.לעבור לגור בסין.
ציקי
1. תודה על המחמאות:)
2. נחמד לעבור לגור בסין כמערבי , אבל לא תוכל לקנות לא בDX , לא בHK ולא אצל RCTIMER ולא אצל אף אחד אחר כמעט מאלו שמוכרים בזול ברשת, לא רק זאת גם הגישה באינטרנט חסומה לרוב האתרים הנ"ל.
בנוסף בסין עצמה יש מיסוי לא קטן על סחורות כך שהמחיר ב"רחוב" יקר מהותית מהמחיר שאתם מקבלים באתרים הנ"ל ישירות. זה מגיע לידי אבסורד שבשוק האלקטרוניקה בשנזן פסי לדים בבאסטה של מיליוני לדים הם עלו יותר מאשר בHK למשל.

b1yossi
04-11-2009, 23:48:12
HK לא מעוניין במפיצים, בדוק! וגם המחסנים שיש לו בארה"ב וגרמניה מתמחרים את המוצרים במרג'ין נוסף (לחזק את דברי בוגל) וניתן גם לראות את זה בקטלוג שלהם - מוצרים זהים מתומחרים גבוה יותר (בסוגריים כתוב מחסן ארה"ב)

RCTIMERS מוכנים למכור למפיצים אבל לא נותנים כל הנחה - קרי אם אתה קונה סרוו אחד או מאה, תשלם אותו דבר - מה שממחיש כי הם עובדים על מחירי עלות ומרג'ין קטן מאוד. אחרי הכול לכמה אפשר להוריד סרוו ב-$3......?:D

זה תלוי - אם אתה מייצר\קונה אותו מהיצרן ב- 30 סנט, אז כנראה שלא מעט.
ואין לך עלויות פיתוח כי אתה מעתיק, ואין בקרת חומרים, כי מה שחשוב שזה יראה דומה, ואת הנתונים של הסרוו אף אחד לא בודק במחיר הזה.....

dani2002
05-11-2009, 08:54:46
wow
באמת כל הכבוד ..
נתת פה תמונה ברורה (וקצת עצובה) למה שוקרה בארץ.
התחרות קשה ...וגם אי אפשר לעמוד המחירים של הסינים ...הם שברו את כל השוק.

חבל שהתחביב הזה לא פעיל בארץ כמו בשאר העולם..
טוב,כניראה שזה לא יהיה העסק הבא.;)

תודה רבה
התמונה לא עצובה בכלל - להפך
התחרות גורמת למחירים זולים ואנו כצרכנים - מאוד נהנים מציוד במחירי בדיחה.
נכון קשה להקים עסק מי שלא מספיק מוכשר/מתאמץ/עובד קשה/בר מזל ועוד 12 אלף גורמים לא שורד.

acrozic
06-11-2009, 07:24:24
אני הייתי מציע לא להתמקד על החנות כעסק העיקרי אלא לפתוח במקביל מנחת עם פעילות לכל המשפחה ותמורת תשלום סימלי - (כמובן שפתוח בשבת :) ) אני בטוח שיש פוטנציאל.
הוסף לזה חוגים עם בננית דגמים ולימוד הטסה - אולי מתחיל להיות כדאי....