PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה מעבר מחשמלי לדלק

maozasaf
25-11-2009, 04:13:19
יש לי טיסן חשמלי מסוג Electristar (http://www.rcuniverse.com/magazine/article_display.cfm?article_id=821) ואני רוצה לעבור לטיסן דלק NexSTAR (http://www.rcuniverse.com/magazine/article_display.cfm?article_id=258)

נימאס לי מכל הקטע הזה של להטעין סוללות ..ותאמת יש לי רק זוג סוללות אחד .

1. האם כדאי (או שווה ) לי לעשות את המעבר ...?
יש לי אפשרות לעשות החלפה אחד על אחד עם הטיסן הזה.
2. אם כן, מה אני צריך לבדוק ולשים דגש בקנית טיסן דלק יד-שניה ?
3. ומה היתרונות והחסרונות בין השתיים ?

כמו תמיד,
תודה רבה על העצות והעזרה !!

אסף

umbo
25-11-2009, 07:12:56
במקום לעשות את המעבר אולי פשוט תקנה עוד סוללה או שתים ?
יש עוד הרבה סיבות ויתרונות לחשמליים (נכון, גם ל"רועשים" יש דברים טובים ) ויש גם כאילו שנהנים ממנועי בוכנה, אבל הכוון הוא לטיסנים חשמליים. למה ללכת נגד הזרם ?

asafsee
25-11-2009, 07:18:09
מצויין ללכת נגד הזרם...שיעשה מה שבא לו ולא מה שכולם עושים בטענה שככה זה...
אין כיוון בנושא....יש גם חשמליים וגם דלק..
אסף...תבחר דלק או חשמל שניהם יהיו מעולים

אני נהנה מ2 התחומים....
דלק -
יתרונות
יש משהו ברעש, וכל הזמן לתדלק ולעלות להטיס חופשי עד שמסתיים המיכל
חסרונות
מלכלך, המון התעסקות בניקיון....תחזוקה יותר ערנית עקב רעידות מהמנוע לעומת חשמל

חשמל-
יתרונות
נקי, רק לחבר סוללה ולעלות, אפשרויות טיסה מרובות יותר (יש שטחים שמפריע להטיס דלק)
חסרונות
הסירבול של טעינת הסוללות

יש אנשים רבים שמחפשים החלפות של דלק כנגד חשמל....תפרסם ותראה איך הולך

בקניה של ציוד יד2 - מומלץ מאוד לבקש לראות את הטיסן בטיסה....שהכל מגיב כמו שצריך, תפקוד תקין של המנוע...וללכת עם מישהו שמבין בנושא.

מקווה שעזרתי
אסף

דניאל דקל
25-11-2009, 07:34:28
גם לי נמאס להטעין סוללות :D
אין ספק שעדיף:

1. לבזבז כל פעם 120 שקל על רכישת גלון דלק
2. לרכוש פלגים, לבצע לעיתים אוברול
3.לסחוב ארז הטסה ענקי לשטח
4. להתלכלכך עם דלק ושמן, ולדאוג לסמרטוטים בבגז'
5. לעשות הרבה רעש עם המנוע, זה עושה רושם בשטח

כל זה נאמר כאמור בציניות...

maozasaf
25-11-2009, 07:44:47
תודה אסף,

כמו שציינתי יש לי כרגע חשמלי ...
תאמת פרסמתי אותו ב RCG וקיבלתי הצעה להחליף עם טיסן דלק(nexSTAR מה שאני מחפש) אבל הוא לא גר קרוב אלי ..הוא הציע משלוח.

אבל כמו שאמרת, יש משהו ברעש בטיסני דלק..וכנראה זה מה שהדליק אותי "ללכת נגד הזרם"
כשאני רואה את החבר'ה האחרים בשטח עם טיסני דלק אני מהופנט...לא יודע למה ..משהו בפנים מתעורר :D
כשאלתי את אחד החבר'ה שם שאני רוצה לעבור לדלק הוא קצת עיקם פרצוף (בסגנון:"לא כדאי לך"\"אני לא הייתי עושה את זה")..קצת הוריד לי את הרוח מהמפרשים.

לעניין החשמלי ...
הדבר היחיד שמבאס אותי זה הסוללות ....
בשביל להנות כמה שעות טובות בשטח אני צריך לפחות חמש סוללות ...וזה הרבה כסף
ואם כבר יש חמש סוללות אז כבר צריך מטען חכם ...
:confused:טוב ...אבל גם בצד השני לא חסר הוצאות ....:confused:

טוב ניראה מה יהיה ....:confused::confused:

maozasaf
25-11-2009, 07:47:16
גם לי נמאס להטעין סוללות :D
אין ספק שעדיף:

1. לבזבז כל פעם 120 שקל על רכישת גלון דלק
2. לרכוש פלגים, לבצע לעתים אוברול
3.לסחוב ארז הטסה ענקי לשטח
4. להתלכלך עם דלק ושמן, ולדאוג לסמרטוטים בבגז'
5. לעשות הרבה רעש עם המנוע, זה עושה רושם בשטח

כל זה נאמר כאמור בציניות...

