PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! איך לשחרר מתאם מסוג collet שנתקע?

aofer
07-11-2009, 23:59:16
קניתי מתאם למנוע החדש שלי שנסגר עם collet המתאם אמור להיות טוב, הוא של hyperion מהיפני.
הנה הלינק:http://www.aircraft-world.com/shopexd.asp?id=4262
מה שקרה זה שכתוצאה ממכה ששברה את הפרופלור, או מסגירה חזקה מדי (אני לא בטוח מה גרם לזה) החלק התחתון זה שמתכווץ סביב הציר של המנוע כשמהדקים את האום נתקע בתוך החלק של הציר של המתאים ואי אפשר לשחרר אותו.
הצלחתי להוריד את המתאם מהציר של המנוע בכוח וכנראה שגם אפשר להחזיר אותו ולהדק חזרה, אבל זה ממש לא נוח?
המתאם חדש ולא נראה לי הגיוני שהוא יתקע ככה ולא יהיה אפשר לשחרר.
איך אני יכול לשחרר אותו?

Shay
08-11-2009, 06:42:23
לא ממש הבנתי מה הבעיה אבל נראה לי שאם תחליף אותו הבעיה תפתר(כי טענת שלפני הריסוק לא הייתה בעיה)

aofer
08-11-2009, 07:44:21
זה מתאם חדש של הייפריון שעלה 4.5$ הוא לא התעקם ולא נראה לי שקרה לו נזק, פשוט החלק שננעל נתקע בתוך החלק השני.
להחליף אותו זה סוג של פתרון אבל לא ממש :)
זה כמו שלהחליף טיסן זה סוג של פתרון...

Boogle
08-11-2009, 10:44:53
הבעיה שזה אלומיניום על אלומיניום, בהידוק יתר אתה עלול לקבל הלחמה קרה של החומר (סביר שזה מה שקרה).
בכדי לנסות להפריד בין השניים עליך למדוד את קוטר הטבעת החיצונית, לקחת חתיכת קרש ולקדוח חור במידה הזו. להכניס את הסט לקדח ואז עם פטיש וחתיכת קרש שתצמיד לקצה עם ההברגה לטפוח עד שישתחררו.
כשישתחררו תעשה בקרת נזקים , אם יש לך שבבים תהיה חייב להוריד אותם, הדרך הפשוטה, לתפוס החלק במקדחה או מברגה, להפעיל ותוך כדי סיבוב בזהירות מרובה לגעת עם בד שמיר באזור השבבים.

ולפתרונות הפשוטים, לקנות חדש ולשים לב לכח ההידוק. יש ליפני באתר גם מתקן חולץ לקולטים שאמור לבצע חליצה ללא נזקים מכניים.

aofer
08-11-2009, 11:27:51
אפשר לינק למתקן החולץ? :)