PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בקשת עזרה למתחיל (כמה נדוש :) )

mantis
05-11-2009, 08:25:22
שלום לכולם,

לאחר חיפוש וקריאה כאן בפורום, החלטתי לרכוש מנטור של מולטיפלקס כטיסן ראשון יחד עם DX6i(עד עכשיו הטסתי רק LAMA וסימולטורים).
אם הבנתי נכון, המנטור מגיע ללא אלקטרוניקה ולכן אשמח לקבל את עצתכם בנושא:
1. האם לקנות הכל בחנות שבה ארכוש את הטיסן, או שעדיף להזמין מהובי קינג? אם להזמין, אשמח לקבל המלצה לסטאפ.
2. האם יש לי סיבה להעדיף את גלקסיה על חולון או ההיפך?
3. היכן ניתן להטיס בבטחה ובהתאם לדרישות החוק באזור מודיעין?

אני מקווה שלא שאלתי שאלות שנטחנו כבר (השתדלתי לחפש בשרשורים קודמים).
תודה לעונים.

Ido
05-11-2009, 08:41:20
פעם ראשונה ממליץ לרכוש הכל באותה חנות. הייתי מבקש להתלוות ליום הטסה ראשון. משם מומלץ מאד לקחת מדריך ללות אותך בהטסות הראשונות.
אופציה נוספת לטיסן דומה למנטור הוא ה"אפרנטיס" של חברת eflight
הוא מגיע עם כל האלקטרוניקה כולל סוללה. (מוכרים אותו בכמה חנויות. שלט רחוק היא אחת מהן)

wind556
05-11-2009, 11:27:17
למה דווקא מנטור?
אתה תיתקל בשלל קשיים מאד מתסכלים
ואם כבר אתה רוצה מולטיפלקס, תלך על איזי סטאר עם מאזנות,יהיה לך הרבה יותר כייף, הרבה יותר קל להתחלה, ואפילו יותר מענג בהמשך כשתתקדם
ולשאלה השניה- למה DX6?
עדיך להשקיע עוד וללכת ישר על DX7
לגבי רכישה:
קנה בארץ את הגוף בלבד
ואת האיבזור קנה אצל הסיני
אם תצטרך עזרה כלשהי אל תהסס להתקשר
אם תרצה לדעת היכן רוכשים את הטיסן הנ"ל במחיר זול, תאלץ להתקשר...;)
אם תרצה לקבל טיפים והדרכה בבנייתו ובבניית המאזנות, גם זה ייעשה בטלפון או בביתי
אם תקנה מנטור, לא תדע מה הפסדת
אם תקנה איזי סטאר, לא תדע ממה נחלצת :D
(לא שהמנטור רע, נהפוך הוא, אבל סיוט למתחיל להתחיל עם גלגלים )

asafsee
05-11-2009, 11:36:03
לדעתי האישית מנטור מעולה להתחלה....אני לא חושב שאיזי סטאר נוח להתחלה...
אבל זו דעתי :)
וכמו שאמר עודד - הייתי קונה גוף בארץ ואת כל האלקטרוניקה מהובי סיטי שמציע ציוד מעולה ואיכותי לא פחות מהגרמנים במחירי רצפה.

המרסק
05-11-2009, 11:40:31
קרא את השירשור של RCGroups, יעזור לך מאד.
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=844280

אני מצטרף להמלצות של עודד בתוספת קלה. אני בעד קניה של מטוס RTF כמטוס ראשון בכדי לשלול את ההרכבה הראשונית כמקור לתקלות.
או לחילופין תשתמש בעזרה של בעל נסיון.

ושאלה לידע אישי : מה מחירו של הMentor (אני בשלב ראשוני של בדיקה של קניה של פלטפורמת FPV והוא יכול להיות מעולה לצורך כך) ?

mantis
05-11-2009, 11:53:59
תודה רבה לכולם.

לגבי האפרנטיס, ראיתי אותו אבל הוא מגיע עם DX5 ואני מעדיף את ה-6 כדי להשאיר את האופציות פתוחות להמשך (ארצה להטיס גם מסוקים). DX7 הוא "קצת" מעבר למה שתיכננתי להוציא בינתיים.