פשוט גרמת לי לרצות עוד יותר את המעבר ...:D:D
ולא בציניות !!

שאלה :
לכמה זמן בממוצע מספיק גלון דלק?

asafsee
25-11-2009, 07:56:17
למנוע 2 פעימות 46....גלון יכול להספיק ל16 טיסות...אם אני לא מגזים

maozasaf
25-11-2009, 08:00:48
למנוע 2 פעימות 46....גלון יכול להספיק ל16 טיסות...אם אני לא מגזים

woowww

אין ספק שזה מספיק לכל היום...
בתקוה שהמנוע לא יעשה בעיות;)

wind556
25-11-2009, 08:26:49
woowww

אין ספק שזה מספיק לכל היום...
בתקוה שהמנוע לא יעשה בעיות;)

:D:D:D
מספיק לכל היום....במחיר של כמה סוללות...
זה כמעט כמו להטיס עם סוללה חד פעמית

הסיבה היחידה לעבור לדלק, זה אהבת העניין, מבחינה פרקטית וכלכלית החשמל הרבה יותר זול ונוח.

ziki
25-11-2009, 08:35:24
:D:D:D
מספיק לכל היום....במחיר של כמה סוללות...
זה כמעט כמו להטיס עם סוללה חד פעמית

הסיבה היחידה לעבור לדלק, זה אהבת העניין, מבחינה פרקטית וכלכלית החשמל הרבה יותר זול ונוח.

עודד, לא מדוייק
בכלים גדולים לדלק יש עדיפות ברורה ובהרבה מעבר לפרמטרים שהזכרת.
סתם לצורך ההשוואה:
זמן טיסה.
עלות סוללות מול דלק.

asafsee
25-11-2009, 08:41:06
שלא נשכח את סוללות המקלט בטיסני דלק....צריך איזה 3 סוללות לכל היום :D:D:D

umbo
25-11-2009, 08:54:28
שלא נשכח את סוללות המקלט בטיסני דלק....צריך איזה 3 סוללות לכל היום :D:D:D

איך הגעת לחישוב הזה ?
מקלט צורך בערך 200 - 300 מיליאמפר\שעה (בהגזמה) . סוללות מקוריות של שלט של 600MAH מספיקות ליותר משעתים עבודה רצופה (למעשה הרבה יותר, מנסיון עם דאונים שטסו יותר זמן ברכס). אם מחליפים סוללה לניקל\מטאל בקיבול של 2500MAH (או אפילו יותר ) הסוללה צריכה להספיק ל-10 שעות פעולה, אפילו אם שכחת את המקלט פועל כל הזמן - לא קרה כלום.
אז למה אתה צריך להחליף סוללות מקלט ביום הטסה אחד, גם אם יש לך משהו שצורך יותר זרם. ממש לא ברור לי ?

noam_h
25-11-2009, 09:14:22
עודד, לא מדוייק
בכלים גדולים לדלק יש עדיפות ברורה ובהרבה מעבר לפרמטרים שהזכרת.
סתם לצורך ההשוואה:
זמן טיסה.
עלות סוללות מול דלק.

מסכים. וכלים גדולים זה לאו דווקא טיסני ג'יאנט של 100 סמ"ק אלא אפילו טיסן של 1.70X1.70 שמיועד למנוע 90.
העדיפות באה לידי בטוי גם באפשרות להטיס ברוח- טיסן חשמלי יהיה קל יותר מהמקביל שלו בדלק.
אם לא מדובר ב- 3D, למשקל דווקא יש יתרון של יציבות וטיסה מדויקת יותר.

maozasaf
25-11-2009, 09:20:08
העדיפות באה לידי בטוי גם באפשרות להטיס ברוח- טיסן חשמלי יהיה קל יותר מהמקביל שלו בדלק.
אם לא מדובר ב- 3D, למשקל דווקא יש יתרון של יציבות וטיסה מדויקת יותר.

