PDA

צפייה בגרסה מלאה : הרצה של מנוע 75

e-nigma
15-09-2008, 13:27:51
היי אנשים לאחר התקרית המצערת שהייתה לי עם מנוע 91 ( כנראה שהיה באמת פגום )
החלפתי את הנ"ל למנוע 75 AX ...
אני כרגע נורא מבולבל ומפחד לעשות לו הרצה אפילו שאני לא אהרוס אותו בטעות...
האמת הבלבול נובע מכך שקראתי בחוברת של המנוע איך לעשות לו הרצה ושם הם מתארים תהליך אחר לגמרי ממה שממליצים בחנות...

השיטה המוכרת: 4 מיכלים עם סיכה פתוחה עשיר מאוד על סל"ד נמוך נמוך
הוראות היצרן: 10 שניות סל"ד נמוך , 10 שניות סל"ד גבוהה וכן הלאה עד שמסיימים מיכל ראשון
ואז טסים 4 טיסות עם תערובת עשירה בלי להרים את האף האויר כנראה שהמנוע לא יאיץ... ואז עוד שש טיסות כאשר סוגרים את הסיכה קצת יותר מפעם לפעם....

זה בערך מה שהצלחתי להבין...
מה הצורה הכי נכונה להריץ מנוע?????:confused:
כל פעם אני שומע גירסא חדשה.......

i3d
16-09-2008, 12:21:29
תיראה אחי עדיף לך שמישהו שמבין יעשה לך הרצה לי משה חיים מטיסני חולון עשה את ההרצה לאותו מנוע והמנוע עובד פיקס אז ממליץ לך להביא למישהו שיודע ויש לו הרבה ניסיון עם הרצה בכול זאת זה חלק חשוב מהחיים של המנוע

בהצלחה !

אליעד מיכאלי:)

e-nigma
17-09-2008, 13:20:48
הייי מה קורה תודה על ההמלצה....***ח
זה דודו עם ה-sundowner שקיבל קאט והתרסק במנחת אחרי שעשו לו כיוון מנוע.....זוכר..? :D
לרוקן 4 מיכלים עם סיכה עשירה זה גם אני יכול לעשות לבד....
לדעתי זו לא הרצה לפי הספר. השאלה אם יש כאן מישהו שיודע איך צריך לעשות...

Boogle
17-09-2008, 21:38:22
הרצה רק לפי הוראות היצרן שארוזות עם המנוע.
מי שאמר לך לעשות הרצה כפי שתארת רוצה שבשנה הבאה (או לפני זה) תקנה מנוע חדש:mad:

i3d
17-09-2008, 21:45:49
הייי מה קורה תודה על ההמלצה....***ח
זה דודו עם ה-sundowner שקיבל קאט והתרסק במנחת אחרי שעשו לו כיוון מנוע.....זוכר..? :D
לרוקן 4 מיכלים עם סיכה עשירה זה גם אני יכול לעשות לבד....
לדעתי זו לא הרצה לפי הספר. השאלה אם יש כאן מישהו שיודע איך צריך לעשות...

זוכר אחי:)

אני אומר תן למשה או לרון ותיהיה הכי בטוח שהמנוע עבר הרצה טוב אצלי ראיתה המנוע עובד פיקס ללא בעיות :D

אליעד

ash1
18-09-2008, 08:19:49
שלום!
ההרצה כפי שמגדיר היצרן היא:הנעה וכיוון הסיכה למצב עשיר כשהמנוע בסל"ד הגבוה שלו מקסימום מצערת.
בשלב הזה מסובבים את הסיכה עד למצב שצליל המנוע נשמע כמו מנוע 4 פעימות וזאת מבלי לגרום לו לכיבוי,לאחר דקה סגירת סיכה עד לשינוי הצליל כמו של מנוע 2 פעימות וכל זאת למשך 10 שניות כשמצערת כל הזמן במצב מלא.
את התהליך עושים עד לגמר מיכל דלק של המטוס( לא גלון)
לאחר מכן יש להטיס את המטוס 2-3 טיסות עם מנוע עשיר ללא הרמות אף חדות וללא מאמץ בטיפוס לטיסן.
לאחר 8 עד 10 טיסות יש להביא את המנוע ע"י סגירת הסיכה למצב האופטימלי.