לגבי האיזיסטאר, אכן שקלתי ללכת עליו אך ירדתי מזה בסוף מכמה סיבות:
א. רציתי מאזנות ואין לי כרגע סבלנות או ביטחון מספק בכישורי הבנייה שלי כדי לבצע את השינוי בעצמי. מבחינת בנייה אני מניח שאמתח כרגע את הגבול בהרכבת ARF עם הוראות :-).
ב. העדר הגלגלים הוא אכן יתרון בשבילי כמתחיל (ובכלל, מבחינת ביטול הצורך במסלול והחופש להטיס כמעט בכל מקום), אך מהווה חיסרון לטווח הארוך מבחינת למידה, לא? כלומר, לא עדיף ללמוד להמריא ולנחות בדרך הקונבנציונאלית עם פלטפורמה "זולה" וסלחנית?

וכמובן, עודד, אני מאד מעריך את הצעתך לסייע :).

המרסק, אקרא את השרשור, תודה. הכי זול שמצאתי בינתיים זה 750 (והיקר 799).

האם למישהו יש בכל זאת המלצה לסטאפ?

ilan_l
05-11-2009, 12:35:23
המנטור ממש לא זול , הכל גדול ובהתאם המחירים (מנוע,סוללה,בקר) .

הייתי מציע לקחת ת'מינימג (מולטיפלקס) , מכוער (לדעתי) אבל מתאים למה שרצית .
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=455206

לדעתי מעולה להתחלה במחיר סביר .

leetal
05-11-2009, 12:46:13
בקשר לשלט, במחיר של DX6I אתה קונה RDS8000 והוא טוב בהרבה מה DX7.

mantis
05-11-2009, 12:55:02
בקשר לשלט, במחיר של DX6I אתה קונה RDS8000 והוא טוב בהרבה מה DX7.

ממה שראיתי דווקא יש הפרש של כמה מאות במחיר.

leetal
05-11-2009, 13:13:57
ממה שראיתי דווקא יש הפרש של כמה מאות במחיר.

http://www.tissanhaifa.com/pl/1.pdf

mantis
05-11-2009, 13:22:20
http://www.tissanhaifa.com/pl/1.pdf

שאלה מפגרת בפוטנציה: 1050 כולל מקלט, או 1400 כולל?

leetal
05-11-2009, 13:30:51
שאלה מפגרת בפוטנציה: 1050 כולל מקלט, או 1400 כולל?

כולל מקלט, לא כולל סוללה (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9787&Product_Name=Turnigy_1450mAh_3S_11.1v_Transmitter_ Lipoly_Pack)

Tomer2
05-11-2009, 13:43:59
שאלה למתחיל

למה אתה צריך לקנות שלט בשלב הזה?
יש לך שלט מהלאמה ? תשתמש בו (אפשר גם לפרק מהמסוק את המקלט )
שלטים יד שניה פשוטים אפשר להשיג ב כ200 ש"ח
אם תרצה שלט יותר מתוחכם אפשר לקנות שלט מהסיני במחיר דומה

כשתחליט אם התחביב מתאים לך תקנה את הציוד המתאים

אגב, תנסה לחפש קאפא-סטאר הטיסן האולטימטיבי למתחיל החסכן:)

lior_bar_ami
05-11-2009, 15:09:42
לא שהמנטור רע, נהפוך הוא, אבל סיוט למתחיל להתחיל עם גלגלים

:confused::confused:

מה זו השטות הזו? להתחיל עם גלגלים זה סיוט???
סליחה על הבוטות אבל עודד באמת....
עם כל הכבוד לאיזיסטאר כצעצוע שטס נחמד, ופלטפורמה נחמדה ל FPV - טיסן עם כן נסע שמלמד גם עקרונות חשובים כמו ריצת המראה/נחיתה והיגוי קרקע, עדיף לדעתי כטיסן ראשון.
לרדת ברמת ההטסה לטיסן 3 ער' עם הגה גובה והגה כיוון (אפילו לא מגיע כסטאנדרט עם מאזנות), תמיד אפשר - ואפילו נחמד כמשהו אקסטרא להחזיק באוטו, אבל להגיד שטיסן עם כן נסע זה סיוט??