וואלה , דווקא חשבתי שיותר קל להטיס טיסן דלק מחשמלי... יותר כוח

IttaiP
25-11-2009, 09:25:34
אסף,

אני הייתי מכור לריח של דלק שרוף ונגמלתי.
אי אפשר להשוות טיסנים חשמליים לטיסני דלק.
מנוע דלק עולה מעל 500 שקל ואתה משאיר אותו על טיסן אחד. מנוע חשמלי נמדד בשתי ספרות דולרים (פחות מ 30). סוללת ליפו טובה לפי הסיפורים ל 50 הטסות, לכמה מספיק גלון דלק (מישהו אמר כבר...)?
תסתכל כמה פוסטים יש בפורום חשמליים וכמה בטיסני דלק. חשמליים זה ענף תוסס.
אתה הולך לאופיס דיפו קונה לוח פוליגל ב 20 שקל ובערב אחד יש לך מוגי משגע. הולך לאופיס דיפו קונה לוח קאפה ב 20 שקל ובערב אחד יש לך קאפה 3D. מת הטיסן, בונים חדש בערב הבא.
אתה לא יודע מה זה להתמכר לחבילות החומות של הסיני :D
אם תעשה הרצה למנוע דלק במרפסת השכנים יזמינו לך משטרה. בחשמליים אתה בא לשטח, מרים סטיק וטס.
יש לך טיסן גדול. תשקיע את הציוד הבסיסי שדרוש - מטען בטריות ובקרים ותהנה. גם בדלק יש ציוד בסיסי.
אצלי כל הטיסנים עוברים שדרוג לחשמלי וכל ציוד הדלק בקופסאות בארון.

איתי

לאחר הסתכלות בפוסטים למעלה - מנוע 90. מיועד לאוטובוס ולא לטיסן עם מוטה של 170 סנטימטר. בארץ פה התרגלו לשים מנוע 46. על טיסנים שמתאים להם מנוע 30.
מי שמתעסק עם חשמליים מעבר לקנייה בחנות והטסה גם לומד מה זה טיסן ואיך מתעסקים עם טיסן ואיזה פרמטרים מתאימים לטיסן, מנוע, בקר, פרופלור ועוד...

asafsee
25-11-2009, 09:38:24
טוב אני הוצאתי את הצד המסוקאי שבי:rolleyes:
אצלנו סוללה מספיקה ל4 טיסות:)

noam_h
25-11-2009, 09:56:14

התכוונתי שטיסן חשמלי יהיה קל יותר מבחינת המשקל, ולכן יהיה קשה יותר להטיס איתו ברוח.

ואיתי, טיסן דלק עם מוטה של 1.70 ששוקל 4.5 ק"ג צריך מנוע 90. אם רוצים להטיס הטסה מדויקת. פחות מזה לא סוחב.

IttaiP
25-11-2009, 10:25:10
מה יש לך ביד עם הטיסן החשמלי?
יש לך שלט שווה או זה שנמכר עם הטיסן?
אתה רוצה לקנות עוד טיסן עם שלט 4 ערוצים בסיסי?

wind556
25-11-2009, 10:46:38

בדרך כלל למנוע חשמלי יש יותר כוח ממנוע דלק מקביל

Boogle
25-11-2009, 11:05:00
התכוונתי שטיסן חשמלי יהיה קל יותר מבחינת המשקל, ולכן יהיה קשה יותר להטיס איתו ברוח.

.

עלי לחלוק עליך אלא אם כן אתה מתכוון להשוות טיסן חשמלי 400 גרם עם טיסן 1.70 4.5KG

אם תחשב משקל מנוע תואם וסוללות (לאותו הטיסן) תראה שהשינוי במשקל לא גדול ובד"כ הוא לטובה מבחינת ביצועים כי עומס הכנף יורד קצת. (שלא לדבר על מיקום אבסולוטי של מ.כ. למי שמחפש טיסה מדוייקת לאורך כל הגיחה).

noam_h
25-11-2009, 11:27:24
לא, אני משווה את אותו סדר גודל.
כשביררתי על הסבת הטיסן שיש לי (טאי-ג'י 60) לחשמלי, קיבלתי תגובות שזה לא כדאי כי הטיסן כבד מידי- למרות שאצלי הוא טס עם מנוע 90 בלי בעיה, גם כשיש רוח.
טיסן חשמלי מקביל אליו בגודל ובתכונות, הליוס 90 של היפריון לדוג', שוקל הרבה פחות- באזור 3.4 ק"ג.

IttaiP
25-11-2009, 12:39:42
אז זהו נועם, טיסנים רגילים במידות שציינת לא שוקלים 4.5 קילו ולכן גם לא צריכים מנוע 90.
זאגי ששוקל 700 גרם טס ברוחות וגם פוקס ששוקל 120 גרם כנ"ל. ושניהם ביחד עולים פחות ממחיר חצי מנוע 90.

Boogle
25-11-2009, 12:43:11
אתה משווה תפוחים עם עגבניות וזה לא אותו דבר!