בהצלחה..

i3d
18-09-2008, 11:05:05
שלום!
ההרצה כפי שמגדיר היצרן היא:הנעה וכיוון הסיכה למצב עשיר כשהמנוע בסל"ד הגבוה שלו מקסימום מצערת.
בשלב הזה מסובבים את הסיכה עד למצב שצליל המנוע נשמע כמו מנוע 4 פעימות וזאת מבלי לגרום לו לכיבוי,לאחר דקה סגירת סיכה עד לשינוי הצליל כמו של מנוע 2 פעימות וכל זאת למשך 10 שניות כשמצערת כל הזמן במצב מלא.
את התהליך עושים עד לגמר מיכל דלק של המטוס( לא גלון)
לאחר מכן יש להטיס את המטוס 2-3 טיסות עם מנוע עשיר ללא הרמות אף חדות וללא מאמץ בטיפוס לטיסן.
לאחר 8 עד 10 טיסות יש להביא את המנוע ע"י סגירת הסיכה למצב האופטימלי.

בהצלחה..

זה בדיוק מה שמשה עשה לי :D

e-nigma
18-09-2008, 14:19:24
כשאתם אומרים : לסגור סיכה עד שישמע כמו 2 פעימות, לסגור אותה עד שהמנוע יצרח למשך 10 שניות? או לסגור עד שהצליל שלו יהיה פשוט חלק וקבוע...?
כמו כן לטוס עשיר 2 - 3 טיסות... כמה עשיר...? והאם הדבר לא יכול לגרום למנוע להתכבות באויר? זה לא שאני טס עם טריינר....

Boogle
18-09-2008, 17:28:07
אחרי שייצבת את המנוע במחזור "4 פעימות" , בשלב זה הוא מתיז עליך כמויות נכבדות של דלק ושמן ונשמע מטרטר, אתה מתחיל לסובב את הסיכה וסוגר אותה עד למצב כאילו המנוע כבר בן שנה ואתה רוצה מקסימום סלד (אל תסגור יותר מדי שלא יכבה, נקודת נפילת סלד מהמקסימום זו נקודה של שני קליקים יותר מדי) , עכשיו תספור עד 22,21, עד 30 ותתחיל לסגור את הסיכה עד ששוב הוא מתיז עליך דלק ונשמע מטרטר , שוב התחל לספור 22,21, עד 30 והתחל שוב לסגור את הסיכה וחוזר חלילה עד שנגמר הדלק במיכל.
שים לב שכשנגמר הדלק , יתחיל להתערבב אויר והמנוע יחיש לסלד גבוה, בשלב זה כדאי לכבות המנוע ע"י סגירת מצערת בכדי למנוע נזק מיותר מסל"ד גבוה מדי.
טיסה "עשירה" היא טיסה שבה אתה מכוון לסלד מירבי ואז פותח את הסיכה עד אשר מורגשת נפילת סלד וכוח אך עדיין המנוע יציב ומושך (בערך רבע עד חצי סיבוב סיכה בפתיחה).
עליך לוודא על הקרקע לפני עליה לאויר שהמנוע מחיש מבלי להשתנק ושהוא מחזיק עבודה ב45 מעלות לקרקע (אפשר 60 מעלות כמו עם הנשק :D) כמו כן לבדוק שכשאתה מוריד לסרק הוא אינו נכבה.

sudi9
20-09-2008, 14:06:38
תיראה מניסיון שלי עם די הרבה הרצות תמיד עשיתי הרצות 4-5 מיכלים עשיר על הריצפה גם OS 75 וללא שןם בעיה במנןעים לאורך שנים. יש לי מנועי רוסי ועוד למרות שנכון שהיצרנים אומרים לתת למנוע לעבוד בסל"ד גבוהה לסירוגין,יש גם יצרן שדורש הרצה בסל"ד גבוהה בילבד ,אך שוב מנסיון לא ניתקלתי בבעיות הטיסנים הולכים ליפני שהמנוע הולך.

e-nigma
21-09-2008, 08:38:34
חברה תודה רבה על הטיפים טוב שיש אנשים עם ידע בתחום :)
תודה מיוחדת ל- Boogle עשיתי בדיוק את מה שרשמת המנוע נשמע כמו שעון שויצרי
אני עדיין טס קצת עשיר עד שאגיע ל- 10 טיסות לא רוצה לקרוע אותו ***ח
תהליך קצת ארוך ומשעמם אבל בהחלט הכי נכון ... אז שוב תודה על ההסבר המקצועי ;)