לא מצליח להבין את זה....

s.mario
05-11-2009, 16:28:42
[QUOTE=mantis;99809]ב. העדר הגלגלים הוא אכן יתרון בשבילי כמתחיל (ובכלל, מבחינת ביטול הצורך במסלול והחופש להטיס כמעט בכל מקום), אך מהווה חיסרון לטווח הארוך מבחינת למידה, לא? [QUOTE/]

כן!!
שיקול נכון מאד!

ilan_l
05-11-2009, 19:24:43
לדעתי זה נחמד עם גלגלים , יותר יפה לראות מטוס רץ והופך מחיה קרקעית לחיה אוירית ,
אבל האם זה טורם לך לאויראות , לדעתי שולי , קנה/בנה/תטיס משהו סלחני עם/בלי גלגלים
תקבל בטחון ותראה לאן אתה רוצה לפנות מהירים/סקיילים/צילום/דאיה.......
מה שעושה לך את זה , זה ריצת המראה , לך על גלגלים .

פשוט ביקשת עם מאזנות ולמתחילים לכן לדעתי מינימג מתאים לך , המנטור למשל צריך סוללות
שעלולות כבר לשלם מכס (אתה הרי לא תביא אחת כל משלוח)

mantis
05-11-2009, 21:43:50
תודה רבה לכל המגיבים.

בסוף יצא שחזרתי להתלבט ולהתבלבל (ואני דווקא מתייחס לזה בחיוב).

בשורה התחתונה, השתכנעתי להתחיל מאיזיסטאר (כן כן, תודה לעודד :) ) ואף רכשתי אחד הערב. השלב הבא - בחירת רדיו, בחירת סטאפ והזמנה מהסיני, והחלטה לגבי המאזנות.

gillb
05-11-2009, 23:47:42
תודה רבה לכל המגיבים.

בסוף יצא שחזרתי להתלבט ולהתבלבל (ואני דווקא מתייחס לזה בחיוב).

בשורה התחתונה, השתכנעתי להתחיל מאיזיסטאר (כן כן, תודה לעודד :) ) ואף רכשתי אחד הערב. השלב הבא - בחירת רדיו, בחירת סטאפ והזמנה מהסיני, והחלטה לגבי המאזנות.

החלטה טובה.

כאן תוכל לקבל עוד קצת מידע.

http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=10580

ועוד קצת כאן

http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=10806

בהצלחה

wind556
06-11-2009, 00:04:25
:confused::confused:

מה זו השטות הזו? להתחיל עם גלגלים זה סיוט???
סליחה על הבוטות אבל עודד באמת....
עם כל הכבוד לאיזיסטאר כצעצוע שטס נחמד, ופלטפורמה נחמדה ל FPV - טיסן עם כן נסע שמלמד גם עקרונות חשובים כמו ריצת המראה/נחיתה והיגוי קרקע, עדיף לדעתי כטיסן ראשון.
לרדת ברמת ההטסה לטיסן 3 ער' עם הגה גובה והגה כיוון (אפילו לא מגיע כסטאנדרט עם מאזנות), תמיד אפשר - ואפילו נחמד כמשהו אקסטרא להחזיק באוטו, אבל להגיד שטיסן עם כן נסע זה סיוט??

לא מצליח להבין את זה....

ליאור איש יקר
אתה כנראה שכחת איך זה להיות מתחיל
להתחיל מאפס לגמרי עם גלגלים זה מגביל בשטחי ההטסה, מחייב תלות ארוכה יותר במדריך צמוד,נזקים אפשריים גדולים יותר, ועוד הרבה.
לא כל מה שאני אומר ואתה חושב אחרת (שזו זכותך כמובן) זו שטות
אין לי ספק שיותר קל להתחיל עם איזי סטאר וההתקדמות תהיה מהירה יותר מאשר טיסן עם מיגבלת שטחי הטסה ומיגבלת עצמאות.
וזה לא סותר בכלל את מה שטיסן גלגלים יכול ללמד, אבל לא לכל אחד זה מתאים,ולא לכל אחד זה מתאים בשלב ראשון

Pegasus
06-11-2009, 00:47:11
קודם כל בחירה מצויינת, אין ספק שאתה צריך ללכת על טיסן עם גלגלים זה יעזור לך ללמוד לנחות ולהמריא בצורה נכונה יותר. ועם הטיסנים האלה אתה יכול להסתפק בכל שביל וכל שטח הטסה בארץ( זה לא סילון).
המיני מאג גם נחמד להתחלה , הוא זול יותר וגם הסוללות זולות יותר.