עליך להשוות פלטפורמות זהות וזה שקוראים לטיסן 30 60 90 זה עדיין לא אומר כלום.
קח את אותו טיסן שיש לו כבר מנוע דלק והתקן אליו מנוע חשמלי בעל הספק זהה תקבל מספרים אחרים.

z999
25-11-2009, 13:03:41
בדרך כלל למנוע חשמלי יש יותר כוח ממנוע דלק מקביל

אני לא חושב שזה נכון. אין לך דרך לומר "מנוע מקביל" כי זה לא כמו השוואה בין שני מנועי 46., חשמליים ודלק לא באים גם בהשוואה של מחיר כי במחיר של מנוע לטיסן דלק אתה יכול לקבל עשרה מנועים סיניים זולים או מנוע AXI/HACKER אחד.
מעבר לזה מבחינת התנהגות מנועים חשמליים ודלק עובדים שונה,במנוע דלק שיא הדחף מגיע בRPM מסויים ובחשמלי כל הTORQUE זמין לך מההתחלה. מנוע דלק מייצר הרבה רעידות וחשמלי פחות. מנוע חשמלי יותר קטן ומתאים לטיסנים יותר קטנים, כשאתה צריך לחזק טיסן 15. לרעידות יוצא לך טיסן מהיר למדי.
כמובן שלחשמלי יש את ייתרון שיטת הבנייה כמו שאמרו פה על פוליגל וקאפה אבל אלה לא באמת טיסנים, אף אחד לא השקיע מחשבה במה שהוא עשה או השקיע בבניה יותר מדי, אני חושב שהחשמליים הפכו טיסנאים לעצלנים, טיסנאים לא מודעים לכך שאפשר לבנות טיסנים מבלזה וזה די עצוב. במיוחד כשחלקכם הייתם פה בתקופה שבה לקנות טיסן היה LUXURY אמיתי ולא דרך חיים.

IttaiP
25-11-2009, 13:04:22
בארץ ואולי גם בעולם, בטיסני דלק אנשים שמים טיל במקום מנוע.
לטיסן 90. הנ"ל שיש בארץ ממליצים על 120.-90.ברם אולם יש נתוני יצרן...

המשקל הוא לא משקל והמנוע לא מנוע. וזה בכלל טיסן תחרותי למטרות מאוד מסויימות ולא מה שהבחור מתחילת השרשור רוצה.

IttaiP
25-11-2009, 13:21:50
היי היי Z
ממתי מטיסי טיסני דלק התחילו לבנות לבד את הטיסנים שלהם?
הכל קיטים בנויים ומוכנים.
ממתי טיסנאי הדלק התחילו לתבנת בחומרים מרוכבים?
רוב מטיסי טיסני הרדיו היום (עד כמה שאני מכיר) לא יודעים לבנות טיסן אמיתי ולא משנה אם הם מטיסי חשמליים או דלק.
פוליגל וקאפה הם באמת טיסנים. אם אתה מדבר על "באמת טיסנים" מתי התעסקת לאחרונה בטיסני מנוע חופשיים? אלה באמת טיסנים שיא הטכנולוגיה שהחלקים העקריים שלהם קנויים אצל יצרנים מומחים באלפי שקלים.
פוליגל וקאפה הם חומרים זמינים היום והטכנולוגיה משתנה. בלזה ועץ הם בתחום של בוני ה scale ויש שם דגמים מדהימים.
זה כבר נהיה דיון פילוסופי והבחור רק רוצה לדעת האם לעבור לטיסני דלק ;)

noam_h
25-11-2009, 13:35:47
אז זהו נועם, טיסנים רגילים במידות שציינת לא שוקלים 4.5 קילו ולכן גם לא צריכים מנוע 90.
זאגי ששוקל 700 גרם טס ברוחות וגם פוקס ששוקל 120 גרם כנ"ל. ושניהם ביחד עולים פחות ממחיר חצי מנוע 90.

מה זה טיסנים רגילים?
לא ראיתי זאגי או פוקס שטסים ברוח, אבל אני מעריך שזה יותר להיאבק איתם מאשר להטיס אותם שיעשו מה שאתה רוצה (ולזה אני קורא להטיס). הטסתי ביום שישי האחרון את הסנייפר 3D החשמלי שלי, והיה ממש לא כייף להיאבק איתו.

קח את אותו טיסן שיש לו כבר מנוע דלק והתקן אליו מנוע חשמלי בעל הספק זהה תקבל מספרים אחרים.
השוויתי 2 טיסנים בעלי אותו אופי ואותו גודל רק שאחד מיועד מראש למנוע דלק ואחד לחשמלי.
הספק זהה זה לא מספיק. כשקצת חיפשתי איזה מנוע חשמלי מתאים להחליף את מנוע הדלק שלי ראיתי ששמים פרופים הרבה יותר גדולים בחשמלי, לאותו טיסן. לא כ"כ הבנתי עד שהסבירו לי את העובדה הבאה. מנוע דלק ייתן לך את אותו כח גם בתחילת ההטסה, וגם 10 דקות אחרי. לא רק זה, משקל הטיסן קטן כי יש פחות דלק. עם מנוע חשמלי המשקל נשאר אותו דבר (כמה שוקלים האלקטרונים? :) ) אבל הכח הולך ויורד, כי מתח הסוללה יורד. לכן כדי שיהיה לך מספיק כח גם אחרי 10 דקות אתה צריך מראש מנוע חזק ופרופ יותר גדול.

