PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! מאריך לכבל בלנסר jst

umbo
15-11-2009, 10:38:02
אני מחפש אצל הסיני מאריך לכבל הבלנסר לסוללה 3S (בטעינה הסוללה קרובה מידי למטען ולא נוח להכניס אותה לשקית הגנה). ז"א לדעתי החיפוש צריך להיות :
"Female JST- Male JST 3S" ואין כזה.
האם לזכר יש שם אחר והכבל הזה - http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4288
הוא זה שמתאים?
בקיצור, איזה כבל מתאים?

Boogle
15-11-2009, 13:57:56
עמירם, מה שבחרת זה מתאם לבאלנסר של פוליקווסט.
קח לך את זה (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10360)וזה יתאים לכל הסוללות

או שקח את זה (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9736&Product_Name=JST-XH_3S_Wire_Extension_20cm_(10pcs/bag))ותמצא לך עוד 9 שותפים :D

umbo
15-11-2009, 16:32:16
:) תודה :)

ziki
15-11-2009, 16:49:05
אני מחפש אצל הסיני מאריך לכבל הבלנסר לסוללה 3S (בטעינה הסוללה קרובה מידי למטען ולא נוח להכניס אותה לשקית הגנה). ז"א לדעתי החיפוש צריך להיות :
"Female JST- Male JST 3S" ואין כזה.
האם לזכר יש שם אחר והכבל הזה - http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4288
הוא זה שמתאים?
בקיצור, איזה כבל מתאים?

קח בחשבון שמאריכים שכאלו פוגעים בדיוק קריאת התאים ע"י המטען ואיזונם וישנם מטענים רגישים שגם יתנו לך חיווי של שגיאה CONNECTION BREAK כתוצאה מחיבורים רופפים איכות המחברים והתנגדות החוטים/מחברים.
אני הייתי חותך את המקורי ומלחים מאריכים לחוטי הבאלנסר ללא שום חיבור נוסף בדרך תוך שמירה על אותו עובי חוטים לשמירת ההתנגדות.
ציקי

DarZeelon
15-11-2009, 18:03:15
אני הייתי חותך את המקורי...

לא! אל תעשה זאת בלי מחשבה!

אם תקח קָטֶר ופשוט תחתוך, תקבל מיד קצר בין כל התאים!

אם אתה רוצה לחתוך את כבל האיזון, הפרד בין החוטים וחתוך כל אחד ואחד מהם לחוד!

הפגן את אותה הזהירות בעת שאתה מלחים את החוט החדש, פן תיגע חו"ח, עם חוט אחד בחוט אחר...
ואז תראה זיקוקין די-נור...

הזמן את מכבי-האש מראש...

umbo
15-11-2009, 18:21:00
ממש אין לי שום כוונה להאריך את כבל הבלנסר של סוללות ! גם כך זה תמיד מפריע בטיסן.
המטרה היא לפשט מעט את הטעינה ע"י שימוש במאריך לפלג ה-JST. מכוון שלרוב אני מטעין במצב FAST (ששומר לדעתי מעט יותר על אורך חיי הסוללה) שבו בין כה וכה הבלנס מעט פחות חשוב, נראה לי שמאריך כזה מעט יקל על ארגון - שקית טעינה\סוללה\מטען\ספק\ שלמען האמת זה לא מי יודע מה בעיה. אם כבל כזה יסבך את הטעינה במקום לעזור - פשוט לא אשתמש בו.
:)

Boogle
15-11-2009, 19:00:36
מה אומר לכם, אין לי סוללה ללא מאריך כי יש לי באלנסר אחד היפריון ואחד אקיוסל ויש לי סוללות שחלקן סיניות וחלקן היפריון כך שיש לי "חיים קלים" כל פעם להרכיב פאזל של סוללה>מתאם>באלנסר>מטען :D

לגבי הדיוק, כל החיים הם פשרה אחרת גדולה....

ועוד "סיפר" עסיסי של שאפו לאקיוסל, יש לי סוללה של מברגה ניקד שההיפריון כבר מסרב להטעין, לא בא לו עליה:D האקיוסל לקח אותה היום וב-ג-ד-ו-ללללל!! ראיתי אותו מדי כמה זמן עוצר, נותן לה לנוח ומטעין אותה שוב.

DarZeelon
15-11-2009, 20:35:42
....ראיתי אותו מדי כמה זמן עוצר, נותן לה לנוח ומטעין אותה שוב.

בנצי,

גם אני משתמש באקיוסל-6.

בטעינת מצברי ניקל-קדמיום, זו השיטה בה משתמש המטען כדי לאבחן את ה- Negative ΔV.

הסבר קטן: בכל משדרי הרדיו המצוידים במצברי ניקל-קדמיום קיימת דיודה במעגל הטעינה, שתפקידה להגן על המשדר מפני חיבור צולב של המטען... כמו למשל; בחיבור של מטען של JR למשדר של Futaba.
הקטבים של התקע הקואקסיאלי הפוכים בין הפירמות!

כתוצאה מכך, מי שרצה בעבר להשתמש במטען עם Negative ΔV, המונע טעינת-יתר, היה חייב לקצר על אותה הדיודה, כדי לאפשר למטען (שפעם היה נקרא 'חכם') למדוד את המתח של המצבר...
עם הדיודה, חיבור מד-מתח לשקע הטעינה יציג 0V, כי לא ניתן לפרוק זרם דרך אותו השקע, שהוא חיוני לצורך ביצוע המדידה.

הפעולה אותה מבצע מטען האקיוסל (וכל האחרים המבוססים על אותה הטכנולוגיה), הוא להפסיק לטעון ולחדש את הטעינה בהדרגה, תוך אבחון המתח המינימלי בו עובר זרם...

המטען זוכר בכל מחזור כזה, מה היה המתח במדידה הקודמת ומה היה השיא, לצורך קביעה אם הטעינה הסתיימה, או לא.

Boogle
15-11-2009, 21:51:46
למכירה מטען היפריון במצב טוב :D

דניאל דקל
15-11-2009, 22:23:42
גם אני חיפשתי בזמנו מאריך JST כך שאוכל להכניס את הבטריה לתוך ה LIPO SACK בקלות (בד"כ חוט הבלנסר קצר)

הפתרון שמצאתי, לשרשר 2 כבלים (JST->POLYQUEST ו POLYQUEST->JST)

ziki
15-11-2009, 22:35:57
לא! אל תעשה זאת בלי מחשבה!

אם תקח קָטֶר ופשוט תחתוך, תקבל מיד קצר בין כל התאים!

אם אתה רוצה לחתוך את כבל האיזון, הפרד בין החוטים וחתוך כל אחד ואחד מהם לחוד!

הפגן את אותה הזהירות בעת שאתה מלחים את החוט החדש, פן תיגע חו"ח, עם חוט אחד בחוט אחר...
ואז תראה זיקוקין די-נור...

הזמן את מכבי-האש מראש...

מסכים ב 100% ואכן האזהרה הנ"ל היתה חסרה בתגובה שלי, בכל מקרה אם אינך יודע לעשות זאת העזר באדם שיש לו ניסיון בחשמל והלחמות.
ציקי

ziki
15-11-2009, 22:39:55
בין כה וכה הבלנס מעט פחות חשוב:)

טעות בידך, כאשר אתה פורק את הסוללה בזרם גבוה יש חשיבות מכרעת לאיזון בין התאים.
חוסר איזון יפגע בסוללה באופן מיידי או כנזק מתמשך לאורך זמן תלוי בהפרשי המתחים והמטען בין התאים.
ציקי