lior_bar_ami
06-11-2009, 01:43:18
ליאור איש יקר
אתה כנראה שכחת איך זה להיות מתחיל
להתחיל מאפס לגמרי עם גלגלים זה מגביל בשטחי ההטסה, מחייב תלות ארוכה יותר במדריך צמוד,נזקים אפשריים גדולים יותר, ועוד הרבה.
לא כל מה שאני אומר ואתה חושב אחרת (שזו זכותך כמובן) זו שטות
אין לי ספק שיותר קל להתחיל עם איזי סטאר וההתקדמות תהיה מהירה יותר מאשר טיסן עם מיגבלת שטחי הטסה ומיגבלת עצמאות.
וזה לא סותר בכלל את מה שטיסן גלגלים יכול ללמד, אבל לא לכל אחד זה מתאים,ולא לכל אחד זה מתאים בשלב ראשון

לא מסכים איתך.
עם כל הכבוד אליך עודד (ויש כבוד) - כמות החניכים שאני מדריך לא מאפשרים לי לשכוח מה זה להיות מתחיל. אני בקיא בכביכול "חסרונות" (כלשונך) של טיסן עם כן נסע, אך אני לחלוטין לא מסכים לתפיסתך.
עקרונות הטסה נכונים איזיסטאר בחיים לא יקנה, בטח לא אחד עם 3 ער'.
לראייה אני מוכן לקחת כל חניך איזיסטאר שלך שיטיס וינחת עם טיסן ניטרו ותראה מה שווה התקדמות מהירה ללא בסיס נכון - התשובה היא לא הרבה....
עודד איש יקר - "לתקוע" טיסן בדשא לא נקרא לנחות, וחבל שעקרונות בסיסיים כמו המראה, נחיתה וחרומים, מתפספסים בגלל התחלה צולעת ותקציב, שלדעתי האישית אינו מתועל נכון.

אבל זוהי דעתי - ייתכן ואני OLD SCHOOL, אבל כשאני רואה חניך שלי ממריא לבד, נוחת לבד, ומביא את המטוס כמעט מכל מקום בהקפה (פרט לנק' המתות) לנחיתה בטוחה במסלול - אני מתמוגג מאושר.

בכל מקרה לפותח השירשור - שמח בשמחתך תתחדש!
אם תצטרך עזרה אתה יותר ממוזמן.
ליאור

wind556
06-11-2009, 09:00:21
לא מסכים איתך.
עם כל הכבוד אליך עודד (ויש כבוד) - כמות החניכים שאני מדריך לא מאפשרים לי לשכוח מה זה להיות מתחיל. אני בקיא בכביכול "חסרונות" (כלשונך) של טיסן עם כן נסע, אך אני לחלוטין לא מסכים לתפיסתך.
עקרונות הטסה נכונים איזיסטאר בחיים לא יקנה, בטח לא אחד עם 3 ער'.
לראייה אני מוכן לקחת כל חניך איזיסטאר שלך שיטיס וינחת עם טיסן ניטרו ותראה מה שווה התקדמות מהירה ללא בסיס נכון - התשובה היא לא הרבה....
עודד איש יקר - "לתקוע" טיסן בדשא לא נקרא לנחות, וחבל שעקרונות בסיסיים כמו המראה, נחיתה וחרומים, מתפספסים בגלל התחלה צולעת ותקציב, שלדעתי האישית אינו מתועל נכון.

אבל זוהי דעתי - ייתכן ואני OLD SCHOOL, אבל כשאני רואה חניך שלי ממריא לבד, נוחת לבד, ומביא את המטוס כמעט מכל מקום בהקפה (פרט לנק' המתות) לנחיתה בטוחה במסלול - אני מתמוגג מאושר.

בכל מקרה לפותח השירשור - שמח בשמחתך תתחדש!
אם תצטרך עזרה אתה יותר ממוזמן.
ליאור

על 3 ערוצים אין מה לדבר בכלל,בזה אנחנו לגמרי תמימי דעים.בהחלט דובר על איזי עם מאזנות.
וכל עוד תרבות הדיון נשארת (מה שלא תמיד נשמר כאן),אין כל רע בהבעת דעות מנוגדות.
גם עם הפיסקה המסומנת השניה אני לגמרי מסכים איתך.....