z999
25-11-2009, 14:49:53
היי היי Z
ממתי מטיסי טיסני דלק התחילו לבנות לבד את הטיסנים שלהם?
הכל קיטים בנויים ומוכנים.
ממתי טיסנאי הדלק התחילו לתבנת בחומרים מרוכבים?
רוב מטיסי טיסני הרדיו היום (עד כמה שאני מכיר) לא יודעים לבנות טיסן אמיתי ולא משנה אם הם מטיסי חשמליים או דלק.
פוליגל וקאפה הם באמת טיסנים. אם אתה מדבר על "באמת טיסנים" מתי התעסקת לאחרונה בטיסני מנוע חופשיים? אלה באמת טיסנים שיא הטכנולוגיה שהחלקים העקריים שלהם קנויים אצל יצרנים מומחים באלפי שקלים.
פוליגל וקאפה הם חומרים זמינים היום והטכנולוגיה משתנה. בלזה ועץ הם בתחום של בוני ה scale ויש שם דגמים מדהימים.
זה כבר נהיה דיון פילוסופי והבחור רק רוצה לדעת האם לעבור לטיסני דלק ;)

אני לא מדבר על כלל טיסנאי הדלק, אני יודע שהרבה מהם עדיין קונים טיסנים והאמת היא כשאני חושב על זה בגלל העלות של חומרים שמהם בונים חשמליים בטח יש יותר בונים של חשמליים מאשר של טיסני בלזה... אבל מה שאני מתלונן עליו זה כמה שקל "לתכנן" טיסן קאפה והזלזול שהוא יוצר כלפי הטיסנים. כל אחד יכול לעשות טיסן ב20 שקל ובשני ערבים אבל אין לו את הכבוד כלפי הטיסן שיש לטיסנאי שבנה טיסן במשך כמה חודשים.

אני אישית מטיס כרגע טיסן דלק אבל ברגע שיהיה לי את הזמן והכסף (ובעיקר ניסיון הטסה) אני גם אבנה לי כמה טיסנים חשמליים וגם הם כנראה יהיו טיסני פוליגל/קאפה/דפרון אבל עדיין יישאר מקום לטיסני הדלק מאותן סיבות שרשם דניאל :).

אני מאמין שיש מקום לשני הדברים לא צריך לדחוף מישהו לצד אחד או אחר, כשטיסני דלק יותר מתאימים להטסה ביום שישי אחרי בצפר (בגלל שאפשר פשוט לתדלק ולעלות לאוויר) וטיסנים חשמליים למרות שיכולים להתאים לאותה קטגוריה מתאימים גם למקומות שבהם לא יתאימו טיסני דלק כמו טיסנים שאפשר לזרוק באוטו ולהטיס בזמן הפנוי (בסגנון זאגי וכל הטיסני קאפה).

maozasaf
25-11-2009, 15:26:31
מה יש לך ביד עם הטיסן החשמלי?
יש לך שלט שווה או זה שנמכר עם הטיסן?
אתה רוצה לקנות עוד טיסן עם שלט 4 ערוצים בסיסי?

יש לי את כל הציוד לחשמלי .

יש לי את השלט שקיבלתי עם הטיסן שהוא די טוב ,Futaba 4EXA 4CH
בנוסף יש לי עוד שלט של JR שישה ערוצים .

וכמו שציינתי למעלה ....אני רוצה לקנות את ה NEXSTAR הוא מגיע מוכן עם הכל RTF.
או שיותר עדיף לי לקנות ARF

דרך אגב המנוע של החשמלי שיש לי כרגע הוא C-42 brushless ומשווים אותו ל 40-size glow engine. לא יודע להגיד אם הוא חזק ..אבל הוא בהחלט מרים את הטיסן לאוויר בלי בעיות.

maozasaf
25-11-2009, 15:30:10
אתה משווה תפוחים עם עגבניות וזה לא אותו דבר!

שתי המטוסים שציינתי מקודם הם די זהים ...רק שבדלק המנוע ניראה לי שהוא טיפה גדול יותר.

Boogle
25-11-2009, 16:07:00
מה זה טיסנים רגילים?
לא ראיתי זאגי או פוקס שטסים ברוח, אבל אני מעריך שזה יותר להיאבק איתם מאשר להטיס אותם שיעשו מה שאתה רוצה (ולזה אני קורא להטיס). הטסתי ביום שישי האחרון את הסנייפר 3D החשמלי שלי, והיה ממש לא כייף להיאבק איתו.

השוויתי 2 טיסנים בעלי אותו אופי ואותו גודל רק שאחד מיועד מראש למנוע דלק ואחד לחשמלי.
הספק זהה זה לא מספיק. כשקצת חיפשתי איזה מנוע חשמלי מתאים להחליף את מנוע הדלק שלי ראיתי ששמים פרופים הרבה יותר גדולים בחשמלי, לאותו טיסן. לא כ"כ הבנתי עד שהסבירו לי את העובדה הבאה. מנוע דלק ייתן לך את אותו כח גם בתחילת ההטסה, וגם 10 דקות אחרי. לא רק זה, משקל הטיסן קטן כי יש פחות דלק. עם מנוע חשמלי המשקל נשאר אותו דבר (כמה שוקלים האלקטרונים? :) ) אבל הכח הולך ויורד, כי מתח הסוללה יורד. לכן כדי שיהיה לך מספיק כח גם אחרי 10 דקות אתה צריך מראש מנוע חזק ופרופ יותר גדול.

מה שאתה מתאר היה נכון לפני שנתיים שלוש, המנועים עשו צעד ענק קדימה בזכות ידידינו המלוכסנים והטענות שלך לעיל , היום מיותרות ולא נכונות. (אפשר להשוות את זה לויכוח אם להטיס בדלק 5% או 10%:D).

שתי המטוסים שציינתי מקודם הם די זהים ...רק שבדלק המנוע ניראה לי שהוא טיפה גדול יותר.
אסף, משוים בדיוק על אותה פלטפורמה! זה שיש לך שני טיסנים למנוע 60 זו לא השוואה כי לך תשווה קאטאנה 60 לטטאיג'י פשוט טעות:).

כיום ניתן די בקלות לבחור מנוע בהספק מתאים שיסובב פרופ דומה לפרופ הדלק בסל"ד המתאים תוך משחק בKV ולגבי הסוללות, תציץ ותראה מה קורה בתחום, ניתן בקלות לבחור סוללות הבנויות ל30 C ולהטיסן ב20C ולקבל גרף פריקה שטוח כמעט לחלוטין.
(מה גם להזכירך שבדלק כשהוא הולך ומתמעט המנוע מתחיל לגמגם כמעה , להעלות סלד כי הוא שואף אויר ועוד...קאאאט:o)

מני2000
25-11-2009, 16:32:44
פתחתם פה דיון פילוסופי כשדי ברור שהבחור נעול על העניין, הוא רוצה טיסן דלק כי הוא נדלק על זה וכל השאר קשקושים...
אגב תעבור לדלק, אני בעד, אבל למה להחליף טריינר בטריינר אם למדת כבר להטיס תעבור לטיסן דלק שלב שני ואם אתה עדיין לומד אז חכה קצת עם ההחלפה.

YAHELMOY
25-11-2009, 16:53:45
התכנון שלי זה ליקנות עוד טיסן טריינר יותר גדול משלי חשמלי להטיס הרבה ואז לעבור לדלק כנף תחתית כדיי שלא יהיו לי בעיות בהתחלה ושיהיה בסיס טוב יותר בלי שיעורי הטסה כי מה יש לי לרסק כבר בEPP

leetal
25-11-2009, 16:55:10
מי מטיס היום דלק? נראה שרק בארץ הדלק עדין פופולרי....

maozasaf
25-11-2009, 16:58:47
פתחתם פה דיון פילוסופי כשדי ברור שהבחור נעול על העניין, הוא רוצה טיסן דלק כי הוא נדלק על זה וכל השאר קשקושים...
אגב תעבור לדלק, אני בעד, אבל למה להחליף טריינר בטריינר אם למדת כבר להטיס תעבור לטיסן דלק שלב שני ואם אתה עדיין לומד אז חכה קצת עם ההחלפה.

צודק...עברה לי המחשבה הזאת:p

איזה טיסן דלק שלב שני מומלץ בתור התחלה ...?
ואיזה יש בכלל?

YAHELMOY
25-11-2009, 17:03:08
יש ונוס שאותו ראיתי אצל הרבהhttp://www.tholon.co.il/site/detail/detail/detailDetail.asp?detail_id=1490894&seaWordPage=%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%A1

moshiko_a
25-11-2009, 17:11:10
הכי טוב להנות גם מדלק וגם מחשמלי.:)

yosi678
25-11-2009, 17:19:37
הכי טוב להנות גם מדלק וגם מחשמלי.:)

+1:D

מני2000
25-11-2009, 19:51:02
צודק...עברה לי המחשבה הזאת:p

איזה טיסן דלק שלב שני מומלץ בתור התחלה ...?
ואיזה יש בכלל?

קח את הטייגר 40 עם מנוע 46 או את הטייגר 60 עם מנוע 75 ולא תפסיק לברך אותי...

http://www.galaxia.co.il/second.htm

מני2000
25-11-2009, 19:54:51
יש ונוס שאותו ראיתי אצל הרבהhttp://www.tholon.co.il/site/detail/detail/detailDetail.asp?detail_id=1490894&seaWordPage=%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%A1

חבל שאתה מטעה, ונוס הוא ממש לא טיסן שלב שני.
העלת קישור לטיסן חולון -- יש שם קטגוריה של טיסני שלב שני - הוונוס לא מופיע שם כי הוא לא טיסן שלב שני!

maozasaf
25-11-2009, 23:18:01
סליחה שאני קצת משגע אותכם עם השאלות ....

שמתי לב שיש כמה סוגי מנועים..
האם גם הם משתיכיים לפי קבוצות (טרינירת שלב שני וכו')

הטייגר ניראה מעניין ...נבצע חיפוש עליו ! הוא ניראה כמו סוג של אקרובטי\ספורט

תודה

noam_h
26-11-2009, 00:13:12
מה שאתה מתאר היה נכון לפני שנתיים שלוש, המנועים עשו צעד ענק קדימה בזכות ידידינו המלוכסנים והטענות שלך לעיל , היום מיותרות ולא נכונות. (אפשר להשוות את זה לויכוח אם להטיס בדלק 5% או 10%:D).

כיום ניתן די בקלות לבחור מנוע בהספק מתאים שיסובב פרופ דומה לפרופ הדלק בסל"ד המתאים תוך משחק בKV ולגבי הסוללות, תציץ ותראה מה קורה בתחום, ניתן בקלות לבחור סוללות הבנויות ל30 C ולהטיסן ב20C ולקבל גרף פריקה שטוח כמעט לחלוטין.
(מה גם להזכירך שבדלק כשהוא הולך ומתמעט המנוע מתחיל לגמגם כמעה , להעלות סלד כי הוא שואף אויר ועוד...קאאאט:o)

אוקיי, קח אתגר. הטאי-ג'י שלי שוקל 4.7 ק"ג מוכן לטיסה כולל דלק. כרגע הוא טס טוב עם פרופ 15X6 שמסתובב במקסימום ב- 9000 סל"ד (אם אני זוכר נכון. הרבה זמן כבר לא יצא לי להטיס אותו).

אם נוריד את המנוע + טיון פייפ + משאבת פרי + מיכל דלק מלא + סרוו מצערת, אני מעריך שנגיע ל- 3.4 ק"ג. החברה של ה- F3A אמרו שצריך 400-500 וואט לקילו לסגנון הטיסה. איזה שילוב של מנוע וסוללות יהיה שקול?

מני2000
26-11-2009, 05:01:47
סליחה שאני קצת משגע אותכם עם השאלות ....

שמתי לב שיש כמה סוגי מנועים..
האם גם הם משתיכיים לפי קבוצות (טרינירת שלב שני וכו')

הטייגר ניראה מעניין ...נבצע חיפוש עליו ! הוא ניראה כמו סוג של אקרובטי\ספורט

תודה

אין מנוע לטרינרים או משהוא כזה, יש מנועים בגדלים שונים ויש גם מנועי 2 פעימות ומנועי 4 פעימות.
מנועי 4 פעימות בעיקר מייצרים רעש יותר "אמיתי" אבל דורשים הרבה יותר התעסקות וכיוונים (ממש לא בשבילך כמתחיל).
אם אתה מאזור אשקלון דבר איתי בפרטי אנחנו מטיסים את 2 סוגי הטייגרים ותוכל לראות. ממש ממש מומלץ כטיסן שלב 2...

maozasaf
26-11-2009, 07:08:48
קצת רחוק לי אזור אשקלון ...אבל אם תיהיה באזור מיאמי ...;)

אז מה זה סוג מנוע שניקרא : סמי...משהו,לא זוכר את ההמשך.

Boogle
26-11-2009, 15:36:17
אוקיי, קח אתגר. הטאי-ג'י שלי שוקל 4.7 ק"ג מוכן לטיסה כולל דלק. כרגע הוא טס טוב עם פרופ 15X6 שמסתובב במקסימום ב- 9000 סל"ד (אם אני זוכר נכון. הרבה זמן כבר לא יצא לי להטיס אותו).

אם נוריד את המנוע + טיון פייפ + משאבת פרי + מיכל דלק מלא + סרוו מצערת, אני מעריך שנגיע ל- 3.4 ק"ג. החברה של ה- F3A אמרו שצריך 400-500 וואט לקילו לסגנון הטיסה. איזה שילוב של מנוע וסוללות יהיה שקול?

מנוע 300 גרם
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4907

בקר 80 גרם
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10015&Product_Name=Hobbyking_SS_Heli_Series_70-80A_ESC_w/UBEC

סוללה: 750 גרם
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8582

סה"כ 1130 גרם

מבוסס על מידע מפה:http://www.bungymania.com/imageshome/includes3/motorperf1.php?id=33

הנתונים לעיל הם למנוע 500KV אבל פרופ 15X7 אני מניח דמיון ביניהם.
לדעתי בתור התחלה יטוס ואפילו יפה. לא יודע כמה דחף סטטי המנוע דלק ייצר לך, המנוע הנ"ל ייצר יחס דחף משקל 1:1.
סל"ד יתקבל באזור 9000 כמו שביקשת.

זה כמובן בסיסי אבל בסיס טוב לתכנון:D

noam_h
26-11-2009, 21:50:41
חלש מידי.
גם לפי מה שכתוב בנתוני המנוע, וגם לפי תגובות האנשים, הוא מקביל למנוע 40. עד 60.

Boogle
27-11-2009, 11:14:56
חלש מידי.
גם לפי מה שכתוב בנתוני המנוע, וגם לפי תגובות האנשים, הוא מקביל למנוע 40. עד 60.
אתה יודע מה? אתה נקניק!

לפי מה החלטת את מה שאתה אומר??? איזה אנשים הגיבו לסט אפ שטרחתי ובזבזתי שעה לחפש לך??? מישהו בנה אותו והריץ אותו בשביל לומר לך את הפנינים?

עכשיו קבל אתה משימה, הוצא את הטיסן שלך, קח מד כח או משקל דייגים ומדוד מה הדחף הסטטי שלך ומה הסלד בטיסן הזה עם הדלק.
תחזור אלי עם התוצאות ואז אני אדבר איתך!

noam_h
28-11-2009, 21:53:15
ואתה קטשופ !
(גם אני יודע לכתוב דברים לא קשורים)

החלטתי את מה שאני אומר לפי הוראות היצרן. ציטוט:

Suggested Prop: 5cell:14x9 / 6cell: 14x8
Shaft: 8mm
Power equivalent : .40 to .60 glow engine

Similar to AXi Gold 4120/14, E-Flite Power 46. Roughly equivalent to .46 2-stroke or .65 4-stroke glow engines.

Use this motor with 4-6 cell Li-Poly packs and 11-12 inch props on planes up to 8 lbs flying weight.
Manufacturer suggests a 12 x 8 prop on 6 cells or 13 x 10 on 4 cells.

בנוסף, לפי תגובות האנשים באתר, כולם שמו אותו על טיסנים של 40.-60. כמו u-can-do 46 עם פרופ 14X4. או ציטוט אחר:

Works great on my 1,4m 3d flyer,
Recommended engine by model mfg for this 1,4meters 3d flyer is a AXI 4120/14.

I run the "HXT 50-55B 600kv" with a APC 13x4W and a 6S lipo, engine got alot more to give, but that is what i need on it. It replaced a FOX .50 2stroke engine.

אז למה שזה יתאים לטיסן במשקל 4.5 ק"ג עם פרופ 15X6 שטס עם מנוע 90.?

מה שכן, אימצתי את הרעיון שלך למדוד דחף סטטי. אין לי מד כח או משקל דייגים, אבל נקמבן משהו. לטיסה מדויקת צריך יחס יותר טוב מ- 1:1, אבל אולי ברמת ההטסה שלי (אני לא מתחרה ברמת בינלאומיים) לא צריך הרבה יותר.

Boogle
28-11-2009, 23:14:09
חסרה לחמניה

מה שניסיתי להראות לך שאפשר!
במנועים חשמליים יש רבגוניות ולהבדיל ממנוע דלק אותו המנוע יכול לסובב פרופים שונים מהותית ולמשוך הספק בהתאם לצורך מבלי למצמץ.
כל התגובות שהכנסת מראות שהמנוע הסתדר בלי בעיה עם פרופים חלשים יותר זה לא אומר שהוא לא יסתדר עם פרופ המתאים לדרישות שלך !

ולכן עליך עכשיו להביא את החסה. אני , דווקא לא בטוח שתמדוד יחס דחף משקל של יותר מ1:1. אבל אם תספק לי את הנתון נוכל לבחון את שאלתך שוב.
בסה"כ ניסיתי להראות לך שניתן להגיע להמרה ושאנשים יפסיקו לבלבל לך את המוח שלא ניתן למצוא פתרון.

עכשיו הכדור במגרש שלך לבדוק ולחזור עם התוצאות

אגב, אם אני צדקתי , הלחמניה עליך :eek:

gidipajero
29-11-2009, 01:20:40
שניכם ציפסים, כל הדיונים האלה עם קטשופ נקניק וחסה מעירים לי את התיאבון.
יש מצב לפגישה יום שישי בצהריים לטובת ליבון העניין (מנגל בעקר)?
גידי

Boogle
29-11-2009, 16:27:37
שניכם ציפסים, כל הדיונים האלה עם קטשופ נקניק וחסה מעירים לי את התיאבון.
יש מצב לפגישה יום שישי בצהריים לטובת ליבון העניין (מנגל בעקר)?
גידי
חיובי, רק מה.. צריך קראוון, צפוי גשם:(

ד"א כל הדיון הזה מזכיר לי ויכוחים מטומטמים מתקופת הדלק לגבי טיסן XX60 האם צריך מנוע 60-90-120-150-180 עבורו

גם אנשי הF3A שכחו שהם לא מטיסים 3D ובשביל לעשות ביצועים מדוייקים לא צריך דחף משקל 1:1 (אמנם נחמד שיש , אבל...)